10 مورد از مراحل داشتن زندگی زیبا و ایده آل

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 10 مورد از مراحل داشتن زندگی زیبا و ایده آل
مراحل داشتن زندگی زیبا و آرام
چگونه زندگی زیبا و ایده آل داشته باشیم؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه

زندگی زیباست! شما با بهتر زندگی کردن در طول زمان می‌توانید خوشبختی، صلح و مشارکت را نیز داشته باشید. اما علاوه بر اینها در برخی از زمان‌ها به خود استرس و نفرت را وارد می‌کنیم و به نوعی زندگی را بد دیده و از چشممان می‌افتد. در این گونه مواقع ما احساس پوچی کرده و از زندگی ناامید می‌شویم و نه تنها زندگی را زیبا و با خوشبختی مشاهده نمی‌کنیم. بلکه دست از هدف‌هایمان برداشته و از موفقیت‌هایی که ممکن است کسب کنیم دور می‌شویم که این مسیری کاملا اشتباه است بنابراین برای داشتن زندگی زیبا باید همواره در تلاش بود که در این رابطه به بررسی مراحلی برای کسب موفقیت و در نتیجه داشتن زندگی رویایی می‌پردازیم.

چگونه یک زندگی زیبا داشته باشیم ؟

نه تنها شما بلکه هر کسی در زندگی خود دارای مشکلاتی است، هر کسی دارای استرس و نفرت است. اینها می‌توانند به عنوان نمک زندگی تاثیر تندی را در زندگی داشته باشند. اما اگر اینها نباشند زیبایی‌های زندگی وجود نخواهند داشت و شما نمی‌توانید برای دیدن موفقیت‌هایی که کسب می‌کنید تجربه داشته باشید. بهتر است این گونه بیان کنیم که با وجود این موارد باز هم نگرش شما است که باعث می‌شود زندگی را زیبا مشاهده کنید یا نه. برای همین ما در این مطلب مواردی را برای چگونگی داشتن زندگی زیبا قرار داده‌ایم. زیرا اگر شما زندگی را زیبا نبینید هیچ ارزش و فایده‌ای نخواهد داشت و تنها زمان خود را بر تباهی صرف می‌کنیم.

داشتن زندگی رویایی
داشتن زندگی رویایی

1. در تمام مواقع قدردان نعمت‌ها و موهبت‌های خود باشید

یکی از ضرورات که همیشه باید به یاد داشته باشید و در تمام مواقع آن را برای داشتن زندگی زیبا و رسیدن به موفقیت در زندگی با خود حمل کنید، قدردانی از نعمت‌ها است. ما در ادامه موارد زیادی را قرار داده‌ایم، اما اگر شما نمی‌توانید همه را رعایت کرده و فقط قادر به انتخاب یکی هستید بهتر است این مورد را انتخاب کنید و شکرگزار نعمت‌ها و موهبت‌های خود باشید. با این کار زندگی زیبا‌تر شده و می‌توانید از آرامش بیشتری برخوردار باشید. در بسیاری از مواقع شما که آرامش دارید و از زندگی خود راضی هستید می‌توانید در زندگی دیگران هم تاثیر بگذارید و آنها را هم به زیبایی دعوت کند.

قدردانی از نعمت‌ها می‌تواند تاثیرات مثبتی در ذهن شما ایجاد کند چرا که طبق اصول قانون جذب شم در صورتی‌که شکرگزار باشید و از نعمت‌هایی که به شما داده شده است به خوبی و در جهت مثبت استفاده کنید ، مقدار بیشتری موهبت و نعمت به سوی شما روانه می‌گردد تا از ای طریق بتوانید به دیگران نیز کمک کنید بنابراین همواره شکرگزار باشید و در کنار شکرگزاری نعمت‌های بیشتری بخواهید.

برای درک بهتر قانون جذب و اصول و قواعد آن به مقاله قانون جذب چیست و نحوه استفاده از قوانین جذب در زندگی مراجعه کنید.

