14 دلیل تسلیم شدن و بی‌انگیزگی در زندگی و کسب و کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 14 دلیل تسلیم شدن و بی‌انگیزگی در زندگی و کسب و کار
دلیل بی انگیزگی در زندگی
دلیل بی انگیزگی در زندگی

زمان مطالعه: 18 دقیقه

قبل از شروع هر کاری در زندگی ما به این نکته فکر می‌کنیم. که آیا ما در این کار موفق خواهیم شد یا اینکه شکست خواهیم خورد. که در این بین دلایل زیادی بر روی موفقیت و تسلیم شدن ما تاثیر گذار خواهد بود. که در این بین ذهن ما و رفتار ما می‌تواند یکی از عمده دلایل شکست ما باشد. به این خاطر ما در این بخش از سایت آکادمی 98 به عرضه مطلب 14 دلیل تسلیم شدن در زندگی خواهیم پرداخت. تا بتوانیم اطلاعات بسیار خاصی را در اختیار شما قرار دهیم. تا شما عزیزانی که به دنبال موفقیت در زندگی هستید بتوانید. با مطالعه این مطلب و کسب اطلاعات بسیار خاصی در این مورد نگذارید تا به راحتی در زندگی شکست بخورید.

تسلیم نشدن در برابر مشکلات و موانع مختلف زندگی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. به این خاطر ما در این مطلب 14 دلیل تسلیم شدن در زندگی و کسب و کار را مورد بررسی قرار می‌دهیم. تا شما بتوانید با درک این چند دلیل مهم ، در زندگی خود مانع شکست شوید. و به راحتی بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

14 دلیل تسلیم شدن در زندگی و کسب و کار

تمامی دلایل شکست ما در زندگی و کسب و کار در این 14 دلیل تسلیم شدن و بی‌انگیزگی خلاصه می‌شود. که ما در ادامه به صورت جامع و کامل به بررسی و تحلیل این 14 دلیل خواهیم پرداخت. تا بتوانیم اطلاعات کاملی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. و همچنین شما با مطالعه این چند دلیل، بتوانید به اصلاح خود بپردازید و با موانع موفقیت در کسب و کار و زندگی خود مبارزه کنید. و بتوانید در زندگی به راحتی و بدون مشکل به خواسته‌ها و اهداف خود دست پیدا کنید. البته در این بین دلیل بسیاری از شکست‌های ما تنها رفتار و افکار ما است. که ما با نوع ذهنیت خود در زندگی پیش زمینه تسلیم شدن را برای خود فراهمی می‌کنیم. به این خاطر ما به صورت کلی موانع موفقیت را در زندگی مورد تحلیل قرار خواهیم داد.

بی انگیزگی در زندگی
بی انگیزگی در زندگی

چگونه در زندگی تسلیم می‌شویم؟

دلایل مختلفی در زندگی و کسب و کار وجود دارد که باعث تسلیم شدن ما خواهد شد. و زمانیکه ما تسلیم می‌شویم امید و انگیزه خود را در زندگی از دست می‌دهیم. و همین امر باعث می‌شود تا ما در مقابله با مشکلات زندگی پشتکار لازم را نداشته باشیم. و پیش زمینه شکست‌های دیگر ما را فراهم می‌کند. به این خاطر شما می‌توانید با داشتن اطلاعاتی درباره تسلیم نشدن در زندگی بتوانید. به موفقیت‌های زیادی در کسب و کار خود دست پیدا کنید. و به راحتی در مقابل مشکلات مختلف زندگی تسلیم نشوید.

14 دلیل تسلیم شدن

تسلیم نشدن باید به یکی از پایه‌های اساسی زندگی شخصی و کاری ما تبدیل شود. تا ما بتوانیم با مقابله با مشکلات و موانع مختلف در زندگی به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کنیم. به این خاطر ما در ادامه قصد داریم 14 دلیل بی انگیزگی ، دلسرد شدن و تسلیم شدن در زندگی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. تا شما با شناخت این 14 دلیل و دوری از آنها بتوانید، به خواسته‌ها و زندگی رویای خود دست پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید با خواندن این مطلب شور و اشتیاق زیادی به دست بیاورید. و با تلاش و پشتکار بهتر و قوی‌تر به سمت خواسته‌های خود حرکت کنید.

