بیوگرافی و داستان موفقیت پیر امیدیار بنیانگذار ebay

خانه » موفقیت و توسعه فردی » بیوگرافی و داستان موفقیت پیر امیدیار بنیانگذار ebay
موفقیت پیر امیدیار موسس ebay
موفقیت پیر امیدیار موسس ebay

زمان مطالعه: 18 دقیقه

هنگامی‌که به زندگی افراد موفق در دنیا نگاه می‌کنید خواهید دید که زندگی آنها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش‌ها، دارای مشکلات و ویژگی‌های بسیار خاصی بوده است. به این خاطر بررسی زندگی افراد موفق می‌تواند تجربیات خاصی را در این باره در اختیار ما قرار دهد و ما را در راه رسیدن به موفقیت در زندگی کمک کند. در راستای ارائه بیوگرافی افراد موفق در این بخش به ارائه داستان موفقیت پیر امیدیار بنیانگذار ebay می‌پردازیم.

pierre omidyar یکی از موفق‌ترین افراد ایرانی ساکن در آمریکا می‌باشد که توانسته است با استفاده از استعداد و دانش خود در زندگی کاری و شخصی به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کند. او اکنون به عنوان یکی از پولدارترین افراد جهان شناخته می‌شود که این پول را از طراحی و مدیریت سایت ebay بزرگترین سایت حراج در جهان به دست آورده است.

بیوگرافی پیر امیدیار pierre omidyar

پیر را می‌توان یکی از موفق‌ترین افراد ایرانی حال حاضر در آمریکا دانست که توانسته است به طراحی و مدیریت بزرگترین سایت حراجی کالا های مختلف در آمریکا بپردازد و از این طریق به سود بسیار زیادی دست پیدا کند. البته او در راه رسیدن به اهداف و خواسته های خود در زندگی با مشکلاتی نیز مواجه بوده است. اما توانسته است با تلاش و همچنین استعدادی که از خود نشان داده است پله‌ های ترقی را بپیماید و بتواند به جایگاه مدنظر خود در زندگی دست پیدا کند. به این خاطر در این مطلب با عنوان داستان موفقیت پیر امیدیار ما به تحلیل بیوگرافی و همچنین بررسی مراحل مختلف زندگی او و موفقیت‌هایی که کسب کرده است می‌پردازیم.

پیر امیدیار کیست؟
پیر امیدیار کیست؟

زندگینامه پیر امید یار

pierre omidyar میلیاردر ایرانی الاصل در تاریخ 29 ژوئن 1969 میلادی در کشور فرانسه و شهر پاریس به دنیا آمد. پدر و مادر پیر دو مهاجر ایرانی بودند که در هنگام تحصیل در دانشگاه با یکدیگر آشنا شدند و ازدواج کردند. مادر او استاد دانشگاه سوربن بود و دکترای زبان شناسی دارد و پدر او نیز به عنوان یکی از معروف‌ترین جراحان اورولوژیست شناخته می‌شود. اما زمانی که پیر 6 سال سن داشت بنا به دعوتی که بیمارستان دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور مریلند از پدر او کرده بود خانواده او به آمریکا مهاجرت کردند و فرانسه را برای همیشه ترک کردند. مادر پیر از این فرصت نیز استفاده کرد و زمانی که در آمریکا ساکن بودند در دانشگاه جورج تاون به مطالعه زبان فارسی پرداخت.

دوران کودکی

دوران کودکی موسس ebay پر از اتفاقات خوب و بد زیادی بود که بر روی او تاثیرات زیادی را گذاشت. او در همان سنین کودکی دچار یک شکست خانوادگی شد، به این صورت که پدر و مادر او از همدیگر طلاق گرفتند. این مشکل به عنوان بزرگ‌ترین شکست دوران کودکی او به حساب می‌آمد. بعد از جدایی والدین پیر قرار بر این شد تا مادر او سرپرستی فرزند خود را بر عهده بگیرد و پدر او نیز بتواند در روز‌‌های آخر هفته پیر را ببیند و از او مراقبت کند. این نوع زندگی تاثیر بسیار زیادی را بر روی روحیات پیر گذاشت که در روی آینده و دوران تحصیلی او نیز تاثیر گذار بود.

