هرگز با قیمت رقابت نکنید اگر می خواهید موفق شوید

خانه » موفقیت و توسعه فردی » هرگز با قیمت رقابت نکنید اگر می خواهید موفق شوید
رقابت با قیمت یک اشتباه بزرگ برای کسب و کارها
رقابت با قیمت یک اشتباه بزرگ برای کسب و کارها

زمان مطالعه: 6 دقیقه

شما همیشه نمی توانید روی قیمت گذاری محصولات رقابت کنید. گاهی اوقات، کسب و کارهای بزرگتر به سادگی با استفاده از قیمت های پایین، تلاش می کنند تا روی دست شما بلند شده و غافلگیرتون کنند. با این حال شما باعث کم بود مشتری و نرسیدن و یا دیر رسیدن به اهداف و توسعه فردی خود می شوید.

رقابت در قیمت یک دام است که هرگز نباید آن را انجام دهید. این مسابقه ای است که همه افراد در آن خواهند باخت و مربوط به یک حوزه خاص نبوده و برای تمامی فروش ها در هر حوزه ای ارتباط دارد. هنگامی که شما سر قیمت رقابت می کنید، فکر می کنید می توانید کسب و کارتون را رونق دهید، اما برعکس مشتریان واقعی بر سر پرداخت فکر نمی کنند و بحثی نخواهند داشت که چه مبلغی را پرداخت می کنند بلکه آنها حتی خوشحال می شوند که استاندارد خدمات بالا است و دوست دارند که این روند حفظ شود تا اینکه قیمت پایین بیاید و ارزش خدمات پایین باشد.

5 نکته که می توانید برای رقابت استفاده کنید

آیا می خواهید جنس های خود را با قیمت پایین که کم ارزش هستند به فروش برسانید؟ پس بهتره اسم مغازه خود را به خیریه و یا لوازم دست دوم فروشی تغییر بدید. به خاطر داشته باشید که مردم به دنبال ارزش هستند، نه ارزان ترین برچسب قیمت. بنابراین، هنگامی که تصمیم گرفتید در مورد قیمت رقابت نکنید، چه کاری انجام می دهید؟ شما راه های بسیار بزرگ دیگری برای ایستادگی کردن به عنوان یک فرد آزاد و مشتریان بالقوه پیدا می کنید. آکادمی 98 در این مطلب 5 عامل را برای شما آماده کرده است که می تونید برای رقابت آنها را مشاهده کنید.

رقابت در قیمت
رقابت در قیمت

1. ارائه تجربه مشتری بهتر

سعی کنید کسب و کاری داشته باشید که مشتریان با کمال میل به شما هزینه را پرداخت و جنس با ارزش دریافت کنند. ابتدا با وب سایت طراحی شده برای کسب و کارتان شروع می کنیم. در اولین قدم شما باید مطمئن شوید که سایتتان بدون مشکل طراحی شده است و استفاده آسانی را برای شما و مشتریان خواهد داشت. پس از مطمئن شدن بهتر است پرداخت آنلاین را به مشتریان خود پیشنهاد دهید تا اینکه فرد برای خرید غیر حضوری حضوری اقدام کند. اما با پرداخت های آنلاین شما باید اطمینان حاصل کنید که فرآیند خریدتون در سایت ایمن و بدون مشکل است و مهمتر از همه شما باید کار کردن با سایت و پرداخت را به ساده ترین و بهترین روش بهینه سازی کنید تا مشتری سردرگم نشود. در زیر چند نکته مهم درباره موارد لازم برای اجرا در کسب و کار اینترنتی را برای شما لیست کرده ایم.

 • مشتریان را برای خرید و استفاده از سایت آگاه کنید
 • اگر شما به بیش از یک شخصیت مشتری خدمت می کنید، برای هر یک به صورت جدا گانه موقعیتی در نظر بگیرید.
 • اطمینان حاصل کنید که خواندن صورتحساب هایتان آسان و شرایط پرداخت روشن است.
 • اطلاعات تماس خود را به مکان قابل توجه در وب سایت اضافه کنید.