1. همه چیز را می‌خواهند سریع به دست بیاورند

یکی از مهمترین موانعی که می‌تواند باعث شود تا ما به موفقیت در زندگی دست پیدا نکنیم. همین امر می‌باشد که ما به دنبال این هستیم تا در زندگی هرچه سریعتر به خواسته‌ها و اهداف خود دست پیدا کنیم. همین امر باعث می‌شود تا ما رشد و موفقیت‌های کوچک خود را نبینیم. و با نا امیدی و سر خوردگی در زندگی و کار خود مواجه شویم. شما باید قبل از شروع هر کاری این نکته را در نظر داشته باشید، که صبر کردن لازمه انجام هر کاری است. عجله باعث نابودی ما و تمامی محصول کار ما خواهد شد. شما باید در زندگی خود به صورت قدم به قدم حرکت کنید و با پایه سازی در زندگی خود به یک فرد موفق تبدیل شوید.

شما برای درک بهتر این موضوع ورزش بدنسازی را در نظر بگیرید. اگر به پیج‌ها و صفحات اجتماعی مراجعه کنید. افراد بسیار موفق و خوش اندامی را خواهید دید. اگر شما نیز بخواهید مانند آنها شوید باید صبر داشته باشید. چون با عجله در زندگی نمی‌توان چیزی را به دست آورد و با عجله خیلی از چیزها را نیز از دست خواهید داد. شما نیز باید مثل این افراد خوش اندام سالها ورزش کنید و شرایط زندگی خود را تغییر دهید تا بتوانید به یک فرد ورزشکار و موفق تبدیل شوید.

2. روی چرخ اشتباهات و بد شانسی افتاده‌اید

بنده به شخصه در زندگی زمانیکه کار اشتباهی را انجام می‌دهم. سعی می‌کنم در ادامه زندگی خود این کار اشتباه را دوباره انجام ندهم تا با مشکلات بیشتری روبرو نشوم. به این دلیل یکی از 14 دلیل تسلیم شدن و بی‌انگیزگی در زندگی افتادن بر روی چرخ اشتباهات می‌باشد. به این صورت که شما یک فعالیت و کاری را که یک بار در آن شکست خورده‌اید را چند دفعه تکرار می‌کنید. و نتیجه‌ای نیز به دست نمی‌آورید و همین مسئله باعث می‌شود تا شما در زندگی با ناامیدی روبرو شوید. و به راحتی در مواجه با مسائل مختلف تسلیم شوید و شکست را بپذیرید.

به این خاطر ما به شما توصیه می‌کنیم که در زندگی کاری و شخصی خود از تکرار اشتباهات خود بپرهیزید. البته این مسئله به این معنی نیست که شما هدف و خواسته خود را فراموش کنید یا نادیده بگیرید، بله ما به شما توصیه می‌کنیم که دوباره مسیر حرکت خود را بازبینی کنید. همچنین از انجام رفتار و کارهایی که باعث شکست شما شده‌اند پرهیز کنید. همچنین شما می‌توانید در این راه از تجربه دیگران بهره ببرید تا بتوانید به اهداف خود دست پیدا کنید. نکته بسیار مهم در این بین درک این مطلب می‌باشد که شکست‌های زندگی ما پیش زمینه موفقیت‌های و پیروزی‌های ما را فراهم می‌کند.

3. در مقابل تغییرات زندگی مقابله می‌کنید

ما هیچوقت نباید از تغییر و تغییر کردن بترسیم. زیرا این تغییرات می‌تواند ظرفیت‌های جدید و بهتری را در وجود ما به وجود بیاورد. که باعث موفقیت و پیروزی ما در زندگی و کسب و کار شود. به این دلیل یکی از ویژگی افرادی که در زندگی و در برابر موفقیت‌های خود تسلیم می‌شوند این مسئله است که آنها از تغییر کردن می‌ترسند. آنان می‌ترسند که خود را تغییر دهند، زندگی خود را تغییر دهند و همین عامل باعث می‌شود تا نتوانند به پیشرفتی در زندگی خود دست پیدا کنند. شما برای موفقیت باید تغییر کنید این تغییرات می‌تواند در ذهن، رفتار، فعالیت، محل زندگی و … باشد. این تغییرات هرچند کوچک می‌توانند بر روی تمامی جوانب زندگی شما تاثیر گذار باشند.

