ترک عادات بد برای ثروتمند شدن با 10 راهکار عالی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » ترک عادات بد برای ثروتمند شدن با 10 راهکار عالی
ثروتمند شدن با ترک کردن عادات بد زندگی
ثروتمند شدن با ترک کردن عادات بد زندگی

زمان مطالعه: 9 دقیقه

احتمالا قبلا این را شنیده‌اید. وضعیت و کیفیت زندگی شما بازتاب مستقیم عاداتی است که روزانه به کار می گیرید. آنچه در آخر روز باعث تعریف ما می‌شود افکار، احساسات و رفتارهای ماست. اما حقیقت این است که بخش اعظم آن از عادات و کارهای روزمره ما ناشی می‌شود. اگر می‌خواهید در هر زمینه‌ای از زندگی‌تان ثروتمند شوید و به وفور آن را تجربه کنید، باید برای رسیدن به آنجا عادت‌های موفقیت مناسب را به کار بگیرید و از سوی دیگر نیز ترک عادات بد برای ثروتمند شدن را مد نظر قرار دهید. در ادامه عادات بدی را که باید ترک کنید تا روش‌هایی برای پولدار شدن در زندگی شما به وجود بیاید مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عادات افراد ثروتمند

مانند اکثر جنبه‌های زندگی، ثروت به سادگی در زندگی هر کسی ظاهر نمی‌شود. اما، خبری خوب در این میان وجود دارد: “اگر اعتقادات، فلسفه‌ها و راهكار‌های ثروتمندان را دنبال كنید و به اقدامات خود عمل كنید، می‌توانید راهی عالی برای پولدار شدن پیدا کنید”. توجه داشته باشید که ممکن است شما، حتی در ذهن خود نیت‌های خوبی داشته باشید. اما این را بدانید که تلاش برای دستیابی به مجموعه‌ای کامل از موارد به طور همزمان می‌تواند باعث از بین رفتن تمامی تلاش و زحمات شما شوند. بر همین اساس وارن بافت میلیاردر معروف می‌گوید؛ “تفاوت بین افراد موفق و افراد واقعا موفق در این است که افراد واقعا موفق تقریبا به همه چیز نه می‌گویند”

هر کسی در زندگی خود راه‌هایی را برای گذراندن زندگی خود به بهترین شکل ممکن دارد. یکی از این راه‌ها، پول در آوردن است. همانطور که اطلاع دارید برخی از افراد با کار زیاد به پول در آوردن و ثروتمند شدن می‌پردازند، برخی با استفاده از مغز خود و برخی با استفاده از شانس پولدار می‌شوند. اما، در این میان افراد ثروتمند با هم نقطه مشترکی دارند. این نقطه مشترک عادات است. افراد ممکن است عادات بدی داشته باشند که قادر به حفظ و نگه داشتن ثروت خود نباشند. بر همین اساس، سوالی ممکن است در ذهن پیش بیاید. این سوال چیزی نیست جز اینکه چرا برخی از افراد همیشه پولدار هستند و برخی این چنین نیستند. برای همین تحقیقاتی به صورت 5 سال بر روی دو دسته از افراد پولدار و بی پول انجام شده است که در این مطالب برای شما نتیجه این تحقیقات را در چند نوع بیان می‌کنیم تا با مفهوم ترک عادات بد برای ثروتمند شدن بهتر آشنا شوید.

پولدار شدن با ترک چند عادت
پولدار شدن با ترک چند عادت

1. سرنوشت تکیه گاه افراد بی پول است

سرنوشت و شانس در مواقعی برای تکیه کردن لازم است. اما، این به ندرت اتفاق می‌افتد. برای مثال، در زمانی که شما نمی‌دانید کدام رنگ را برای پوشیدن لباس انتخاب کنید می‌توانید به شانس تکیه کنید. ولی به یاد داشته باشید که در مواقع حساس و مهم زندگی نباید بر این تفکر باشید و به سرنوشت تکیه کنید. تحقیقات نشان داده است که افراد پولدار بر این عقیده هستند که برای انتخاب مسیر زندگی خود باید راهی را تعیین کنند. اما، در عوض افراد بی پول تا 90 درصد برای مقابله با بدبختی و موارد با کنترل سخت به شانس تکیه می‌کنند. افراد بی پول سرمایه خود را در راه‌های غلط استفاده می‌کنند. این افراد به جای خرج در راه یادگیری و تحصیل و … در مواردی چون بخت آزمایی پول خود را خرج می‌کنند.

