10 راهکار برای جذب انرژی مثبت بیشتر

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 10 راهکار برای جذب انرژی مثبت بیشتر
راهکارهای جذب انرژی مثبت
راهکارهای جذب انرژی مثبت

زمان مطالعه: 7 دقیقه

طبق شواهد علمی و تجربی از گذشته تا کنون، همه مواد اعم از اشیاء و … دارای انرژی هستند و تقریبا می‌توان گفت که هیچ چیز را نمی‌توان یافت که انرژی نداشته باشد و یا تبادل انرژی با محیط اطراف انجام ندهد. بر همین اساس در ادامه بررسی و افشای حقایق مختلف در زندگی، قانون جذب به عنوان قانون مرتبط با همه موجودات و اتفاقات و تمامی انرژی‌های موجود در جهان مورد توجه قرار گرفت که بی ارتباط با انرژی نیست. اتفاقات مثبت در نتیجه جذب انرژی‌های مفید و مثبت در زندگی اتفاق می‌افتند از این رو در این مقاله به بررسی موضوع مواردی برای جذب انرژی مثبت می‌پردازیم.

افزایش جذب انرژی مثبت

هر چیزی را که می‌توانید لمس کنید و یا بشنوید در روی زمین به علت داشتن جنبش، دارای لرزش می‌باشد. این لرزش تا حدودی تاثیر گذار است. یعنی اگر ما بتوانیم به آن تا محدوده خاصی نزدیک شویم در حوزه این لرزش‌ها قرار می‌گیریم. منظور ما از لرزش‌ها این می‌باشد که مغز انسان هم دارای ارتعاشات مخصوص به خود است. در زمان ارتعاش سلول مغز، موج‌هایی از انرژی الکتریکی حرکت کرده که به دنبال مکانی برای نشستن می‌باشند. به این صورت یعنی اگر شما در حوزه لرزش‌های فکر کسی چه مثبت و یا منفی قرار گیرید بر روی فکر شما تاثیر خواهد گذاشت. زیرا هر ذهن، بدن و روحیه که داریم، دارای لرزش‌های خاصی بوده که می‌توان آنها را اندازه‌گیری کرد. حال این فکرها زمانی قادر هستند مفید باشند و در رسیدن به هدف مفید عمل کنند که به اندازه کافی زیاد شود. همچنین افکار ما نیز در حوزه خاصی می‌تواند با ارتعاشات در روی تفکر افراد تاثیرگذار باشد.

انرژی مثبت بیشتر در زندگی جذب کنیم
انرژی مثبت بیشتر در زندگی جذب کنیم

بنا به همین انرژی‌های دریافتی می‌باشد که ممکن است در حضور برخی افراد احساس گرما، آرامش و یا شادی داشته باشیم. اما در کنار برخی دیگر احساس سردی، مضطرب و بی قراری داشته باشیم. ما انرژی را با خود حمل می‌کنیم و این نه تنها ما بلکه بر روی افراد دیگری که با آنها در تماس هستیم تأثیر می‌گذارد. انرژی خوب می‌تواند احساس بهزیستی ما را تقویت می‌کند ، احساس اضطراب را برطرف کرده و ارتباط را بهبود می‌بخشد. انرژی بد باعث احساس اختلاف و نزاع و درگیری و نارضایتی می‌شود. هدف شما باید جذب انرژی خوب و مثبت باشد. در ادامه می‌توانید مواردی برای جذب انرژی مثبت را یاد بگیرید.

1. آگاهی نسبت به افکار خود

طبق قانون کارما و تمامی تحقیقات روانشناختی، هر فکری را در سر خود داشته و ایجاد کنید روی شما تاثیر خواهد گذاشت. وقتی شما بگذارید احساسات مثبت و شاد بر شما خطور پیدا کند مطمئنا بر بیرون شما تاثیر می‌گذارند و این زندگی شما را بهتر خواهد کرد. اما، باید در نظر داشته باشید که افراد و انرژی‌ها با هم فرق و تفاوت دارند و ممکن است برای هر کسی یک شبه و بسیار زود اتفاق نیفتد. برای شروع می‌توانید از فکری مثبت اما کوچک شروع کنید و آن را برای گسترده کردن ادامه دهید. کاملا به افکار خود آگاه باشید. اگر دیدید که فکری منفی به مغز شما خطور پیدا کرده است آن را بیرون کنید و نگذارید تاثیر خود را بر جای بگذارد. این باعث می‌شود افکار مثبت بیشتری را جذب کنید.

شما همچنین برای تاثیر بیشتر و راحت‌تر برای خود می‌توانید هر جمله مثبت و انرژی زایی را یادداشت کنید. این یادداشت را همیشه در جلوی چشم خود داشته و روزانه به آن نگاهی بیندازید و آن‌ها را چه در ذهن و یا با صدای بلند بخوانید.

2. انجام مدیتیشن

از یک دقیقه خود هم نگذرید و در هر زمانی فرصت داشتید سکوت کنید. مراقبه انجام دهید و تاثیر مراقبه بر ذهن را دست کم نگیرید. مراقبه یعنی شما به نیرو و مقصود خود وصل شوید. شاید در ابتدا کمی سخت باشد که شما مراقبه انجام دهید و به نوعی با ساکن بودن ذهنتان را آرام کنید. اما، این به یک معنی است و آن هم احتیاج داشتن به مراقبه است. شما باید مراقبه را در اولویت‌های خود داشته باشید.

