معرفی ده کتاب برتر بازاریابی و کسب و کار

خانه » معرفی ده کتاب برتر بازاریابی و کسب و کار
دانلود بهترین کتاب بازاریابی و کسب و کار
دانلود بهترین کتاب بازاریابی و کسب و کار

زمان مطالعه: 15 دقیقه

معرفی ده کتاب برتر بازاریابی در راستای آشنایی با بهترین کتاب‌های موفقیت در این بخش از کتاب های وب سایت آموزشی آکادمی 98 ارائه می‌گردد. تا شما عزیزان علاقمند به ایجاد کسب و کار های اینترنتی بتوانید با مطالعه این مطلب بسیار جامع با چند کتاب کسب و کار اینترنتی و بازاریابی آشنا شوید و با مطالعه هر یک از آنها به اطلاعات بسیار خاصی در این باره دست پیدا کنید.

امروزه نویسندگان بزرگ دست به تهیه و انتشار چنین کتاب‌هایی می‌زنند تا زمینه کسب موفقیت در زندگی برای افراد فراهم باشد. که ما در ادامه به بررسی و معرفی 10 کتاب برتر بازاریابی خواهیم پرداخت تا شما بتوانید با انتخاب بهترین کتاب و الگو در این زمینه رشد و موفقیت چندانی را به دست بیاورید .

ده کتاب معروف بازاریابی و کسب و کار

امروزه با تغییر شرایط اقتصادی در جهان و به خصوص در ایران افراد مختلف بسیار زیادی هستند که به دنبال ایجاد کسب و کار های مختلفی هستند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن به بیشترین درآمد ممکن دست پیدا کنند که البته انجام این گونه موارد به همین سادگی گفتاری نیست و نیازمند برنامه ریزی دقیق و داشتن تجربه کافی می‌باشد، تا این عزیزان با ایجاد کسب و کار و بازاریابی بتوانند در مشکلات کاری خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند. به همین علت کتاب‌های برتر و محبوب بازاریابی می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی بالا بردن تجربه افراد علاقمند به ایجاد کسب و کار بازاریابی داشته باشد. به همین خاطر ما در این بخش به معرفی چند جلد کتاب کسب و کار و بازاریابی می‌پردازیم تا بتوانید با مطالعه هر کدام از این کتاب‌ها از تجربیات نویسندگان آنها برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار استفاده کنید .

1 . کتاب سرمایه گذار هوشمند , بنجامین گراهام

کتاب سرمایه گذار هوشمند یکی از با ارزش‌ترین کتاب‌های کسب و کار می باشد که توسط بنجامین گراهام یکی از بزرگترین اقتصاد‌ دان های ایالت متحده آمریکا نوشته شده است. در این کتاب تمامی اطلاعات مربوط به شرایط یک سرمایه گذاری مطمئن و پرسود گنجانده شده است ، تا بتوانید با مطالعه این کتاب بسیار با‌ ارزش به اطلاعات بسیار کاملی درباره موفقیت و بازاریابی دست پیدا کنید . بنجامین گراهام را می‌توان یکی از موفق‌ترین افراد موجود در بورس سال های دهه 60 میلادی دانست ، که با نظریه پردازی‌ها و خرید‌‌های خود توانسته بود نامی معروف برای خود دست و پا کند . همچنین او با ارائه مشاوره در زمینه‌های ایجاد کسب و کار باعث شد تا همکاران او به او حسادت کنند و او از کار خود برکنار شود و به تهیه و عرضه این کتاب بپردازد.

سرمایه گذار هوشمند اثر بنجامین گراهام
سرمایه گذار هوشمند اثر بنجامین گراهام

محتویات کتاب بنجامین گراهام

در کتاب The Intelligent Investor ، بنجامین گراهام به بررسی موضوع خرید و فروش سهام بر اساس صبر و دانش از بازار می‌پردازد و شانس و اقبال را در زمینه سهام یک امر ناچیز و بی ارزش قلمداد می کند . این کتاب یکی از برترین کتاب های بازاریابی در جهان می باشد که در آن تمامی تجربیات مختلف بنجامین گراهام گنجانده شده است ، تا افراد با مطالعه آن بتوانند از تجربیات نویسنده استفاده کنند .همچنین او در این کتاب سرمایه گذار‌ها را از وجود خطا های اساسی محافظت می کند و به آنها روش های توسعه استراتژی طولانی مدت را برای کسب بهترین نتایج ممکن می آموزد .

