10 مهارت برتر موفقیت کسب و کار در سال 2020

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 10 مهارت برتر موفقیت کسب و کار در سال 2020
مهارت برای موفقیت کسب و کار و کارآفرینی
مهارت برای موفقیت کسب و کار و کارآفرینی

زمان مطالعه: 6 دقیقه

10 مهارت برتر که تا سال 2020 شما را با سود بالا مواجه می کند، می تواند برای هر کارآفرینی چه تازه کار و چه سابقه دار متناسب باشد. تا بتواند او را در راه بدست آوردن موفقیت رویایی خود راهنمایی کند. بنابر این آکادمی 98 در این مطلب مهارتهایی را که توسط انجمن جهانی اقتصاد می باشد، آماده کرده است. که توسط 350 مدیر اجرایی در 9 صنعت در 15 حوزه از بزرگترین اقتصادها مورد بررسی قرار داده شده است و ممکن است شما را متعجب سازد.

10 مهارت برای موفقیت کسب و کار و کارآفرینی در سال 2020

هیچ کس نمی داند به صورت دقیق باید بر روی چه چیزی تمرکز کند! آیا باید در یک دوره بازاریابی رسانه ای اجتماعی سرمایه گذاری کنید؟در دوره خاصی از ارتباطات شرکت کنید؟ شما باید چه کاری را برای کمک به پیشرفت شغل فعلی خود انجام دهید و یا برای کار بعدی خود را آماده کنید؟

به گفته انجمن جهانی اقتصاد (WEF)، پاسخ بسیار ساده است.

World Economic Forum اخیرا 350 مدیر اجرایی را در 9 صنعت در 15 حوزه از بزرگترین اقتصادها را برای تولید آینده شغلی مورد بررسی قرار داده است. هدف این گزارش پیش‌بینی چگونگی تبدیل پیشرفت فن‌آوری به بازارهای کار بود. به عبارت دیگر، چگونه تکنولوژی بر کارفرمایان تاثیر خواهد گذاشت، و بنابراین آنها از کارمندان چه می خواهند؟

در دنیایی که به طور روز افزون تحت سلطه روبات‌ها، هوش مصنوعی و واقعیت مجازی قرار دارد، داشتن درک محکمی از آنچه کارفرمایان به دنبال آن هستند، بسیار هوشمندانه است. به طور معمول بیش از 85 % از مجموعه مهارت‌های فهرست‌ شده هنوز توسط کارفرمایان مهم تلقی نمی‌شوند. آن‌ها ممکن است الان در حال حاضر در رادار خودشان نباشند، اما بالاخره خواهند بود.

مهارت برای موفقیت
مهارت برای موفقیت

10 مهارت برتر که کارفرما تا سال 2020 از آن‌ها استقبال خواهد کرد را در ادامه برای شما لیست کرده ایم. اگر شما هم مثل هم مدیران و رهبران کسب و کار می خواهید به موفقیت در کسب و کار دست پیدا کنید، بهتر است با مهارت های جدید رشد و توسعه فردی آشنا باشید.

10. انعطاف پذیری شناختی

انعطاف پذیری شناختی شامل خلاقیت، استدلال منطقی، و حساسیت مشکل می باشد. یعنی اینکه شما می توانید با در نظر گرفتن انواع جنبه های مختلف در مفاهیم متعدد به موارد مختلفی فکر کنید و تصمیم درستی را بگیرید. همچنین به این معنی است که آیا شما می تونید قادر به تطبیق دادن نحوه ارتباط خود با افرادی باشید که با آنها صحبت می کنید.

9. مهارت های مذاکره

مذاکره یعنی اینکه شما انواع مشکلات و مسائل را حل کنید و از بحرانهای مختلف جلوگیری کنید. در مذاکره افراد بیشترین تلاش های خود را برای حل کردن اختلافات انجام می دهند. افراد در این حالت به دنبال منافع متقابل و رسیدن به موفقیتی دو طرفه می باشند.

مهارت های مذاکره
مهارت های مذاکره

8. مدیریت خدمات

جهت گیری خدمات، یعنی فعالانه به دنبال راه‌هایی برای کمک به دیگران و رفع نیاز آنها می باشد. شما چقدر به افراد تیم، مافوق‌ها و افراد دیگر در اطراف صنعت کمک می کنید؟

7. قضاوت و تصمیم گیری

همانطور که سازمان‌ها اطلاعات بیشتری را جمع آوری می کنند،نیاز بیشتری به کارکنانی وجود خواهد داشت تا آن را تجزیه و تحلیل کنند و از آن برای اتخاذ تصمیمات هوشمند استفاده کنند. قضاوت خوب همچنین شامل دانستن این است که چطور از هم کار خود خرید کنید، یا پیشنهاد قوی به مدیر بدهید (حتی اگر این کار شما را محبوب نکند).

