8 چیزی که باید قبل از شروع کسب و کار بدانید

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 8 چیزی که باید قبل از شروع کسب و کار بدانید
چیزهایی که باید قبل از راه اندازی کسب و کار بدانید
چیزهایی که باید قبل از راه اندازی کسب و کار بدانید

زمان مطالعه: 10 دقیقه

اگر می خواهید به عنوان یک کارآفرین و یا کارفرما یک کسب و کار را شروع کنید. علاوه بر مواردی چون پول ، مکان و … که همه می دانند باید به برخی از موارد خاص دیگر نیز توجه داشته باشید، تا به بهترین نحو ممکن و بدون مشکل بتونید کارتون رو با اشتیاق شروع کنید. برای همین آکادمی 98 در این مطلب از موفقیت کسب و کار توصیه های بنیانگذاران موفق را برای کارآفرینان مشتاق ارائه می دهد.

نکات قابل توجه قبل شروع کسب و کار

هیچ چیز نمی تواند به طور کامل شما را برای شروع کسب و کار خود آماده کند. اما می توانید از دیگران که تجربه بیشتری داشته و قبلا این کار را انجام داده اند یاد بگیرید. پس به سراغ 8 فرد موفق و بزرگ می رویم.

کسب و کار
کسب و کار

1. درک کنید که کارآفرینی یک ماراتون است.

Marla Beck
Marla Beck

شاخص نزدیک (بزرگ‌ترین بازار معامله الکترونیک سهام در آمریکا) یک سال بعد از این که Bluemercury ( زنجیره ای از فروشگاه های زیبایی آمریکایی) آغاز به کار شد، سقوط کرد. برای یک سال و نیم، آنها هیچ راهی برای افزایش سرمایه گذاری نداشتند و باید نحوه ایجاد کسب و کار خود را با درآمد و جریان نقدینگی مشخص می کردند. اما اکنون این شرکت دارای دو رکود اقتصادی می باشد.

بسیاری از کارآفرینان بر چگونگی کسب و کارشان در چند سال اول تمرکز می کنند. اما همه چیز همیشه در حال تغییر است و زندگی به ندرت به همان اندازه که شما برنامه ریزی می کنید، پیش می رود. در عوض، شما باید تمرکز خود را برای ایجاد یک شرکت بزرگ در مدت زمان طولانی بگذارید.

به یاد داشته باشید، کارآفرینی یک دوی ماراتون است، نه سرعت.

Marla Beck، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Bluemercury، که توسط Macy به مبلغ 210 میلیون دلار خریداری شده است. سازنده M-61 Skincare و Lune + Aster

2. اطمینان حاصل کنید که تقاضا برای محصول یا سرویس شما وجود دارد.

Matt Mead
Matt Mead

کارآفرینی نیازمند کار سخت تر و یادگیری بیشتر از آنچه که می توانید تصور کنید، دارد. پاداش سودآوری دارد، اما هیچ تضمینی ندارد. وقتی چیزها شدید می شوند، شما از پول نقد فرار می کنید، و می خواهید آن را ترک کنید، به یاد داشته باشید که فروش ممکن است همه مسائل را درمان نکند، اما شما نمی توانید این مسائل را بدون فروش درمان کنید.

شرکت هایی که رشد می کنند تمرکز خود را به طور مداوم سودآور می دانند تا بتوانند در برابر رویدادهای پیش بینی نشده مانند رکورد اقتصادی ایستادگی کنند. قبل از اینکه یک کسب و کار را شروع کنید، تحقیق خود را انجام دهید، از اعداد خود مطلع شوید، و اطمینان حاصل کنید که بازار و تقاضا برای محصول یا سرویس شما وجود دارد. هر فروش باید سود آور و به طور ایده آل تا 50 درصد سود داشته باشد. سپس شما پول خواهید داشت تا یک لیست از کارکنان را استخدام کنید تا بتوانید بر روی کاری که می خواهید انجام دهید تمرکز کنید. هر چیزی که می خواهید را ثبت کنید و سیستم ها را بسازید، بنابراین هر فردی میتواند فردا کار شما را انجام دهد. اما ابتدا یاد بگیرید چگونه به فروش برسانید!

Matt Mead، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت گروه تکنولوژی Mead، EpekData و BrandLync

3. مطمئن باشید که اولین بار این کار را انجام نمی دهید.

