عادت افرادی که ذهن قدرتمند دارند از دیدگاه مورین

خانه » موفقیت و توسعه فردی » عادت افرادی که ذهن قدرتمند دارند از دیدگاه مورین
ویژگی های افراد با ذهن قدرتمند
ویژگی های افراد با ذهن قدرتمند

زمان مطالعه: 6 دقیقه

به عنوان موجودات هوشمند، همه انسان‌ها آرزو می‌کنند هر موقعیتی را که در زندگی با آنها روبرو می‌شوند به درستی مدیریت کنند. ما می‌توانیم آنچه را که درست است درک کنیم. در واقع، داشتن قدرت ذهنی و قادر بودن به انجام هر شرایطی که مطلوب باشد آرزوی هر یک از ما است. ممکن است در اطراف ما افرادی با ذهن قدرتمند وجود داشته باشد که به نوعی نسبت به آنها حسودی کنیم. عادات افراد موفق سبب می‌شود تا شما نسبت به آنها حس حسودی داشته باشید. در همین راستا در ادامه به بررسی موضوع عادت افرادی که ذهن قدرتمند دارند می‌پردازیم.

اما، این را بدانید که آنها معجزه و فردی با معجزات خدا دادی نیستند بلکه آن‌ها تنها فاقد برخی از عادات بد هستند. این افراد زندگی آسان، بودجه‌های بزرگ، زمان اضافی و … خاصی ندارند که شما نداشته باشید. در عوض، آنها افكار خود را تنظیم می‌کنند. افراد با ذهن قدرتمند احساسات خود را مدیریت می‌كنند و رفتارهای فعالانه‌ای انجام می‌دهند.

برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می‌کنیم تا به مطالعه مقاله عادت چیست ؟ تاثیر عادات در رسیدن به موفقیت بپردازید.

افرادی با ذهن قدرتمند چه عاداتی دارند؟

افرادی با ذهن قدرتمند عادت دارند، حتی از طریق مبارزه و یا به تاخیر انداختن لذت‌ها، به گونه‌ای عمل کنند که زندگی آنها بهتر و بهبود بخشیده شود. آن‌ها خوشبختی خود را باز کرده‌اند و متعهد به توسعه عادات روزانه می‌شوند که به طور مثبت ماهیچه‌های ذهنی خود را می‌سازند و عادت های بدی را که باعث عقب ماندن آنها می‌شود کنار گذاشته‌اند. آنها فقط افرادی عادی هستند که با پیدا کردن قدرت تحول‌گرا در زندگی روزمره خود، زندگی فوق العاده‌ای را برای خود انجام می‌دهند. خبر خوب این است که همه ما می‌توانیم قدرت ذهنی خود را بسازیم. بنابراین در ادامه ما عاداتی را که توسط اِیمی مورین در کتاب خود بیان کرده است قراردادیم تا بتوانید با آنها ذهن خود را تقویت و بالا ببرید. زیرا مورین بر این عقیده است که ژنتیک، شخصیت و تجربیات زندگی در قدرت ذهن شما قرار دارد.

عادات افراد با ذهن قدرتمند
عادات افراد با ذهن قدرتمند

1. افراد با ذهن قوی هیجانات خود را تحت نظر دارند

بسیاری از بر این فکر هستند که افراد با ذهن قدرتمند اکثر هیجانات خود را سرکوب می‌کنند. اما، برعکس مورین می‌گوید:” افرادی که از ذهن قدرتمند برخوردار هستند از هیجانات خودآگاهی کامل دارند. همیشه و هر کجا هیجانات خود را تحت نظر داشته و می‌دانند که چگونه بر افکار آنها تاثیر می‌گذارد. این افراد عاقلانه تصمیم می‌گیرند و می‌دانند برای اینکه به بلندترین موفقیت‌ خود برسند باید در مواقعی برخلاف احساسی که دارند رفتار کنند”.

2. افراد با ذهن قدرتمند به تمرین خوش‌بینی واقع بینانه می‌پردازند

هیچ کس نمی‌تواند در طول زندگی همیشه دارای دیدگاه مثبتی باشد. در این میان اگر بیش از حد نیز منفی‌نگر باشیم نیز نتیجه بدی را بر جای خواهیم گذاشت. در این عادت مورین می‌گوید:” اگر کسی دارای ذهن قدرتمند باشد درک می‌کند همیشه افکارش درست نیست و در تلاش است تا منفی‌ها را تغییر دهد. این افراد به جایگزینی افکار منفی با صحبتی درونی و واقع بینانه با خودشان می‌پردازند”. بنابراین یکی از بهترین موارد عادت افرادی که ذهن قدرتمند دارند این است که نسبت به وقایع خوشبین هستند. این افراد بر مبنای قانون جذب بر این باورند که اگر نسبت به محیط اطراف و دنیای پیرامون خود خوشبین باشند، اتفاقات مثبت برای آنها رخ می‌دهد.

