12 راز قانون جذب که باید همه بدانند

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 12 راز قانون جذب که باید همه بدانند
راز قانون جذب
راز قانون جذب و تاثیرات استفاده از آنها در زندگی

زمان مطالعه: 12 دقیقه

قانون جذب یکی از مهم‌ترین تفکرات و فرضیه‌ها‌‌یی می‌باشد که در چندین سال اخیر دانشمندان و متفکران زیادی درباره آن به تحقیق پرداخته‌اند، که در همین رابطه در این بخش از سایت آکادمی موفقیت 98 به بررسی و تحلیل بیشتر موضوع 12 راز قانون جذب که باید همه بدانند می‌پردازیم تا شما را با اطلاعات و مفاهیم جدید از قوانین جذب آشنا سازیم.

هر باوری که درباره جهان پیرامون خود داشته باشید این باور در زندگی روزمره شما نیز در روبروی شما قرار می گیرد به این عمل قانون جذب می‌گویند. با توجه به توضیحات ذکر شده باید در طول زندگی خود همواره مثبت اندیش باشیم تا مسائل و امور مثبت در مسیر زندگی‌ ما قرار بگیرد . البته ما در ادامه به معرفی چندین راز از مجموع قوانین جذب که می‌تواند در زندگی شما تاثیر مثبت بگذارد می‌پردازیم.

قواعد مهم قانون جذب
قواعد مهم قانون جذب

راز‌های قانون جذب

شاید در طول زندگی خود به موارد خاصی برخورد کرده باشید که توانسته‌اند تعجب شما را به وجود بیاورند، به طور مثال بعد از تفکر به یک موضوع خاصی شما با آن موضوع برخورد کرده باشید. با بروز این اتفاقات شما چه باور کنید و چه باور نکنید قانون جذب در زندگی ما وجود دارد. با اطلاع از راز‌های دیدگاه جذب می‌توانید با به کارگیری این باور‌ها در طول زندگی خود به مثبت اندیشی در امور مختلف بپردازید، تا بتوانید نتایج بسیار مثبتی را در کارها و امور زندگی خود کسب کنید.

با استفاده از مقاله راه های تقویت مثبت اندیشی در کودکان قادر خواهید بود از همان اوایل زندگی از کودک خود یک فرد مثبت اندیش به بار بیاورید.

برای فراگرفتن و آموزش قانون جذب باید تمامی اطلاعات و دانش مربوط به این زمینه را در اختیار داشته باشید. برای کسب این اطلاعات می‌‌توانید به مطالعه مقالات موجود در سایت آکادمی98 بپردازید. قانون جذب پول ، قانون جذب عشق و محبت و … همه به سرچشمه اصلی مثبت اندیشی ختم می‌شوند که با اطلاع از راز‌های دیدگاه جذب می‌توانید استفاده بهتری از این قانون داشته باشید و در نتیجه جذب همه موارد مثبت و اتفاقات خوب به سمت خود را سبب شوید. در ادامه 12 راز قانون جذب که با رعایت آنها و تمرکز دقیق بر روی هر یک می‌توانید بازدهی بهتری از بازتاب دیدگاه جذب داشته باشید.

1 . تجربه‌های خوب یا بد زندگی را با اندیشه‌های خود جذب کنید

قانون جذب به این نکته در زندگی اشاره می‌کند که آدمی بر هرچه فکر کند آن تفکر تمام زندگی او را فرا می‌گیرد، به همین دلیل افرادی که در طول زندگی به بیماری فکر می‌کنند همواره در طول تمام روز‌های سال حالتی بیمار گونه و افسرده دارند. این تفکر بیمار بر روی تمامی امور مختلف زندگی او تاثیر مخربی خواهد گذاشت. داشتن این حالت فرد را از کسب موفقیت در زندگی دور می سازد، بنابراین شما می‌توانید با اندیشه مثبت درباره امور زندگی خود یک زندگی مثبت و شاد را برای خود به وجود بیاورید و بتوانید با این مثبت اندیشی به موفقیت در زمینه‌های مختلف دست پیدا کنید.

