51 فیلم انگیزشی موفقیت که داستان واقعی افراد موفق می باشد

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 51 فیلم انگیزشی موفقیت که داستان واقعی افراد موفق می باشد
بهترین فیلم های انگیزشی موفقیت در زندگی و کسب و کار
فیلم انگیزشی موفقیت

زمان مطالعه: 13 دقیقه

فیلم انگیزشی یکی از مهمترین بخش های انگیزه دادن به افراد می باشد. این موضوع بی شک در مسیر موفقیت همه افراد می باشد. شما می توانید از طریق بهترین فیلم های انگیزشی موفقیت سرعت حرکت خود را در مسیر هدف خود افزایش دهید. از این رو در این مقاله از آکادمی 98 تعداد زیادی فیلم سینمایی برای شما همراهان همیشگی جمع آوری کرده ایم.

افراد مختلف دارای شغل ها و مسیرهای موفقیت متفاوتی می باشند. به همین دلیل ممکن است هر کسی بر اساس اهداف و خواسته های خود دنبال افزایش انگیزه باشد. بنابراین برخی از اصطلاحاتی که افراد زیاد پیگیر آنها بوده اند را در زیر برای شما نام میبریم.

 • فیلم انگیزشی ثروت
 • ویدیو انگیزشی درس خواندن
 • فیلم افزایش انگیزه ورزش کردن
 • انگیزشی کنکور
 • پزشکی
 • زندگی عاشقانه
 • کسب و کار
 • استارت آپ
 • ایرانی
 • خارجی
 • انیمیشن انگیزشی
 • آموزشی
 • و …

قبل از اینکه به معرفی فیلم های سینمایی بپردازیم، لازم است بدانید که این فیلم ها دارای نسخه دوبله فارسی و نسخه زبان اصلی (آمریکایی) می باشند. تا جای ممکن سعی داریم لینک دانلود فیلم های انگیزشی را جهت دانلود راحت قرار دهیم.

فیلم انگیزشی

فیلم های سینمایی دوبله فارسی و زبان اصلی انگلیسی برای همه موارد معرفی شده وجود دارد. توجه داشته باشید که قرار نیست شما همه ویدیو ها را دانلود کرده و کل زمان خود را صرف دیدن فیلم سینمایی انگیزشی کنید. تنها کافیست اگر احساس کردید در ادامه مسیر موفقیت خود کسل هستید، انگیزه شما پایین اومده، نگران هستید یا اشتیاق اولیه را ندارید، این فیلم ها در رفع این موارد کمک زیادی به شما خواهد کرد.

یک مورد مهم دیگر مربوط به بند بالا، قرار نیست حتما به حالت سستی و ناامیدی برسید و بعدش به سراغ بهترین فیلم های انگیزشی بیایید. هر چند وقت یکبار اگر احساس کردید لازم است، می توانید یکی از این فیلم ها را دانلود کرده و مشاهده کنید. اگر هم وقت آزاد یا تایم استراحت زیادی دارید، بیشتر هم می توانید برای این کار وقت بگذارید.

فیلم رستگاری در شاوشنک (The Shawshank Redemption)

دانلود فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنگ
فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنگ

داستان مرد جوان بانکداری به نام اندی دوفرین می باشد که به دلیل قتل همسر و معشوقه خود به حبس ابد محکوم شده است. هر چند او می گوید که این قتل را مرتکب نشده است. وی در زندان مجبور با افرادی که از سطح پایین بودند دست و پنجه نرم کند. افرادی مثل قاتل ها و همجنس گرایان. این موضوع برای اون بسیار تلخ بود. بعد از مدت ها در زندان با فرد سیاه پوستی بنام ردینگ آشنا می شود. ردینگ قادر است در زندان هر چیزی که لازم باید را فراهم کند. اندی دوفرین از اون یک چکش می خواهد. چکش کوچکی که فقط می توان سنگ های بسیار کوچکی را با آن شکست.

بعد از آن اندی از دوست سیاه پوست خود ردینگ درخواست یک پوستر بازیگر محبوب را می کند. وفرین پوستر بازگیر بزرگ که سایز بزرگی هم دارد به دیوار سلول خود میچسباند. بعد از چند وقت فردی به زندان می افتد و با اندی و رد در مدت زمان کمی دوست می شود. بعد از تعریف داستان اندی ، زندانی جدید متوجه می شود که در یک زندان دیگر داستان مرگ زن اندی را از کسی شنیده بود. این فرصت خوبی برای آزاد شدن اندی بود. اما متاسفانه رئیس زندان به دلیل انجام یک سری کارهای خلاف که اندی از آنها با خبر بود، از آزاد شدن اندی دوفرین ترس زیادی داشت. بنابراین فرد جدیدی که به زندان شاوشنگ آمده بود را به محوطه حیاط زندان کشاند و دستور شلیک به اون رو صادر کرد. ادامه داستان این فیلم انگیزشی را با دانلود کردم آن می توانید مشاهده کنید.