یکی از اهدافی که آدمی در طول زندگی به دنبال آن است. پیشرفت کردن در هر زمینه‌ای می‌باشد. که در این بین پیشرفت بدون تغییر به هیچ دردی نمی‌خورد و سودی نیز برای ما نخواهد داشت. شما فردی را در نظر بگیرید که فقیر بوده و اکنون پولدار شده است. ولی مانند دوران فقر و بی پولی فکر می‌کند و عمل می‌کند. این مرد نمی‌تواند در زندگی موفق باشد زیرا نتوانسته است خود را تغییر دهد. حتی این عدم تغییر ممکن است باعث شود او ثروت به دست آورده خود را از دست بدهد.

نداشتن انگیزه در زندگی و کسب و کار
نداشتن انگیزه در زندگی و کسب و کار

4. تمرکز خود را بر روی ضعف‌های خود گذاشته‌اید

ما اگر به خود نگاه کنیم، خواهیم دید که دارای ویژگی‌ها و استعدادهایی هستیم. در این بین دارای ضعف‌های مختلفی نیز هستیم. به این خاطر در انجام بعضی از کارها با مشکل روبرو می‌شویم و بسیاری از کارها و فعالیت‌ها را به نحو احسنت انجام می‌دهیم. نکته مهم در این بین درک این مسئله می‌باشد که شما نباید ضعف‌های خود را بزرگ ببینید. و این ضعف‌ها به مانعی برای موفقیت و پیشرفت شما تبدیل شود. زیرا شما قادر خواهید بود با انجام تمرین و تکرار ضعف‌های خود را از بین ببرید یا حتی اثر گذاری این ضعف‌ها را کم کنید. به این خاطر یکی از مهمترین دلایل تسلیم شدن در زندگی بزرگ نشان دادن ضعف‌های خود می‌باشد.

توجه به ضعف‌ها و کم و کاستی شما باعث می‌شود تا شما عزت و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید و نتوانید به موفقیت و اهداف خود در زندگی دست پیدا کنید. به این دلیل ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که بر روی نقاط قوت خود در زندگی تمرکز کنید. با کار کردن بر روی این نقاط قوت خود بتوانید به موفقیت‌های بسیار زیادی در زندگی دست پیدا کنید. نکته دیگر این است که نقاط ضعف و قوت ما با دیگران بسیار متفاوت است. به این خاطر ما باید بر اساس توانایی‌های خود در زندگی حرکت کنیم و بتوانیم مسیر موفقیت را بپیماییم.

در رابطه با تمرکز کردن می توانید این مقالات را نیز مطالعه کنید.

5. فکر می‌کنید که زمین و زمان به شما بدهکار هستند

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که زمین و زمان به آنها بدهکار است. و دلیل شکست و عدم موفقیت آنها دنیا می‌باشد. اما این چنین نیست بلکه ما باید از خود و رفتار خود بدهکار باشیم. چنین افرادی از دولت، خانواده و اطرافیان خود انتظار دارند که همه چیزی را برای آنها فراهم و مهیا کنند. اما اینگونه نیست بلکه ما خود باید بتوانید با تلاش و پشتکار خود، به اهداف و خواسته‌های خود در زندگی دست پیدا کنیم. اگر شما در این دنیا چیزی را نخواهید و برای به دست آوردن آن تلاش نکنید، مطمئن باشید که به هدف و خواسته خود دست پیدا نمی‌کنید. به این خاطر یکی از دلایلی که باعث می‌شود که شما در زندگی تسلیم شوید این موضوع می‌باشد که از دیگران و دنیای خود انتظارات بیهوده دارید.

6. همه چیز را نباید در انگیزه و اشتیاق خلاصه کرد

انگیزه و شور اشتیاق در زندگی بسیار مهم و اساسی می‌باشد. یکی از نکات پایه‌ای موفقیت در کسب و کار و زندگی داشتن انگیزه برای انجام هر کاری است. اما یکی از 14 دلیل تسلیم و بی‌انگیزگی در زندگی این مسئله می‌باشد که شما انجام هر کاری را به انگیزه داشتن یا نداشتن ربط دهید. شما به افراد موفق و ثروتمند اطراف خود نگاه کنید. آنها چه با انگیزه و چه بی انگیزه در مسیر هدف و خواسته خود حرکت می‌کنند. به این خاطر شما نیز باید در زمان‌هایی که انگیزه ندارید به انجام فعالیت‌ها و کارهای خود بپردازید. تا از مسیر موفقیت دور نشوید.

