20 ایده کسب و کار کوچک و پرسود در ایران و خارج

خانه » ایده های خلاقانه » 20 ایده کسب و کار کوچک و پرسود در ایران و خارج
ایده های کسب و کارهای کوچک
ایده های کسب و کارهای کوچک

زمان مطالعه: 13 دقیقه

همه افراد جامعه برای کسب سود و همچنین کسب ثروت دست به ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای مختلف می‌زنند تا از این طریق بتوانند به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنند. در این بین افرادی نیز هستند که دارای سرمایه زیادی نیستند، به همین خاطر به دنبال راه اندازی کسب و کار پردرآمد با سرمایه کم هستند که با شروع ایده کسب و کار کوچک و پرسود بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند و سپس با پس انداز خود به گسترش و رونق کسب و کار خود بپردازند.

راه اندازی یک کسب و کار کوچک و پر بازده که بتواند به راحتی نیازهای مختلف شما را برطرف کند برای شما بسیار به صرفه است. به همین خاطر ما در ادامه به معرفی چند ایده بسیار مناسب برای ایجاد یک کسب و کار پر سود و کوچک می‌پردازیم تا شما بتوانید با الگو برداری از آنها به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کنید.

کسب و کارهای کوچک و پر سود

بسیاری از افراد ثروتمند و حتی کسانی که دارای کارگاه‌ها و شرکت‌های مختلف هستند در ابتدای فعالیت خود به راه اندازی یک کسب و کار کوچک پرداخته‌اند و سپس با موفقیت خود در این زمینه توانسته‌اند به رونق و گسترش فعالیت خود بپردازند. به این خاطر ما نیز در این مطلب به ارائه 20 ایده کسب و کار پر سود و کوچک می‌پردازیم تا شما عزیزانی که به دنبال موفقیت در زندگی کاری خود هستید با الگو برداری از این ایده‌ها بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنید. البته در بین این ایده‌ها، فعالیت‌هایی نیز وجود دارد که نیازمند به داشتن تخصص می‌باشد به این خاطر ما در بررسی هر کدام از این موارد به ارائه اطلاعات خاصی در این باره خواهیم پرداخت.

راه اندازی شغل کوچک و پردرآمد
راه اندازی شغل کوچک و پردرآمد

با کسب و کارهای کوچک می‌توان به موفقیت دست پیدا کرد؟

بسیاری از افراد این طرز تفکر را دارند که نمی‌توانند با کسب و کارهای کوچک به موفقیت دست پیدا کنند و درآمد ثابتی را داشته باشند. اما شما باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید که بیشتر کارگاه‌ها و کارخانجات بزرگ کشور ابتدا به صورت مراکز کوچک راه اندازی شده‌اند که بعد از گسترش و رونق گرفتن توانسته‌اند در حال حاضر برای خود اسم و رسمی را دست و پا کنند. شما نیز قادر خواهید بود که با راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار کوچک و موفق برای خود نام و رسمی پیدا کنید و از این طریق به سود بسیار زیادی نیز دست پیدا کنید.

ایده راه اندازی کسب و کار کوچک و پرسود

ما در ادامه به بررسی حدود 20 ایده کسب و کار کوچک می‌پردازیم که شما می‌توانید با راه اندازی هرکدام از آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سود بسیار خوبی دست پیدا کنید. به این خاطر خواهید توانست با مطالعه هر کدام از این ایده‌ها به اطلاعات کاملی درباره چگونگی راه اندازی این کسب و کارها بپردازید.

1. طراحی لباس

یکی از بهترین موارد برای ایده کسب و کار کوچک و پرسود که ما می‌توانیم به شما معرفی کنیم طراحی لباس است. زیرا از این طریق شما می‌توانید به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. پوشاک یکی از نیازهای اساسی انسان به شمار می‌رود که نیاز به آن، هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود. به همین خاطر مردم به فکر این هستند که به خرید پوشاک مد روز و جدید بپردازند. در این بین شما می‌توانید با طراحی لباس و فروش طرح‌های خود به کارگاه‌های تولید به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. همچنین شما خواهید توانست با استفاده از این تخصص خود به راه اندازی یک کارگاه کوچک خیاطی نیز بپردازید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. این مورد یکی از ایده‌های کارآفرینی در منزل برای خانم‌ها نیز می‌باشد.