دوران تحصیلی پیر امید یار

در این بخش از بررسی بیوگرافی پیر امیدیار به بررسی دوران تحصیلی وی می‌پردازیم، پیر دوران تحصیل ابتدایی و دبیرستان خود را در مدرسه مذهبی سنت اندرو و در شهر مریلند آمریکا دنبال کرد. او یکی از بدترین و سرکش‌ترین دانش‌آموزان این مدرسه به شما می‌رفت، زیرا او زمانی که دانش‌آموزان دیگر مشغول به کسب علم در کلاس بودند مخفیانه به آزمایشگاه و کارگاه کامپیوتر مدرسه می‌رفت و به بازی با کامپیوتر مشغول بود. او همچنین همواره زمان و وقت کلاس ورزش را صرف کامپیوتر می‌کرد و از آن فراری بود. به همین دلیل همواره مسئولان مدرسه به توبیخ و تنبیه او دست می‌زدند تا از این طریق بتوانند به کنترل رفتار او بپردازند.

زندگی شخصی Pierre Omidyar
زندگی شخصی Pierre Omidyar

او زمانی که در کلاس نهم دبیرستان مشغول تحصیل بود می‌توانست به کد نویسی بپردازد. به همین دلیل زمانی که مسئولان مدرسه دیدند که تنبیه و توبیخ آنها بر روی پیر تاثیری ندارد، تصمیم گرفتند تا بتوانند با استعداد او یک برنامه جامع برای کتابخانه تهیه کنند. به همین دلیل از او خواستند تا به طراحی یک برنامه برای فهرست کتاب‌های کتابخانه مدرسه بپردازد و کار های مربوط به هر کتاب را نیز در این برنامه سازماندهی کند. او برای این کار به‌ ازای هر ساعت 6 دلار حقوق نیز دریافت می‌کرد که البته این حقوق ارزش چندانی برای پیر نداشت. اما این کار باعث شد تا اطلاعات پیر محک بخورد و او بتواند با همین کار آینده خود را بسازد و با کسب تجربه از این کار به موفقیت در کسب و کار آینده خود دست پیدا کند.

دوران دانشگاه

pierre omidyar در سال 1984 میلادی هنگامی که از دبیرستان فارغ ‎التحصیل شد تصمیم گرفت تا در دانشگاه تافتز سامرویل یا همان مدفورد به ادامه تحصیل بپردازد و مدرک کارشناسی رشته مهندسی برق را به دست بیاورد. اما او در این بین از تصمیم خود پشیمان شد و به تغییر رشته پرداخت و توانست چهار سال بعد مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر خود را به دست بیاورد و از این طریق به دنبال کسب موفقیت در زندگی خود باشد. داستان موفقیت پیر امیدیار بنیانگذار ebay از همین مقطع شروع شد.

دوران کارمندی

او همواره به برنامه نویسی و کد نویسی علاقه بسیار زیادی داشت و همین دلیل باعث شد تا او بیشتر دوران تحصیلی خود را در دانشگاه و دبیرستان به این کار بگذراند. زمانی که پیر در دانشگاه مشغول به تحصیل بود توانست یک شغل پاره وقت را در یک شرکت نرم افزاری پیدا کند. این شرکت که pierre در آن فعالیت می‌کرد، زیر نظر مکینتاش مشغول به فعالیت بود. به همین خاطر پیر توانست در این زمان به یادگیری حرفه‌ای برنامه کامپیوتر های مکینتاش بپردازد. او بعد از یادگیری این برنامه نویسی توانست با مجوز خود شرکت چند نرم‌افزار بسیار کاربردی و عالی را طراحی کند. البته نکته مهم این بخش این مسئله می‌باشد که پیر بیشتر بر حسب علاقه خود در این شرکت مشغول به فعالیت شد زیرا او در این کار دستمزد آنچنانی را دریافت نمی‌کرد.

موفقیت پیر امیدیار در زندگی
موفقیت پیر امیدیار در زندگی

همچنین پیر بعد از تمام کردن تحصیلات خود در دانشگاه توانست در یکی از بخش های فرعی شرکت الکترونیکی اپل به نام کلاریس مشغول به فعالیت شود. او در این فعالیت مسئولیت نظارت به یک گروه بود تا بتوانند اپلیکیشن گرافیکی MacDraw را به MacDraw 2 به‌روزرسانی کنند.

