ضروری بودن آموزش مالی برای داشتن هوش مالی به چه دلیل است؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » ضروری بودن آموزش مالی برای داشتن هوش مالی به چه دلیل است؟
آموزش مالی برای داشتم هوش مالی
آموزش مالی برای داشتم هوش مالی

زمان مطالعه: 9 دقیقه

همه ما برای آینده زیبا و بهتر تلاش می کنیم. آینده بهتر نیز با پس انداز ، پول و موفقیت متناسب است. در واقع، برای رسیدن به این نقطه از زندگی و داشتن ایده‌ای بهتر شما باید هوش و آموزش مالی را داشته باشید. این آموزش برای همه افراد لازم است و هر کسی بهتر از دیگران خود را می شناسد و می‌تواند تصمیمات لازم را بگیرد.

هوش مالی باعث می شود شما مجهز به دانش و مهارت های لازم برای مدیریت موثر پول شوید. بدون آن ، تصمیمات مالی و اقداماتی که انجام می دهیم فاقد یک بنیاد آگاهانه برای به حداکثر رساندن موفقیت آنها است و می‌تواند برای شما عواقب ناگواری داشته باشد. هرگونه پیشرفت در آموزش مالی تأثیر عمیقی بر توانایی شما در تولید ثروت و ایجاد آینده‌ای پایدار خواهد داشت.

آموزش و هوش مالی بهترین سرمایه گذاری شماست که هرچه زودتر آن را بدست آورید ، ارزش آن بیشتر خواهد بود. داشتن نبوغ مالی به شما در بهبود کیفیت زندگی کمک می کند و آینده ای پایدار را برای شما ایجاد می کند از این رو در این مقاله از وب سایت آموزشی آکادمی98 به بررسی موضوعات مرتبط با آموزش و هوش مالی می‌پردازیم.

چرا آموزش مالی ضروری است؟

عدم داشتن نبوغ مالی چه پول زیادی داشته باشید و چه کم ، می‌تواند مانع از آن شود که شما بتوانید با پول خود درآمد داشته باشید. بدون آموزش مالی ، شما در وضعیت ثابتی از نابودی واقعیت مالی خود زندگی خواهید کرد. در نهایت، اگر ندانید با پولی که دارید چه کار کنید، میزان سرمایه موجود را هم از دست خواهید داد. قبل از سرمایه گذاری شما باید بدانید که چه عواملی می توانند در به خطر انداختن سرمایه موثر باشند. همچنین باید بدانید که اظهارنامه مالیاتی چیست و چه فرقی با ترازنامه تجاری دارد.

ارتباط اظهارنامه مالیاتی با هوش و نبوغ مالی

تقریبا تمام افراد چون دکترها ، وکیل و … کار خود را راه اندازی می‌کنند. اما بسیاری از آنها به صورت دقیق نمی‌دانند اظهارنامه مالیاتی را پر کنند و چیزی در رابطه با سرمایه گذاری مالی و شخصی نمی‌دانند. ما در مدرسه هر چیزی را یاد می‌گیرم غافل از اینکه باید مهارت‌های مهم برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار را یاد بگیریم.

خلاصه، اگر شما سرمایه گذاری را انجام داده و ندانید که به تکمیل اظهارنامه مالیاتی بپردازید بسیار خطرناک است. مطمئنا همه شما کارتان را برای دریافت سود بیشتر راه اندازی کرده‌اید و نمی‌خواهید امنیت مالی خود را به خطر بیندازید. بهتر است بدانید که بهترین سرمایه گذاری روی خود و آموزش مسائل مالی است. با این کار ( سرمایه گذاری روی خود ) کیفیت زندگی و سود افزایش می‌یابد، در حین بازنشستگی امنیت مالی بالا می‌رود، از مسائل مالی خیالتان راحت است و بسیاری از مزیت‌های دیگر.

اما، واقعا با این همه ویژگی خوب چرا همه به دنبال آموزش‌های مالی نیستند؟ چون انجام آن چندان هم راحت و چندان هم سخت نیست. این به تلاش و زمان نیاز دارد. با این دو یعنی تلاش و زمان شما می‌توانید تمامی موارد و مزایا را بدست آورید. با این حال افراد در گرفتن تصمیم درست همچنان در تردید هستند. جهت آشنایی بهتر شما و راهنمایی جهت مهارت مالی می‌توانید، مواردی را که در ادامه قرار داده‌ایم بررسی کنید.