2. شناخت عمیقی از خود داشته و خودتان را درک کنید

آیا شما خود را به صورت دقیق می‌شناسید و می‌دانید که چه کسی هستید؟ چه دیدگاهی نسبت به خودتان دارید؟ اگر شما جزو افرادی هستید که خودتان را به خوبی درک نمی‌کنید بهتر است به این کار بپردازید و بدانید که زندگی فوق‌العاده و زیبا تنها با خودشناسی امکان‌پذیر است. چون اگر همه موارد را هم کامل کنید و این گزینه را نداشته باشید باز هم ناقص هستید و نمی‌توانید لذت واقعی را داشته باشید.

خودتان را قشنگ و با جزئیات مشاهده کنید. به بررسی مواردی که سال‌ها پنهان مانده و مشاهده نکرده‌اید بپردازید. در واقع، خودشناسی باعث می‌شود که علاقه‌ها، آرزو، ترس و هر موردی را که باعث استرس و یا آرامش شما می‌شود را پیدا کنید. ممکن است الان بگویید که این آسان و سختی ندارد. اما، بهتر است بدانید که این طوری که فکر می‌کنید نیست و برعکس به سختی قابل انجام است. پس بهتر است برای آسانی و کمک در این راه از فرد قابل اعتمادی چون دوستان و یا بستگان خود برای یادآوری ویژگی‌ها کمک بگیرید. به این ترتیب می‌دانید زندگی شما با چه شکلی می‌تواند زیبا‌تر شود.

زندگی زیبا داشته باشیم
زندگی زیبا داشته باشیم

3. زندگی زیبا یعنی چه؟ آن را برای خود مشخص کنید

آیا زندگی زیبایی دارید و از آن راضی هستید؟ اگر این چنین است که خدا را شکر و بهتر است با هر روندی که در پیش دارید آن را نگه داشته و تقویت کنید. اما، اگر نه ، بهتر است سوالی را از خود بپرسید که چه موردی باعث شده است که این اتفاق بیفتد و این احساس به شما دست دهد؟ به دنبال این نارضایتی باشید. چه موردی باعث شده است که شما غصه دار شوید؟ شاید مواردی باشد. اما، نباید باعث شود که شما زندگی را زیبا نبینید.

4. تغییراتی را برای داشتن زندگی زیبا داشته باشید

قبل از هر چیزی باید نگرش و باور خود را برای داشتن زندگی ایده‌آل خود داشته باشید. زمانی که باور داشتن زندگی رویایی را در خود ایجاد کردید، به تغییر دادن زندگی خود بپردازید. چرا تغییرات؟ چون اگر شما باز هم کارهای خود را به همان شکل قبلی انجام دهید، نتیجه قبلی را دریافت می‌کنید. بهتر است تغییرات داشته باشید. شما مطمئنا جواب مثبتی را دریافت می‌کنید، اما این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است زمانبر باشد و مجبور به حذف کردن مواردی در زندگی خود باشید. مثلا، بهتر است وقت خود را به جای گذراندن با افراد منفی‌نگر با افرادی که الهام بخش بوده و شما را در رسیدن به هدف‌هایتان تشویق می‌کنند بگذرانید.

برای شناخت بهتر افراد منفی نگر می‌توانید به مقاله ویژگی افراد منفی نگر چیست؟ مراجعه کنید.

تغییرات برای داشتن زندگی ایده‌آل
تغییرات برای داشتن زندگی ایده‌آل

5. قدرت بخشیدن را در خود تمرین کنید

دلخور بودن نه تنها باعث بهم ریختن ذهن و تمرکز شما می‌شود بلکه باعث ایجاد همین مورد در فرد مورد نظر نیز می‌شود. بنابراین با این حال و روز آیا انتظار دارید زندگی شما زیبا باشد و یا با داشتن این وضع بتوانید به موفقیت در کسب و کار برسید ؟ درست است که اگر کسی در حق شما اشتباهی کند و به نوعی ناامید شوید بخشیدنش کار سختی است. اما در نظر داشته باشید که با بخشیدن افراد قبل از اینکه فرد مورد نظر آرامش کسب کند خود شما باعث آرامش می‌شوید.