فیلم چه زندگی شگفت‌ انگیزی یا زندگی شگفت‌ انگیز است (It’s a Wonderful Life)

فیلم سینمایی انگیزشی زندگی شگفت انگیز است
فیلم سینمایی زندگی شگفت انگیز است

این اثر در سال 946 میلادی در ایالات متحده آمریکا ساخته شده است. داستان مردی به نام جرج بیلی را به تصویر می کشد. جرج مرد مهربانی و بسیار مردم دوست است که به دلیل ورشکستگی تصمیم که خودکشی می کند. اما فرشته ای نام کلارنس با هدف نجات زندگی جرج بیلی به روی زمین می آید.

فیلم زندگی شگفت انگیز است، توسط بنیاد فیلم کشور آمریکا به عنوان یکی از تاثیرگذارترین فیلم های تاریخ انتخاب شده است.

فیلم سینمایی فارست گامپ (Forrest Gump)

دانلود فیلم های انگیزشی سینمایی
فیلم سینمایی فارست گامپ

داستان فردی (فارست گامپ) که نسبت به هم سن و سالان خودش کمی هوش پایینی دارد. تمام دنیای اون مادرش است که اتفاقات و حوادث پیرامون به شکل ساده ای به اون توضیح میدهد. در کودکی به پاهای فارست جهت راه رفتن فلز بسته بودند. هیچکس اون رو دوست نداشت. اما در این میان دختری بنام جنی با اون همبازی می شود. در حادثه ای فلز پای فارست شکسته می شود و در همانجا قدرت دویدن در اون پدیدار می شود.

بعدها فارست گامپ برای جنگ جهانی ویتنام وارد ارتش می شود. بعد از برگشت افتخارات زیادی دریافت می کند. مدتی که در بیمارستان به سر میبرد به پینگ پنگ آشنا می شود. اون موفق می شود در همین رشته پله های ترقی را یکی پس از دیگر پشت سر بگذارد.

این فیلم نامز 13 جایزه اسکار شد که در 6 جایزه اسکار به موفقیت دست پیدا کرد.

دانلود فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness)

فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی
فیلم انگیزشی در جستجوی خوشبختی

داستان این فیلم مربوط به زندگی واقعی کریس گاردنر سیاه پوست می باشد. کار اون خرده فروشی اسکنرهای پزشکی در سال 1981 بود. کریس همراه با همسرش لیندا و پسر کوچکش کریستوفر در سانفرانسیسکو زندگی می کند. وضعیت مالی و شرایط زندگی گریس گاردنر تعریفی ندارد و زندگی سرشار از مشکلات را طی می کند. اون به دلیل نداشتن کرایه خانه ای که اجاره کرده بود، صاحب خانه اس اون را بیرون کرد. همسر وی لیندا با به وجود آمدن شرایط او را ترک کرد.

حال کریس باید هم دنبال کار میگشت هم برای کریستوفر پدری می کرد. در مسیر زندگی وی مشکلات زیادی وجود دارد. او همواره در تلاش است که در شرکت استخدام شود ….

فیلم سینمایی میان‌ ستاره‌ ای یا بین‌ ستاره‌ ای (Interstellar)

فیلم انگیزشی تاثیرگذار میان ستاره ای
فیلم سینمایی میان ستاره ای

داستان از این قرار است که در آینده به دلیل بادزدگی محصولات کشاورزی رو به نابودی می باشند. و به مرور هر روزه محصولات زیادی از بین می روند. شخصی بنام کوپر خلبان سابق در ناسا، در حال حاضر همراه با پدر زن، پسر و دختر خودش زندگی می کند و مشغول کشاورزی می باشد. مورفی دختر کوپر که 10 سال سن دارد، معتقد است که در اتاق او یک شبح وجود دارد و می خواهد با او ارتباط برقرار کند. بعدها مورفی و کوپر متوجه می شوند که شبح یک هوش ناشناخته می باشد که فرستادن پیام با امواج گرانشی ، یک سری مختصات دو دویی یعنی صفر یک در گرد و غبار جا می گذارد.

فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)

ارباب حلقه ها یا یاران حلقه
ارباب حلقه یا یاران حلقه

این فیلم در آراد سرزمین میانه اتفاق می افتد که در مورد ارباب تاریکی است که دنبال حلقه یگانه ای است که خودش آن را ساخته است. اما در حال حاضر اون محل حلقه را نمیداند، زیر سال ها پیش در جنگ آن را گم کرده است. ابتدا فیلم ارباب حلقه ها با صدای گالادریل شروع می شود و تصاویر ساخته شدن حلقه به دست ارباب تاریکی یعنی سائورون را به تصویر می کشد. سائورون قصد دارد تمامی سرزمین میانه را تسخیر کند، اما اتحاد ادم و الف ها جلو سپاه او را گرفته و مانع او می شوند.

انیمیشن انگیزشی زوتوپیا (آرمانشهر حیوانات) Zootopia

دانلود انیمیشن انگیزشی زوتوپیا
انیمیشن انگیزشی زوتوپیا

داستان این انیمیشن مربوط به یک شهری است که تحت کنترل حیوانات می باشد. البته به آنها شخصیت انسانی داده شده است. در این شهر یک افسر پلیس خرگوش و یک روباه که کلاهبردار می باشد، وجود دارند. این دو تصمیم دارند که از یک پرنده مرموز پرده بردارند. اما هیچ کسی حرف ها و کارهای این دو را آنچنان جدی نمیگیرند. در نهایت خرگوش و روباه مجبور هستند دوتایی بار مشکلات را در این مسیر بر دوش بکشند.

دانلود فیلم سینمایی راکی (Rocky)

فیلم فوق انگیزشی راکی
فیلم فوق انگیزشی راکی

ممکن است اسم فیلم انگیزشی ورزشی زیاده دیده باشید. راکی یکی از بهترین فیلم های انگیزشی ورزشی بوکس می باشد. بازیگر این فیلم راکی بالبوآ است که همان سیلور استالونه است. راکی هنوز موفق به قهرمانی نشده بود. این طی فیلم شانس به او رو کرده و با رقیب سنگین وزن خود باید مبارزه کند. رقیب او آپولو کرید با بازی شخصیت کارل ویترز می باشد. نقش آپولو کرید تقریبا الهام گرفته از شخصیت محمد علی کلی می باشد.

راکی بالبوا موفق شد تا آخرین راند با آپولو مبارزه کند، اما متاسفانه در پایان بازی با امتیاز داوران آپولو کرید برنده مسابقه انتخاب شد. این اثر اولین فیلم مهم سیلور استالونه می باشد که واقعا توانست در نقش راکی بدرخشد. محبوبیت بیشتر سیلور از همین فیلم آغاز شد. حتی می توان گفت راز موفقیت استالونه می تواند در این فیلم نهفته باشد.

12 مرد خشمگین (12 Angry Men)

سینمایی انگیزشی 12 مرد خشن
سینمایی انگیزشی 12 مرد خشن

فیلم فوق العاده جذاب و دیدنی دوازده مرد خشن ارزش حداقل یکبار دیدن را دارد. خلاصه داستان، این فیلم مربوط به یک جوان 18 ساله می باشد. در حال حاضر جوان به قتل پدر خودش متهم شده است. این جوان 18 ساله می گوید که مرتکب گناه نشده است. ظاهر و وضعیت او بسیار ضعیف و افسرده بود که اصلا شبیه یک فرد قاتل نبود. دلیل اینکه این جوان را قاتل می دانند، وجود یک چاقو در محل حادثه می باشد، که برای پسر جوان بوده. او می گوید که این چاقو را مدت ها پیش گم کرده و اصلا از آن خبری نداشته.

در نهایت 12 نفر برای تصمیم گیری در دادگاه گرد هم می آیند. رای نهایی دادگاه یا باید او را بیگناه می کرد و یا به زندگی او پایان میداد. زیرا قرار بود در صورت قاتل بودن روی صندلی الکترونیکی اعدامش کنند. این 12 نفر بعد از بررسی های لازم تعداد 11 نفر از آنها جوان را قاتل و گناهکار می دانستند. اما یکی از آنها معتقد بود که اون بیگناه است. همواره سعی می کرد که همکارانش را متقاعد کند، درباره زندگی دیگران به همین سادگی تصمیم نگیرند. در نهایت بعد از بررسی های لازم که حدود یک سال و نیم طول کشید، رای دادگاه بر بی گناهی جوان 18 ساله صادر شد.

در بخش مربوط به آهنگ انگیزشی انرژی مثبت هم می توانید بهترین آهنگ ها را برای افزایش انگیزه و افکار مثبت خود دانلود کنید.

