بروز رسانی سایت یکی از نکات مهم سئو

خانه » بهینه سازی » بروز رسانی سایت یکی از نکات مهم سئو
آپدیت وبسایت و تاثیر آن در سئو
آپدیت وب سایت و تاثیر آن در سئو

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در این بخش قصد دارم در رابطه با تاثیر بروزرسانی سایت در سئو را با هم مورد بررسی قرار دهیم. اینکه چرا بروز رسانی سایت یکی از نکات مهم سئو و بهینه سازی محسوب می شود؟ یا بروز رسانی شامل چه فعالیت هایی داخل سایت می باشد.

آپدیت وب سایت و تاثیر آن در سئو

همین مقاله که در حال مطالعه آن هستید، توسط من نوشته شده و روی سایت قرار گرفته. وقتی موتورهای جستجو وارد سایت می شوند، این مقالات و محتوای جدید را مورد بررسی خواهند داد. در نتیجه از اینکه سایت بروزر سانی می شود به صورت مرتب از نظر موتورهای جستجو مثل گوگل یعنی سایت زنده است.

تصور کنید شما یک سایت راه اندازی کرده اید که شامل چندین صفحه اعم از: صفحه اصلی، درباره ما، خدمات ما ، نمونه کارها و تماس با ما می باشد. خب این صفحات در مراحل اولیه راه اندازی سایت طراحی و تنظیم می شوند. اگر شما سایت را در این حالت رها کنید، بعد از مدتی موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که در سایت شما هیچ فعالیت جدیدی رخ نمی دهد. بنابراین این نوع سایت را یک وب سایت مرده در نظر می گیرد.

دلایل بروزرسانی بروزرسانی سایت
دلایل بروزرسانی بروزرسانی سایت

دلایل بروزرسانی سایت

آپدیت کردن سایت دلایل مختلفی دارد. یکی از مهمترین موارد را بالاتر به آن اشاره کردم. اما لازمه با دیگر دلایل آن نیز آشنا شوید، من در ادامه یک لیست از این موارد رو برای شما قرار دادم.

 • بروز رسانی سایت، سبب زنده ماندن سایت می شود.
 • بروزر سانی سبب می شود، مطالب جدید شما در گوگل ایندکس شده و ترافیک وبسایت را افزایش می دهد.
 • کاربران وبسایت شما از مطالب جدید شما بازدید خواهند کرد.
 • مدت زمان ماندن کاربران داخل سایت بیشتر خواهد شد.
 • قرار دادن مطالب جدید فرصتی برای ایجاد لینک های داخلی می باشد. (آشنایی با 10 روش لینک سازی داخلی تاثیر گذار روی سئو سایت)
 • اگر وبسایت به صورت مداوم بروزرسانی شود، رشد چشمگیری از نظر سئو خواهد داشت.
 • رتبه الکسا با بروز شدن سایت رشد می کند.
 • و …

پیشنهاد  مطالعه و کسب اطلاعات در رابطه با لینک بیلدینگ چیست؟

موارد نام برده شده در بالا برخی از مهمترین دلایل آپدیت کردن سایت می باشد. بنابراین شما باید این موارد را در نظر گرفته و هر روزه یا چند روز یکبار مقالات جدید روی سایت خود منتشر کنید. بیشتر وبسایت ها در روزه سایت خود را از طریق قرار دادن مطالب جدید داخل سایت بروز رسانی می کنند.

روش های آپدیت کردن سایت

اما این نکته هم حائز اهمیت است که بروز کردن سایت تنها به نوشتن مقالات و پست های جدید محدود نمی شود. بلکه روش های دیگری هم برای بروز نگه داشتن وبسایت وجود دارد که چند روش را در زیر برای شما نام می برم.

 • یکی از روش ها نوشتن مقالات جدید داخل سایت می باشد.
 • قابلیت ارسال دیدگاه و پاسخ به دیدگاه ها شامل بروز شدن سایت می شود.
 • بروزرسانی کردن مطالب قدیمی سایت شامل بروز رسانی است.
 • اضافه کردن قابلیت های جدید داخل سایت هم شامل بروزرسانی است.
 • ویرایش قیمت محصول
 • و …

 

در بین روش های بالا مهمترین آنها افزودن مطالب جدید به سایت می باشد. این مطالب می تواند شامل آموزش، اخبار سایت، اطلاع رسانی و … باشد.

بروز رسانی سایت روی رتبه الکسا تاثیر دارد

همه سایت ها دوست دارند رتبه الکسا سایتشان خوب باشد. اکثر افراد در تلاش هستند با برخی ترفند ها امتیاز و رتبه الکسای سایت را افزایش دهند.

یکی از مهمترین مواردی که روی رتبه الکسا تاثیر دارد مربوط به بروزرسانی سایت می باشد. بخصوص زمانی که مطالب جدید روی سایت قرار می گیرد. همچنین مورد دیگری روی alexa تاثیر دارد مربوط به بازدید و ورودی می شود. پس در نتیجه شما از طریق انتشار مقالات جدید، وارد کردن محصولات جدید در سایت خود می توانید بخشی از این روند رشد را انجام دهید.

در نهایت از طرفی هم مطالب جدید داخل گوگل ایندکس خواهند شد، که از این طریق هم بازدید کنندگان سایت شما افزایش پیدا می کند.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
32 ⁄ 16 =