افراد موفق چگونه به تعطیلات می روند؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » افراد موفق چگونه به تعطیلات می روند؟
عادات افراد موفق در تعطیلات
عادات افراد موفق در تعطیلات

زمان مطالعه: 5 دقیقه

افراد موفق می دانند از زمان خود به چه نحوی استفاده کننده تا باعث هدر رفتن زمان و در نتیجه پشیمانی نشود. هر زمانی برای آنها می تواند مهم باشد، حالا چه روزهای معمولی کاری و یا تعطیلات سال باشد.

اگر به تقویم خود نگاهی بیندازید، خواهید دید که بسیاری از روزها را تعطیلات مختلفی فرا گرفته اند، که طولانی ترین آنها نوروز می باشد. اما آیا میدانید به چه نحو از این تعطیلات که در روزها و ماه های مختلف سال می باشد استفاده کنید، تا بتوانید هم خوش بگذرانید و هم احساس آرامش کنید؟

عادات افراد موفق در تعطیلات

شما ممکن است یک یا دو هفته قبل از رسیدن تعطیلات برای کارهایی که می خواهید انجام دهید برنامه ریزی کنید. این ایده خوبی است. زیرا موفق ها می دانند که اگر به تعطیلات نروند، آن‌ را از دست خواهند داد. و نیازی نیست که شما حتی در روز های تعطیل نیز به فکر کار خود باشید و تنها کاری که انجام دهید استراحت کردن بر روی کاناپه باشد.

بنابراین در این مطلب از آکادمی ۹۸ چند قدم از راه کارهایی استفاده از تعطیلات به سبک افراد موفق را قرار داده ایم تا بتوانید با مطالعه به ایده های جالب برای استفاده از تعطیلات برسید.

افراد موفق در تعطیلات
افراد موفق در تعطیلات

1. جدا سازی کار از استراحت

یکی از مهمترین و در واقع اولین نیازهای افراد موفق این می باشد که وقت کافی را برای استراحت خود داشته باشند. به صورتی که آنها در زمان استراحت به کوچکترین مورد کاری فکر نمی کنند حتی دیده شده است که برخی از آنها خط گوشی خود را نیز در زمان استراحت عوض می کنند. آنها به صورتی برنامه ریزی می کنند که کارها عقب نیفتد تا در روزهای تعطیل و استراحت مجبور به کار کردن نباشند. بدین صورت اگر بدانند نمی توانند به خوبی کارها را رسیدگی کنند، در روزهای آخر کاری به سختی با توجه به برنامه ریزی که انجام داده اند کارها را انجام می دهند. تا بتوانند وقت بیشتری را با آرامش در کنار خانواده بگذرانند.

2. برنامه ریزی متناسب

دومین مورد که باید در تعطیلات خود در نظر داشته باشید داشتن برنامه ای دقیق برای استفاده از تک تک لحظات تعطیلات و زمان استراحت شما می باشد. شما می توانید با برنامه ریزی دقیق و بررسی قول های که داده اید ( مثلا قول داده اید که فلان روز به منزل یکی از اقوام بروید) به برنامه خود نگاه کنید و چند هفته آینده را برنامه ریزی کنید تا بتوانید همه کارهای لازم را انجام دهید. زیرا اگر این چنین نباشد، در طول تعطیلات به فکر مواردی خواهید افتاد و این تفکر و آرامش شما را به هم می زند.

3. اولویت بندی علایق

در زمان کار خود شما قادر نیستید به هر چیزی که علاقه و دوستش دارید برسید و باید به کار خود برسید تا بتونید به بهترین نحو ممکن انجام و موفقیت در زندگی خود داشته باشید. اما در زمان های استراحت و تعطیلات شما می توانید به بهترین نحو ممکن برنامه ای را به صورت اولویت بندی برای علایق خود داشته باشید تا هر چه را دوست دارید اجرا کنید. مثلا اگر شما به نقاشی، عکاسی، سینما و … علاقه دارید به آنها اول برسید.

4. دوری از فن آوری ( گوشی، رایانه و …)

دوری از تکنولوژی از چهارمین موردهای قابل اجرای افراد موفق برای گذراندن بهترین تعطیلات می باشد. اما فکر کنم کمتر کسی بتواند آن را اجرا کند. شما هم اگر به موفقیت خود به بهترین شکل ممکن چه در تعطیلات و چه در زمان کار فکر می کنم بهتر است این گزینه را هم اجرا و امتحان کنید، آن وقت احساس آرامش واقعی را درک خواهید کرد.

با دوری از گوشی، رایانه  و هر تکنولوژی می توانید به کارهایی دیگر چون کنار خانواده بودن، ورزش کردن و بسیاری موارد دیگر که شما را سرحال و خوشحال می کند بپردازید.

5. استراحت مطلق

این چنین نیست که شما تمام طول هفته و ماه را کار کنید و در روزهای تعطیل نیر به مسافرت، گردش و انجام کارهای خوشحال کننده بپردازید. شما بهتر است برای اینکه بتوانید در روزهای آینده به بهترین شکل ممکن سرکار خود حاضر شوید و دغدغه فکری کاری نداشته باشید، حداقل یک روز در هفته را کاملا استراحت کنید.

در حین برنامه ریزی یک روز را کاملا خالی بگذارید و برنامه خاصی برای آن نچینید. زیرا این میت تواند هم به کار شما و هم تعطیلات بعدی انرژی خاصی بدهد.

شما در این روز با استراحت در کنار خانواده خود باشید و افرادی را پیدا کنید که دوست دارید به اندازه کافی زمان خود را با آن ها سپری کنید. زیرا روزی خواهد رسید که شما قادر به انجام آن نخواهید بود. حالا باید تجربه کنید.

افراد موفق
افراد موفق

6. گردش در طبیعت

طبیعت با داشتن حال و هوایی که تولید می کند، می تواند یک انرژی خاصی را به شما بدهد تا هم به اعتماد به نفس شما و هم به آرامشتون کمک کند. پس بهتر است حتما در برنامه تعطیلات خود طبیعت را نیز در اولویت قرار دهید تا به همراه خانواده از آن لذت ببرید. شما با دور بودن از سرو و صدا و شلوغی های شهر می توانید احساس آرامش کرده و لذت ببرید و انرژی زیادی را برای روزهای بعدی در خود ذخیره کنید.

رفتن به طبیعت برای افراد موفق یکی از اصلی ترین موردها می باشد و شما می توانید همانند آنها این مورد را امتحان کنید تا درک کنید، آرامش یعنی چی؟

حالا وقت آن رسیده که در اولین فرصت برنامه ریزی خاصی را برای تعطیلات خود با استفاده از تقویم داشته باشید. اما در نظر داشته باشید که به حرف کسی گوش ندهید زیرا بسیار از مردم دوست دارند به مهمانی ،  مراسمات خانوادگی و یا سینما و … بروند. شما نباید به دیگران اجازه دهید به جای شما تصمیم بگیرند و در عوض به دنبال آن چیزی که برایتان لذت بخش است، بروید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
30 ⁄ 10 =