نکاتی برای یادگیری هر زبانی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » نکاتی برای یادگیری هر زبانی
نکات مهم در یادگیری زبان های مختلف
نکات مهم در یادگیری زبان های مختلف

زمان مطالعه: 9 دقیقه

یادگیری زبان های مختلف امروزه بسیار زیاد شده است و هر کسی بنا به دلایلی می خواهد زبان‌هایی را یاد بگیرد. شما هم ممکن است به طور مثال برای توسعه و موفقیت در کسب و کار خود و برقراری ارتباط لازم بین کشورهای مختلف بخواهید تا حدی زبان خود را تقویت کنید و یا از ابتدا آن را یاد بگیرید. اما، ابتدا مهم تر از همه این می‌باشد که باید دلیل کاملا منطقی را برای یاد گرفتن زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، چینی و … داشته باشید و به نوعی انگیزه یادگیری را در خود ایجاد کنید.

باید بدانید هر انگیزه ای متناسب با یادگیری زبان نمی‌باشد و مطمئنا شما بدون انگیزه کافی موفق نخواهید شد. برای مثال، شما اگر می‌خواهید برای مثال زبان انگلیسی را فقط برای سرگرمی و یا هر نوعی فخر فروشی به اطرافیان خود یاد بگیرید، باید بدانید که نمی‌توانید پیشرفتی را که انتظارش را دارید داشته باشید. پس یک ایده و انگیزه عالی می‌تواند شما را در طول راه یادگیری همراهی کند که در ادامه به بررسی دقیق تر این موضوع می پردازیم.

سعی کنید حتما اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنید. انگلیسی صحبت کردن همانطور که همه می دانیم یکی از مهمترین نکات در زندگی روزمره هر شخصی می باشد. علاوه بر این زبان English به عنوان زبان بین المللی دنیا در حال حاضر شناخته می شود.

چگونه زبان یاد بگیریم؟

قبل از هر چیزی در رابطه با نکاتی برای یادگیری هر زبانی باید گفت که برای یادگیری زبان شما باید قدرت درک بالایی داشته باشید. یکی از مهمترین موارد، علاقه به آن زبان می‌باشد. راه های زیادی برای یادگیری زبان موجود است و امروزه در دنیای مجازی و واقعی تبلیغاتی را برای آنها انجام می‌دهند. اما نمی‌توان گفت که برای همه متناسب است و عالی می‌باشد. بنابراین، در ادامه ما به شما نکاتی را جهت یادگیری زبانهای مختلف خواهیم گفت که بسیار سرگرم کننده و بدون هیچ سختی همانند رنگ آمیزی کردن نقاشی می‌باشند تا بتوانید به راحتی زبان را فرا بگیرید.

یادگیری هر زبانی
یادگیری هر زبانی

1. همراهی را برای خودتان پیدا کنید

بعد از پیدا کردن انگیزه و شروع کردن به یادگیری بهتر است ابتدا برای خودتان یک همراه پیدا کنید. کسی که بتواند تا حدودی همراه با شما زبان مورد نظر را صحبت و تمرین کند. البته اگر این فرد از شما ماهر تر باشد بسیار عالی خواهد شود و حتی می‌توانند در مشکلاتی بسیار ریز شما را راهنمایی کند. این باعث می‌شود که نه تنها شما، بلکه فرد مورد نظر با اشتیاق به زبان آن را گسترش دهد و یادگیری شما سریع تر شود.

این راه واقعا یکی از پایه‌ها و اصلی‌ترین راه های یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری برای هر کسی است بنابراین اگر در محیط اطراف خود کسی را دارید که به زبان علاقمند می باشد و می‌تواند تا حدودی شما را همراهی کند در مدت زمان یادگیری با وی همراه شوید تا موفقیت هرچه زودتر در یادگیری زبان را برای خود به ارمغان آورید.

2. صحبت کردن با خودتان

ممکن است وقت کافی برای رفتن در کنار دوست و شریک خود برای تمرین را نداشته باشید. پس در این صورت بهترین راه حل صحبت کردن با خودتان می‌باشد. این راه هم می‌تواند بسیار مفید و تاثیر گذار باشد. باعث می‌شود که شما اعتماد به نفس بالایی را داشته باشید و به نوعی حتی بهتر از روش قبلی می‌تواند باشد، چرا که همیشه در دسترس می‌باشد و در هر مکان و زمانی می‌توانید با خود صحبت کرده و تمرین کنید و عبارات را در ذهن خودتان ثبت کنید.