ویژگی افراد با ذهن قوی
ویژگی افراد با ذهن قوی

3. مشکلات را حل می‌کنند

با توجه به عنوان بالا، مورین بر این عقیده است که افراد با ذهن قدرتمند وقت و انرژی خود را برای فعالیت بی بازده صرف نمی‌کنند. شاید در محل کار شما اتفاقی افتاده است و شما شکایت دارید که روز بدی داشتید. بهتر است به جای این موارد به دنبال دلیل رخ دادن اشتباه باشید و در تلاش برای درست کردن آن باشید. مورین می‌گوید:” با پیدا کردن و ریسک و خطرات می‌توانید از آن به بعد را به جلو برانید”.

4. مهربان بودن با خود از عادات افراد قدرتمند است

شاید شما در حین رخ دان اشتباهی خود را به نوعی تنبیه می‌کنید که مثلا دیگر آن را تکرار نکنید. برعکس، شما باید با خود مهربان باشید و طوری با خود صحبت و رفتار کنید که با یک دوست صمیمی صحبت می‌کنید. این عادت افراد با ذهن قدرتمند است. این افراد به صورتی با صدای انتقاد کننده درون واکنش نشان می‌دهند که گویی در مقابل بچه محل‌های قلدر ایستاده‌اند. آنها اشتباهات خود را بخشیده و با روحیه دادن خود به سمت اهداف و کسب موفقیت در زندگی می‌روند.

ویژگی رفتاری افراد با فکر قدرتمند
ویژگی رفتاری افراد با فکر قدرتمند

5. افراد با ذهن قدرتمند مرزبندی دقیقی دارند

مورین می‌گوید:” افراد قدرتمند همیشه قدرت‌های خود را داشته و آنها را فراموش و کنار نمی‌گذارند. زیرا اگر کسی نتواند مرز درستی را برای رفتار فیزیک و احساسی خود داشته باشد باعث ضعیف و از دست دادن قدرتش می‌شود. ولی اگر می‌خواهید راه افراد با ذهن قدرتمند را بپیمایید بهتر است با رفتار عاقلانه به مرزبندی صحیحی بپردازید. این افراد هر مسئولیتی را از فکر، احساس و رفتار خود پذیرا هستند و به کسی اجازه تعیین روز خوب و بد را نمی‌دهند”. حد و مرز داشتن یکی از بهترین عادت افرادی که ذهن قدرتمند دارند می‌باشد که می‌تواند آنها را بیشتر به اهدافشان نزدیک کند.

6. افراد با ذهن قدرتمند زمان را مدیریت می‌کنند

درباره زمان مورین می‌گوید:” زمان یک منبع محدود است، این واقعا درست است. بنابراین افراد با ذهن قدرتمند سعی بر این دارند تا به بهترین شکل از آن استفاده کنند. این افراد به جای اینکه به فکر کردن نفرت دیگران و گذشته و … بپردازند. به تمرکز بر روی فعالیت‌های پر بازده می‌پردازند”.

ویژگی شخصیتی افرادی با ذهن قوی
ویژگی شخصیتی افرادی با ذهن قوی

7. هر کاری را برای عملی کردن تلاش می‌کنند

هر کسی دوست دارد به هدف‌های خود رسیده و به نوعی آن را عملی سازد. اما این موفقیت زمان خاصی را به همراه تلاش نیاز دارد. این برای افراد معمولی شاید سخت باشد. اما، افراد با ذهن قدرتمند این چنین نیستند و به تمرکز بر روی هدف اصلی می‌پردازند. آنها می‌دانند که هر چه انتخاب کنند روی آینده تاثیر خواهد گذاشت.

8. افراد با ذهن قوی همیشه به دنبال قوی‌تر شدن هستند

مورین می‌گوید:” این افراد هر چالش و مشکلی را راهی برای قدرتمند و پر انرژی‌تر شدن می‌بینند. همچنین این افراد هرگز خود را کامل و قدرتمند ندانسته و به همین دلیل همیشه در تلاش و تکاپو هستند. آنها همیشه جایی برای پیشرفت دارند. افراد با ذهن قدرتمند می‌دانند که برای بدنی خوش استایل باید تمرین کرد. پس، برای جلوگیری از ضعیف شدن ذهن باید عضلات ذهن را تمرین دهند.

ویژگی افراد با فکر قدرتمند
ویژگی افراد با فکر قدرتمند

9. افراد با فکر قدرتمند پیشرفت را بررسی می‌کنند

شما با انجام دادن هر کاری که در توان و زمان دارید می‌توانید به بالاترین حد ممکن پیشرفت برسید. اما برای این کار باید نقاط ضعف خود را بشناسید و روش “بهانه بی بهانه” را پیش بگیرید. عادت افرادی که ذهن قدرتمند دارند این است که تمامی جنبه‌های پیشرفت در زندگی را مورد توجه قرار می‌دهند تا در نهایت بتوانند راهی درست برای رسیدن به هدف خود بیابند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
17 + 13 =