شغل پرسود طراحی لباس
شغل پرسود طراحی لباس

2. خدمات مربوط به جوشکاری

امروزه بیشتر خانه‌های کهنه ساخت به دلیل فرسوده شدن و ناکارآمدی با مشکلاتی مواجه می‌شوند. به همین خاطر خانه‌های محکمتر همراه با مصالح جدید ساخته می‌شوند. در این بین خانه‌هایی با اسکلت آهن یکی از بهترین خانه‌های ممکن هستند که در برابر عوامل طبیعی نیز استحکام دارند. به همین خاطر وارد شدن به صنعت جوشکاری می‌تواند سرمایه و سود بسیار زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین شما می‌توانید با ساخت در و پنجره، کرکره و انواع وسایل فلزی و فروش آنها به دیگران به درآمد خوبی در این صنعت دست پیدا کنید.

3. وارد شدن به صنعت چوب

با پیشرفت صنعت مد، استفاده از لوازم و امکانات چوبی به عنوان یک امر بسیار لاکچری مطرح شده است. به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال این هستند که در خانه و حتی محل کار خود از لوازم چوبی که دارای زیبایی خاصی هستند استفاده کنند. در این بین وارد شدن به صنعت چوب مانند مبلمان و انواع لوازم خانگی می‌تواند درآمد و سود قابل توجهی را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید با داشتن تخصص در این کار و همچنین احداث یک کارگاه کوچک دست به شروع فعالیت خود در صنعت چوب بزنید و از این طریق بتوانید درآمد خوبی را به دست بیاورید.

صنعت پرسود چوب سازی
صنعت پرسود چوب سازی

4. بسته بندی آب آشامیدنی

مصرف آب یکی از نیازهای اساسی بدن می‌باشد که همه افراد به دنبال رفع این نیاز هستند و همین امر نیز باعث شده است تا برای رفع این نیاز مهم خود هزینه کنند، زیرا 70 درصد از بدن را آب تشکیل می‌دهد. البته خارج از بعد نیاز بسیاری افراد بنا به دلایل بهداشتی دوست دارند که آب های پاستوریزه استفاده کنند زیرا از نظر روانی دارای بهداشت بیشتری می‌باشد. به این خاطر اگر شما در محیط و اطراف مناطق کوهستانی قرار دارید می‌توانید با راه اندازی یک مکان بهداشتی و بسته بندی آب آشامیدنی به راحتی به کسب درآمد بپردازید و از این طریق به سود قابل توجهی نیز دست پیدا کنید.

5. ساخت محصولات پلاستیکی

اگر به اطراف خود نگاه کنیم خواهیم دید که بسیاری از امکانات و لوازمی که ما استفاده می‌کنیم از پلاستیک ساخته شده است. به این خاطر وارد شدن به صنعت ساخت محصولات پلاستیکی به عنوان یک ایده کسب و کار کوچک و پرسود، می‌تواند درآمد بسیار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. البته تقاضا برای استفاده از محصولاتی مانند لیوان‌های یکبار مصرف و لیوان‌های کوچک بسیار زیاد است به این خاطر شما خواهید توانست با پیدا کردن بازارهای فروش این محصولات، به راحتی به کسب سود بپردازید و همچنین فعالیت خود را رونق دهید.

6. ساخت و فروش زیورآلات

شما می‌توانید با ساخت و طراحی انواع زیورآلات و با فروش آنها به راحتی به درآمد بسیار زیادی دست پیدا کنید. البته شما برای این کار نیازمند داشتن تخصص خاصی می‌باشید که برای این کار می‌توانید با مراجعه به کارگاه‌های آموزشی بعد از مدتی به راحتی به طراحی و ساخت زیورآلات بپردازید. نکته مهم درباره طراحی زیورآلات، این مسئله می‌باشد که خلاقیت و استعداد شما می‌تواند بر موفقیت شما عزیزان تاثیر بسیار زیادی داشته باشید، به این دلیل اگر فرد با استعدادی هستید خواهید توانست در این کسب و کار موفق شوید.

 

7. راه اندازی رستوران

امروزه بیشتر افراد به دلیل داشتن مشغله‌های کاری بسیار زیادی که دارند به فکر این هستند که از بیرون به تهیه یک غذای مناسب و خوشمزه بپردازند. به همین خاطر شما می‌توانید با راه اندازی یک رستوران به راحتی به کسب درآمد بپردازید و همچنین نیاز افراد مختلف جامعه را پوشش دهید. البته میزان موفقیت شما در این کار می‌تواند به عوامل مختلفی مانند طعم غذا و همچنین قیمت انواع غذا مرتبط باشد.

8. فروش و آماده سازی میان وعده و اسنک‌ها

امروزه بیشتر افراد جامعه برای پر کردن نیازهای خوراکی خود در بین وعده‌های غذایی یا همان میان وعده‌ها از اسنک استفاده می‌کنند. به همین خاطر شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید، و به راه اندازی یک کسب و کار در این باره بپردازید و به درآمد خوبی نیز دست پیدا کنید. شما می‌توانید این کار را در خانه و حتی در یک فروشگاه کوچک انجام دهید.