دانلود انیمیشن درون و بیرون (Inside Out)

انیمیشن آموزشی و تاثیر گذار درون و بیرون
انیمیشن آموزشی و تاثیر گذار درون و بیرون

داستان مربوط به دختری به نام رایلی می باشد. زمانی که پدر او کارش را در سن فرانسیسکو آغاز می کند، زمان جدایی رایلی از زندگی غرب میانه خود می باشد. همه انسان ها بر پایه احساسات خود کنترل می شوند. رایلی هم دختری بود که احساستی همچون شادی، غمگین بودن، ترس ، ترس و وحشت زندگیش را کنترل می کرد. تمامی این احساست در ذهن او همانند فرمانروایی می باشد که او را تحت کنترل دارد. حساس شادی رایطی سعی داشت همه چیز را در حالت عالی و مثبت نگه دارد، اما در کنار سایر احساست این کار کمی مشکل بود.

با موارد بوجود آمده ذهن رایطی بسیار درگیر بود. از طرفی هم به دلیل مهاجرت به یک کشور دیگر بسیار ناراحت بود.

سینمایی تلقین (Inception)

دانلود فیلم انگیزشی تلقین قدرت ذهن و ناخودآگاه آدم ها در خواب
فیلم سینمایی تلقین

یک فیلم انگیزشی تاثیرگذار که مربوط به یک فرد دزد می باشد. دام کاب نام دزدی است که در این فیلم اسرار ارزشمند که مورد نیاز سازمان ها و شرکت های مختلف می باشد، را بدست می آورد. در نهایت اطلاعات و اسرار افراد مختلف را که بدست آورده با قیمت مناسبی به دیگران که خواهان آن اطلاعات مهم هستند میفروشد. قدرت و مهارتی که دام کاب دارد بدین شکل است که وارد خواب دیگران می شود. و منتظر می ماند تا دیگر خواب باشند و در خواب دقیقا در زمان آسیب پذیرترین لحظه ذهن وارد خواب آنها می شود.

از طرفی با درخواست فردی تصمیم می گیرد در ناخودآگاه فرد دیگری چیزهای جدیدی ایجاد کند که سبب نابودی شرکت او و پدرش شود. کسی که این درخواست را از دام کاب داشت، به او قول داده بود که اسم دام را از لیست سیاه آمریکا حذف کند.

مورد دیگری که شاید به آن نیاز داشته باشید، مربوط به جملات انگیزشی از بزرگان تاریخ می باشد.

شوالیه تاریکی یا شوالیه سیاه (The Dark Knight)

فیلم انگیزشی شوالیه تاریکی جور و بتمن
فیلم شوالیه سیاه جوکر و بتمن

خلاصه داستان از این قرار است که، در گاتهام سیتی دکتری به نام جاناتان کرین به مدت یک سال ناپدید می شود. کرین به نام مترسک هم معروف بود. حدودا بعد از یک سال ، امنیت توسط بتمن به گاتهام برگردانده شد. روزی شخصی بنام جوکر تبهکار بزرگ همراه با هم دستان خود به یک بانک حمله کرده و دستبرد می زنند. کلیه همدستان او به دستور جوکر یک به یک ، یکدیگر به به قتل میرسانند. در نهایت آخرین نفر را نیز جوکر خودش میکشد. در نهایت موفق می شود که تنهایی با همه پول ها فرار کند. با دانلود فیلم انگیزشی تاثیرگذار شوالیه سیاه ادامه داستان و هیجانات آن را دنبال کنید.

فیلم انگیزشی هوانورد (The Aviator)

فیلم سینمایی هوانورد بهترین فیلم انگیزشی
فیلم سینمایی هوانورد

این فیلم زندگینامه ای در سال 2004 در آمریکا ساخته شد. داستان از این قرار است که بخشی از زندگی هاوارد هیوز کارگردان، تهیه کننده و خلبان پرآوازه آمریکا به تصویر می کشد. وی که دچار اختلالات وسواسی جبری بود، به دنبال شکست دادن سرعت ها و فاصله پرواز بود.

مقاله بهترین فیلم انگیزشی در زمینه های مختلف در این بخش خدمت شما معرفی شده است. این بخش همواره در حال بروزرسانی بوده و به مرور لیست کامل فیلم های انگیزشی مثبت را در آن درج خواهیم کرد. در صورتی که شما هم فیلم سینمایی انگیزشی که قبلا دیده اید را میشناسید ، در قسمت نظرات می توانید اسم فیلم را به صورت فارسی و انگلیسی برای دیگر دوستانتان بنویسید.

Loading...

هادی قربانی

یک دیدگاه

 1. مبین

  فیلم تئوری همه چیز یا theoary of everythings و همچنین فیلم the funder (زندگی نامه مک دونالد) و یا فیلم فیسبوک رو حتما ببینید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
19 × 17 =