دانلود کتاب خوش‌بینی آموخته شده اثر مارتین سلیگمن

خانه » کتاب » دانلود کتاب خوش‌بینی آموخته شده اثر مارتین سلیگمن
دانلود رایگان کتاب خوش بینی آموخته شده
دانلود رایگان کتاب خوش بینی آموخته شده

زمان مطالعه: 4 دقیقه

کتاب خوش‌بینی آموخته شده ( Learned Optimism ) اثر مارتین سلیگمن با توجه به داشتن اطلاعات مفید و کاربردی در جهت اخذ موفقیت در کسب و کار و زندگی در دسته بندی بهترین‌ و محبوب‌ترین کتاب‌های موفقیت قرار گرفته است . کارآفرینان و عزیزانی که قصد راه‌اندازی کسب و کار دارند و یا هم اکنون صاحب کسب و کاری بزرگ هستند می‌توانند با مطالعه این کتاب پنجره‌های جدیدی از اطلاعات را به روی خود بگشایند.

در کتاب مارتین سلیگمن ( Martin E.P. Seligman ) اطلاعات متنوع و جدیدی در رابطه با موضوعات انگیزشی برای کسب و کار و موفقیت ارائه شده است. این اطلاعات در راستای بهبود زندگی افراد و توسعه کسب و کار‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

Learned Optimism book
Learned Optimism book

دانلود کتاب خوشبینی آموخته شده pdf

محور فعالیت کتاب Learned Optimism را می‌توان در دسته بندی مسائل روانشناسی دانست ، چرا که نویسنده آن یعنی مارتین سلیگمن در این کتاب اقدام به ارائه یکی از ناب‌ترین و جدید‌ترین ایده‌های روانشناسی شناختی نموده است که مورد تایید بسیاری از بزرگان فعال در این حوزه می‌باشد. پروفسور Martin E.P. Seligman یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین افراد در زمینه شناخت عوامل روانشناسی و ارائه ایده‌های مربوط به این حوزه می‌باشند که در کتاب خوش بینی آموخته شده بسیاری از نتایج تحقیقات و نتیجه حاصل شده از انجام این تحقیقات را ارائه داده‌اند.

مارتین سلیگمن به عنوان پدر روانشناسی مثبت گرا شناخته می‌شود که دارا بودن این لقب به تنهایی می‌تواند ارزش وی و درستی تحقیقات وی در رابطه با حوزه‌های روانشناسی را ثابت کند. این پژوهشگر بزرگ بر این باور است که خوشبختی را همچون سایر موارد نظیر افسردگی و بدبختی می‌توان آموخت ، بنابراین راه‌های رسیدن به خوشبختی واقعی در زندگی را می‌توانید در میان سخنان وی بیابید. نگارش این کتاب نیز با عنوان pdf خوش‌بینی آموخته شده در راستای اثبات این که خوشبختی و خوشبین را می‌توان با استفاده از راهکار‌هایی آموخت صورت گرفته است.

کتاب خوش بینی آموخته شده مارتین سلیگمن
کتاب خوش بینی آموخته شده مارتین سلیگمن

کتاب مارتین سلیگمن Martin E.P. Seligman

اگر توجه کرده باشید همواره همه افراد خود را عاری از هر گونه بیماری و اختلال روانی می‌دانند به صورتی که در صورت پیشنهاد دادن به افراد برای مراجعه به روانشناس با برخورد تند و نامناسب آنها مواجه خواهید شد. اما حقیقت این است که اکثر افراد زمینه ابتلا به انواع بیماری‌های روانی را دارند که از این موارد می‌توان به شدت بالای استرس روزانه و بدبینی اشاره نمود. این کتاب در راستای از بین بردن بدبینی و استرس ناشی از این عامل منتشر شده است تا افراد با داشتن روحیه خوش بین ، خود را آماده دریافت بهترین اتفاقات زندگی کنند.

کتاب‌های زیادی در زمینه داشتن تفکر مثبت و خوش بینی منتشر شده است اما مطالب مندرج در این کتاب رویکردی متفاوت با سایر کتب موجود در این رابطه دارد. در سایر کتاب‌های موجود راجع به موضوع خوش بینی و داشتن نگرش مثبت بیشتر مطالب به صورت تئوری و پیشنهادی هستند ، اما در کتاب خوش‌بینی آموخته شده اثر مارتین سلیگمن تمامی مطالب بر مبنای انجام تحقیقات در این رابطه ارائه شده است. لازم به ذکر است که پروفسور سلیگمن سال‌ها رئیس انجمن روانشناسی آمریکا بوده است و تحقیقات مثبت و سازنده‌ای در زمینه روانشناسی انسان داشته است.

فهرست انگلیسی مطالب کتاب

Part One: The Quest

Two Ways of Looking at Life

Learning to Be Helpless

Explaining Misfortune

Ultimate Pessimism

How You Think, How You Feel

Part Two: The Realms of Life

Success at Work

Children and Parents

The Origins of Optimism

 School

 Sports

 Health

II. Politics, Religion, and Culture

A New Psychohistory

Part Three: Changing

From Pessimism to Optimism

The Optimistic Life

Helping Your Child Escape Pessimism

The Optimistic Organization

Flexible Optimism

بخشی از کتاب خوش‌بینی آموخته شده Martin E.P. Seligman

پروفسور سلیگمن در کتاب خوش‌بینی آموخته شده که به صورت pdf در این مقاله از وب سایت آموزش آنلاین آکادمی98 ارائه می‌گردد نکاتی را در رابطه با انگیزه و اشتیاق و اهمیت آن در زندگی ذکر کرده‌اند که در این بخش به بررسی بخشی از سخنان وی در این کتاب می‌پردازیم : ” استعداد و هوش قطعا در پیشرفت یا حداقل در سرعت میزان پیشرفت افراد و کسب و کار‌ها نقش دارند، اما امید و انگیزه مواردی هستند که در نبود آنها ، هیچ حرکتی شکل نمی‌گیرد و خوش بینی، پیش نیاز این حرکت است” .

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
32 ⁄ 16 =