حتی گاهی جلو آینه بایستید و با تصویر خودتان به صورت رو در رو صحبت کنید. شما می توانید در حین صحبت کردن، دستتان را تکان دهید، جملات تعجبی را با تعجب نگاه کرده و بیان کنید، جملات سوالی، طنز و … هر کدام را به خوبی اجرا کنید. تمامی این نکات ریز جزو مهم‌ترین و بزرگترین روش های یادگیری زبان انگلیسی یا زبان های مختلف دنیا اعم از: زبان فرانسوی، آلمانی، چینی، روسیه، اسپانیا، ژاپن، عربی و …

یادگیری زبان
یادگیری زبان

3. مرتبط نگه دارید

شما باید هدف خود را در یادگیری زبان محدود نکنید و تنها به کتاب های درسی و یا کتاب‌های مختلف دیگر قانع نباشید. صحبت کردن با مردم یکی از بهترین روش های یادگیری زبان است زیرا روند یادگیری مربوط به شما را حفظ می‌کند. پس نباید عقیده شما این باشد که حتما باید به کشورهای خارجی رفت تا بتوانید از این زبان استفاده کنید چرا که قرار نیست در حین یادگیری تنها با خود صحبت کنید. باید تمامی نقاط را با هم مرتبط کنید و با راه‌هایی چون موسیقی ، فیلم ، نوشتن و … این کار را ادامه دهید و در نظر داشته باشید که بتوانید از هر موقعیتی برای تقویت و صحبت کردن با زبان در حال یادگیری استفاده کنید.

4. از آن لذت ببرید

یادگیری زبان به هر طریقی یک روش خلاقانه است. همانطور که در بالا ذکر شد می‌توانید از انواع راه‌ها چون ضبط کردن صدا، شعر نوشتن و … زبان خود را تقویت و یادگیری بهتر و سریع‌تری داشته باشید. خلاصه، باید به دنبال هر روش جدیدی برای یادگیری باشید که با لذت ادامه دهید. اگر نمی‌توانید با لذت این کار را انجام دهید مطمئنا، شما کارها را به هم مرتبط نکرده‌اید و این می تواند بازدهی خوبی را برای شما به ارمغان نیاورد و یکی از موانع موفقیت شما در یادگیری زبان باشد.

5. مثل یک کودک عمل کنید

تحقیقات نشان داده است که یادگیری کودکان از یادگیری افراد با سن بالا بسیار سریع تر می‌باشد. پس شما بهتر است برای یادگیری سریع به دنبال روش های کودکانه باشید و مطمئنا موثر واقع می‌شود. خب حتما می‌گویید چه کاری انجام دهیم؟ برای این کار راهی را به صورت ساده انتخاب کنید و به صورت کنجکاو باشید و با زبان جدید خود بازی کنید.

همانطور که در انجام هر کاری اشتباه وجود دارد، یادگیری زبان نیز این چنین می‌باشد و شما نباید از هیچ ترسی برای اشتباه برخوردار باشید. چون کودکان اشتباه را امری عادی می‌دانند بهتر است از روش یادگیری به صورت یادگیری بچه ها استفاده کنید و قواعد یادگیری به این روش را در ذهن داشته باشید.

بزرگسالان در هنگام اشتباه به جای اینکه بگویند “من هنوز یاد نگرفته ام” می‌گویند “من نمی‌توانم” پس هنگام یادگیری زبان غرور خود را کنار بگذارید و بگویید من همه چیز را نمی‌دانم و در زبان کامل نیستیم، تا نقص های خود را در زبان تکمیل کنید.

6. منطقه راحتی خود را ترک کنید

تمایل به اشتباه به معنی آمادگی برای قرار دادن خود در موقعیت های خجالت آور است. این می‌تواند ترسناک باشد، اما این تنها راه توسعه و بهبود در یادگیری زبان است. مهم نیست که چقدر زبان یاد گرفته‌اید و یا شاید اصلا خارج از کشور نروید تا از آن استفاده کنید به زمانی فکر کند که با غریبه‌ها در حال صحبت هستید، در این هنگام راهنمایی های لازم را دارید و یا در کشوری با این زبان غذا سفارش می‌دهید.