9. راه اندازی عطاری و روغن گیری

امروزه به دلیل اینکه مصرف داروهای شیمیایی باعث بروز انواع دردهای مختلف می‌شود مردم به مصرف داروهای گیاهی روی آورده‌اند. در همین راستا ایده راه اندازی عطاری و روغن گیری یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای ممکن می‌باشد و به عنوان ایده کسب و کار کوچک و پرسود با بازدهی بالا نیز شناخته می‌شود. در این کار شما می‌توانید با روغن گیری از زیتون، کنجد، بادام و … و فروش آنها به راحتی به کسب درآمد بپردازید. البته شما برای این کار نیاز دارید که در ابتدا یک دستگاه روغن گیری تهیه کنید.

10. فروش محصولات لبنیاتی

یکی از بهترین ایده‌های راه اندازی کسب و کار کوچک و پردرآمد، راه اندازی یک مرکز کوچک فروش محصولات لبنیاتی می‌باشد. بیشتر مردم به دلیل فقر غذایی و همچنین کسب پروتئین بیشتر لبنیات را در میان وعده‌های غذایی خود جای می‌دهند، به این خاطر شما می‌توانید با این کار علاوه بر رفع نیاز مردم به کسب درآمد خوبی نیز بپردازید. شما در این کار لبنیات را از روستاییان خواهید خرید و با قیمت بیشتری به افراد مصرف کننده خواهید رساند.

 

11. شالیکوبی یا همان تولید و فروش برنج

امروزه برنج به عنوان پای ثابت سفره تمامی خانواده‌های ایرانی شناخته می‌شود. به این خاطر تولید و عرضه برنج می‌تواند درآمد خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. البته مسئله مهم در این باره این نکته می‌باشد که این کسب و کار می‌تواند در مناطق شمالی کشور رایج باشد زیرا در این مناطق امکانات کشت برنج و همچنین فروش آنها وجود دارد.

12. ساخت جعبه‌های کادو

یکی از بهترین ایده‌های راه اندازی کسب و کار کوچک و پردرآمد ساخت جعبه‌های کادو و فروش آنها می‌باشد. شما در این کسب و کار می‌توانید بر اساس خلاقیت خود و همچنین امکانات موجود در اطراف خود به ساخت جعبه‌های کادو بسیار زیبا و جذاب بپردازید و آنها را به افراد مختلف به قیمت بسیار مناسبی بفروشید. شما می‌توانید بر اساس مناسبت‌های مختلف به طراحی جعبه‌های کادو بپردازید تا مردم در انتخاب آنها دچار سردرگمی نباشند.

13. شکلات و آبنبات سازی

بیشتر افراد برای کودکان خود شکلات و آبنبات می‌گیرند و بسیاری از افراد سن بالا نیز به خاطر علاقه خود به مصرف شکلات و آبنبات می‌پردازند. شما می‌توانید با تهیه شکلات و آبنبات‌های مختلف و فروش آنها به فروشگاه‌ها و همچنین سوپرمارکت‌ها به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. همچنین با رونق کار خود می‌توانید به گسترش فعالیت خود بپردازید و به سود بیشتری نیز دست پیدا کنید.

14. راه اندازی بنگاه املاک

یکی از دیگر ایده‌های مناسب برای کسب درآمد پرسود در بازار حال حاضر، راه اندازی یک بنگاه معاملاتی املاک می‌باشد. شما قادر خواهید بود از این طریق به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. شما برای این کار ابتدا به اجاره یک مکان می‌پردازید و سپس به عنوان واسطه در بین فروشنده و خریدار املاک قرار خواهید گرفت و از این طریق بدون دردسر به درآمد بسیار خوبی دست پیدا خواهید کرد. نکته مهم در این باره این مسئله می‌باشد که هر چقدر شما فعال‌تر باشید قادر خواهید بود معاملات بیشتری را انجام دهید و درآمد و سود بیشتری را نیز به دست بیاورید.

 

15. انجام طراحی داخل منازل

امروزه بیشتر افراد برای طراحی داخل خانه‌های خود به دنبال طرح‌ها و ایده‌های بسیار جدیدی هستند تا بتوانند یک محیط زیبا و آرامش بخش را برای خود به وجود بیاورند. به این خاطر شما می‌توانید با انجام فعالیت طراحی داخل منازل به راحتی و بدون دردسر به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید. البته شما برای طراحی داخل منازل علاوه بر داشتن تخصص به استعداد و همچنین خلاقیت نیازمند هستید تا بتوانید طرح‌های ممکن را اجرا کنید. شما با این کار خواهید توانست بدون صرف هزینه بسیار زیادی به سود قابل توجهی دست پیدا کنید. طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان ایده کسب و کار کوچک و پرسود می‌تواند شما را در بازه زمانی بسیار کمی به تمام اهدافتان برساند.

