نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک در هر جایی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک در هر جایی
نحوه نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک
نحوه نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک

زمان مطالعه: 7 دقیقه

هر کسی به دنبال اهدافی مهم و قابل دست یافتنی در زندگی و کسب و کار خود می‌باشد. اما، یکی از مهمترین مواردی که علاوه بر اینها باید داشته باشید و مهمتر از همه به رسیدن هدف‌ها کمک می‌کنند کاریزماتیک بودن می‌باشد. قبلا هم در مطالبی به شما گفتیم که کاریزماتیک‌ها به صورت ذاتی نمی‌باشند( البته تا حدودی می‌تواند به عوامل ارثی برگردد) و با استفاده از مهارت و آموزش‌هایی می‌توان آنها را در خود ایجاد و یاد گرفت.

کاریزماتیک در واقع نتیجه ارتباطات روابط بین فردی است. هر کسی بتواند رفتار خود را در کنترل داشته باشد به راحتی از نظر دیگران کاریزماتیک مشاهده می شود و باعث می‌شود شما مغناطیس تر ، قابل اعتماد تر و با نفوذ تر به نظر برسید که در این مقاله علاوه بر بررسی ویژگی های افراد کاریزماتیک به تحلیل موضوع نحوه نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک می‌پردازیم.

تکنیک‌های دیده شدن به عنوان کاریزماتیک

اگر تا به حال با کسی که از نظر شما دوست داشتنی است ملاقات کرده باشید این جملات را بهتر درک می کنید و مطمئنا نمی توانید بطور مشخص توضیح دهید که چرا آنها را دوست دارید. در واقع، آنها کاریزما دارند. شما همچنین می توانید کاریزماتیک یاد بگیرید و تنها کاری که باید انجام دهید تغییراتی در رفتار شماست. کاریزما در رابطه با حرف‌هایی است که شما می‌گویید و برعکس آنچه که واقعاً به عنوان یک فرد هستید انجام دهید. ناخودآگاه ، نشانه های اجتماعی ، بیان جسمی و روشی که با دیگران رفتار می‌کنید همه در ایجاد کاریزما نقش دارند.

حتما بخوانید : چگونه بهترین کاریزماتیک در جمع باشیم؟

اگر می‌خواهید توانایی جذب ، جذابیت و تأثیر گذاشتن بر اطرافیان را داشته باشید و به عنوان فردی کاریزماتیک تشخیص داده شوید استراتژی های زیر را بررسی کنید چرا که در نشان دادن شما به عنوان فردی کاریزماتیک بسیار موثر هستند و می‌توانند از جمله تفاوت‌های میان شما و سایرین باشند.

دیده شدن به عنوان کاریزماتیک
دیده شدن به عنوان کاریزماتیک

1. ابراز احساسات از راه های نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک

برای اینکه شما به عنوان فردی کاریزماتیک شناخته شوید باید افراد را از هر لحاظی شیفته و به سمت خود بکشانید. یک از این موارد که مهم نیز می‌باشد برقراری ارتباط با حال و احساس افراد می‌باشد. البته باید به صورت حرفه‌‌ای در لحظه‌های خاص و کاملا صادقانه باشد. این مورد را سرایت عاطفی (گرایش برای تقلید و هماهنگ‌ کردن خودکار حالات عاطفی) گویند.

مثلا: با داشتن هیجان در فردی به افراد دیگر نیز سرایت می‌کند بنابراین به عنوان یک کارآفرین یا رهبر همواره از هیجان کاری داشته باشید و به بهبود هوش هیجانی خود بپردازید تا بتوانید هیجان و انگیزه را به اعضای گروه خود نیز منتقل کنید.

2. بازتاب رفتار طرف مقابل

اعتماد! این مورد از مهمترین موارد جهت کاریزماتیک بودن می‌باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمانی با کسی واقعا دوست هستید برای اینکه امنیت و اعتماد را در هم داشته باشید، بسیاری از عادت‌ و کارها را تقلید کنید. مثلا زمانی که شما لباس‌های خاص می‌پوشید دوستتان هم این کار را می‌کند، طرز نشستن شما مثل هم است و بسیاری از موارد دیگر. این مورد را می‌توانید در مذاکرات استفاده کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد. پس باید به تقلید رفتارهای طرف مقابل بپردازید.

مهمترین موارد کاریزماتیک شدن
مهمترین موارد کاریزماتیک شدن

3. از کلماتی که مردم با آن ارتباط برقرار می‌کنند استفاده کنید.

همانطور که دین سیمنتون می‌گوید،استفاده از زبان عینی به جای زبان انتزاعی می‌تواند باعث ارتباطی موثر شود. در واقع، بهترین کاریزماتیک‌ها با قلب انسان‌ها ارتباط برقرار می‌کنند نه با مغز آنها، همچنین اگر جمله “قادر به درک دیدگاه‌تان نیستم” را مشاهده کنید می‌فهمید که ارتباط موثری با مخاطب نداشته است. اما، کلمات در “حالت را می‌فهمم” بسیار عالی و ارتباط برقرار می‌کند.