بخشیدن دیگران باعث می‌شود شما از استرسی که با دیدن فرد در خود ایجاد می‌کنید خلاص شوید چرا که یکی از راهکار‌های کاهش استرس و افزایش آرامش ، بخشش افراد می‌باشد. در حین بد خلقی و رنج شما را از آنها رها می‌سازد. پس بهتر است به جای اینکه آنها شما را از داخل خورده و داغون کنند شما از دست آنها رها شوید.

6. برای دریافت عشق بیشتر به دیگران عشق بورزید

واقعا با داشتن عشق شما ارزش زندگی خود را دانسته و پیدا می‌کنید. بیشتر افراد و حتی خود شما هم این گونه عادت دارید که منتظر دریافت عشقی هستید تا به دیگران انعکاس دهید. اما بهتر است به جای این گونه تفکر خود شروع به عشق ورزیدن به دیگران کنیم. هر فردی در زندگی نیازمند عشق است. این عشق ورزیدن را می‌توانید به دوست، بستگان، خانواده ، همسر و … انتقال دهید. اگر تجربه کرده باشید حتما می‌دانید که با عشق ورزیدن زندگی معنای تازه‌ای پیدا می‌کند و به شما در داشتن زندگی زیبا‌ کمک می‌کند. در واقع عشق می‌تواند در قالب‌های مختلفی چون درک دیگران، مهربانی، بخشندگی و …. باشد.

عشق داشتن برای ارزش زندگی
عشق داشتن برای ارزش زندگی

7. دید گسترده و تازه به مسائل داشته باشید

آیا شده است تا به حال فکر کنید که زندگی بدی دارید و به نوعی زندگی زیبا با شما فاصله گرفته است؟ آیا زندگی برای شما دشوار شده است؟ شاید در این زمان‌ها که زندگی شما پر از دشواری شده است شما نتوانید تصمیم به شکرگزاری بگیرید و حتی موردی هم پیدا نکنید. پس بهترین کار این است که چالش و سختی‌های رو به روی خود را به عنوان فرصتی برای یادگیری مشاهده کنید. در این مواقع فکر کنید که به چه شکلی قادر به یادگیری از این شرایط هستید. با رعایت کردن این موارد شما قدم‌های وسیع و خوبی را برای داشتن زندگی ایده‌آل خواهید داشت. همچنین باعث می‌شود شما سختی‌های زندگی را راحت‌تر از سر راه بردارید و احساس بهتری داشته باشید.

8. ذهن انعطاف‌پذیری داشته باشید

هیچ وقت با نگاه کردن مسائل ذهنی به صورت بسته و بدون انعطاف شانس را از خود دور نکنید. ذهن شما باید همیشه آماده دریافت مسائل جدید باشد. در این صورت می‌توانید راحت‌تر اتفاقات و مسائل زندگی را حل کنید و از استرس کمتری برخوردار شوید. این به داشتن زندگی زیبا بسیار کمک می‌کند.

زیباسازی زندگی
زیباسازی زندگی

9. انتظار بهترین‌ها را با بدترین‌ها تعویض کنید

زندگی هر کسی دارای سراشیبی و سربالایی‌هایی است که باید پیموده شوند تا به نقطه مورد نظر دست یابید. ممکن است در مواقعی شما باعث احساس شکست و در مواقعی باعث احساس شادی و سربلندیتان شود. اما زمانی که ما در این راه از دیگران و اتفاق‌ها انتظار بهترین‌ها را داشته باشیم،می‌توانیم چشم‌انداز مثبت‌تری را به زندگی داشته باشیم و در نتیجه فضا هم مثبت‌تر می‌شود و موقعیت‌های خوبی را بدست می‌آوریم.

10. اگر می‌خواهید جهان زیبا شود از خودتان شروع کنید

براش داشتن جهان زیبا و در نتیجه داشتن زندگی زیبا لازم نیست که به موعظه کردن دیگران بپردازید. شما به راحتی می‌توانید با الهام بخش دیگران بودن و دیگران را تشویق به کارهای مثبت انجام دادن در زیبا کردن جهان نقش داشته باشید. اگر می‌خواهید جهان زیبا شود از خود شروع کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
5 + 14 =