برای درک بهتر این موضوع شما یک ورزشکار را در نظر بگیرید. که برای قهرمانی در کشور تلاش و تمرین می‌کند. او در بعضی از اوقات شاید انگیزه و اشتیاق تمرین کردن را نداشته باشد. اما برای قهرمانی و کسب موفقیت هیچ راهی جز تمرین کردن ندارد. و همین امر باعث می‌شود تا او در هر حالتی به تمرین کردن بپردازد.

7. از آینده و اتفاقات آن نباید ترسید

گذشته زمانی است که دیگر وجود ندارد. و ما باید از حوادث آن فقط تجربه کسب کنیم. حال زمانی است که ما در آن حضور داریم و می‌توانیم اتفاقات آن را هر طور که مایل هستیم رقم بزنیم. و آینده زمانی است که هیچ اطلاعی از آن نداریم. و ما می‌توانیم با اتفاقات زمان حال خود آینده را به صورت جزئی تعیین کنیم. اما شما نباید از آینده بترسید زیرا شما باید بر روی زمان حال تمرکز کنید تا بتوانید یک زندگی خوب را برای خود رقم بزنید. به این خاطر یکی از دلایلی که باعث تسلیم شدن افراد در زندگی می‌شود. تفکر به آینده و اتفاقات آن می‌باشد، که باعث می‌شود یک ترس وجود ما را بگیرد. و ما نتوانیم تمرکز خود را بر روی زمان حال بگذاریم.

به این خاطر ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که به آینده و اتفاقاتی که قرار است در آن اتفاق بیفتد بی اعتنا باشید. و تمام تمرکز و تفکر خود را بر روی زمان حال بگذارید تا بتوانید به اهداف و خواسته‌های خود دست پیدا کنید.

8. از شکست خوردن می‌ترسید

یکی از دلایل دیگر تسلیم شدن افراد در میانه و اوایل فعالیت خود، این مسئله می‌باشد که آنها از شکست خوردن می‌ترسند. و هیچ اشتیاق و شوری به برنده شدن و کسب موفقیت ندارند. به زبان ساده‌تر آنها فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینند. نکته حائز اهمیت در مورد کسانیکه در اوایل راه و یا اواسط راه تسلیم می‌شوند، این مسئله می‌باشد که آنان به اندازه کافی برای رسیدن به هدف و خواسته خود در زندگی جدی و مصمم نیستند. به این دلیل شما باید برای موفق شدن در زندگی عمل کنید و عمل کنید. زیرا فقط حرف زدن و گفتن رویاهایی که در سر دارید نمی‌تواند شما را به یک فرد موفق در زندگی و کسب و کار تبدیل کند.

شما باید در زندگی همواره مشتاق باشید و بتوانید با داشتن برنامه، تلاش و پشتکار برای هدفی که در زندگی می‌خواهید بجنگید. همچنین شما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شکست مقدمه پیروزی‌هایی می‌باشد که قرار است ما در آینده به آنان دست پیدا کنیم. به این دلیل شما نباید هرگز از شکست خوردن بترسید زیرا شکست درس و تجربه‌های جدیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

9. احساس می‌کنید چیزی برای از دست دادن دارید

در زندگی که ما در آن حضور داریم ما نمی‌توانیم به صورت همزمان به تمام اهداف خود دست پیدا کنیم و آنها را در دست داشته باشیم. بلکه ما برای به دست آوردن هرچیزی در این دنیا باید چیزهای دیگری را از دست بدهیم. به این صورت که نمی‌توانیم هم خدا را داشته باشیم هم خرما را. به این صورت که ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای به دست آوردن هدف و خواسته‌های خود باید از بعضی از چیزهای دیگر چشم پوشی کنیم. به طور مثال زمانیکه که شما وقت بیشتری را به کار خود اختصاص می‌دهید دیگر نمی‌توانید زمان زیادی با خانواده و دوستان خود باشید. و همین امر باعث می‌شود تا شما برای به دست آوردن چیزی، چیز دیگری را از دست بدهید.

