دروغ هایی که از پیشرفت شما جلوگیری می کنند

خانه » موفقیت و توسعه فردی » دروغ هایی که از پیشرفت شما جلوگیری می کنند
دروغ هایی که سبب شکست خوردن می شوند
دروغ هایی که سبب شکست خوردن می شوند

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر شما به دنبال موفقیت در کسب و کار خود و یا موفقیت در زندگی تان هستید حتما می دانید عوامل بیرونی مختلفی هستند که می توانند بسیار تاثیر گذار در کسب موفقیت شما شوند. پس با این حال دسته ای از شما حتما به این فکر می کنید که با توجه به عامل بیرونی خاصی که داشته اید، چرا در بسیاری از مواقع شکست خورده اید. آیا دلیل این شکست ها را می دانید؟

دروغ های بزرگ که پیشرفت شما را متوقف می کند

یکی از دلایل مهم تاثیر گذار در کسب موفقیت شما دروغ هایی است که به خودتان زده اید. دروغ هایی که برای قانع کردن خود از آنها استفاده کرده اید. دروغ ها میتوانند به عنوان تفکر منفی شما را از اهداف خود که باید به صورت جدی گرفته شوند و برای آنها راه حل هایی پیدا کنید دور اندازند و به متوقف کردن پیشرفت منجر می شوند. همین باعث می شود که شما کارها را به صورت جدی نگیرید و به صورت ناچیز دریابید و در نتیجه شکست بخورید. در ادامه همراه ما باشید تا به چند مورد از این دروغ ها که موانع موفقیت شما هستند، اشاره کنیم.

متوقف کردن پیشرفت
متوقف کردن پیشرفت

1. من نمی توانم

بسیاری و یا بهتره بگم همه ما انسان ها از توانایی های خود گله مندیم. شما نمی توانید کسی را پیدا کنید که بگویید من کاملا از تمامی توانایی های خودم راضی هستم.

شمایی که هنوز به رقابت نپرداخته اید و از رقیبان و موارد مختلف کسب و کار چیز کاملی نمی دانید، چرا بی خودی می گویید من نمی توانم؟ اگر مطمئن نیستید و چیزی کامل نمی دانید پس خود را کوچک نکنید و نگویید من نمی توانم. چون مطمئنا دیگر افراد هم طرز فکر شما را دارند. بالاخره ایده ، کار و یا فکری که دارید را باید کسی انجام دهد، پس چه بهتر آن یک نفر شما باشید.

بعد از مطالعه کامل مقاله دروغ هایی که باعث شکست خوردن می شوند، حتما مقاله رایگان راز موفقیت چیست را نیز مطالعه کنید.

2. زمانی که می گویید آدم مهمی هستم

اگر شما این چنین باشید، یعنی در مواقع مختلفی بگویید من آدم مهمی هستم باید با دلایلی منطقی باشد؟ چون در غیر این صورت شما فقط سر خود را کلاه می گذارید و از رو به رو شدن با اتفاقات و کارهای خاصی که باید انجام دهید فرار و چشم های خود را می بندید.

با این کار شما چنان خود را بزرگ می بینید که اگر کسی شما را در کارها یاری کند فکر می کنید که زیر دستتان است و چون خود را آدم مهمی می دانید فکر می کنید دیگران از شما پایین تر هستند و در رسیدن به بهترینها کمتر تلاش می کنید. بنابراین اصلا به فکر احتمالات نیستید و شکست خواهید خورد.

3. آخر این کار هیچ است

اگر شما می دانید آخر کاری چگونه است، یعنی سود آور است یا نه، پس حتما پیش گو و یا جادوگر هستید. چون هیچ کسی از آینده خبر ندارد و نمی داند آخر و عاقبت یک کار چگونه می شود. چرا که در این صورت هیچ کسی کارهایی را که ضرر دارند را انجام نمی دهند.

شما برای رسیدن به موفقیت و رشد فردی باید ریسک پذیر باشید ، یعنی در حین انجام کاری شما شانس برنده شدن را 50 درصد و بازنده شدن هم همینطور 50 درصد باید در نظر بگیرید. همیشه بدانید هیچ کاری نشد ندارد و تمامی کارها برای پیروز و یا بازنده شدن به خودتان بستگی دارد. تلاش خودتان را بکنید و مطمئنا پیروز خواهید شد و اگر نشوید تجربه های ماندگار را پاداش می گیرید.

رسیدن به موفقیت
رسیدن به موفقیت

4. یکی از دروغ های دیگر “زیرا ….” می باشد

شاید با دیدن زیرا و نقطه چین خالی در مقابلش به فکر انواع جملات برای پر کردن بیفتید. به همین شکل که می خواهید جای خالی را پر کنید، شما در کسب و کار و زندگی تان با این زیراها مواجه می شوید و همین باعث می شود که از راه خود دور شوید و با دلایل کاملا احمقانه خود را قانع کنید که مثلا موقعیت پیش نیامد و یا بسیاری دلایل دیگر که مانع موفقیت می شود.

زیرا را می توان مانند یک جلیقه نجات و نشانه ای از تنبلی دانست. مثلا شما به جای اینکه ریسک کنید و چیزی را امتحان کنید تا در ازای آن پاداشی چون موفقیت و یا تجربه را کسب کنید با زیرا خودتان را از انجام دادن آن معاف می کنید.

بعد از خواندن گزینه 5 که در زیر توضیح داده شده است، نگاهی به بخش عادت هایی که شما را از موفقیت باز می دارند بیندازید.

5. من فردی …. نیستم

با دیدن عنوان فکر کنید تا ببینید جای خالی را چگونه باید پر کنید؟. هر کسی با توجه به طرز فکر و موفقیت هایی که در زندگی دارد جای خالی را به صورت متفاوت پر می کند که می تواند از با استعداد، باهوش تا تنبل و … باشد.

اما باید در نظر داشته باشید که شما با توجه به مهارت و طرز فکر مثبت و یا منفی که دارید می توانید جای خالی را پر کنید و همین باعث می شود تا مسیر زندگی خود را پیدا کنید و آن را بپیمایید. مگر اینکه با کلماتی بخواهید سر خود را کلاه بگذارید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
28 − 27 =