ضروری بودن آموزش مالی در کسب موفقیت
تاثیر آموزش و هوش مالی در موفقیت

1. ارتباط توصیه مشاوران با آموزش مالی

همانطور که وین دایر می گوید: آموزش راهی است برای آشنایی با نادانی‌های خودمان.

شاید شما از آن دسته سرمایه گذارانی هستید که کارهای خود را با راهنمایی مشاوران انجام می‌دهید تا موفقیت خود را به نوعی تضمین کنند. اما در این حال، از دست آنها و توصیه هایشان خسته شده‌اید، حق با شماست. آنها حرفشان یکی نیست و به نوعی با هم جور نیستند و می‌گویید که وقتی آنها خودشان با هم جور نیستند چطور می‌توانم نحوه‌ درست سرمایه‌گذاری را یاد بگیرم.

برای مثال؛ برخی از مشاوران سرمایه گذاری در جهت کاهش ریسک به شما انجام انواع سرمایه گذاری‌ها را می‌دهند، و دیگری می‌گوید این تصمیم اشتباه است. یکی می‌گوید بدهی‌های خود را بپردازید، دیگری می‌گوید از آنها به عنوان ثروت بهره ببرید.

یکی از مشاوران می‌گوید برای ثروت به بازار سهام وارد شوید. دیگری می‌گوید ریسک است و اکثر افراد میلیونر از بازار املاک استفاده می‌کنند. هر مشاوری یک راه را برای رسیدن به موفقیت علنی می‌دانند، این در حالی است که هر کدام راهی متفاوت را ارائه می‌دهند. کارشناس واقعی خود این موضوع را می‌‌داند و آشنایی دارد اما توصیه آسانی را به شما نمی‌کند.

عمل به توصیه مشاوران توسط سرمایه گذاران

هر سرمایه گذاری دو جنبه دارد؛ یکی مثبت و دیگری منفی است. شما باید به این دو جنبه در حین شنیدن توصیه‌های سرمایه گذاری توجه داشته باشید تا با توجه به موقعیت از آنها استفاده کنید. مثلا، بهتر است در مواقعی خود را بدهکار کنیم تا سرمایه گذاری خوب باشد و همچنین بعضی اوقات بهتر است بدهی‌ها را تسویه کنیم. در مواقعی شما باید ریسک کنید چون نگه داشتن طولانی یک سهام اصلا درست نیست.

برای بهتر یادگیری مهارت مالی شما باید مشکلات و نقاط تاریک سرمایه گذاری‌ها را درک کنید. چون نمی‌توانید از این اطلاعات برای گرفتن تصمیمات سودآور سرمایه گذاری بهره برداری کنید. همانطور که گفتیم شما بهتر از هر کس دیگری خود را خوب می‌شناسیدپس باید بدانید که واقعا چه موقعی توانایی‌ انجام کار را دارید و می‌توانید انجام دهید و چه زمانی سرمایه گذاری اصلا مناسب نیست.

برای اینکه آینده مالی خود را بهتر درست کنید باید به یادگیری دلایل و فرضیه های مختلف سرمایه گذاری بپردازید. شما بهتر است به سوال‌هایی چون، چه زمانی مناسب است بدهکار شوید و که زمانی مناسب پرداخت بدهی خود است؟ جواب دهید.

2. حل کردن موضوع تضاد منافع در توصیه های سرمایه گذاری

همانطور که ال گرینسپن می‌گوید؛ “اطلاعات مالی شفاف و افراد به خوبی آموزش دیده برای خوب عمل کردن سیستم مالی به شدت پیچیده و ضروری است. آنها تصمیماتی می‌گیرند که به نفعشان تمام می‌شود.”

شما تنها فردی هستید که برای آینده مالی خود دل می‌سوزاند و صد در صد متعهد به آینده مالی هستید. بقیه افراد با شما تضاد منافع دارند.

 

تاثیر آموزش مالی برای رسیدن به هدف و موفقیت
ضروری بودن مهارت مالی برای رسیدن به هدف

3. همه سرمایه گذارها یک راه حل ندارند

سیدنی مدو می‌گوید؛ برای واقعا موفق شدن روی خود سرمایه گذاری کرده و به شناسایی استعدادها بپردازید. با پیدا کردن آنها تمرکز کرده و آن را توسعه دهید، آنگاه خواهید دید موفقیت خود ظاهر می‌شود. اگر تا به حال به سراغ سمینارهای سرمایه گذاری رفته باشید، می‌دانید که همه آنها می‌گویند برای سرمایه گذاری رازی وجود دارد. اما بهتر است بدانید راز این است که رازی وجود ندارد.