2 . هوش هیجانی , دانیل گلمن

در این بخش از مطلب معرفی ده کتاب برتر بازاریابی به معرفی و تحلیل بیشتر کتاب هوش هیجانی اثر دانیل گلمن می‌پردازیم ، تا اطلاعات بسیار جامعی را در این باره در اختیار علاقمندان به ایجاد کسب و کار قرار دهیم. همواره داشتن IQ بالا نشانه‌ای از با هوش بودن افراد می باشد ولی این درصد بالا از هوش نمی‌تواند زمینه موفقیت و توسعه فردی شما را تضمین کند. به همین دلیل درست اندیشیدن و انجام امور درست مختلف می‌تواند شما عزیزان را در رسیدن به اهدافتان کمک کند ، که در کتاب دانیل گلمن به بررسی درست اندیشیدن و استفاده بهتر از آن پرداخته است.

قدرت هوش هیجانی اثر دانیل گلمن
قدرت هوش هیجانی اثر دانیل گلمن

محتویات کتاب دانیل گلمن

گلمن در این کتاب Emotional Intelligence که جزو یکی از بهترین کتاب‌های کسب و کار می‌باشد توانسته است با استفاده از اصطلاحات ساده و روان به معرفی و توضیح هوش هیجانی و اهمیت آن بر روی موفقیت افراد در زمینه‌های مختلف مانند کسب و کار و … بپردازد . در کتاب هوش هیجانی ، دانیل گلمن بر این نکته تاکید می کند که هوش هیجانی می‌تواند نقشی بسیار مهم را در برابر IQ برای رسیدن به موفقیت ایفا کند. در نتیجه افرادی که بتوانند با تسلط به این هوش در مسائل مختلف خود تصمیم گیری کنند زودتر به موفقیت و نتیجه خواهند رسید. به همین خاطر خواندن این کتاب می‌تواند برای کسانی که به تازگی وارد کسب و کار و بازاریابی شده اند بسیار با‌ ارزش باشد و تجربیات بالایی را در این باره در اختیار آنها قرار دهد.

3 . کتاب رضایت‌مندی در کسب و کار اثر تونی شی

رضایت‌مندی در کسب و کار یکی دیگر از کتاب‌هایی می باشد که می‌خواهیم در این بخش از مطلب معرفی 10 کتاب برتر کسب و کار و بازاریابی به بررسی و تحلیل ویژگی‌های آن بپردازیم. کتاب رضایت‌مندی در کار اثر تونی شی می باشد که در حال حاضر به عنوان مدیر عامل شرکت اینترنتی کفش و لباس شناخته می‌شود . تونی شی را می‌توان یکی از معروف‌ترین کارآفرین‌های اینترنتی دانست که فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر در دانشگاه هاروارد می باشد و این امر باعث شده بود که به تاسیس شبکه تبلیغات اینترنتی اکس چنج بپردازد. لازم به ذکر است که تونی شی بعد از مدت‌ها این شبکه فوق‌العاده را به مبلغ 265 میلیون دلار به شرکت مایکروسافت می‌فروشد.

رضایت‌مندی در کسب و کار اثر تونی شی
رضایت‌مندی در کسب و کار اثر تونی شی

اطلاعات کتاب تونی شی

تونی شی در تهیه کتاب رضایت‌مندی در کسب و کار به عنوان یکی از ده کتاب برتر بازاریابی توانسته است با بیان داستان‌ها و خاطرات مختلف خود در پیشرفت خود و همچنین شکست‌هایی که خورده است اطلاعات بسیار جامعی را در اختیار نو‌‌ آوران کسب و کار قرار دهد. به همین دلیل ما تهیه و مطالعه این کتاب با‌‌‌ ارزش را که در آن چشم انداز های رسیدن به موفقیت گنجانده شده است پیشنهاد می کنیم. زیرا شما می‌توانید با مطالعه این کتاب برتر کسب و کار به راحتی به شناخت فرصت‌ها و راهکار های موفقیت دست پیدا کنید و از هر گونه شکست احتمالی در کسب و کار خود اجتناب کنید .

