بیوگرافی مایکل بلومبرگ موسس بلومبرگ ال.پی Michael Bloomberg

خانه » موفقیت و توسعه فردی » بیوگرافی مایکل بلومبرگ موسس بلومبرگ ال.پی Michael Bloomberg
بیوگرافی مایکل بلومبرگ Michael Rubens Bloomberg
بیوگرافی مایکل بلومبرگ Michael Rubens Bloomberg

زمان مطالعه: 8 دقیقه

مایکل بلومبرگ موسس بلومبرگ ال . پی یک ابر تاجر ، سیاست مدار و نیکوکار آمریکایی با ثروت بالغ بر 50 میلیارد دلار می‌باشد که توانسته خود را در دسته ثروتمندترین افراد جهان قرار دهد . مایکل موسس شرکت بلومبرگ از شرکت های ملی جهانی و رسانه‌ای است که به خاطر سیستم کامپیوتری بلومبرگ ترمینال که از طرف سرمایه داران استفاده می شود مشهور است . می خواهیم در این مطلب از بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند در جهان به معرفی مایکل بلومبرگ بپردازیم.

زندگینامه مایکل بلومبرگ

مایکل روبنس بلومبرگ که به انگلیسی Michael Rubens Bloomberg نوشته می شود یک یهودی ، زاده 1 ژانویه 2002 در بوستون آمریکا می باشد. وی که به عنوان یکصد و هشتمین شهردار نیویورک به عنوان سه دوره فعالیت داشته دارای اجداد روسی بوده که به آمریکا مهاجرت کرده‌اند . پدر مایکل ویلیام هنری بلومبرگ نام داشت که در املاک و مستغلات مشغول به کار بود. خانواده وی تا دو سالگی در آلستون ساکن بوده و از آن به بعد مدت دو سال در بروکلین ساکن شدند .

زندگی نامه مایکل بلومبرگ
بیوگرافی مایکل بلومبرگ

دوران تحصیل

مایکل دارای علاقه زیاد به درس خواندن بود و با توجه به داشتن هوش بالا توانست به راحتی نمرات خوبی را در مدرسه شهر مدفورد ایالت ماساچوست کسب کند بنابراین به راحتی وارد دانشگاه چارلز هاپکینز که از دانشگاه های خصوصی آمریکا در شهر بالتیمور ایالت مریلند می باشد شد ، در آنجا به رشته برق مشغول شد و از نمرات خوبی برخوردار بود زیرا در تمام درس ها تا سه سال اول به صورت متوسط خوب بود و توانست در سال آخر در بسیاری از درس ها از نمره A برخوردار شود تا اینکه سرانجام در سال 1964 مدرک کارشناسی خود را دریافت کند.

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه چارلز هاپکینز وی برای دریافت مدرک ارشد به دانشگاه هاروارد رفت و توانست در آنجا مدرک MBA (بیزنس ) را در سال 1966 دریافت کند .

بلومبرگ در دوران نوجوانی علاقه زیادی را به کتاب جانی تریمی داشت ، این کتاب که برای دهه 70 و داستان یک کارآموز وکالت بود را صدها بار خواند . او اغلب با مترو به مرکز شهر می رفت تا بتواند میدان های جنگ استقلال آمریکا را ببیند و شنبه ها را به موزه علم بوستون مراجعه و در آنجا چندین ساعت را سپری می کرد و توانست از این موزه درس های زیادی را فرا گیرد.

مایکل بلومبرگ
مایکل بلومبرگ

تأسیس بلومبرگ ال. پی (حضور در وال استریت )

با تمام شدن درس و فارغ التحصیل شدن مایکل روبنس بلومبرگ توانست در سال 1973 با پیوستن به بورس وال استریت کمپانی سالمون برادرز به شرکای عمومی تبدیل شود. با گذشتن زمان زیادی در کنار فروش سیستم های اطلاعاتی خود را ناظر معاملات سالمون کرد ،اما چندی نگذشت که بنا به مشکلاتی در سال 1981 او با مبلغ 10 میلیون دلار از شرکت اخراج شد.

یکی از مهمترین نیاز های وال استریت به عقیده مایکل بلومبرگ طراحی سیستمی با ترکیب فناوری روز و اطلاعات موجود جهت دسترسی به اطلاعات اقتصادی و بررسی روند صعودی و نزولی سهام شرکت‌های مختلف به صورت قابل اطمینان بود. بنابراین به صورت مداوم با استفاده از استعداد و تجربیات در این راستا در حال فعالیت بود . در سال 1982 با داشتن 10 میلیون دلار توانست موسسه اطلاعات مالی سیستم‌های بازار نوآور را تاسیس کند و بعد از این قضیه در سال 1987 نام آن را بلومبرگ ال. پی قرار داد .

مایکل روبنس بلومبرگ
مایکل روبنس بلومبرگ

مایکل Michael Rubens Bloomberg همچنان برای کسب موفقیت در کسب و کار در تلاش بود و توانست برای خود شریکانی را انتخاب کند. بنابراین برای اینکه سرمایه گذار‌ها بتوانند به اطلاعات مالی بازار و محیط‌ های تجاری به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند توانست ترمینال کامپیوتری را از اول طراحی کند تا یکی از ایده های اینترنتی برای مشاغل حساس را برای اولین بار تاسیس کرده باشد.

