راز‌های افراد خوشحال که کسی نمی‌داند!

خانه » موفقیت و توسعه فردی » راز‌های افراد خوشحال که کسی نمی‌داند!
راز خوشحالی در زندگی
راز خوشحالی در زندگی

زمان مطالعه: 11 دقیقه

آیا تا به حال متوجه شده‌اید، برخی از افراد همیشه خوشحال هستند؟ مطمئنا حتما آنها را ملاقات کرده‌اید. آنها مردمی هستند که زندگی را دوست دارند، انرژی دارند و به نظر می‌رسد از هر کاری که انجام می‌دهند لذت می‌برند. اما دلیل این خوشحالی چیست؟ همانند راز موفقیت چیست ؟ اکنون باید دنبال این باشیم که رازهای افراد خوشحال چیست؟ بعضی‌ها حتی تعجب می‌کنند و با خود می‌گویند، که آیا واقعا آنقدر خوشحال هستند؟ آنها چه کاری انجام می‌دهند که مردم ناراضی انجام نمی‌دهند؟ این در واقع بسیار ساده است، افراد خوشحال کارهای خاصی را انجام می‌دهند که دیگر افراد انجام نمی‌دهند. در ادامه به بررسی این موضوع و راه‌های ایجاد خوشحالی در زندگی می‌پردازیم تا شما نیز بتوانید در زمره این افراد باشید.

ویژگی‌های افراد خوشحال

خوشحالی برای فرد خاصی نیست و انتخابی است که در اختیار تمامی افراد قرار دارد تا بتواند آن را برای داشتن زندگی با لذت داشته باشد. مورد مهمی که باید در مورد افراد خوشحال دانست این بوده که آنها نیز مانند هر انسان معمولی در زندگی سختی و مشکلاتی دارند و با آنها روبرو می‌شوند. اما، برای مقابله کردن از خنده و مثبت اندیشی استفاده می‌کنند تا به چیزی که می‌خواهند برسند. هرکسی در زندگی لحظاتی را دارد که ممکن است در آن بارها و بارها به زانو در بیاید و شکست بخورد. اما افراد خوشحال با خنده کار خود را دوباره ادامه می‌دهند و از پای نمی‌ایستند. این افراد رازهایی دارند که به خوشحال بودن در هر مواقعی برای مثبت اندیشی کمک می‌کند بنابراین، خواهید توانست با ما باشید تا در ادامه این رازها را مورد بررسی قرار دهیم.

راز خوشحالی افراد
راز خوشحالی افراد

1. به صورت تمام وقت خوشحال نیستند

درست است که گفتیم خوشحال بودن برای افراد خوب است. اما، نمی‌توان کسی را پیدا کرد که همیشه و به صورت تمام وقت خوشحال باشد. قبول دارید که با وجود دره‌ها، قله‌ها زیبا هستند؟ این دلیل خوبی برای خوشحالی افراد است. آنها کاملا آگاه هستند که باید تجربه احساس اندوه و ناراحتی را نیز داشته باشند. اگر شما وادار به خوشحالی باشید خوشحالی اجباری خواهد بود. پس این افراد نیز انسان هستند و به خود اجازه تجربه تمامی احساسات چون اندوه، ناراحتی، غم و غصه را نیز می‌دهند.

2. قدرت نه گفتن

شاید این کمی از نظر شما مسخره به نظر آید. اما، اگر فکر کنید شاید خود شما هم این چنین باشید، که دوست دارید افراد را خوشحال کنید. بنابراین، کار راحتی نیست تا به راحتی درخواست‌های افراد را رد کنید. شاید بعد از قبول کردن این کارها احساس بدی به شما دست خواهد داد، انگار به اجبار این کارها را انجام می‌دهید. پس باید بدانید افراد خوشحال این چنین نیستند و انرژی خود را صرف کارهای مهم‌تر می‌کنند، یکی از راز‌های افراد خوشحال داشتن قدرت نه گفتن است. این کار شما که به اجبار انجام می‌شود، نه تنها خوشحالی را در پی ندارد، بلکه حتما اضطراب و استرس را نیز در پی دارد. اما، افراد خوشحال این چنین نیستند و حق نه گفتن را برای خود محفوظ می‌دانند. آنها این کار را بسیار جسورانه انجام می‌دهند تا نه به خود آسیبی بزنند و نه رابطه آنها از بین رود.