به این خاطر یکی از دلایل تسلیم شدن در زندگی همین امر است که شما می‌خواهید تمام خواسته‌های خود را همزمان داشته باشید. اما این امر ممکن نیست و شما باید واقع بین باشید. و بتوانید با این موضوع کنار بیایید. اگر شما واقع ببن نباشید نمی‌توانید در زندگی از فرصت‌های پیش رو به نحو احسنت استفاده کنید. و به نتایج دلخواه خود نیز دست پیدا کنید.

دلسرد شدن در کسب و کار
دلسرد شدن در کسب و کار

10. خودتان را باور ندارید

باور به خود یکی از اصول اولیه کسب موفقیت در زندگی و کسب و کار می‌باشد. شما اگر به افراد موفق و ثروتمند اطراف خود نگاه کنید. خواهید دید که این افراد با چه اعتماد به نفسی به انجام فعالیت‌های مختلف می‌پردازند. و دلیل عمده این اعتماد به نفس همان باور به خود می‌باشد. اما افراد فقیر و شکست خورده هیچوقت به خود و کارهایی که انجام می‌دهند باور ندارند. و همین امر نیز باعث می‌شود تا آنان با مواجه با مشکلات مختلف خیلی زود تسلیم شوند. به این خاطر شما باید همیشه دارای خودباوری باشید تا بتوانید در مقابله با مشکلات زندگی سربلند باشید و به نتایج و اهداف دلخواه خود دست پیدا کنید.

به این دلیل شما نباید در زندگی خود با تحمل چند شکست هدف و خواسته خود را فراموش کنید. بلکه با باور خود و کارهایی که می‌توانید انجام دهید با قدرت و پشتکار بسیار بالایی به سمت هدف خود در زندگی حمله ور شوید. و به هر قیمتی به خواسته خود برای زندگی بهتر دست پیدا کنید.

11. زیاد کار می‌کنید و کم استراحت می‌کنید

شما باید در انجام هر کاری خط قرمزی را برای خود تعیین کنید، به این صورت که نه افراط داشته باشید و نه تفریط. یعنی حد متوسط خود را نگه دارید تا از فعالیتی که انجام می‌دهید نه خود خسته شوید و نه اطرافیان شما. به این خاطر یکی از 14 دلیل تسلیم شدن و بی‌انگیزگی در زندگی زیاد کار کردن و کم استراحت کردن است. در حال حاضر فقط سخت کوشی نمی‌تواند ما را به موفقیت برساند، بلکه باید برای این سخت کوشی نیز دارای برنامه خاصی باشیم تا بتوانیم به راحتی در زندگی و بدون خستگی به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

شما برای درک بهتر این موضوع فکر کنید که در حال انجام کاری هستید و با تلاش این کار را تا ساعت 3 بامداد انجام می‌دهید و از این امر نیز خوشحال هستید. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما فردا صبح چگونه می‌خواهید ساعت 7 صبح بیدار شوید. یا اصلا این دیر خوابیدن می‌تواند در آینده بر کیفیت کار و فعالیت شما آثار مخربی بر جا بگذارد. به همین دلیل شما باید همواره زمان استراحتی را برای خود در نظر بگیرید تا با ریکاوری روحی و جسمی بتوانید، با اشتیاق بیشتری به کار خود ادامه دهید.

12. فکر می‌کنند که در این دنیا فقط آنان مشکل دارند

در این جهانی که ما زندگی می‌کنیم تمامی افراد دارای مشکلاتی هستند که همواره با آن دست به گریبان هستند. و سعی می‌کنند تا بتوانند مشکل خود را حل کنند و به زندگی رویایی خود دست پیدا کنند. زندگی همواره پر از مشکلات مختلفی می‌باشد. که ما باد در صدد حل و رفع آنها باشیم، نه اینکه با دیدن آنها روحیه خود را از دست بدهیم و تسلیم شویم. اگر به زندگی اطرافیان خود نگاه کنید خواهید دید که آنان هم در زندگی خود دارای مشکلاتی هستند و همین مشکلات باعث شده است تا نتوانند زندگی عادی خود را دنبال کنند. زیرا مشکل خود را خیلی بزرگ کرده‌اند و از آن یک کوه عظیم ساخته‌اند.

