دانلود کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو فارسی paulo coelho

خانه » کتاب » دانلود کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو فارسی paulo coelho
کتاب کیمیاگر
دانلود کتاب کیمیاگر

زمان مطالعه: 7 دقیقه

کتاب کیمیاگر ( The Alchemist ) اثر پائولو کوئیلو کتابی انگیزشی و پندآموز در رابطه با راه رسیدن به موفقیت در زندگی می‌باشد که تمامی موارد آموزشی آن با استفاده از داستان‌ها و اتفاقات رخ داده برای افراد ارائه شده است. سبک آموزش و ارائه این کتاب به گونه‌ای می‌باشد که سبب ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتر مطالب در ذهن شما می‌شود.

رمان کیمیاگر paulo coelho سبک خاصی از ارائه مطالب را در پیش گرفته است که محبوبیت زیادی در بین افراد و خوانندگان کتاب دارد. تقاضا برای مطالعه این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت به حدی زیاد بوده که در بیش از 150 کشور دنیا به انتشار رسیده است و به 52 زبان نیز ترجمه شده است تا در دسترس افراد در سراسر جهان باشد.

دانلود کتاب فارسی کیمیاگر pdf

کتاب The Alchemist رکورد‌دار یکی از پر تیراژ‌ترین کتاب‌های منتشر شده در چند سال اخیر است که تا کنون بیش از 65 میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده است. این اعداد و ارقام شامل مواردی که به صورت pdf توسط کاربران اینترنتی دانلود شده نمی‌باشد که با در نظر گرفتن این آمار نیز عددی نجومی و خارق‌العاده در انتشار و استفاده از این کتاب به دست می‌آید. با این تفاسیر بدون شک شما هم علاقمند به مطالعه این کتاب شده‌اید تا بدانید چه محتوا و چه درس‌هایی در این کتاب نهفته است. بدین منظور می‌توانید به دانلود رایگان کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو در این مقاله از سایت آموزش آنلاین آکادمی 98 بپردازید.

دانلود pdf کتاب کیمیاگر
دانلود pdf کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر paulo coelho کتابی که پیشنهاد شده نه یک بار بلکه چندین بار به مطالعه آن بپردازید! بله درست شنیدید، مطالعه رمان کیمیاگر چندین بار پیشنهاد شده است. چرا که با هر بار مطالعه این کتاب، لایه‌های جدیدی از مفاهیم و دروس برای شما نمایان می‌شود. این دروس و مفاهیم در راستای رسیدن شما به موفقیت و توسعه فردی بسیار موثر هستند. بنابراین اگر تمایل به تغییر و تحول دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

پائولو کوئیلو paulo coelho

یکی از خلاق‌ترین و تاثیر گذار‌ترین نویسندگانی که همواره آثار وی سبب تغییر و تحولات بزرگ در زندگی افراد شده است پائولو کوئیلو است. میزان خلاقیت و تاثیرگذاری نوشته‌های این فرد را می‌توانید در چند خط اول کتاب‌های وی درک کنید. در رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو به بررسی موضوعاتی برای رهایی و دوری از تعلقات و وابستگی‌ها پرداخته است. چرا که منشا تمامی اتفاقات و تحولات در زندگی و خود فرد در درون او وجود دارد، بنابراین برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی باید تغییر در درون را آغاز کرد.

دانلود کتاب پائولو کوئیلو به فارسی
دانلود کتاب پائولو کوئیلو به فارسی

این نویسنده برزیلی که تا کنون اقدام به انتشار بیش از 20 اثر از خود نموده است توانسته است در انتشار رمان کیمیاگر غوغای بزرگی به پا کند. سبک به کار گرفته شده برای ارائه این کتاب همچون سبک ارائه داستان‌های شرقی می‌باشد. استفاده از داستان و شخصیت‌های خاص و منحصر بفرد در طی ارائه داستان و در عین حال استفاده از جملات قصار و زیبا بر جذابیت این رمان افزوده است.

رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو

این زمان تمامی پند‌ها و درس‌های خود را در قالب داستان ارائه داده است. داستان این رمان مربوط به چوپان جوان اسپانیایی به اسم سانتیاگو می‌باشد. سانتیاگو در رویای خود محل دفن و اختفای گنجی در نزدیکی اهرام مصر را می‌بیند که به وی الهام می‌شود که تنها او قادر خواهد بود به گنج دست یابد. سانتیاگو برای تحقق بخشیدن به رویای خود تصمیم به عزیمت به محل دفن گنج می‌گیرد. در طول سفر او ماجرا‌ها و اتفاقات مختلفی را سپری می‌کند که هر کدام در نوع خود درسی آموزنده در خود دارد.

در طول سفر سانتیاگو با یک کیمیاگر و مردی که خود را ملک صدق پادشاه سالم می‌نامند آشنا می‌شود و در ادامه عاشق دختری به نام فاطمه می‌شود. افرادی که سانتیاگو در طول سفر خود برای یافتن گنج با آنها آشنا می‌شود، او را در راه رسیدن به محل گنج یاری می‌کنند و او در نهایت به گنج مدفون شده خود دست پیدا می‌کند. اما نه در محلی که در رویای خود می‌دید بلکه گنج درون خود را پیدا می‌کند. برای مطالعه کامل این کتاب جذاب پیشنهاد می‌کنیم به دانلود رمان کیمیاگر paulo coelho بپردازید.