ویژگی شخصیتی افراد خوشحال
ویژگی شخصیتی افراد خوشحال

3. زندگی آرامی نداشته‌اند

اگر افراد خوشحالی را پیدا کنید و از آنها سوال کنید خواهید فهمید کسی در بین آنها وجود ندارد که زندگی بی دردسری داشته باشد. این افراد بارها زمین خورده‌اند، اما تسلیم نشده‌اند و باز سر پای خود ایستاده‌اند و در راه کسب موفقیت قدم برداشته‌اند. این که آنها با چه انرژی و قدرتی دوباره برای ادامه دادن بر می‌خیزند، نشان دهنده معنای خوشحالی آنها است. اگر شما هم بتوانید از میان سختی‌های خود با لبخند عبور کنید موفقیت را برای خود به ارمغان آورده و خوشحال خواهید شد.

4. تجربه شکست

چیزی که در افراد خوشحال به صورت یک راز باقی مانده است این بوده که آنها بسیار بالاتر از آن چیزی که بتوان شمرد از عرش به فرش آمده‌اند. این در حالی است که برای افراد معمولی سقوط از پیروزی به شکست، پایان راه است. اما، افراد خوشحال این چنین نیستند و آنها این را فرصتی دوباره با پایه‌های مستحکم‌تر می‌دانند. این افرا چه مقدار در هنگام پیروزی تجربه دارند، دو برابرش را در هنگام شکست تجربه کرده‌اند. اما باید بدانید هیچ تجربه‌ای بیهوده نیست و برای ساخت زندگی موفق نیاز است. پذیرفتن شکست یکی از ویژگی‌های رفتاری مورد نیاز برای خوشحالی است که همه افراد خوشحال در خود دارند.

تجربه شکست در رسیدن به موفقیتی بزرگ
تجربه شکست در رسیدن به موفقیتی بزرگ

5. نقص‌های خود را پذیرا هستند

فرد خوشحال از نقص‌های خود خجالت نمی‌کشد و آن را همانند بی نقصی مشاهده می‌کند. این افراد خود را این چنین دیده و تمامی این ایرادها را پذیرفته‌اند. افراد خوشحال آگاه هستند که این نقص‌ها است که آنها را به انسانی استثنایی و فردی خوشحال تبدیل کرده است. بر همین دلیل عاشق این موضوع هستند. آنها می‌دانند در دنیا چیزی به نام بی نقصی وجود ندارد. پس به جای دنبال بی نقص بودن آنها را به همان میزان دوست دارند.

6. جای خالی برای استرس ندارند

افراد خوشحال از هر راهی که وجود دارد و بتوانند چون مدیتیشن، روش‌های خلاق و … استرس را از خود دور کرده و راهی برای آن باز نمی‌کنند. این افراد در هنگام مواجه با استرس با سرعت تمام از آن فاصله می‌گیرند و دور می‌شوند. اشتباه نکنید این طفره رفتن نیست! این راهی برای تمرکز برای موارد مهم‌تر جهت موفقیت است.

7. ورزش کردن

هیچ راه خوشحالی بهتر از این وجود ندارد تا به صورت طبیعی هورمون‌های خوشحال کننده را در بدن آزاد کرد. افراد خوشحال برای این کار از ورزش کردن استفاده می‌کنند. آنها این راه را برای داشتن ظاهر و اندام زیبا انجام نمی‌دهند. بلکه این را فقط برای داشتن حس خوشحالی انجام می‌دهند. آنها ارتباط بین خوشحالی و سلامتی را به خوبی درک کرده‌اند. بنابراین ورزش کردن یکی از راز‌های افراد خوشحال می‌باشد.

تاثیر ورزش در خوشحالی
تاثیر ورزش در خوشحالی

8. بر این باورند که کافی هستند

افراد خوشحال برای داشتن حس کنونی خود احتیاجی به آخرین نسخه‌ها و یا بهترین موارد ندارند. همانطور که نیک ووییچیچ سخنران انگیزشی برای خوشحالی نیازی به دست و پا ندارد. افراد خوشحال ارزشی که دارند را به موارد خارجی مرتبط نمی‌دانند. این افراد عقیده دارند که چیزی به غیر از خوشان نمی‌تواند احساس خوشحالی را پدید آورد. چیزی که همیشه با خود در ذهن دارند “من را همان طوری که هستم بپذیر” است. شاید این افراد قبلا در گذشته مواردی را برای ارزشمندی و بهتر شدن خود انجام داده باشند. اما، حال می‌دانند به همان صورتی که هستند عالی می‌باشند.