2. اضافه کردن یک نقل قول رایگان

مردم از یک پیشنهاد مجانی خوششان می آید. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها با ارائه یک هدیه رایگان مشتریان را جذب می کنند و همین باعث رواج پیدا کردن آن شده است. شما به عنوان یک مدیر سایت می توانید رقبای خود را با استفاده از روش های مشابه نشان دهید. در اینجا چند مثال آمده است:

 • یک گزارش را ایجاد کنید و وقتی مشتریان اولین سفارش خود را قرار می دهند آن را به اشتراک بگذارید.
 • دسترسی کوچک به خدمات را بدون شارژ کردن برای آن ها اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک نویسنده مستقل هستید، تصاویری را در پست خود به عنوان رایگان ارائه کنید.
 • یک دوره ویدئویی رایگان در زمینه تخصص خود قرار دهید
 • رایگان بودن یک راه عالی برای جذب مشتریان در هر مرحله از فروش شما می باشد و شما می توانید پیشنهادات مختلف را برای بخش های مختلف مشتری طراحی کنید.

بعد از مطالعه کامل این بخش حتما مقاله مربوط به دیجیتال مارکتینگ چیست را نیز مطالعه کنید.

3. تخصص خود را پخش کنید

مشتریان شما مایل به خرج کردن پول خواهند بود اگر متقاعد شوند که کسی را با تخصص بیشتر در جاهای دیگر پیدا نخواهند کرد. هر فرصتی را که لازم است برای به اشتراک گذاشتن این تخصص بگذارید. به ایجاد مجموعه ای از بهترین کارها در وب سایت خود پرداخته و آن را به شبکه های اجتماعی پیوند دهید.

قدم بعدی مشخص کردن خودتان به عنوان یک رهبر فکری در حوزه کاریتان است. کارهایی هست که می توانید انجام دهید تا این اتفاق بیفتد. این موارد عبارتند از:

 • شروع یک وبلاگ برای به اشتراک گذاشتن بینش و مشاوره.
 • پاسخ دادن به سؤالات مربوط به سایت ها
 • مشارکت در مکالمات مربوط به کسب و کار خود در توییتر.
 • نوشتن مقاله برای نشریات مربوط به وب سایت خود
 • از افراد مهمان در وبلاگ نویسی پذیرایی کنید
 • قراردادن ویدیو با توضیحات

یک مزیت اضافی برای این کار وجود دارد. علاوه بر اثبات ارزش خود به مشتریان احتمالی، با به اشتراک گذاری دانش خود، یک حس تعهد ایجاد می کنید. این می تواند به شما جهت تبدیل مشتریان بالقوه کمک کند.

اگر دوست دارید یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید پیشنهاد می کنیم نگاهی به بخش ایده های اینترنتی بیندازید.

4. مشتریان را به ارزش خدمات خود متقاعد کنید

همانطور که خدمات خود را به بازار عرضه می کنید، بر منافع خود تمرکز کنید. مشتریان شما نمی خواهند بدانند شما چه کاری می توانید برای آن ها انجام دهید. آن ها ترجیح می دهند بدانند که چطور از شما بهره مند خواهند شد. به عبارت دیگر چگونه می توانید زمان یا پول آن ها را پس انداز کنید؟ چگونه می توانید به آن ها کمک کنید درآمد خود را افزایش دهند یا استرس خود را کاهش دهند؟ به آنها بگویید و سپس آن را ثابت کنید. از مطالعات ، آمار و سایر اطلاعات برای ادعاهای خود استفاده کنید.

با قیمت رقابت نکنید
با قیمت رقابت نکنید

5. مشتریان خود را بازبینی کنید

اگر شما مشتریانی دارید که دائم با شما چانه می زنند، مشکل ممکن است با خدمات شما نباشد. این ممکن است با توانایی آنها در پرداخت هزینه های شما باشد. به یاد داشته باشید که شما مسئولیتی در قبال عدم اطمینان ندارید که قیمت های خود را با هر بودجه خارج از آن مطابقت دهید. مشتریانی پیدا کنید که آماده پرداخت هزینه خدماتی هستند که ارزش دارند.

رقابت با قیمت را فراموش کنید زیرا شما فقط به دنبال مشتری خواهید بود. در عوض، بر روی رقابت براساس ارزش و مهارت ها تمرکز کنید. این بهترین راه برای موفقیت در کسب و کار و همچنین ادامه دادن است.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
10 × 9 =