2 . فکر کردن به معنای دعوت کردن آن است، حتی اگر تمایلی به این کار نداشته باشید

نکته بسیار مهم و حائز اهمیتی که شما عزیزان باید درباره 12 ویژگی قانون جذب که همه بدانند به آن توجه کنید تفکر است. به این صورت که تفکر شما و نوع آن می‌تواند مسائل زندگی شما را به وجود بیاورد. شاید شما به این فکر کنید که یک مسئله بسیار بد می‌تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد و اصلا به این مسئله باوری نداشته باشید ولی این تفکر و ترسی که در شما به وجود آمده است باعث می‌شود تا شما قدم به قدم با این مسئله در طول زندگی خود مواجه شوید. با توجه به این مسائل پیشنهاد می‌کنیم که همواره به مسائل مثبت در زندگی خود فکر کنید تا به یک زندگی شاد و مورد رضایت خود دست پیدا کنید.

3 . هرچه بیشتر بر موضوعی تمرکز کنید آن موضوع قوت می‌یابد

شاید برای شما هم در طول زندگی پیش آمده باشد که با تمرکز کردن بر روی یک فعالیت خاصی به نتایج بسیار خوب و دلخواهی دست خواهید یافت . در قانون جذب نیز تمرکز بر روی اهداف یکی از مهم‌ترین مسائلی می‌باشد، که ما باید در طول زندگی خود به آن توجه کنیم تا بتوانیم با این تمرکز بر روی تفکرات مثبت خود به یک زندگی بسیار زیبا و پر از موفقیت دست پیدا کنیم. البته به طور مثال شاید شما در زندگی خود کسانی را دیده باشید که می‌گویند که ما همواره بد شانسیم و این گونه صحبتها. این افراد بعد از وقوع یک حادثه نسبتا بد در زندگی خود تمرکز خود را بر روی فکر کردن به چنین حوادثی متمرکز می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا آنها به صورت متوالی در زندگی با حوادث بد مواجه شوند و روز به روز افسرده تر شوند.

راز‌های دیدگاه جذب
راز‌های دیدگاه جذب

4 . بهتر است به جای بازبینی تصمیم خود به احساستان گوش دهید

یکی دیگر از مهم‌ترین راز‌های قانون جذب که باید همه از آن اطلاع داشته باشند، استفاده از حواس شش گانه در عمل می‌باشد. به این صورت که شما عزیزان در انجام تفکر و امور مختلف بیشتر به احساس درونتان گوش دهید تا با استفاده از آن به جلو پیش بروید. شما می‌توانید با اعتماد به احساس شهودی خود از انجام امور مختلف رضایت داشته باشید و بتوانید زندگی شاد‌تری داشته باشید. در اغلب شرایط زندگی قلب یعنی احساسات شهودی در مقابل مغز انسان قرار می‌گیرد، به همین دلیل شما در دوراهی منطق و احساس قرار می‌گیرید، که در رابطه با همین موضوع در قانون جذب به این نکته اشاره شده است تا شما برای زندگی بهتر و شادتری‌ بیشتر به ندای احساسات خود که باعث خشنودی شما می‌شود گوش دهید.

5 . با فکر کردن به موارد خوب آنها سریع‌تر رخ می دهند و زندگی‌تان را شاد‌تر می کنند

در معرفی قواعد قانون جذب، فکر کردن و تمرکز بر روی یک مسئله بسیار حائز اهمیت می‌باشد. به این صورت که شما برای به دست آوردن یک مسئله خاص فقط نباید زبانی آن را به زبان بیاورید بلکه باید با تمام ذهن و فکر خود بر روی آن تمرکز کنید تا بتوانید زود‌تر به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید. در زندگی همواره با توجه و تمرکز بر روی یک مسئله خاص شما عزیزان می‌توانید بهتر و زودتر به آن دست پیدا کنید. در این بخش از قانون جذب نیز این گونه می‌باشد ،وقتی شما توجه خود را بر روی یک امر و مسئله خاصی معطوف می‌کنید و بسیار مثبت به آن می‌اندیشید باعث می‌شود تا شما زودتر و بهتر به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید.