2. دوری از افراد جدید از عادت‌های افراد بی پول است

پولدارها عاشق این هستند که در زندگی دوستانی جدید داشته باشند. اگر بخواهیم این مورد را به صورت دقیق‌تر بیان کنیم می‌توان گفت تا 68 درصد آنها دوست دارند با افراد جدید رابطه برقرار کنند. برعکس افراد بی پول تنها تا 11 درصد بر این عادت هستند. افراد پولداری که دارای وضعیت پایداری می‌باشند جهت داشتن حسی خوب و حفظ آن تمامی تلاش و کارهای لازم را انجام می‌دهند. افراد پولدار در روزهای خاص چون عید‌ها به تبریک گفتن افراد و آشنایان خود اقدام می‌کنند. اما، افراد بی پول این چنین نیستند.

عادت افراد بی پول
عادت افراد بی پول

3. نفرت داشتن بی پول‌ها از شغل خود

اکثرا بیشتر افراد پولدار و موفق به کار خود علاقه زیادی دارند. برعکس افراد بی پول فقط در حال شکایت کردن و گلایه از عیب‌های شغلی خود هستند. بهتر است اگر شما هم این چنین هستید بدانید با این کار اصلا پیشرفتی را نخواهید داشت و با وضع مالی خوبی برخورد نخواهید داشت. باید مثبت اندیش باشید و طرز نگرش خود را تغییر دهید تا به موفقیت در کسب و کار برسید. اگر می‌دانید شغلتان مناسب نیست آن را تغییر دهید. اگر می‌دانید شغل دیگری قابل دست یافتنی نیست و یا بنا به دلایلی قادر به تغییر نیستید باید به ترک عادات بد برای ثروتمند شدن بپردازید، بهتر است موارد مثبت آن را مشاهده کنید و از ناله کردن دست بکشید.

4. اهمیت ندادن به سلامتی ویژگی افراد بی پول‌

سلامتی در اولویت افراد پولدار قرار دارد. افراد پولدار به صورت مداوم در زمان معینی به پزشک مراجعه کرده تا با انجام آزمایش از سلامتی خود آگاه شوند. این افراد دارای شیوه زندگی سالمی بوده و برنامه‌ای برای تفریح و ورزش کردن دارند. این به صورتی است که با توجه به تحقیقات افراد پولدار تا 76 درصد در هفته 4 روز را ورزش می‌کنند. این افراد عادت‌های بد را در زندگی ترک کرده و دارای رژیم غذایی متعادلی هستند. همچنین، افراد بی پول تا 13 درصد ارتباط بین موفقیت و سلامتی را قبول دارند.

عادت افراد پولدار
عادت افراد پولدار

5. ریسک نکردن بی پول‌ها

افراد بی پول برای اینکه وضع مالی خوبی داشته باشند مایل به ریسک کردن نیستند و تنها 6 درصد آنها مایل به این کار هستند. اما، در میان پولدارها ریسک کردن بیش از 50 درصد است. در تحقیقاتی که صورت گرفت و از افراد پولدار سوال پرسیده شده است دریافتند که افراد پولدار در طول زندگی به خاطر ریسک کردن حداقل یک بار با شکست بزرگی مواجه شده‌اند. اما به جای حس نا امیدی و افتادن توانستند با موفقیت از آن خارج شوند.

6. وابستگی به برنامه‌های تلویزیونی افراد بی پول

78 درصد افراد بی پول عاشق تلویزیون و برنامه‌های آن هستند تا در آن زندگی افراد را با جزئیات مشاهده کنند. اما در این میان افراد پولدار تا 6 درصد این عادت را با خود دارند. افراد پولدار زمان زیادی را برای تلویزیون هدر نمی‌دهند و ممکن است کمتر از یک ساعت در روز را به آن اختصاص دهند. این می‌تواند در مورد اینترنت نیز صدق کند. به صورتی که افراد موفق در روز کمتر از یک ساعت را به گشت در اینترنت اختصاص می‌دهند مگر اینکه شغلشان بر این مبنا باشد و کسب و کار اینترنتی داشته باشند.