4 . نوپای ناب اثر اریک ریز

کتاب نوپای ناب را می‌توان یکی از مهم‌ترین کتاب‌های مربوط به موضوع کسب و کار دانست که اریک ریز توانسته است به تهیه و عرضه آن بپردازد ، تا  عزیزان علاقمند به تشکیل کسب و کار بتوانید با مطالعه این کتاب اطلاعات بسیار کاملی را درباره چگونگی تاسیس کسب و کار به دست بیاورید. اریک ریزفارغ‌التحصیل دانشگاه ییل می‌باشد که به عنوان یک کارآفرین معروف شناخته می شود. او ابتدا دست به نوشتن جملات انگیزشی در وبلاگ زد و سپس این سخن‌ها و ایده‌ها را تبدیل به کتاب The Lean Startup یا همان نوپای ناب کرد که این امر باعث معروفیت او شد .

کتاب The Lean Startup

امروزه وقتی به کتابخانه‌ها برای خرید کتاب های کسب و کار و راه های موفقیت مراجعه می کنید خواهید دید که قفسه و ویترین تمامی کتابخانه‌ها پر از این چنین کتاب‌هایی می باشند، که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌هایی می باشند و اغلب عمده موضوعات آن به خوب بودن کارآفرینی و داشتن کسب و کار می‌پردازند و در آنها نشانه‌هایی از راه های رسیدن به موفقیت دیده نمی‌شود. ولی در کتاب نوپای ناب همچون کتاب جادوی فکر بزرگ دو مفهوم یادگیری و تجربه کردن را در کنار هم به کار ببرد ، تا بتوانید با این کتاب به راحتی و قدم به قدم با روش‌های مدیریت و ساخت یک کسب و کار بزرگ آشنا شوید. اریک ریز در این کتاب The Lean Startup توانسته است شرکت های بزرگ را مثال بزند تا شما اطلاعات کاملی را درباره ساخت کسب و کار به دست بیاورید .

نوپای ناب اثر اریک ریز
نوپای ناب اثر اریک ریز

محتویات کتاب اریک ریز

در کتاب نوپای ناب به عنوان کتاب برتر بازاریابی ، اریک ریز توانسته است این ذهنیت را به وجود آورد که شما می‌توانید به جای تلف کردن خود بر روی طرح‌های بسیار پیچیده و سخت به تست چشم انداز و هدف خود به صورت مستمر بپردازید ، تا بتوانید به بهترین نتایج ممکن در کوتاه‌ترین زمان ممکن دست پیدا کنید . کتاب نوپای ناب The Lean Startup می‌تواند به عنوان یک الگو برای کسانی که به دنبال ساخت یک کسب و کار باشند تلقی شود و اطلاعات بسیار جامعی را در اختیار آنها در زمینه کسب موفقیت قرار دهد .

5 . سرسختی در زمینه پول آفرینی ، آنتونی رابینز

سرسختی در زمینه پول آفرینی را می‌توان یکی از کتاب‌های انگیزشی و کسب و کار مربوط به نویسنده معروف آنتونی رابینز دانست. آنتونی رابینز را می‌توان یکی از معروف‌ترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی در سطح جهان دانست که توانسته است به انتشار کتاب‌های مختلفی در زمینه موفقیت بپردازد . آنتونی رابینز بنا به شرایطی که داشته نیز در مرکز توجه قرار داشته به طوری که او ابتدا دارای وزنی بالای صد کیلو بوده است و نمی‌توانسته به انجام امور مختلف بپردازد ، سپس با عزم و اراده بالای خود توانسته به کاهش وزن بپردازد . او امروز به عنوان یکی از برترین سخنرانان انگیزشی در جهان شناخته شود .