Joshua Harris
Joshua Harris

در حالت جمع آوری اطلاعات ساکن نشوید. تنها راه پیشرفت این است که در واقع آن را انجام دهید و بلافاصله اقدام کنید. سپس باید روی پای خود بایستید، نتایج را تجزیه و تحلیل کنید و در صورت لزوم تغییرات ایجاد کنید. شما احتمالا نمی خواهید برای اولین بار آن را درست کنید، و یا حتی بار دوم یا سوم. اما اگر شما زرنگ باشید، مطمعنا میتونید این کار را انجام و بچرخانید.

از سر بارهای سنگین خودداری کنید و در عوض به دنبال راه هایی بگردید که به سرعت پول نقد کنید و از قبل پرداخت کنید. هرچه پول بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید ریسک های حساب شده را انجام دهید. که باید حتما این کار را انجام دهید. شما نمی توانید بدون هیچ عیب و نقصی پیشروی کنید. در خود سرمایه گذاری کنید و اطمینان داشته باشید که این کار را خواهید کرد. زمانی که “شکست می خورید” بازخورد را در نظر بگیرید. هربار که یک تئوری را در دنیای واقعی تست میکنید، بازخوردی دریافت خواهید کرد که به شما نشان میدهد چگونه میتوانید بهبود پیدا کنید. تنها راهی که شما در واقع شکست خواهید خورد این است که تسلیم شوید.

Joshua Harris ، موسس رازهای رشد آژانس(Agency Growth Secrets)، به کارآفرینان یاد می دهد که چطور شروع و رشد کنند، و گسترش سازمان های بازاریابی که به رشد کسب و کار کمک می کند.

4. صبور باشید و اطمینان حاصل کنید که پول کافی دارید.

Guy Sheetrit
Guy Sheetrit

هر کسی که یک کسب و کار جدید را آغاز کند باید به طور کامل زمان و بودجه مورد نیاز برای زنده ماندن در مرحله شروع را درک کند. ای کاش می دانستیم که چقدر طول می کشد تا به یک سطح درآمد برسیم و به کسب و کار اجازه پیشرفت و رشد می دهد.

تقریبا نیمی از همه کسب و کارهای کوچک که فاقد بودجه کافی هستند شکست می خورند. برای کسب سود بیشتر برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که یک منبع مالی پشتیبان دارید. زیرا هر زمانی برای شروع سود آوری ممکن نیست و متفاوت است، و برعکس شکست همیشه امکان پذیر است. اما اگر بودجه کافی داشته باشید، به طور چشمگیری شانس شکست را کاهش می دهید.

Guy Sheetrit، مدیر عامل شرکت Over The Top SEO، که راهکارهای بازاریابی سفارشی SEO و آموزش سئو را برای کسب و کار اینترنتی، شرکت محلی و فورچون 500 ارائه می دهد.

5. آنچه را که می خواهید به فروش برسانید را فراموش کنید.

David Newman
David Newman

بسیاری از کارآفرینان در زمینه بازاریابی و فروش بسیار متمرکز هستند، زیرا آنها دقیقا نمی دانند  مشتریان خود چه می خواهند تا برای رسیدن یا حل آن اقدام کنند. شرکت های سودآور مشتریان خود را بهتر از خودشان می شناسند. آن ها ارزش، تاثیر، و نتایجی که مشتریان می خواهند بخرند را می فروشند.

تبدیل به یک دانش آموز از این بازی شوید. آن را طی نکنید و یا فرض کنید که شما قبلا پاسخ را می دانید. برنامه گوش دادن را برای درک مشکلات و رویاهای مخاطب هدف تان برنامه ریزی کنید. برای توسعه و گسترش آنچه که مشتریان شما به صورت دقیق نیاز دارند و خواستارش هستند، اصلا دیر نیست. زمانی که این کار را می کنید، به یک شرکت نادر تبدیل می شوید که محصولات آن نیازی به فروش ندارند، آن ها فقط خریداری می شوند.

David Newman، نویسنده محبوب ترین کتاب “بازاریابی انجام دهید” و خالق فرمول Speaker Profit ، میزبان iTunes 50 پادکست کسب و کار “The Speaking Show“.

6. خود را آماده محور کنید.