9. قضاوت نمی‌کنند

افراد خوشحال نه دوست دارند دیگران را قضاوت کنند و نه دوست دارند خودشان هم مورد قضاوت قرار گیرند. آنها به زندگی دیگران احترام می‌گذارند و ترجیح می‌دهند در زندگی افراد دخالتی نداشته باشند. این که شما زمان خود را صرف این کنید تا ببینید دیگران چه می‌کنند یا انجام نمی‌دهند، نه تنها غیر ضروری بلکه باعث از دست دادن انرژی و زمان شما می‌شود. افراد خوشحال از این زمان برای تعالی استفاده می‌کند.

خصوصیات افراد خوشحال
خصوصیات افراد خوشحال

10. تنظیم توجه خود

افراد خوشحال در مقابل با اینکه چه مشکلی دارند همچنان راهی دوم برای بررسی مسائل نیز به همراه دارند. افراد خوشحال چنان به مشکلات با دقت توجه می‌کنند که باعث پیدا کردن نگاهی تازه برای آن می‌شوند. همین چشم انداز تازه می‌تواند راه تازه‌ای را ایجاد کند.

11. شور و نشاط دوران کودکی

افراد خوشحال هنوز هم همان نشاط دوران کودکی را در درون خود دارند. سختی‌های زندگی تاثیر بدی بر آنها نگذاشته و همچنان به زندگی عشق دارند. همین باعث می‌شود تا آنها نسبت به زندگی دارای کنجکاوی و خلاقیت شوند. این موارد می‌تواند مسیری باشد و اگر در کنار آنها باشیم به همان اندازه خوشایند خواهد بود.

12. رودررو شدن با ترس

افراد شاد در زندگی خود جای خالی برای ترس ندارند. این افراد سلاح شجاعت را با خود حمل می‌کنند و در جستجو جوی خوشحالی بدون شک پیروز هستند. این درست است که ترس و مواجه با آن ترسناک است. اما، نباید این ترسناک بودن را در دسته مشکلات زندگی قرار دهید. نگذارید ترس به زندگی وارد شود. در حین مواجه شدن با ترس، افراد خوشحال کاملا کنترل را در دست دارند و نخواهند گذاشت فاصله‌ای را بین زندگی خوشحال و آنها بیاندازد.

تاثیر خوشحالی در رسیدن به موفقیت
تاثیر خوشحالی در رسیدن به موفقیت

13. ریسک پذیرند

اغلب افرادی که ریسک‌پذیری را دوست دارند خوشحال‌تر هستند بنابراین یکی از راز‌های افراد خوشحال، ریسک پذیر بودن است. افراد خوشحال می‌دانند که اگر از منطقه امن خارج شوند و کمی ریسک کنند در مقابل با دلهره مواردی را برای تجربه چیزهای تازه و شگفتی خواهند داشت که برای داشتن زندگی موفق و شاد لازم است. چیزی که این افراد را وادار به ریسک کردن می‌کند رشد و بیشتر دانستن درباره این موضوع است که قادر به دست یافتن چه مواردی هستند. افراد خوشحال بر این آگاهند که ممکن است با ریسک شکست بخورند. اما، آنها شکست را فقط درسی زیبا از زندگی می‌دانند.

14. کینه‌ای نیستند

افراد خوشحال از گذشته فقط درس‌هایی را برای خود نگه می‌دارند و تمامی عصبانیت و آزارها را فراموش و دور می‌اندازند. این افراد اگر رنجی را در درون داشته باشند به کینه تبدیل نکرده و اجازه خارج شدن را می‌دهند. این را همیشه به یاد داشته باشید که برای نابودی خوشحالی خود چیزی بهتر از به دوش کشیدن غم و غصه‌های قدیمی وجود ندارد. افراد خوشحال کاملا آگاه هستند و این آزارها را را پذیرفته و می‌بخشند.