اولین فعالیت جدی کسب و کاری

بنیانگذار سایت ebay، سه سال بعد از اتمام دوران تحصیلی و در سال 1991 میلادی همراه با سه دوست خود تصمیم گرفت تا یک شرکت محاسباتی مبتنی بر برنامه نویسی را راه‌اندازی کنند. این شرکت محاسباتی ‌Ink Development نام داشت که در زمینه رابط کامپیوتری بر اساس قلم استایلوس فعالیت می‌کرد،البته او یک شبکه اینترنتی فروش نیز داشت. بعد از مدتی این فعالیت پیر به یک تجارت الکترونیکی بزرگ تبدیل شد که آنها توانستند نام شرکت خود را به E-Shop تغییر دهند و با این نام به ادامه فعالیت خود بپردازند. اما در سال 1996 میلادی شرکت E-Shop توسط بیل گیتس موسس مایکروسافت خریداری شد مقدار پولی نیز به پیر پرداخت شد.

پیر امیدیار و اولین جرقه ساخت سایت ebay

در سال 1994 میلادی پیر در محله Bay Area سانفرانسیسکو زندگی می‌کرد. او در این هنگام در شرکت جنرال مجیک نیز مشغول فعالیت بود تا از این طریق علاوه بر کسب درآمد بتواند به اطلاعات خود نیز بیفزاید. همچنین او در کنار کار خود در این شرکت مشغول به طراحی وب سایت و برنامه نویسی بود تا از این طریق نیز بتواند درآمدی را به دست بیاورد و به اهداف خود در زندگی دست پیدا کند. او در این بین با دختری به نام پاملا وسلی که دانشجوی ارشد بیولوژی بود آشنا شد.

عاشقی pierre omidyar

در این بخش از بررسی بیوگرافی پیر امیدیار به بررسی بخشی از زندگی شخصی وی می‌پردازیم، پیر عاشق دختری شده بود که علاقه زیادی به جعبه های آبنبات pez داشت، به همین دلیل همیشه به جمع آوری این آبنبات‌ها و جعبه‌های آنها می‌پرداخت. پیر نیز برای اینکه بتواند دل پاملا را به دست بیاورد و او را شیفته خود کند، در سایت شخصی خود قسمتی را به خرید و فروش این جعبه ها و آبنبات ها اختصاص داد تا پاملا بتواند در این بخش به خرید و فروش جعبه های آبنباتی مورد دلخواه خود بپردازد. پس می‌توان این حادثه را به عنوان جرقه ساخت سایت خرید و فروش ebay دانست.

پیر امید یار و پاملا همسرش
پیر امید یار و پاملا همسرش

البته در این بین پیر نیز می‌گوید که این حادثه بسیار اتفاقی رخ داده است وگرنه او همواره رویای ساخت سایتی را که بتوان از طریق آن به خرید و فروش اجناس پرداخت در ذهن خود داشته است. داستان موفقیت پیر امیدیار بنیانگذار ebay بسیار جذاب می‌باشد بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تولد و تاسیس ebay

پیر امید یار بعد از طراحی یک بخش برای فروش جعبه های آبنبات برای دختر مورد علاقه خود تصمیم گرفت تا بتواند یک سایت جامع خرید و فروش اجناس را راه اندازی کند. به همین خاطر او بعد از مدتی توانست سایت حراجی خود را که بزرگ‌ترین سایت خرید و فروش اجناس در جهان می‌باشد را راه اندازی کند. اولین کالا و جنسی که در این سایت به فروش رسید آبنبات یا جعبه آبنبات نبود، بلکه یک نشان گذار لیزری شکسته بود که به قیمت 14 دلار به فروش رسید. در حالی که امیدیار از این خرید متعجب بود خریدار به او اطمینان داد که او بنا به کلکسیون خود اقدام به خرید این کالا زده است تا بتواند از این راه کلکسیون روان نویس های لیزری شکسته خود را گسترش دهد. با این فروش قسمت حراج سایت pierre omidyar به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد و از آن به بعد خرید و فروش های عجیب‌تری در آن صورت گرفت.

طرح اولیه سایت

طرح اولیه سایت بسیار ساده بود و همین امر علت شد تا هیچ واسطه‌ای میان خریداران و فروشندگان وجود نداشته باشد. همچنین از دیگر ویژگی های اولیه سایت حراجی پیر این بود که هیچ سیستم نظارتی برای جلوگیری از تقلب و شیادی بر روی سایت طراحی نشده بود. همین امر باعث شده بود تا اگر کسی در این باره دچار مشکل یا اشتباهی شود، شخصی وجود نداشته باشد تا بتواند به این مشکلات رسیدگی کند.