بعد از اینکه به طور کامل بخش 10 مهارت برتر موفقیت در کسب و کار را مطالعه کردید، پیشنهاد می کنم حتما مقاله ارزشمند و مفید 120 قانون موفقیت که به صورت جهانی می باشند را مطالعه کنید.

6. هوش هیجانی

روبات‌ها می توانند کارهای زیادی انجام دهند، اما آن‌ها هنوز آنقدر پیشرفته نشده‌اند که بتوانند افراد را به خوبی شناسایی کنند. کارفرمایان بر استخدام کسانی که از واکنش های دیگران و تاثیر خودشان بر دیگران آگاه هستند تاکید زیادی دارند.

به زبانی ساده‌تر یعنی کنترل احساسات فرد برای بالا بردن قدرت تفکر، اندیشه و تصمیم گیری می‌باشد که از مهمترین‌های کسب و کار می باشد.

موفقیت کسب و کار
موفقیت کسب و کار

5. هماهنگی با دیگران

باز هم، این موضوع تحت چتر مهارت‌های اجتماعی قرار می گیرد. شامل توانایی همکاری، سازگاری در رابطه با دیگران و حساسیت به نیازهای دیگران است. البته با توجه به شرایط محیطی، شرایط اقتصادی و شرایط بازار و اولویت بندی متفاوت می باشد.

4. مدیریت افراد

شامل توانایی انگیزه دادن به افراد برای کارایی بهتر، توسعه استعدادها و مهارت‌های کارمندان و انتخاب بهترین افراد برای یک شغل است. این مورد از حساس‌ترین و سخت‌ترین وظایفی می باشد که یک مدیر باید داشته باشد.

3. خلاقیت

ابتدا در سال 2015، خلاقیت در رده دهم لیست قرار گرفت. اما در حال حاضر یکی از سه مهارت برتر است که کارفرما به آن توجه زیادی دارد. زیرا هنگامی که تکنولوژی های جدید در حال پیشرفت می باشند و به صورت مداوم بر سر ما فرود می آیند. کارفرمایان خواهان افراد خلاق هستند که می توانند این فن آوری را برای محصولات و خدمات جدید اعمال کنند.

البته نمی توان به هر کسی خلاق گفت!؟ چرا که برخی از افراد ایده ای متناسب دارند و به فکرشان بروز می کند اما اگر نتوانند آن را عملی سازند، نمی توان به آنها خلاق گفت.

موفقیت کارآفرینی
موفقیت کارآفرینی

2. تفکر انتقادی

با افزایش اتوماسیون در کسب و کار، نیاز به انسان‌هایی که می‌توانند منطق و استدلال را به کار بگیرند افزایش می‌یابد. این به نوبه خود، به این دلیل است که ماشین‌ها باید به طور اخلاقی و بهینه هدایت شوند. کارفرمایان افرادی را با ذهن انتقادی می‌خواهند که می‌تواند استفاده یا سو استفاده از قدرت تکنولوژی را مورد ارزیابی قرار دهند و از آنها برای بهره‌مند شدن شرکت، مردم و آینده استفاده کند.

با استفاده از تفکر انتقادی شما می توانید توانایی درک بین ایده‌ها را داشته باشید. که مهمتر از همه باعث پیشرفت مهارت های زبانی و کلامی، خلاقیت و… می شود.

1. حل مسئله پیچیده

مسائل می تونند به دو صورت پیچیده و یا ساده در زندگی روز مره هر کسی اتفاق بیفتند، که هر دوی آن لازم می باشد و به نحوی مشکلی را حل می کنند. از مواردی که به حل کردن مسئله کمک می کند ساختار و طراحی می باشد. باید توجه داشته باشید که اگر به موقع تصمیم بگیرید خود باعث راحت‌تر شدن مسئله می شود، اینها می تونند شامل: شناسایی مسئله، ساختن تصویری واقعی از آن، پیدا کردن راه حل مناسب، تصمیم گیری، پیاده سازی و مانیتور کردن فیدبک‌ها (بازخوردها) می شود.

این گزارش نشان می دهد که 36 درصد از تمامی مشاغل در همه صنایع، تا سال 2020 به عنوان یک مهارت اصلی، نیاز به توانایی های حل مسائل پیچیده خواهند داشت.

نگاهی به این فهرست در مجموع بیندازید. متوجه خواهید شد که اگر می خواهید برای سال 2020 و بعد از آن آماده شوید، باید مهارت های اجتماعی خود را توسعه داده و با بهترین مهارت برای موفقیت کسب و کار و کارآفرینی به خوبی آشنا باشید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
10 + 21 =