Peter Hernandez
Peter Hernandez

مدرسه کسب و کار نمی تواند درس هایی را که از تاسیس یک کسب وکار یاد می گیرید به شما آموزش دهد. زمانی که با مردم، ایده ها، و بازارها سر و کار دارید، جهنم به میدان جنگ نفوذ می کند، مهم نیست که برنامه کسب و کار چقدر خوب باشد.

درس اول این است که شرکای خود را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که آنها دارای شخصیت مناسب هستند، از لحاظ مالی پایدار هستند و برای ساعت های طولانی مورد نیاز در دسترس هستند. دوم، مدل کسب و کار یا خط تولید خود را بیش از حد پیچیده نکنید. طرح های ساده، به خوبی اجرا شده و بهترین هستند. سوم، آماده باشید که به سرعت بر اساس تغییرات بازارها و نیازها عکس العمل نشان دهید. مشتری خود را به خوبی بشناسید و به آنچه که می گویند گوش کنید.

Peter Hernandez، رئيس جمهور منطقه غرب در داگلاس الیمان؛ بنیانگذار و رئیس Teles Properties

7. به مشتریان خود گوش دهید

Asley Alderson
Asley Alderson

تفکر سنتی به شما خواهد گفت که همه چیز را با یک برنامه کاری و محصول شروع کنید. اما وقتی که ما از فروشگاه “بوتیک” شروع کردیم، روشی سخت را یاد گرفتم که تشخیص حداقل محصول ماندگار، اجرا، و دریافت بازخورد فوری مشتری از همه مهم تر بود. در اولین تکرار، با یک برنامه و محصولی که برای من منطقی بود شروع کردم، اما با بازار جور نبود. تقریبا این کسب و کار را کشته بود.

من شروع به تکاپو کردم تا ببینم مشتریان ما واقعا به چه چیزی نیاز دارند. سپس  پیشنهاد دادم، حتی بدون قیمت گذاری مناسب، جزئیات، یا طرح انتخابی. فقط برای اینکه از آن ها یاد بگیرم، به هیچ قیمتی این کار را نکردم. هنگامی که ما یک بازار محصول داشتیم، جزئیات لازم برای رشد را اضافه کردیم. همیشه به خاطر داشته باشید، مشتری شما تصمیم می گیرد که آیا کسب و کار شما برای اولین بار در بازار شما کار می کند یا نه، سپس همه چیز را دنبال کنید.

Asley Alderson، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت The Boutique Hub؛ بازماندگان سرطان، سخنران انگیزشی، کارآفرین هفت گانه و میزبان “Boutique Chat“.

8. مساله ها را حل کنید.

Simon Grabowsk
Simon Grabowsk

همیشه از خودتان بپرسید که محصول یا سرویس شما به چه چیزی نیاز دارد. اگر هیچ تقاضایی یا علاقه ای از بازار وجود نداشته باشد، باید ایده خود را دوباره در نظر بگیرید. من اولین کسب و کارم را آغاز کردم زیرا من نیاز به یک ابزار برای فرستادن ایمیل های خودکار و ایمیل های عمومی به subscribers نیاز داشتم. چون من مهارت برنامه نویسی داشتم، بنابراین آن را ساختم همانطور که معلوم شد، بسیاری از افراد دیگر همان نیاز را داشتند. 20 سال بعد، GetResponse بیش از 350 مشتری دارد. من دومین شرکت خود یعنی ClickMeeting را در همان پایه ساختم. در GetResponse، ما باید ارتباط با تیم پراکنده جهانی خود را بهبود می بخشیدیم. ما نمی توانستیم راه حلی بیابیم که نیازهای ما را برآورده کند، بنابراین ما یک راه حل ساختیم. اکنون ClickMeeting در بیش از 160 کشور است و بیش از 100،000 مشتری را خدمت می کند.

Simon Grabowsk، موسس و مدیر عامل شرکت ClickMeeting

آیا می خواهید بینش خود را در مقاله آینده به اشتراک بگذارید؟ پس به آکادمی 98 بپیوندید، گروهی متشکل از کارآفرینان پیشرو در جهان که استراتژی های موفقیت خود را به اشتراک می گذارند تا به دیگران کمک کنند تا کسب و کار خود را گسترش داده و زندگی بهتر را ایجاد کنند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
12 × 20 =