پیشرفت چشمگیر سایت حراج ای بی

اما به صورت ناگهانی کسب و کار سایت ای بی پیر امیدیار رونق بسیار زیادی گرفت. تعداد افراد بیشتری برای خرید و فروش کالاها و اجناس خود شروع به ثبت نام در این سایت کردند تا بتوانند اجناس خود را در بهترین شرایط ممکن به فروش برسانند و در صورت نیاز به خرید کالای مورد نیاز خود بپردازند. او در سایت خود برای هر آگهی مبلغی را بین 25 سنت تا 2 دلار همراه با مقداری از پول کالا و جنس را دریافت می‌کرد. او از این پول دریافتی برای گسترش و همچنینی تثبیت سایت خرید و فروش خود استفاده می‌کرد. پیر بعد از مدتی شاهد پیشرفت چشمگیر سایت خود بود، به همین خاطر برای رسیدگی بهتر به سایت ای بی کار خود را در جنرال مجیک ترک کرد، او تمامی تمرکز و ذهن خود را بر روی سایت خود گذاشت تا بتواند از این طریق به خوبی تمامی مشکلات این سایت رسیدگی کند.

Pierre Omidyar موسس ebay
Pierre Omidyar موسس ebay

فروش بلیط هواپیما در سایت pierre omidyar

در سال 1996 میلادی تعداد بازدید افراد مختلف از سایت خرید و فروش اجناس ای بی بسیار زیاد شده بود. به همین خاطر یک شرکت هواپیمایی تصمیم گرفت تا به فروش بلیط های هواپیمایی از طریق این سایت بپردازد، تا از این طریق به بازخورد بیشتری دست پیدا کنند. به این خاطر قراردادی میان این سایت و این شرکت هواپیمایی منعقد شد و این سایت فروش بلیط هواپیما را شروع کرد. این فروش بلیط در سایت ای بی باعث شد تا آنها میزبان 250 هزار معامله آنلاین باشند.

پیر بعد ها برای اینکه بتواند تمامی وقت خود را صرف بهبود عملکرد سایت و حراج آنلاین خود کند از سمت ریاست هیئت مدیره کنار رفت و آن را به جف اسکول واگذار کرد. به این دلایل در اواسط سال 1997 میلادی سایت حراج آنلاین ای بی در طول روز شاهد 8000 هزار معامله آنلاین بود که این امر یک موفقیت بی سابقه به شمار می‌رفت. در بررسی بیوگرافی پیر امیدیار می‌توان به ای نکته دریافت که او همواره در تلاش برای کسب موفقی‌های بیشتر بوده است بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که برای کسب موفقیت‌های بزرگ باید همواره در تلاش باشید.

تغییر نام تجاری سایت ebay

در سپتامبر سال 1997 پیر تصمیم گرفت تا نام تجاری سایت خود را تغییر دهد. به همین دلیل در ابتدا تصمیم گرفت تا نام سایت را به اکو بی Echo Bay تغییر دهد اما بعد از مدتی مطلع شدند که این نام توسط کاربری دیگر گرفته شده است. به این خاطر تصمیم گرفت تا نام سایت خرید و فروش اجناس خود را به ای بی تغییر دهد و بتواند یک کمپین فعال بازاریابی را نیز برای آن انتخاب کند. درست یک سال بعد از انتخاب نام تجاری سایت یعنی در سپتامبر سال 1997 میلادی مدیران سایت تصمیم گرفتند تا به عرضه عمومی سهام خود در بازار بپردازند. آنها در ابتدا تصور می‌کردند که هر یک از سهام های این سایت به قیمت 18 دلار به فروش برسد، اما این گونه نبود و در روز اول با رکورد شکنی ارزش هر یک سهام این سایت ای بی به قیمت ۵۳.۵۰ دلار به فروش رسید. این امر باعث شد تا صاحبان این سایت یعنی پیر امیدیار به یک میلیاردر بزرگ در کسب و کار اینترنتی تبدیل شود.

گسترش سایت ای بی در کشور های جهان

دیدگاه موسس سایت ای بی برای کسب موفقیت در زندگی محدود به یک منطقه خاصی نمی‌شد، بلکه او می‌خواست تا سایت و بازار اینترنتی و آنلاین خود را به تمام جهان گسترش دهد. به همین خاطر پیر به عنوان رئیس کل ebay برای منظور ساماندهی سیستماتیک بخش مدیریت و تبلیغات به استخدام مگ ویتمن به عنوان مدیر ارشد اجرایی سایت پرداخت تا از این طریق بتواند به بازخورد بسیار خوبی دست پیدا کند. با وجود مگ ویتمن در این سمت‌ها، سایت ای بی توانست در زمینه‌های مختلف پیشرفت چشمگیری داشته باشد و در کشور های مختلفی مانند استرالیا، ژاپن، آلمان، کانادا و انگلیس فعالیت خود را آغاز کند.