اولین مشتری شرکت

زمانی که هیچ محصولی آماده نشده بود در اولین بار 22 عدد نرم افزار توسط شرکت خدمات مالی آمریکایی مریل لینچ به قیمت 30 میلیون دلار سفارش داده شده بود. با اتفاق افتادن سفارش مایکل به همراه دوستانش به صورت شبانه روزی بر روی نرم افزار کار کردند تا اینکه به مدت شش ماه توانستند با رفع باگ های برنامه به موفقیت برسند.

در سال 1987 تا 1990 بود که فکر افتتاح دفتر شرکت بلومبرگ ال. پی در لندن، توکیو، پرینستون، نیوجرسی، سیدنی و فرانکفورت به ذهن وی خطور کرد و این بود که در بیش از 100 نقطه مختلف نزدیک به 800 نفر مشغول کار شدند. بعد از این کار قسمت اخبار لحظه‌ای را نیز اضافه کردند و این شد که  توانستند درآمد شرکت را به 4 میلیارد دلار برسانند، بلومبرگ ال .پی توانسته است 19 هزار کارمند را در اکثر نقاط جهان در خود جای دهد .

مایکل به عنوان شهردار نیویورک
مایکل به عنوان شهردار نیویورک

مایکل به عنوان شهردار نیویورک

سال 2001 میلادی بود که تصمیم به شرکت در انتخابات شهرداری نیویورک گرفت . وی توانست با تغییر دادن حزب دموکرات به جمهوری خواه و خرج 47 میلیون دلار برای کمپین تبلیغاتی در زمینه هزینه مبارزات انتخاباتی رکورد جدید کسب کند و به عنوان صد و هشتمین شهردار در سال 2002 انتخاب شود ،این انتخابات باعث شد شبکه سی ان ان هفته ها برنامه ویژه خود را به او اختصاص دهد.

در دوره دوم انتخابات شهرداری نیویورک در سال 2005 باز هم با خرج 78 میلیون دلار در کمپین تبلیغاتی توانست انتخاب شود. دوره سوم انتخابات در سال 2009 برگزار شد و باز هم توانست در انتخابات رای بیاورد و کارهای بسیار مفیدی را برای شهر خود انجام دهد .یکی از کارهای انجام شده توسط مایکل که با حمایت خوبی رو به رو شد سیگار نکشیدن در مکان های عمومی بود .

با قبول شدن در انتخابات به عنوان شهردار مایکل پست خود را در شرکت به عنوان مدیر رها کرد و از آن پس شرکت توسط دان داکتورف اداره می شد، تا اینکه در اواخر سال 2014 باز هم فعالیتش را در شرکت آغاز کرده و تغییرات اساسی را با تغییر ساختار واحدهای خبری انجام داد.

تاسیس بلومبرگ ال. پی
تاسیس بلومبرگ ال. پی

مبارزه با تروریسم ، جنایت و استفاده از اسلحه

در 11 سپتامبر که حمله تروریستی انجام شد مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک بود و توانست با هزاران پلیس ( دپارتمان پلیس نیویورک) مجهز به پیشرفته ترین ابزارها چندین عملیات تروریستی را در شهر خنثی کنند.

در نیویورک آثار جرم و جنایات بیشتر بود و این در بسیاری از مناطق به صورت نا امن افزایش پیدا می کرد اما با شهردار شدن مایکل این جنایات توانست تا 32 درصد کاهش پیدا کند.

سال 2006 بود که به عنوان شهردار در کنار توماس منینو ( شهردار بوستون ) توانست گروهی را برای کنترل اسلحه تشکیل دهد. ابتدا این کار برای 15 شهردار بود اما تا اخر فعالیتش یعنی در سال 2013 به حدود 855 شهردار رسید و توانستند عامل تیراندازی و کشتار با اسلحه را به حداقل برسانند.

واشنگتن پست

واشنگتن پست که توسط مایکل تاسیس شده است در خود صفحه خبری اقتصادی را در صفحه WashingtonPost.com دارد که در دربردارنده محتوا از واشنگتن پست و Bloomberg.com با برند اين روزنامه و بلومبرگ می باشد.

واشنگتن پست
واشنگتن پست

ازدواج مایکل بلومبرگ

در سال 1975 با همسرش به نام سوزان براون  ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دخترانی به نام های “جورجینا” و “اما” می باشند اما آنها به خاطر مشکلاتی در زندگی زناشویی در سال 1993 بعد 18 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند . در حال حاضر با دیانا تیلور ازدواج و زندگی می کند.

ازدواج مایکل بلومبرگ
ازدواج مایکل بلومبرگ

فعالیت های انسان دوستانه مایکل

  • با رونق درآمد در سال 2006 اقدام به تاسیس بنیاد خیریه Bloomberg Philanthropies کرد (برای محیط‌ زیست، سلامت عمومی، هنر، نوآوری دولتی و تحصیلات )
  • در سال 2002 که به عنوان رئیس هیئت امنا دانشگاه جانز هاپکینز بود چیزی حدود 300 میلیون دلار را به دانشگاه اهدا کرد و در همین راستا دانشکده بهداشت و سلامت عمومی به نام دانشکده سلامت عمومی بلومبرگ نامگذاری شده است.
  • کمک های وسیع به آوارگان و بی‌سرپناهان و همچنین قربانیان حوادث

مایکل بلومبرگ به عنوان یکی از ثروتمند‌ترین و موفق‌ترین افراد که توانسته است در سال های فعالیت خود ثروت زیادی را کسب کند در این مقاله از سایت آموزشی آکادمی 98 خدمت شما عزیزان معرفی گردید تا زندگی‌نامه یکی دیگر از افراد موفق را برای شما بازگو کرده باشیم

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
17 − 5 =