15. تشویق دیگران

افراد خوشحال اگر کسی را مشاهده کنند که از استعدادهای درونی خود تا حد ممکن استفاده می‌کنند بیشتر خوشحال می‌شوند. آنها از تلاش دیگران لذت می‌برند و به خوشحالی در خود تبدیل می‌کنند. آنها بر همین دلیل تمامی سعی و توان خود را بر این موضوع می‌گذارند تا افرادی که در تلاش هستند را تشویق و حمایت کنند. در آنها حسادتی وجود ندارند و با موفقیت دیگران تشویق می‌شوند.

ویژگی افراد خوشحال در زندگی
ویژگی افراد خوشحال در زندگی

16. خندیدن را دوست دارند

افراد خوشحال به جای دیدن موارد منفی تمامی جنبه‌های شاد زندگی را مشاهده کرده و هدف خود را به سمت این روشنایی پیدا می‌کنند. افراد خوشحال در حین خندیدن لذت را در خود سرازیر کرده و باعث خنده حتی بی روح‌ترین انسان‌ها خواهند شد. افراد خوشحال می‌دانند تنها در مقابل با گذر زمان خندیدن است که التیام دهنده است. این خندیدن است که باعث دور شدن استرس در آنها می‌شود. یکی از راه‌های افراد خوشحال این است که همواره با مثبت اندیشی می‌خندند و به قانون جذب ایمان دارند که با مثبت اندیشی و خنده، همواره اتفاقات مثبت برای آنها رخ می‌دهد.

17. با خود صادق‌اند

هر کسی در زندگی می‌تواند دروغ بگوید. اما، افراد خوشحال به ندای خود در حین یادآوری آگاه و مراقب هستند. افراد خوشحال در اولویت، صادق بودن با خود را قرار می‌دهند. ما باید برای خوشحال بودن شجاعت و اعتراف به مسائل را داشته باشیم. شما برای اینکه با دیگران صادق باشید باید این کار را انجام دهید. شاید ترسناک باشید اما، مهم و ضروری است. این اولویت خوشحالی است چرا که چیزی جز عدم صداقت قادر نیست شادی را از ما دور کند.

18. کمک خواستن از دیگران

افراد خوشحال در مواردی که لازم است از دیگران کمک می‌خواهند و بر این آگاه هستند که کمک خواستن دیگران را ضعیف نمی‌کند. آنها در حین کمک خواستن هیچ حس منفی چون ضعف را در خود ندارند. افراد خوشحال کمک خواستن را به عنوان داشتن ایده‌ای دیگر و یا تقسیم کاری سنگین با دیگران می‌دانند. آنها می‌دانند که ممکن است همیشه در حل مسائل و مشکلات قوی نباشند. آنها از کمک کردن و یا توصیه‌ای دوستانه به عنوان هدیه نگاه می‌کنند. آنها بر این آگاه هستند که کمک کردن چیزی را از آنها کم نخواهد کرد.

افراد خوشحال چه ویژگی‌هایی دارند؟
افراد خوشحال چه ویژگی‌هایی دارند؟

19. عاشق تفاوت‌ها هستند

هر انسانی در جهان یک شباهت با دیگران دارد! این چیزی نیست جز داشتن تفاوت با هم. افراد خوشحال این موضوع را به خوبی دانسته و درک می‌کنند. آنها در هر تفاوتی چون فرهنگ، نژاد، مذهب، دیدگاه و … که باعث فرق بین افراد شود سعی بر انکار آن ندارند. افراد خوشحال این تفاوت‌ها را پذیرا هستند. افراد خوشحال بر این باورند که اگر تفاوتی وجود نداشته باشد دنیا به جای کسالت‌آور تبدیل می‌شود.

20. عاشق زندگی

زندگی همیشه دارای جاده مستقیم نیست و در برخی از مواقع فراز و نشیب‌هایی را دارد. این برای افراد خوشحال چیزی جز ماجراجویی نیست که قدردان آن باشند. اگر ما زخم و کبودی داشته باشیم بیشتر لبخند و زیبایی را تجربه خواهیم کرد. افراد خوشحال بر این موضوع آگاه هستند. افراد خوشحال جنگی برای زندگی ندارند و همان را پذیرا هستند. این افراد هر کاری را برای زندگی ارزشمند انجام می‌دهند. از راز‌های افراد خوشحال می‌توان به این مورد اشاره نمود که آنها زندگی و تمامی اتفاقات آن را دوست دارند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
48 ⁄ 24 =