شما بهتر است برای یاد گرفتن به سراغ منابع و راه های مختلفی که برای سرمایه گذاری وجود دارد رفته و در آخر بهترین راه را با مقایسه کردن خود بیابید. چون بهترین کار این است. مورد تازه‌ای وجود ندارد که به سراغش بروید و بازاریابی نیست که استراتژی خاص به شما یاد دهد بنابراین با تکیه بر هوش و نبوغ مالی خود و ایده های خلاقانه به راه اندازی کسب و کاری اقدام نمایید.

توصیه های شنیده شده در مسائل مالی عمومی بوده و برای جواب گرفتن باید شما شخصی سازی شان کنید. شما با دیگر افراد و آنها هم با دیگران متفاوت هستند. شما مهارت و تجربه های خاصی به خود را دارید. ریسک پذیری شما منحصر به فرد و هدف‌هایتان تفاوت است. همیشه این را بدانید که برای ثروتمند شدن هر کسی استعدادی و راهی دارد و با بقیه متفاوت است.

4. هرگز هوش مالی خود را به عنوان بهترین سرمایه گذاری از دست ندهید

آموزش مالی یک از بهترین و مهمترین راه ها برای درآمد و امنیت مالی است که تا آخر عمر همراه شما بوده و به شما سود می‌رساند. پول قابل دزدیدن است اما هوش مالی را کسی نمی‌تواند بدزدد. از همین الان شروع کنید و آموزش‌های لازم برای سرمایه گذاری را یاد بگیرید تا زودتر درآمد زایی کنید.

سرمایه گذاری مالی
سرمایه گذاری مالی

5. اختیارات قابل واگذاری است اما مسئولیت‌ها نه

بیل گریفیث می‌گوید؛ تفاوت بین موفقیت و شکست در بازار سهام، آموزش است.

حتما دیده‌اید ( مخصوصا در فیلم ها) شاید هم خود شما جزو این افراد باشید که مشاور مالی را استخدام کرده و بگویید تصمیمات مالی را به جای شما بگیرند. این تصور کاملا اشتباه است. شما باید در بالا و پایین کردن موفقیت و رسیدن به بهترین‌ها حضور داشته باشید تا تجربه‌ای باشد و به نوعی یاد بگیرید. اگر تمامی مسئله‌ها را مشاور انجام دهد شما چیزی یاد نگرفته و کلی ضرر می‌کنید.

مشاور مالی خوب است اما باید خود مسئول نتایج سرمایه‌‌گذاری‌ ها باشید. چرا که هر انتخابی مساوی تصمیمی است و شما مسئول آن برای ضرور و زیان هستید. ممکن است از سرمایه‌گذاری‌ های خود ناراضی باشید، اما بهتر است بدانید که شما مشاور مالی را استخدام کرده و کسی دیگری این کار را نکرده است. پس تنها خود را سرزنش کنید. یاد گرفتن تنها راه برای مطمئن شدن از تصمیمات هوشمندانه است.

تصمیمات شما پشتوانه علمی دارند؟ اگر نه پس پشتوانه آنها چیست؟ اعتماد به دیگران، رسانه‌ها و شایعاتی که در بازار شنیده‌اید. شما باید تنها به دانش اولویت دهید. این تنها راهی است که مسئولیت مالی شما را تضمین می‌کند.

6. با هوش مالی آزادی و استقلال واقعی داشته باشید

ممکن است شما برای تصمیمات مالی خود به افراد دیگران احتیاج داشته باشید. این وابستگی است و مهم نیست که چقدر پول دارید زیرا، همیشه از نظر مالی وابسته هستید.

اما این را هم مد نظر داشته باشید که برای تجربه آزادی باید به هیچ کس وابسته نباشید. چون اگر تحقیقات را به صوت حتی ساده انجام دهید، می‌فهمید که بسیاری از افراد ثروتمند و افراد موفق دنیا به خاطر وابستگی ثروت خود را از دست داده‌اند.

شما نباید برای تصمیمات مالی خود به دیگران وابسته باشید. چون در این صورت آینده خود را با شانس بدست خواهید آورد. آموزش مالی بهترین سرمایه گذاری است. موفقیت مالی یک مهارت یاد گرفتنی می‌باشد. تنها باید روی خود تمرکز و کار کنید تا با تلاش به پاداش خود برسید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
30 ⁄ 1 =