به این دلیل شما نباید از مشکلات خود یک غول بی شاخ و دم بسازید و آن را غیر عادی بدانید. بلکه این مشکلی که شما دارید شاید هزاران نفر داشته باشند و سعی در حل آن داشته باشند. اصلا در حال حاضر افرادی هستند که به مبل خانه خود تکیه داده‌اند و نمی‌دانند که با آینده خود چه کاری بکنند. به این خاطر ما به شما توصیه می‌کنیم که با مشکلات زندگی خود کنار بیایید و درصدد رفع و حل آنها گام بردارید. و یا همچنین می‌توانید با مراجعه به مطلب چگونه با مشکلات خود بجنگیم اطلاعات دقیقی را در این باره به دست بیاورید.

13. در زمان گذشته خود گیر کرده‌اید

هر انسانی در این جهان دارای گذشته‌ای می‌باشد که در آن کارهای اشتباهی انجام داده است و یا شکست‌هایی خورده است. اما این امر دلیل نمی‌شود تا ما گذشته را ملاک خود قرار دهیم. بلکه ما باید گذشته و شکست‌هایی که در آن خورده‌ایم را به چشم یک تجربه عالی نگاه کنیم، تا در زمان حال و حتی آینده دوباره مرتکب چنین اشتباهاتی نشویم. پس شما باید گذشته خود و شکست‌هایی که در آن خورده‌اید را به طور کامل به فراموشی بسپارید. و بر روی فعالیت و کارهایی که در زمان حال و حتی آینده قرار است انجام دهید تمرکز کنید.

شما باید نسبت به گذشته خود تغییر و پیشرفت کنید و بتوانید به یک فرد دیگر تبدیل شوید تا اشتباهات گذشته خود را دوباره تکرار نکنید. به این خاطر یکی از دلایلی که باعث تسلیم شدن ما در زندگی می‌شود این مسئله است. که ما در گذشته و کارهایی که انجام داده‌ایم گیر کرده‌ایم و برای رهایی از این امر باید خود را تغییر دهیم و به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

14. نباید به شکست با دید دیگری نگاه کنید

بعضی از افراد شکست را به معنای آخر خط و پایان همه چی می‌دانند. در صورتی که این گونه نیست و شکست خوردن ابتدای مسیر می‌باشد و بعد از اولین شکست است که داستان زندگی ما تازه شروع می‌شود. شما اگر به بخش بیوگرافی افراد موفق مراجعه کنید، و زندگینامه این افراد را مطالعه کنید. خواهید فهمید که دلیل اصلی موفقیت‌های آنان شکست‌هایی بوده است که خورده‌اند. و این شکست‌ها به عنوان مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگ شناخته می‌شود. به این خاطر شما وقتی در انجام کار و فعالیتی شکست خوردید نباید ناامید شوید. بلکه با تلاش و پشتکار بیشتری به سمت هدف و خواسته خود حرکت کنید. تا بتوانید با تحمل تمامی سختی‌ها به آن دست پیدا کنید.

نکته مهم دیگر که ما باید در این مطلب 14 دلیل تسلیم شدن در زندگی به آن اشاره کنیم، این مسئله است که یک سری افراد که در زندگی خود هیچگونه تلاش و فعالیتی نمی کنند با شکست رو به رو نخواهند شد، چرا که برای خود هیچ کاری نکرده اند. به این خاطر شکست خوردن برای افرادی است که در زندگی به دنبال کسب موفقیت و ثروت هستند و در این راه با مشکلات مختلفی روبرو می‌شوند.

مطلب 14 دلیل تسلیم شدن و بی‌انگیزگی در زندگی که ما به تحلیل و بررسی آن پرداخته‌ایم، جامع‌ترین مطلب در مورد تسلیم شدن در زندگی می‌باشد. که شما می‌توانید با مطالعه آن اطلاعات کاملی را به دست بیاورید. و با این اطلاعات زندگی خود را تغییر دهید تا در زمان کوتاهی به موفقیت‌های مختلف در زندگی دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
27 − 21 =