راز‌های مهم قانون جذب
راز‌های مهم قانون جذب

6 . برای ایجاد تغییر ، هر چیزی را آن گونه که دوست دارید ببینید نه آن طور که هستند

از دیگر ویژگی‌های مهم قانون جذب که باید به آن توجه کرد نوع دیدگاه شما به مسائل مختلف می‌باشد . گاهی برای کسب موفقیت در یک مسئله بسیار مهم باید با دید تازه و جدید به آن نگاه کنید. به طور مثال مایکل فلپس قهرمان شنای جهان در چندین دوره المپیک می‌گوید: “من همواره در هنگام خواب به روز مسابقات فکر می‌کردم و در این تفکرات همیشه خود را پیروز می‌دیدم”. به همین دلیل شما باید دیدگاه مردم را برای انجام امور مختلف کنار بگذارید و با دید مثبت و جدید خود به آنها نگاه کنید تا بتوانید راحت‌تر به آنها دست پیدا کنید. همچنین این دیدگاه جدید که در خود به وجود می‌آورید باعث مثبت اندیشی و نشاط بیشتر شما عزیزان در زندگی می شود.

7 . قدرت جذب خود را با تمرین روزانه تفکر خلاق و قدرتمند روزانه افزایش دهید

داشتن یک ذهن قدرتمند و خلاق یکی از مواردی می‌باشد که در رعایت قوانین جذب به آن نیازمند خواهید بود. به این صورت که شما عزیزان برای مثبت اندیشی و تمرکز بر روی یک هدف و مسئله باید دارای ذهن و تفکری خلاق و قدرتمند باشید. تا در این بین خستگی و گمراهی به سراغ ذهن شما نیاید. به این خاطر ما در بین راز‌های قانون جذب به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که برای داشتن یک ذهن خلاق روزانه 20 دقیقه به رویا‌های خود که می‌خواهید به آنها دست پیدا کنید فکر کنید تا با این تمرین بسیار موثر بتوانید به تقویت ذهن خود بپردازد. البته این کار باعث می‌شود تا فرصت‌های بیشتری برای موفقیت در امور مختلف زندگی در اختیار شما قرار گیرد.

8 . از منبع نامحدود موفقیت و کامیابی ، هر چقدر که می‌توانید استفاده کنید

موفقیت و نشاط یکی از ویژگی‌ها و اموری می‌باشد که به صورت نامحدود در دسترس هستند و هیچ وقت از بین نمی‌روند. به همین خاطر شما باید تا می‌توانید از موفقیت و شادمانی استفاده کنید. برای این کار نیز نیازمند داشتن یک ذهن و تفکر مثبت‌ اندیش می‌باشید تا بتوانید با مثبت اندیشی در‌های موفقیت و نشاط را بر روی خود باز کنید. البته در برخی از موارد افراد با دیدن موفقیت دیگران فکر می‌کنند که دیگر راهی برای موفقیت آنها وجود ندارد و موفقیت و نشاط دیگر تمام شده است. در صورتی که اصلا این گونه نمی‌باشد و شما نیز می‌توانید با تفکر و ذهن مثبت خود به موفقیت دست پیدا کنید. به این خاطر شما باید با مطالعه این ویژگی مهم قانون جذب این نوع طرز فکر را از خود دور کنید تا بتوانید به راحتی به موفقیت در زندگی خود دست پیدا کنید.

تاثیر قانون جذب در زندگی
تاثیر قانون جذب در زندگی

9 . اجازه ندهید در نا امیدی و نگرانی غرق شوید

روحیات مختلف انسان می‌تواند بر روی تمامی جنبه‌های مختلف زندگی آن تاثیر بگذارد، که گاه می‌تواند این روحیات مثبت و گاه می‌تواند منفی باشد. به این خاطر در این مطلب به بررسی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های قانون جذب یعنی تاثیر ندادن نا امیدی و نگرانی در زندگی روزمره می‌پردازیم چرا که یکی از دلایل بی انگیزه بودن در محل کار و زندگی نا امیدی و نگرانی درباره مسائل مختلف می‌باشد. همواره وجود نگرانی و نا امیدی در رسیدن به اهداف ما باعث می‌شود تا ما تمامی استعداد خود را نشان ندهیم و این امر نیز باعث عدم موفقیت ما و شکست می‌شود. به این خاطر یکی از 12 قانون جذب به این نکته اشاره می‌کند که شما باید در ذهن و تفکرات خود باید نا امیدی و نگرانی را حذف کنید. با مثبت اندیشی می‌توانید بهتر و زودتر به اهداف مورد نظر خود در زندگی دست پیدا کنید و راه‌های موفقیت را بپیمایید.