16. راه اندازی موسسه کاریابی

امروزه یکی از بهترین ایده‌های پولسازی در ایران که جزو بهترین شغل های پردرآمد ایران نیز می باشد، تاسیس و راه اندازی موسسه کاریابی می‌باشد که شما از این طریق قادر خواهید بود علاوه بر کسب درآمد برای خود، نیاز به کار افراد دیگر را نیز رفع کنید. امروزه به دلیل نرخ بالای بیکاری در جامعه وجود یک موسسه کاریابی که واسطه بین افراد و صاحبان کار می‌شود می‌تواند کمک زیادی به افرادی که به دنبال یافتن کار می‌باشند بکند. شما برای راه اندازی این ایده مناسب نیازمند سرمایه زیادی نمی‌باشید و می‌توانید این فعالیت خود را در یک محیط کوچک شروع کنید. برای انجام این کار می‌توانید به راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای این زمینه نیز توجه داشته باشید تا کسب و کار شما تنها محدود به مکان و موقعیت خاصی نباشد.

17. تعمیرات و فروش گوشی موبایل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از موبایل و گوشی‌های همراه دیجیتال برای همگان لازم شده است زیرا بیشتر فعالیت‌های مختلف کاری و اجتماعی را می‌توان به راحتی و از طریق گوشی موبایل انجام داد. به همین خاطر شما می‌توانید با فروش موبایل و همچنین تعمیرات آنها در مدت کوتاهی به سود بسیار زیادی دست پیدا کنید. البته شما باید برای انجام تعمیرات مربوط به موبایل دارای تخصص باشید، که برای کسب تخصص و مهارت لازم می‌توانید با مراجعه به مراکز آموزشی به راحتی تعمیرات مربوط به موبایل را یاد بگیرید.

 

18. ایجاد موسسه کرایه اتومبیل

یکی از راه‌های بسیار خوب کسب درآمد در حال حاضر ایجاد و راه اندازی موسسه کرایه اتومبیل و ماشین است که شما قادر هستید با این کسب و کار به پول و درآمد بسیار زیادی دست پیدا کنید. شما برای این کار می‌توانید با سرمایه خود به خرید ماشین بپردازید و به کرایه آنها به افراد مختلف بپردازید. همچنین می‌توانید در بین صاحبان ماشین و علاقمندان به کرایه ماشین به عنوان واسطه قرار بگیرید و پول و درآمد خوبی را نیز از این راه به دست بیاورید.

19. اجاره ماشین آلات صنعتی

کشور ما به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان مواد معدنی در جهان شناخته می‌شود که حدود 7 درصد از منابع جهان در کشور ما قرار دارد. انجام امورات مربوط به این زمینه و بهره برداری و استفاده از این مواد، نیازمند ماشین آلات مختلفی می‌باشد. به این دلیل شما قادر خواهید بود با تهیه و کرایه ماشین‌های صنعتی به افراد مختلف علاوه بر رفع نیاز آنها به کسب درآمد و سود قابل توجهی در این فعالیت دست پیدا کنید. البته راه اندازی این ایده نیازمند سرمایه بسیار زیادی است تا شما بتوانید انواع ماشین آلات صنعتی را تهیه کنید.

20. ارائه مشاوره در امور مختلف

یکی از برترین و بهترین ایده‌های راه اندازی ایده با سرمایه کم وارد شدن در صنعت مشاوره می‌باشد. به این صورت که شما می‌توانید در حوزه تخصصی خود به ارائه مشاوره بپردازید و از این طریق به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. در این کار همواره افرادی هستند که برای دریافت و شنیدن بهترین مشاوره از جانب افراد مختلفی هزینه کنند، به این دلیل شما می‌توانید با مشاوره دقیق و تخصصی خود در هر زمینه‌ای به سود و درآمد بیشتری نیز دست پیدا کنید.

در مقاله 20 ایده کسب و کار کوچک و پرسود توانستیم به صورت جزئی به معرفی این کسب و کارهای بسیار عالی و بی‌نظیر بپردازیم. تا شما عزیزان بتوانید با الگو برداری از این ایده‌ها و همچنین راه اندازی یک کسب و کار خوب به درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنید و در زندگی خود به موفقیت دست پیدا کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
7 × 25 =