چگونه پدیده نقص توجه را مدیریت کنیم؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چگونه پدیده نقص توجه را مدیریت کنیم؟
کنترل پدیده نقص توجه
کنترل پدیده نقص توجه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پدیده نقص توجه چیست؟ این پدیده در میان مدیران رایج می باشد و علائم آن بی حوصلگی، آشفتگی درونی و حواس پرتی می باشد. این پدیده برای جامعه مدرن می باشد و زمانی رخ می دهد که کارهای مختلفی را انجام می دهید، و مغز شما از داده ها و اطلاعات مختلفی پر شده و درگیر می باشد.

در این مطلب از آکادمی 98 می خواهیم به مدیریت و راه حل های نقص توجه بپردازیم.

کنترل پدیده نقص توجه چگونه است؟

اگر به این پدیده دچار شوید نمی توانید تصمیمات درست را بگیرید. در این زمان است که مشکلات زیاد و حل آنها برای شما سخت می شود. از دیگر نشانه های این پدیده کاستن خلاقیت فرد می باشد و دچار استرس شده و در تصمیم گیری های خود بسیار مشکوک می شود.

دوستان خوبم، این موضوع رو دست کم نگیرید. بسیاری از افراد بخصوص مدیران و صاحبان کسب و کار، دچار این نقص توجه می شوند. پیشنهاد می کنم حتما برای موفقیت در کسب و کار و زندگی خودتان از روش هایی که در ادامه مطالعه خواهید کرد استفاده کنید.

پدیده نقص توجه
پدیده نقص توجه

مدیریت پدیده نقص توجه

در ادامه قصد دارم 4 روش و راهکار عالی برای کنترل و مدیریت پدیده نقص توجه نام ببرم. شما با بکارگیری هر کدام از این روشها، به راحتی قادر خواهید بود بی حوصلگی، حواس پرتی، آشفتگی و … را از خودتان دور کنید.

  1. استفاده از قانون اوهیو: ابتدا کارهایی را که بر دوش خود دارید و مهم هستند را انجام و به پایان برسانید و هر آنچه را که نمی توانید بایگانی کنید.
  2. افزایش احساسات مثبت: ابتدا محیط کاری خود و اطرافتان را آرام و خلوت کنید، بعد از آن در هر 5 ساعت یک بار با کسی که دوستش دارید و با او خوشحال هستید ارتباط برقرار کرده و صحبت کنید. از دیگر کارهای که می تواند انجام دهید تمرکز کردن می باشد. این کار می تواند با موسیقی، نقاشی، راه رفتن و … باشد.
  3. سازماندهی کردن: برنامه ریزی مرتبی داشته باشید. به صورتی که اگر صبح به سر کار خود رفتید، کارهای مهم را ابتدا انجام و به پایان برسانید، و تا وقتی که این کارها تمام نشده است به سمت ایمیل و یا فضای مجازی نروید.
  4. مراقبت از مغز: سلامتی خودتان را حفظ کنید. شما باید استراحت کافی داشته باشید. به صورتی که بدون زنگ ساعت صبح ها از خواب بیدار شوید. و ورزش را فراموش نکنید. همچنین از تغذیه متناسب با میوه و سبزیجات نیز در برنامه غذایی بهره مند شوید.

در رابطه با موضوع پدیده نقص توجه شما چطور فکر می کنید؟ نظرات و دیدگاه های خود را برای رهایی از این مشکل را در زیر همین مقاله در بخش نظرات ارسال کنید، تا دیگر دوستان شما نیز از تجارت و دانش شما بهره مند شوند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
5 × 8 =