سرسختی در زمینه پول آفرینی اثر آنتونی رابینز
سرسختی در زمینه پول آفرینی اثر آنتونی رابینز

کتاب Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook

در کتاب سرسختی در زمینه پول آفرینی Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook آنتونی رابینز توانسته است تمامی راهکار‌های موفق ترین سرمایه گذاری برای دستیابی سریع‌تر و بدون دردسر به پول را به شما عزیزان معرفی کند تا علاقمندان به ایجاد کسب و کار خود بتوانند با مطالعه این کتاب بسیار با‌‌ ارزش از سخنان این سخنران بسیار معروف استفاده ببرند. همچنین در این کتاب راهکار‌ های مدیریت عالی را برای کمتر زیان دیدن و بیشترین سود ممکن را نیز مورد بررسی قرار می دهد ، که این امر باعث جامع‌تر شدن کتاب Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook شده است .

6 . سرسختی : قدرت اشتیاق و پشتکار اثر آنجلا داکورث

یکی دیگر از مهم‌ترین کتاب‌های معروف بازاریابی در جهان ، کتاب سرسختی قدرت اشتیاق و پشتکار Grit: The Power of Passion and Perseverance می‌باشد که ما در این بخش به بررسی و تحلیل بیشتر آن خواهیم پرداخت ، تا اطلاعات بسیار جامعی را در این باره در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . این کتاب توسط یکی از سخنرانان شبکه TED یعنی خانوم آنجلا داکورث تهیه و منتشر شده است و برای کارآفرینی و توسعه کسب و کار بسیار مناسب است. در این کتاب موضوعاتی در رابطه با سرسختی برای رسیدن به اهداف گنجانده شده است ، تا افراد مختلف بتوانند با مطالعه این کتاب سر سختی ، قدرت اشتیاق و پشتکار امید خود را از دست ندهند و بتوانند با تلاش بیشتر به ادامه کار خود بپردازند. علاقمندان به ایجاد یک کسب و کار می‌توانند در شرایط مختلف به مطالعه کتاب Grit: The Power of Passion and Perseverance بپردازند.

سرسختی ، قدرت اشتیاق و پشتکار اثر آنجلا داکورث
سرسختی ، قدرت اشتیاق و پشتکار اثر آنجلا داکورث

7 . وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید , گرنت کاردونه

کتاب وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید جزو ده کتاب برتر بازاریابی می‌باشد که در این مقاله سعی بر معرفی این کتاب داریم. کتاب Be Obsessed Or Be Average توسط گرنت کاردونه که یکی از معروف‌ترین فروشنده‌های جهان می‌باشد تهیه و منتشر شده است ، تا افرادی که به دنبال کسب و کار و بازاریابی می‌باشند بتوانند با تهیه و مطالعه این کتاب با راه و روش‌های مختلف فروش آشنا شوند .

وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید اثر گرنت کاردونه
وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید اثر گرنت کاردونه

کتاب Be Obsessed Or Be Average

در کتاب وسواسی باشید یا معمولی بمانید Be Obsessed Or Be Average به این نکته اشاره شده است که افراد مختلف در زمینه‌های مختلف کاری باید از حالت معمولی خارج شوند و اهداف مورد نظر خود را به صورت جدی و دیوانه وار دنبال کنند، تا بتوانند به بهترین نتیجه مد نظر خود دست پیدا کنند . این کتاب برای عزیزانی که به دنبال ایجاد یک کسب و کار می باشند می‌تواند بسیار موثر واقع باشید و شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک کند .

8 . چگونه می‌توان بر دوستان پیروز شد و بر افراد تاثیر گذاشت , دیل کارنگی

امروزه چگونگی رفتار افراد در یک کسب و کار و رسیدن به موفقیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. زیرا باید بتوانید در شرایط مختلف بهترین رفتار ممکن را انجام دهید ،تا از شرایط مختلف بهترین نتایج را به دست بیاورید . در این بخش از معرفی بهترین کتاب‌های بازاریابی و کسب و کار به معرفی کتاب چگونه می‌توان بر دوستان پیروز شد و بر افراد تاثیر گذاشت می‌پردازیم. این کتاب توسط دیل کارنگی که یکی از کار آفرینان مهم جهان شناخته می‌شود نوشته و منتشر شده است تا افراد مختلف بتوانند از آن بهترین استفاده را بکنند .