10 . فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نشان دهنده تجربیات منفی را تماشا نکنید

همواره استفاده از تجربیات افراد مختلف می‌تواند بر روی موفقیت و عدم موفقیت ما بسیار تاثیر گذار باشد. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین قوانین جذب این می‌باشد که شما به نتایج و تجارب منفی دیگران اصلا توجه نکنید، زیرا این امر باعث می‌شود تا ذهنیت و تفکرات شما عزیزان حالت منفی را به خود بگیرد و شما به تمامی امور زندگی خود بدبین شوید.  با توجه به توضیحات ذکر شده به شما توصیه می‌کنیم که اصلا به تجربیات منفی دیگران که به بازگوی آن در برنامه‌های مختلف می‌پردازند توجه نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا دید بسیار منفی و نا امید کننده حاکم ذهن و تفکرات شما بشود و نتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

11 . اگر روابطتان با دیگران بد می باشد، بدانید که شما موجب آن شده‌اید

شما عزیزان باید در رابطه با قانون جذب به این نکته توجه داشته باشید که با تمامی افراد اطراف زندگی و کار خود بسیار رفتار خوبی داشته باشید و بد بینی را از زندگی و کار خود بیرون کنید تا بتوانید به بهترین نتایج ممکن در زندگی دست پیدا کنید . بدبینی و بد رفتاری می تواند بر روی ذهن و تفکرات شما عزیزان بسیار تاثیر گذار باشد به همین دلیل یکی از 12 قانون جذب که همه باید بدانند در مورد رابطه با دیگران و از بین بردن بدبینی نسبت به افراد اطراف خود می باشد. به طور مثال زمانی که شما با اطرافیان , همکاران و خانواده خود دچار درگیری باشید این امر باعث ایجاد یک ذهنیت مخرب و منفی در ذهن شما می‌شود و شما با این حالات خود از داشتن تفکرات مثبت و مفید در زندگی خود محروم می شود و نمی توانید به موفقیت دلخواه خود در زندگی دست پیدا کنید.

موارد مهم قانون جذب
موارد مهم قانون جذب

12 . از رویا‌های خود راهنمایی بگیرد و هیچ وقت نا امید نشوید

آخرین و جذاب ‌ترین مورد از 12 راز قانون جذب که می‌خواهیم در این بخش به بررسی آن بپردازیم این می‌باشد که شما باید از رویا‌ها و آرزو های خود راهنمایی و برنامه بگیرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به آن نزدیک شوید. همواره داشتن رویا و آرزو‌‌های بزرگ می‌تواند دید و بینش ما را نسبت به جهان اطراف تغییر دهد. به همین دلیل باید برای رسیدن به رویا‌‌ها و آرزو‌‌هایی که در ذهن و تفکرات خود آنها را درست کرده‌اید برنامه و راهنمایی بگیرید و هیچ وقت برای رسیدن به اهداف موردنظرتان نا امید نشوید. به طور مثال شما می‌توانید برای درک بهتر این قانون جذب به بررسی بیوگرافی بیل گیتس بپردازید و ببینید او چگونه توانسته است با ذهنیت مثبت خود به رویا و آرزوی بسیار عظیم خود دست پیدا کند.

راز‌های قانون جذب که باید همه بدانند یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین موضوعاتی می‌باشد که باید افراد مختلف به آن توجه داشته باشند و بتوانند با به کارگیری این قوانین جذب در زندگی روزمره خود به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنند، تا به راحتی بتوانند با طرز فکر خود بدون صرف هزینه‌ای به موفقیت برسند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
4 + 20 =