توصیه های کاربری توسعه فردی جهت پیشرفت

خانه » موفقیت و توسعه فردی » توصیه های کاربری توسعه فردی جهت پیشرفت
توصیه های کاربری توسعه فردی جهت پیشرفت و موفقیت
توصیه های کاربری توسعه فردی جهت پیشرفت و موفقیت

زمان مطالعه: 9 دقیقه

توصیه های کاربری توسعه فردی جهت پیشرفت برای هر شخصی میتونه لازم باشد ، تا بتواند بدون نا امیدی و با موفقیت کارش رو ادامه و از زندگی لذت ببرد . این در حالی است که تمام افراد به موفقیت و توسعه فردی علاقه دارند اما به دلایلی چون در گذشته زندگی انها به روند قابل قبولی از نظر خودشان پیش نرفته است در جهت بهبود آن تلاش نمی کنند . عده ای نیز نگران آینده و به نحوی فردای خود می باشند ، اما در این میان هیچ کس به فکر زمان حال خود نیست. باید توجه داشته باشید که گذشته رو تنها خودتون می دونید و آینده نیز نرسیده است ، بنابراین افراد تنها به زمان حال شما توجه دارند و شما باید با توسعه فردی خود هر روزتون رو بهتر از دیروز کنید.

10 توصیه کاربری توسعه فردی جهت پیشرفت

توسعه فردی چیست ؟ توسعه فردی فرایند مادام العمر است. راهی برای مردم جهت ارزیابی مهارت ها و کیفیت آنها می باشد، به نحوی در نظر گرفتن اهداف خود در زندگی و تعیین اهداف به منظور تحقق بخشیدن و به حداکثر رساندن پتانسیل می باشد.

هادی قربانی در این مطلب از وبسایت موفقیت آکادمی 98 به شما کمک می کند تا مهارت های مورد نیاز را جهت تعیین اهداف زندگی شناسایی کنید، تا بتوانید چشم انداز فرصت های شغلی خود را افزایش داده ، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و منجر به یک زندگی بهتر و با کیفیت تر شوید. برای ایجاد گزینه های مناسب، مثبت و موثر زندگی جهت تصمیم گیری برای آینده خود برنامه ریزی کنید تا توانمندسازی فردی را فعال کنید.

توسعه فردی
توسعه فردی

اگر چه رشد اولیه زندگی و تجربیات اولیه خانواده، در مدرسه و غیره می تواند به شکل گیری ما به عنوان افراد بالغ کمک کند، اما توسعه فردی نباید بعدا در زندگی متوقف شود.

چرا توسعه فردی اهمیت دارد؟

ایده های زیادی در مورد توسعه فردی وجود دارد که یکی از آنها فرایند خودکفایی ابراهیم ماسلو است. (ماسلو (1970) نشان می دهد که همه افراد دارای نیاز داخلی در توسعه فردی هستند که از طریق یک فرایند به نام خودکفایی رخ می دهد.)

پیشنهاد ویژه برای شما که باید بعد از مطالعه این بخش حتما بخوایند: 9 مورد از عوامل موفقیت برای رشد فردی در زندگی و کسب و کار که نکات مهمی را به شما می آموزد.

میزانی که مردم قادر به توسعه آن هستند بستگی به نیازهای خاصی دارد که برآورده می شوند. این نیازها یک سلسله مراتب را تشکیل می دهند. تنها زمانی که یک سطح نیاز ارضا می شود، می تواند یک سطح بالاتر توسعه یابد. با این حال، همانطور که تغییر در طول زندگی رخ می دهد، سطح نیاز به انگیزه دادن رفتار یک فرد در هر زمان نیز تغییر خواهد کرد.

1. کار را در لحظه انجام دادن

یکی از مهمترین مواردی که میتونه در رشد و توسعه فردی بسیار موثر باشد، قدر لحظه ها را دانستن می باشد . شما باید هر کاری را که می خواهید انجام دهید و در اولین فرصت ممکن عملی سازید. ( کار امروز را به فردا نسپار) . اما متاسفانه برخی از افراد می باشند که برای انجام کارهای خود امروز و فردا می کنند . این ها کسانی هستند که هیچ وقت نمی تونند به آنچه که می خواهند برسند تا با رشد فردی و توسعه همراه باشند.

کار را در لحظه انجام دادن
کار را در لحظه انجام دادن

2.بهترین باشید (متوسط نباشید )

هر فردی میتونه در زندگی و کارش به بهترین شکل عمل کند. اما این در حالی است که تقریبا 80 در صد از افراد به متوسط بودن راضی هستند و بدون تلاش برای بهترین شدن زمانی که از آنها بپرسید جواب راضی بودن را خواهید شنید.

این در حالی است که وقتی شما میتونید عالی باشید چرا به متوسط بودن خود راضی هستید .بهتره برای رشد و توسعه فردی به فکر اوج و بلند پروازی باشید و این اشتیاق را در خودتون حس کنید.

بهترین باشید
بهترین باشید

3.فهرست بندی کارهای قابل انجام در روز

برای اینکه بدونید وقت لازم رو جهت انجام کارها دارید و چقدر در کارها موفق می باشید ،بهتر است یک فهرست از کارهای روزانه رو در دفترچه خودتون داشته باشید و با انجام هر کدام، آن را تیک بزنید. به صورتی که در آخر روز با مشاهده نتیجه، نحوه انجام کارهای خود را مشاهده کنید. با این حال در صورت داشتن انحرافاتی برای رسیدن به هدف آن را برطرف کنید. با این روش شما پیشرفت رو احساس می کنید و حس خوبی را جهت رسیدن به هدفتون دارید.