موفقیت های تجاری و بازرگانی پیر امیدیار

پیر در طول ساخت و تهیه سایت خرید و فروش اجناس مختلف در سایت حراجی خود توانست به موفقیت‌های بسیار زیادی در زمینه‌های تجارت و بازرگانی دست پیدا کند و به یک فرد بسیار موفق در جهان تبدیل شود. در داستان موفقیت پیر امیدیار فعالیت‌های تجاری و بازرگانی نیز دیده می‌شود، در اواخر سال 1998 میلادی سایت او یکی از پربازدیدترین سایت های جهان شناخته می‌شد که دارای 2.1 میلیون عضو ثابت بود که در آن به خرید و فروش اجناس مختلف خود می‌پرداختند. او با این تعداد عضو سایت خود سالانه به درآمدی حدود 750 میلیون دلار دست پیدا می‌کرد. در ماه دسامبر سال 1998 میلادی بنیاد سایت ای بی با نامی که امروزه همه می‌شناسند، تاسیس شد و همین امر باعث شد تا پیر جایزه بهترین کارآفرین ملی سال آمریکا را به خود اختصاص دهد.

سخنرانی موسس ebay
سخنرانی موسس ebay

بعد از موفقیت های بسیار پیر که در این بخش از بیوگرافی پیر امیدیار به بررسی آنها پرداختیم، سایت بزرگ آمازون نیز تصمیم گرفت تا بتواند یک بخش را به حراجی آنلاین به سایت و شرکت خود اضافه کند. همچنین در سال 2000 میلادی پیر اولین سمت کاری خود را در خارج از سایت خود پذیرفت تا بتواند در کار های مختلف دیگری نیز به انجام فعالیت بپردازد. او به عضویت هیئت مدیره شرکت ePeople که یک بازار آنلاین پشتیبانی می‌باشد درآمد. او همچنین در همین سال توانست یک بخش به نام eBay Motors ای بی موتورز به سایت خود اضافه کند تا از این طریق یک بازار آنلاین خرید و فروش اتومبیل را در اختیار مردم قرار دهد.

فعالیت های با ارزش سایت برای کسب اعتماد

پیر امیدیار در سال 2002 برای پروسه های پرداختی شرکت و سایت خود توانست شرکت پی پال PayPal را به خدمت بگیرد. تا از این طریق خرید و فروش های سایت با اعتماد و اطمینان بیشتری صورت بگیرد و مردم بتوانند با خیال راحت به خرید و فروش اجناس خود بپردازند. از دیگر ویژگی‌های مهم این سیستم باعث شد تا سایت بتواند خدمات بیشتری را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد. به این صورت که به مراجعه کنندگان حق انتخاب می‌داد تا آنها بتوانند کالا‌های خود را به صورت قیمت ثابت و یا به صورت حراجی به فروش برسانند.

فعالیت های دیگر سایت

pierre omidyar و سایت حراج آنلاین وی به دنبال این بودند که بتوانند در زمینه‌های مختلف به خرید و فروش کالا‌های مختلف بپردازند. به همین خاطر آنها در سال 2005 میلادی موفق شدند تا یک بخش را برای خرید و فروش ماشین‌های بزرگ صنعتی به سایت ebay اضافه کنند. در حال حاضر بیشتر شرکت های بزرگ جهان برای قیمت گذاری بر روی کالاها و خدمات خود از سایت ای بی استفاده می‌کنند. همچنین در طول تعطیلات سال 2015 میلادی حدود 265 میلیون تراکنش خرید و فروش از طریق سایت پیر صورت گرفت که یک نوع رکورد به حساب می‌آید. همچنین در سال 2016 میلادی درآمد خالص سالیانه این شرکت حدود 8.5 میلیارد دلار بود.