در ابتدا شما ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید، چون تلفظ، گرامر و حتی در حین سخن گفتن. اما مهم‌ترین چیز این است که همیشه این احساس را توسعه دهیم. هر زبان مادری احساس خاصی دارد و این اساسا چیزی است که زبان مادری را می سازد پس شما سعی کنید این احساس را پیدا کنید.

بعد از مطالعه سایر گزینه ها در ادامه نگاهی به مقاله راز موفقیت چیست بیندازید.

7. گوش کنید

قبل از یاد گرفتن برای صحبت کردن باید یاد بگیرید که گوش کنید. هر زبانی را که برای اولین بار می‌شنوید بسیار عجیب به نظر می‌رسد، اما هرچه بیشتر به خودتان آن را آشكار می‌كنید، ساده تر از آن است كه فکر می کنید. شما باید برای تلفظ و یادگیری دقیق گوش دادن را در اولویت قرار دهید.

چگونه زبان یاد بگیریم
چگونه زبان یاد بگیریم

8. تماشا کردن صحبت دیگران

زبان های مختلف خواسته های متفاوت خود را در زبان، لب و گلو ایجاد می‌کنند. تلفظ به همان اندازه فیزیکی در ذهن لازم است.

یک راه آسان و راحت که ممکن است کمی عجیب و غریب نیز باشد این می باشد که به افرادی نگاه کنیم که در حال حرف زدن با زبان مورد نظر شما هستند، و سپس سعی می‌کنند تا آن صدا را تا آنجا که ممکن است تقلید کنند. باور کنید، ممکن است در ابتدا دشوار باشد، اما شما خواهید توانست آن را به عنوان تمرین و عادت انجام دهید اگر شما دسترسی به این افراد برای زبان مورد نظر را برای تماشا کردن ندارید، تماشای فیلم های زبان خارجی و تلویزیون یک جایگزین خوب است.

به یاد داشته باشید، بهترین نتیجه ممکن برای یادگیری زبان، ابتدا انگیزه و سپس ارتباط با دیگران است . توانایی مکالمه ساده می‌تواند یک پاداش بزرگ باشد. رسیدن به نقاط عطف در همان ابتدای کار باعث می‌شود که انگیزه بیشتری داشته باشید و تمرین را ادامه دهید. نگران نباشید که مردم را با صحبت کردن زبان خود که به صورت ضعیف است آزار می‌دهید فقط کافیه به خود بگویید “من در حال یادگیری هستم و می‌خواهم تمرین کنم ” بنابراین اکثر مردم شما را تشویق و خوشحال خواهند کرد.

نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی ، چینی و دیگر زبان های دنیا را در این مقاله از آکادمی 98 به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت تا عزیزانی که تمایل به یادگیری زبان خارجه اعم از انگلیسی و فرانسوی و آلمانی و … که از محبوب ترین زبان های زنده دنیا هستند دارند بتوانند با استفاده از رهنمود های ارائه شده گام در مسیر موفقیت و یادگیری زبان بصورت کامل بردارند.

پیشنهاد یادگیری زبان های دنیا

در ابتدای مقاله نکات مهم برای یادگیری زبان های مختلف دنیا اشاره کریم که یادگیری زبان انگلیسی به دلیل زبان بین المللی بودن از اهمیت زیادی برخوردار است. پس بدون هیچ شک و تردیدی به سراغ آموزش زبان انگلیسی بروید. بعد از آن اگر تمایل داشتید زبان های دیگری را نیز فرا بگیرید، من پیشنهاد می کنم به  سراغ آموزش ها و یادگیری زبان چینی بروید. همانطور همه ما به خوبی می دانیم چین موفق شده بخش های عظیمی از بازارهای جهان را در دست بگیرد. پس اگر هدف شما از یادگیری زبان های مختلف دنیا برای کسب و کار و توسعه فردی می باشد، حتما این زبان را در اولویت قرار دهید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
25 × 4 =