توسعه فردی چیست ؟
توسعه فردی چیست ؟

4. استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی

یکی از مواردی که امروزه تقریبا تمامی افراد جامعه از آن استفاده می کنند شبکه های اجتماعی می باشند . شبکه های اجتماعی دارای محبوبیت خاصی هستند که هر نوع اطلاعاتی را می توان داخل آنها پیدا کنید. اما عقیده استفاده از شبکه های اجتماعی در افراد به دو نوع است

برخی از افراد معتقدند با استفاده از شبکه های اجتماعی وقت خود را هدر داده ،و آنها را در رسیدن به پیشرفت و توسعه فردی دور می اندازد و بر این عقیده هستند که استفاده نکردن به آنها بیشتر کمک می کند .

دسته دوم افراد بر این باورند که شبکه های اجتماعی همه جور اطلاعاتی در خود داشته و بهترین منبع می باشد تا با استفاده از آن موارد آموزنده بسیاری را یاد بگیرند . این افراد آن را راهی در توسعه فردی خود می دانند. حتی این دسته از افراد از شبکه های اجتماعی به عنوان فرصتی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب ثروت نیز استفاده می کنند.

شما چطور ؟ جزو کدام دسته هستید ؟ باید در نظر داشته باشید که وقت و زمان خودتون در راستای پیشرفت خرج کنید.

شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی

5. استفاده از تلفن در توسعه فردی

ممکن است شما هم جزو آن دسته افردی باشد که از تلفن بیشترین استفاده را می کنید. اما هیچ فکر کردید که این چقدر در وقت و زمان شما تاثیر می گذارد ، و به نحوی ارتباطات شما را سست می کند . شما با حذف تلفن های خود تا حد ممکن می تونید زمان زیادتری جهت انجام کارهای مفید داشته باشید و با ملاقات های رو در رو میتونید روابطتتون رو مستحکم تر کنید.

تلفن در توسعه فردی
تلفن در توسعه فردی

6. مشتاق برای انجام کارها

اشتیاق داشتن به کارهای روزمره یکی از مهمترین اساس رسیدن به موفقیت می باشد. شما باید کارهاتون رو به میل و اراده همراه با اشتیاق فراوان انجام دهید و به نحوی نباشد که تنها بخواهید زمان خود را هدر دهید تا مثلا پولتون رو دریافت کنید و …

این ویژگی به خود شما بستگی دارد شما باید خودتون بدونید به چه چیز و ویژگی علاقه مند هستید تا با انجام آنها مشتاق انجام حتی کارهای روز بعد نیز باشید. به این صورت اطرافیان شما هم با دیدن شما اشتاق پیدا کرده و با جذب شدن به سمت شما می خواهند کار کنند و این خود در رشد و توسعه بسیار موثر می باشد.

برای اینکه روش های دستیابی به موفقیت توسط بزرگان را مطالعه کنید به بخش بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند جهان مراجعه کنید.

توسعه فردی جهت پیشرفت
توسعه فردی جهت پیشرفت

7. استفاده از فرصت ها به بهترین شکل(شانس)

شانس چیزی هست که اکثر مردم اعتقاد دارند برای آنها وجود ندارد. مثلا می گویند فلانی خوش شانس بود که این اتفاق برایش افتاد و یا این جور مسائل …! یعنی آنها بر این باورند که فرصتی برای آنها تا به حال در جهت رشد توسعه فردی پیش نیامده است. اما باید توجه داشت که فرصتها برای همه برابر و موجود می باشند، و کسی که میگوید من بد شانسم قطعا طریقه استفاده از فرصت هایش را ندارد.

توجه داشته باشید که زمانی شما به خودتون بد شانس بگید یقینا این در شما تقویت میشه و نمی تونید از فرصت ها استفاده و آنها را شناسایی کنید.

شما برای اینکه بتونید رشد و توسعه فردی داشته باشید باید فرصت ها را خودتون شناسایی و از آن استفاده کنید که یکی از این راه ها برای شناسایی ریسک کردن می باشد. به صورتی که اگر شما قدرت ریسک کردن را نداشته و بترسید مطعنا فرصت های زیادی را از دست خواهید داد.

رشد توسعه فردی
رشد توسعه فردی

8. سهل انگاری

برخی از افراد چنان راحت طلب می باشند که در کارهای خود سهل انگاری می کنند و آن رو با جدیّت و در زمان خودش انجام نمی دهند و همین باعث می شود تا در توسعه فردی به مشکلاتی بر بخورند و به نحوی اعتماد بنفس خود را از بین ببرند. پس با انجام کارها به صورت محکم و جدی توسعه فردی خودتون را افزایش دهید.

9. مشخص کردن هدف ها

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که شما برای سخت کار کردن و یا مشغول بودن در زمان خاصی رشد نمی کنید شما باید با رسیدن به هدفتون رشد کنید. همیشه در پایان یک روز کاری شما رسیدن به هدفتون رو بررسی کنید ، نه اینکه چند ساعت به سختی کار کردید و چه کارهایی را انجام دادید .

توصیه کاربری توسعه فردی
توصیه کاربری توسعه فردی

10.دقت در انتخاب اطرافیان

دهمین توصیه برای موفقیت و توسعه فردی مربوط به زمانی است که شما در رشد و توسعه فردی خود قرار دارید و این روز به روز بهتر می شود، پس بهتر است در تمام کارها بهترین شوید یکی از آنها اطرافیان می باشد. شما باید کسانی رو در کنار خود نگه دارید که به رشد و توسعه فردیتون کمک کنند. زیرا زمان کمی برای در کنار بودن افراد دارید. شما باید از افرادی که منفی گرا می باشند و به نحوی شما را از جاده خوشبختی خارج می کنند دور نگه دارید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
9 × 14 =