فعالیت های فرهنگی پیر امیدیار صاحب سایت ebay

پیر یک فرد بسیار اجتماعی بود و همیشه دوست داشت با جهان اطراف خود ارتباط برقرار کند. به این خاطر او علاقه بسیار زیادی به خبرنگاری و روزنامه نگاری داشت و همین دلیل علت شد تا او بتواند با همکاری گلن گرینوالد ژورنالیست سابق نشریه گاردین به راه اندازی نشریه First Look Media بپردازد. او همچنین در این زمینه توانست در سال 2010 میلادی به تاسیس سرویس خبری Honolulu Civil Beat بپردازد و به پوشش اخبار سیاسی و اجتماعی هاوایی بپردازد. او در این کار موفق بود و سرویس خبری او توانست به مدت سه سال پیاپی به عنوان برترین نشریه آنلاین هاوایی انتخاب شود. البته این سرویس خبری در سال 2013 میلادی با نشریه هافینگتون پست ادغام شد و به هاف پست هاوایی تغییر نام داد.

همچنین او قصد داشت تا بتواند به خرید روزنامه واشنگتن پست یکی از بزرگترین و معتبر‌ترین نشریه آمریکا بپردازد اما او در این کار موفق نبود. زیرا جف بزوس مدیر سایت آمازون ( بیوگرافی جفری پرستون بیزوس ) توانست با قیمت 250 میلیون دلار این روزنامه را از مالک آن خریداری کند.

فعالیت های هنری پیر امیدیار

او در سال 2014 میلادی اولین نسخه آنلاین رسانه‌ای شرکت ebay را با نام The Intercept منتشر کرد. او بعد از این کار به ارائه بیانه‌ای پرداخت که در آن تاکید شده بود که او با استفاده از درآمد و هزینه خود به اهمیت بنیادین رسانه های آزاد و مستقل در جهان اشاره می‌کرد. همچنین علاقه پیر به سینما و هنر باعث شد تا او بتواند تهیه‌کنندگی دو فیلم سینمایی را به عهده بگیرد. فیلم Merchants of Doubt و اسپات لایت دو اثر هنری pierre omidyar در عرصه سینما می‌باشد. که فیلم اسپات لایت توانسته است به کسب دو جایزه اسکار برای بهترین فیلم نامه و بهترین فیلم غیر اقتباسی در جشنواره های مختلف دست پیدا کند.

سایت پیر امیدیار
سایت پیر امیدیار

فعالیت های بشر دوستانه پیر امیدیار

موسس ای بی علاوه بر کارهای فرهنگی و تجاری توانسته است به فعالیت های بشر دوستانه نیز بپردازد تا به افراد فقیر و بی بضاعت در جهان کمک کند. در سال 2004 پیر و همسر او توانستند بنیاد امیدیار نت‌ورک Omidyar Network را تاسیس کردند. که این موسسه یک بنیاد خیریه و بشر دوستانه می‌باشد که توانسته است فعالیت های های بسیار زیاد و گسترده‌ای را برای بهبود زندگی افراد فقیر انجام دهد. همچنین در سال 2005 میلادی او و همسر خود مبلغ 100 میلیون دلار را برای کمک به مردم فقیر کشور‌های در حال توسعه به صندوق خیریه تافتز امیدیار هدیه کردند. همچنین در فوریه سال 2017 میلادی پیر امید یار اعلام کرد که حدود 26 هزار نفر از مردم کنیا را در پوشش خود قرار داده است و ماهیانه به آنها درآمد ثابتی اختصاص داده است که تا 12 سال آینده قطع نخواهد شد.

جالب‌ترین اجناس فروخته شده در سایت ebay ای بی

  • عروسک های بینی بیبیز Beanie Babies کمپانی وارنر در ماه مه سال 1997 میلادی به مبلغ 500 میلیون دلار فروخته شد، که این مبلغ 6 برابر تمام مبادلاتی بود که در این سایت صورت گرفته است.
  • قدیمی‌ترین شلوار مارک Levi’s در تابستان سال 2000 به مبلغ 46 هزار دلار فروخته شده است. که این فروش در دنیای مد و فشن یک رکورد تاریخی به شمار می‌رود.
  • یک هواپیمای جت خصوصی در پاییز سال 2001 میلادی به قیمت 4.9 میلیون دلار به فروش رسیده است.

pierre omidyar یکی از موفق ترین افراد ایرانی ساکن در آمریکا شناخته می‌شود که به عنوان پولدارترین فرد ایرانی حاضر در جهان نیز شناخته می‌شود. به این خاطر ما در این مطلب داستان موفقیت پیر امیدیار بنیانگذار ebay ای بی توانسته‌ایم به بررسی بیوگرافی پیر امیدیار بپردازیم تا شما بتوانید با سبک زندگی او آشنا شوید و با الگو برداری از آن به یک فرد موفق تبدیل شوید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
23 × 15 =