کتاب دیل کارنگی جزو 10 کتاب برتر بازاریابی

چگونگی رفتار نشان دهنده شخصیت شما و کار شما می‌باشد و این امر باعث جذب افراد مختلف به سمت شما می‌شود. به همین دلیل دیل کارنگی در کتاب چگونه می‌توان بر دوستان پیروز شد و بر افراد مختلف تاثیر گذاشت توانسته است 6 روش برای محبوبیت , 12 روش برای پیروز شدن طرز فکر , 9 روش برای تغییر افراد بدون رنجاندن آنها بگنجاند، تا شما بتوانید با استفاده از این کتاب بیشترین تاثیر‌گذاری را بر افراد داشته باشید .

9 . هفت عادت افراد تاثیر گذار اثر استفان کاوی

یکی دیگر از مهم‌ترین کتاب‌های مرتبط به موضوع کتاب بازاریابی ، کتاب هفت عادت افراد تاثیر گذار The seven Habits of Highly Effective People می‌باشد. کتاب 7 عادت افراد تاثیر گذار توسط استفان کاوی نوشته و منتشر شده است. در این نشریه به بررسی چند رفتار بسیار تاثیر گذار افراد تاثیر گذار و موفق پرداخته شده تا افراد مختلف بتوانند با مطالعه آن به اطلاعات بسیار جامعی در این باره دست پیدا کنند و بتوانند از این رفتار‌‌ها در جهت تمرکز بر روی اهداف برای رسیدن به موفقیت خود استفاده کنند .

هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی
هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی

کتاب The seven Habits of Highly Effective People

در کتاب هفت عادت افراد تاثیر گذار The seven Habits of Highly Effective People استفان کاوی به بررسی 7 عادت و رفتار مختلف که در میان مردم بسیار تاثیر گذار می‌باشد پرداخته است ، تا استفاده کنندگان عزیز بتوانند با استفاده از این کتاب هدف گذاری و اولویت قرار دادن کار‌های خود را برای رسیدن به موفقیت اصلاح کنند. کتاب 7 عادت افراد تاثیر گذار تا به امروز یکی از مهم‌ترین کتاب‌های موفقیت می‌باشد که به 40 زبان مختلف دنیا ترجمه شده است و مرز 20 میلیون نوبت چاپ را رد کرده است .

10 . از خوب به عالی , جیم کالینز

کتاب از خوب به عالی یکی از مهم‌ترین و با‌‌ ارزش‌ترین کتاب‌های بازاریابی می باشد که توسط جیم کالنز که به عنوان سخنران انگیزشی شناخته می‎‌شود نوشته و منتشر شده است. کسانی که به دنبال موفقیت و کسب بهترین نتایج در ایجاد یک کسب و کار می‌باشند می‌توانند با مطالعه آن به بهترین اطلاعات ممکن در این باره دست پیدا کنند .

از خوب به عالی اثر جیم کالینز
از خوب به عالی اثر جیم کالینز

کتاب بازاریابی Good to Great

در کتاب خوب تا عالی Good to Great به عنوان کتاب کسب و کار جیم کالینز بیشتر به بررسی نیاز‌‌های مختلف انسان می‌پردازد به این صورت که انسان بعد از محقق شدن نیاز‌هایش نیاز‌های مختلفی دیگر و بهتری در آن به وجود می‌آید و به داشته‌هایش راضی نمی‌باشد و به دنبال بهترین ها است. او در این کتاب به این نکته مهم اشاره می‌کند که شما لایق بهترین ها هستید و خود را محدود به چیز های خوب ندانید و به دنبال بهترین ها باشید تا بتوانید پیشرفت و موفقیت خود را به چشم ببینید .

همواره افراد مختلفی که به دنبال ایجاد یک کسب و کار واقعی و پر سود هستند به دنبال منابع و کتاب‌هایی می باشند که آنها را در راه رسیدن به موفقیت راهنمایی و کمک کند. در این بخش به عرضه مطلب معرفی ده کتاب برتر بازاریابی و کسب و کار پرداخته‌ایم، تا شما عزیزان بتوانید با بهترین و برترین کتب در زمینه بازاریابی و کسب و کار آشنا شوید و با مطالعه هر کدام از آنها به اطلاعات بسیار خوبی دست پیدا کنید .

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
22 + 22 =