عادات شخصیتی افراد پولدار
عادات شخصیتی افراد پولدار

7. مطالعه نکردن افراد بی پول

افراد پولدار تا 88 درصد به مطالعه علاقه بسیار زیادی دارند. آنها در طول روز حداقل تا 30 دقیقه را به مطالعه در مورد کتاب‌های مختلف با انواع موضوعات همچون کتاب موفقیت و … می‌پردازند. این در حالی است که افراد بی پول تا 2 درصد این عادت را با خود حمل می‌کنند. این را بهتر است مد نظر داشته باشید که منظور از بی پول افراد کم درآمد جامعه نیست. در این میان افرادی هستند که درآمد بالا و خوبی دارند ولی آن را به موارد غیر ضروری اختصاص و خرج می‌کنند. این افراد عادت زشتی دارند به صورتی که برای موارد ناچیز و به لحاظ غیر ضروری خرج می‌کنند ولی وقتی به کتاب می‌رسند پول ندارند. امروزه راه‌های زیاد برای تهیه کتاب وجود دارد، برای مثال می‌توان از اینترنت، کانال تلگرام، کتابخانه و … استفاده کرد. بهتر است این عادت خوب را در خود تقویت کنید.

8. دیر بیدار شدن از خواب افراد بی پول

تحقیقات نشان داده است تقریبا تا نیمی از صاحبان کسب و کارهای با درآمد بالا و موفق حداقل تا 3 ساعت قبل از آغاز روز کاری بیدار می‌شوند. آنها این ساعت‌های قبل از روز کاری در صبح را برای برنامه‌ریزی، ورزش و … اختصاص می‌دهند. این افراد تقریبا تا 10 دقیقه را در سکوت فکر کرده و یا به مدیتیشن می‌پردازند. این را مد در نظر داشته باشید که زود بیدار شدن افراد موفق به معنای کمبود خواب نیست. افراد پولدار تا 89 درصد با برنامه‌ریزی دقیق از خواب کافی برخوردار بوده و بین ساعات 9 تا 10 شب را به رختخواب می‌روند. یکی از موارد برای ترک عادات بد برای ثروتمند شدن، عادت دیر از خواب بیدار شدن است.

ویژگی افراد بی پول
ویژگی افراد بی پول

9. دور نکردن افکار منفی در بی پول‌ها

بی پول‌ها تا 96 درصد دارای افرادی منفی‌نگر و دارای ویژگی شایعه پراکنی در اطراف خود هستند. اما، افراد موفق کسانی را در اطراف خود برای معاشرت دارند که باعث تقویت مثبت اندیشی و الهام آنها می‌شود. شما هم حق انتخاب دارید تا بتوانید این گونه افراد مثبت را در انواع موارد چون رویدادهای فرهنگی، کارهای داوطلبانه و … پیدا کنید. با این افراد و راه دادن در زندگی خود خواهید توانست تغییر خوبی را مشاهده کنید.

10. ول خرجی در افراد بی پول

افراد بی پول کسانی هستند که مدیریت خوبی را در رابطه با امور مالی خود ندارند. آنها بیشتر از درآمد کسب شده خود خرج می‌کنند. این افراد در اطراف ما وجود دارند، که مثلا برای اتومبیل گران قیمت، گوشی‌های گران قیمت و … خرج می‌کنند. این در حالی است که نه پول کافی برای خرید آنها دارند و نه نیاز آنها را دارند. این افراد حتی می‌توانند در خانواده و دوستان وجود داشته باشند که حساب بانکی او مثلا تا 200 هزار باشد، ولی گوشی دست او دو میلیون پولش باشد. این تنها یک چیز را نشان می‌دهد و آن هم چیزی نیست جز ضعف در مدیریت مالی او که باید تغییرش دهد. اما در این میان افراد پولدار کاملا بر دخل و خرج خود آگاه هستند و از راه‌هایی زیادی برای درآمد برخوردارند. مثلا؛ این افراد 20 درصد حقوق را برای پس انداز، 5 درصد برای وسایل نقلیه، 10 درصد برای سرگرمی ، 15 درصد برای غذا، 25 درصد برای پرداخت اجازه و رهن و بقیه را برای لباس و … اختصاص می‌دهند.

حتما نگاهی به مقاله پس انداز کردن پول با 49 روش عالی را مطالعه کنید.

شما بهتر است در خود تغییراتی ایجاد کنید و هر چه زودتر عادات بیان شده را در خود تغییر دهید و موارد لازم برای ترک عادات بد برای ثروتمند شدن را مد نظر قرار دهید. بهتر است قبل از هر چیزی برای پولدار شدن به دنبال شغل مورد علاقه خود باشید و سپس آن ما را به منبع درآمد تبدیل کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
30 ⁄ 5 =