4. صحبت در مورد استعدادهای بالقوه

استعدادهای بالقوه شما چه چیزهایی هستند؟ شاید از نظر شما دستاوردها و رسیدن به موفقیت در کسب و کار بسیار مهم باشند. اما، صحبت از استعداد‌های بالقوه اثر بهتری را خواهد داشت. تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد انجام شده است که می‌گوید پتانسیل‌های قابل دیدن در فرد می‌تواند باعث جلب افراد شود و این به دلیل دستاوردها نمی‌باشد. در حال حاضر ذهن بیش از آنکه با مواردی درگیر باشد که قطعیت‌شان معلوم است، با طبیعت غیرقطعی استعدادهای بالقوه درگیر خواهد شد.

استعدادهای بالقوه افراد کاریزما
استعدادهای بالقوه افراد کاریزما

5. داشتن حیوان خانگی از راه های نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک

حیوان خانگی توسط دانشگاه میشیگان برای نشان دادن کاریزماتیک مورد تحقیق قرار گرفته است. در این دانشگاه عده‌ای از زنان را جمع آوری کرده و به آنها داستانی در مورد مردان جهت مطالعه دادند تا امتیاز دهی کنند. در نتیجه، مردانی که در داستان خود سگ داشتند مورد جذابیت بیشتری بودند و از طرف زنان امتیاز بیشتری دریافت کردند. با این تحقیقات پژوهشگران نتیجه گرفتند حیوان خانگی این پیام را می‌دهد، که فرد تعهد طولانی مدتی برای مراقبت را داشته است. حیوان خانگی باعث آرامش ، دسترس‌‌ پذیرتر و شادتر می‌شود.

6. کاری کنید مردم در مورد خود صحبت کنند

یکی از مواردی که توسط دانشگاه هاروارد کشف شده است، ابن بوده که مغز نواحی خاص خود را با صحبت کردن در مورد خود فعال می‌کند که می‌تواند در رابطه جنسی و یا خوردن غذای مناسب تشویق کند.

گزارشاتی از مجله‌ علمی آمریکایی موجود است که می‌گوید با فعال شدن این نواحی مغز در حین صحبت کردن در مورد خود احتمال این را می‌دهد که خود افشایی برای انسان خوشایند است. در واقع، زمانی افراد از تجربه های خود می‌گویند آسیب پذیر‌تر در برابر هم می‌شوند و با این کار پیوستگی‌های ارتباطی پیدا کرده و در رفاه حال یکدیگر بیشتر مایه می‌گذارند.

تبدیل شدن به کاریزماتیک
تبدیل شدن به کاریزماتیک

7. تنظیم قدم‌های خود با دیگران

زمانی که شما افراد را به نوعی با خود هماهنگ بسازید و قدم هایتان را با آنها برداشته و تنظیم کنید از نظرشان بسیار دوست داشتنی و قابل اعتماد خواهید بود.

دانشگاه دورهام در این باره تحقیقاتی انجام داده است. در این تحقیقات به 26 دانشجو از راه رفتن های بلند و برخی رفتن‌های کوتاه ویدیوهایی را نشان دادند. این ویدیوها به صورتی بود که از راه رفتن قابلیت تشخیص شخصیت داده می‌شد. قدم های بلند توسط دانشجویان مساوی با برون‌گرایی و ماجراجویی و قدم‌های کوتاه از نظر آنها مساوی با روان‌رنجوری بود. همچنین دانشگاه ایلینویز در این مورد مطالعاتی انجام داده است و می‌گوید مردان سرعت قدم‌هایشان را با زنانی که دوست‌ دارند، تنظیم می‌کنند.

8. لبخند زدن از روش های نشان دان خود به عنوان فردی کاریزماتیک

این آزمایش در رابطه با لبخند زدن دو بار توسط سوئیسی‌ها انجام شده است. آنها می‌گویند هر چه فرد بیشتر لبخند بر لب داشته باشد جذاب تر می‌شود. یعنی عدم‌ جذابیت نسبی چهره با لبخند جبران می‌شود بنابراین خنده را فراموش نکنید چرا که یکی از ابزار‌های قدرتمند برای برقراری ارتباط با دیگران از طریق زبان بدن خنده می‌باشد.

می‌تواند به شما کمک کند :زبان بدن و تاثیر آن در فروش بهتر

لبخند زدن برای کاریزماتیک شدن
لبخند زدن برای کاریزماتیک شدن

9. تنه و دست ها را باز نگه دارید

این مورد بنا بر گفته متخصصان زبان بدن می باشد. با گفته های این افراد، کسانی که دستها و بدنشان باز باشد، به عنوان پذیرا بودن باز است. وقتی کسی را دیدید که دستها در جیب و شانه‌ها را جمع کرده است بدانید که به گفتگو علاقه ای ندارد. شما زمانی که در گفتگو ها دستها را استفاده کنید هم مفهوم بهتری را می‌رسانید و هم نشانه ارتباط است.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
4 + 11 =