افزایش انرژی مثبت با مراقبه
افزایش انرژی مثبت با مراقبه

3. غذاهای خود را با برنامه داشته باشید

غذاها نیز دارای انرژی و ارتعاشات مثبت و منفی هستند. اگر شما بر این آگاه نباشید و غذاهایی با ارتعاشات منفی مصرف کنید روی شما تاثیر منفی و مخرب خواهد گذاشت. برای جلوگیری از بروز چنین حالتی باید از غذاهای مصنوعی و شیمیایی آگاهی داشته باشید. بهتر است به جای این غذاها از میوه‌های ارگانیک، سبزیجات، آجیل‌ها و …. که دارای ارتعاشات بالا هستند استفاده کنید. ( همچنین غذا با ارتعاش پایین مواردی چون لبنیات، مواد قندی و غلات می‌باشند). این موارد برای هرکسی به صورت مساوی نبوده و برای همه متفاوت است. شما بهتر است برای اینکه بهتر متوجه شوید در حین غذا و دو ساعت بعد آن به احساس خود توجه داشته باشید.

4. به حداقل رساندن مواد مخدر و الکل

تمامی مواد مخدر و الکل ارتعاشات منفی داشته و مانع جذب ارتعاشات مثبت می‌شوند. همچنین این را مد نظر داشته باشید که افرادی با مصرف این موارد دوستانی با ارتعاشات منفی و پایین دارند. بنابراین یکی از موارد مهم برای جذب انرژی مثبت، کنار گذاشتن مصرف هر گونه مخدر و روانگردان می‌باشد.

5. آگاهی از آنچه موسیقی می‌گوید

موسیقی‌ها می‌توانند هر چیزی را چون هیجان، ترس، خشونت و … را در خود داشته باشند. این موارد قادر هستند به شما پیام‌هایی را به صورت خودکار بدون اینکه آگاه باشید بفرستند. پس بهتر است برای جذب عشق، موسیقی‌های عاشقانه را گوش دهید، یا مثلا برای آرامش، موسیقی‌های آرام‌بخش را گوش دهید. اما، اگر می‌خواهید دعا کنید، الکل بخورید، زندگی خود را نابود کنید و … موسیقی‌هایی با سطح پایین گوش دهید.

تاثیر موسیقی در جذب انرژِی مفید در زندگی
تاثیر موسیقی در جذب انرژِی مفید در زندگی

6. از انرژی مثبت خانه آگاه شوید

شاید شما بیشتر وقت خود را در خانه هستید. پس بهتر است مواظب تاثیر ارتعاشات در منزل باشید. هر چیزی در منزل چون دعا و نماز خواندن، عکس‌ها، مجسمه، چیدمان مبل، رنگ‌های استفاده شده و … می‌توانند انرژی تولید کنند. یکی از بهترین روش‌ها استفاده از فنگ‌شویی برای این کار است. فنگ شویی یک فلسفه باستانی در چین به معنی آب و باد است. از این روش برای داشتن دکوراسیون و چیدمان ساختمان‌ها استفاده می‌شود. استفاده از اصول فنگ شویی در زندگی یکی از راه‌های جذب سریع انرژی مثبت در زندگی می‌باشد.

7. برنامه‌های تلویزیونی با انرژی منفی را کمک کنید

حتما شما علاقه خاصی به برنامه‌های تلویزیونی با صحنه‌های خشن دارید. اگر این چنین است بهتر است بدانید که این برنامه‌ها تنها باعث ایجاد انرژی منفی در شما می‌شوند. تنها برنامه نیستند، امروزه پیام‌های بازرگانی نیز وجود دارند که با نشان دادن مواردی شما را نا امید کرده و باعث می‌شوند شما احساس احتیاج داشتن به قرص را بکنید.

روش‌های افزایش انرژی در زندگی
روش‌های افزایش انرژی در زندگی

8. از انرژی‌های خانواده و آشنایان باخبر باشید

شما با گذراندن وقت خود با افرادی چون خانواده، آشنایان و … می‌توانید سطح انرژی خود را بالا و یا پایین بیاورید. با آدم‌هایی ارتباط برقرار کنید که باعث قدرتمند‌تر شدن شما شوند. سعی کنید افرادی را انتخاب کنید که با شما اخلاق مشابهی دارند. به این صورت اگر شما عالی باشید دوستانتان نیز عالی هستند و برعکس.

9. با دیگران مهربان باشید

با دیگران مهربان باشید و سعی کنید با تمرین کردن آن را به عادتی همیشگی تبدیل کنید. شما می‌توانید برای این کار به کسی که از شما وضع بدتری دارد پول بدهید، به دیوار مهربانی هدیه بدهید، آشغال‌ها را بر زمین نیندازید و به سطل آشغال بیندازید.

راهکار‌های ایجاد انرژی مثبت در زندگی
راهکار‌های ایجاد انرژی مثبت در زندگی

10. بخشش را تمرین کنید

یکی از راه‌های دیگر که باعث جذب انرژی مثبت بیشتر می‌شود بخشش است. شاید این واقعا سخت باشد تا فردی را که به شما صدمه زده است ببخشید. اما، از مهمترین موارد برای رعایت و انتقال انرژی مثبت و مفید است. شما نباید خود را قربانی بدانید. فرد مورد نظر با این کار قدرت شما را نگرفته است.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
14 × 4 =