درس‌هایی از کتاب کیمیاگر

رمان کیمیاگر با استفاده از ارائه داستان سانتیاگو سعی بر این دارد تا افراد را با گوهر وجودی خودشان آشنا سازد. در اصل رمز رسیدن به موفقیت در هر شخصی در درون او نهفته است. در ادامه به بررسی درس‌هایی از این کاب می‌پردازیم.

1. کیمیاگر زندگی هر شخصی خود اوست

کیمیاگر در اصطلاح به شخصی گفته می‌شود که توانایی تبدیل خاک به طلا را داشته باشد. کیمیاگر به کسی گفته می‌شود که بتواند وجود و ماهیت چیزی را تغییر دهد، شما نیز یک کیمیاگر هستید. افرادی که به درجه‌های بالایی از موفقیت در کسب و کار دست یافته‌اند همگی توانسته‌اند قبل از هر چیزی درون و وجود خود را تغییر دهند.

اگر می‌خواهید شخصی که قادر است زندگی شما را دگرگون سازد را بشناسید باید به جلوی آینه بروید. اگر بیوگرافی افراد موفق را مطالعه کرده باشید باید به این نکته پی برده باشید که این افراد همواره تغییر را از خود شروع کرده‌اند. بنابراین شما نیز به عنوان کسی که به دنبال هدف خاصی در زندگی می‌باشد باید تغییر و تحول را از درون خود شروع نمایید و به نوعی خودتان کیمیاگر خود باشید.

2. ماموریت شما در زندگی باید چالش اصلی ذهن شما باشد

ماموریت و هدف شما در زندگی چیست؟ هر شخصی در زندگی خود نقطه استراحت‌هایی دارد که به اهداف وی ختم می‌شوند و تا رسیدن به این نقاط متوقف نمی‌شود. ماموریت شما در زندگی هر چیزی که باشد باید برای رسیدن به آن به طور تمام قد تلاش کنید و یا نه کلا آن را برای همیشه فراموش کنید. اگر خواهان بروز تغییر در زندگی خود هستید باید ماموریت خود را به طور جدی دنبال کنید. همواره به رسیدن به نقطه عطف و هدف خود فکر کنید تا بتوانید با تصویر سازی در ذهن خود راه رسیدن به اهداف خود را هموار‌ کنید.

رمان فارسی کیمیاگر
رمان فارسی کیمیاگر

3. بعضی اوقات هر چیزی که به دنبالش هستید در نقطه شروع است

اگر این کتاب را مطالعه کرده باشید به این نکته پی خواهید برد که گنج اصلی سانتیاگو در درون و وجود او قرار داشت. اکثر اوقات به دنبال شنیدن سخنان و مواردی به دنبال هدف‌های واهی مختلفی خواهیم بود که در انتها با طی مسیر، متوجه خواهیم شد که چیز بی ارزشی بوده است. منظور از جمله هر آنچه که به دنبالش هستید در نقطه شروع قرار دارد این است که هر چیزی که به دنبال آن هستید را می‌توانید در درون خود بیابید.

4. مسیر رسیدن به خواسته‌ها، از خود خواسته ها مهمتر است

در طول یک سفر، افراد همواره چشم انتظار رسیدن به مقصد هستند، غافل از اینکه می‌توانند از طول مسیر لذت بیشتری کسب کنند. رسیدن به مقصد مدت زمان کوتاهی را برای شما به ارمغان می‌آورد اما این طول مسیر است که شما زمان زیادی را در آن سپری خواهید کرد بنابراین به فکر کسب لذت از طول مسیر نیز باشید. با رسیدن به هر مقصدی شما خواهان رسیدن به مقاصد بیشتری هستید که این مورد نشان دهنده این است که شما همواره بخش زیادی را در زندگی خود را در راه رسیدن به اهداف و مقاصد سپری می‌کنید، بنابراین بهتر نیست تا از طول مسیر نیز لذت ببرید؟!.

5. موانع منتظر شما هستند

همواره این موانع هستند که تفاوت بین افراد با انگیزه و بی انگیزه را مشخص می‌کنند. افراد با انگیزه در صورت برخورد با موانع با تلاش بیشتری به ادامه راه خود می‌پردازند و افراد بی انگیزه و بی پشتکار، در صورت برخورد با اولین مانع اقدام به کناره‌گیری از ادامه مسیر می‌کنند. اگر می‌خواهید به مقصد برسید و در نهایت گنج درون خود را پیدا کنید پس نباید از موانع فرار کنید.

ایده نگارش کتاب

با انتشار کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو افراد زیادی از جمله نویسندگان و شاعران مختلف در سراسر جهان اقدام به مطالعه آن نمودند. در طی بررسی‌هایی که صورت گرفته مشخص شده است که این کتاب به اقتباس از داستانی در دفتر ششم مثنوی معنوی نوشته شده است. نویسنده این کتاب اقتباس و الگوبرداری خود در نگارش رمان کیمیاگر را انکار نمی‌کند. اما پائولو کوئیلو ادعا دارد که این داستان را با الهام گرفتن از داستان هزار و یک شب نوشته است.

Loading...

هادی قربانی

یک دیدگاه

  1. Elham

    Besiar khob

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
3 + 21 =