5 راه برای یافتن استعدادهای پنهان

خانه » موفقیت و توسعه فردی » 5 راه برای یافتن استعدادهای پنهان
نحوه کشف استعداد های طبیعی و خدایی
نحوه کشف استعداد های طبیعی و خدایی

زمان مطالعه: 6 دقیقه

طبق فرهنگ لغت، استعداد موهبت طبیعی یک شخص است. استعداد یک توانایی یا ظرفیت طبیعی است که ما داریم، که ممکن است از خلاقیت ما تا توانایی های ورزشی ما را تغییر دهد. همه ما خواه یا ناخواه دارای استعداد هستیم و همیشه با ما همراه است. اما همیشه در تشخیص اینکه آنها چه چیزی هستند خوب نیستیم. بعضی اوقات آنها می‌توانند درست رو به روی ما باشند. اما متاسفانه نتوانیم ببینیم و آنها را از دست بدهیم.

اگر بتوانید استعدادهای خود را پیدا و مشخص کنید، می‌توانید به یک منبع شگفت انگیز دست پیدا کنید که می‌تواند به شما در هر جنبه از زندگی، از جمله تجارت و کسب و کار کمک کند. این که در جستجوی بهترین نوع کسب‌وکار هستید یا می‌خواهید راه‌هایی برای رشد آن پیدا کنید، ممکن است پاسخ در استعدادهای شخصی شما باشد و خود آنها را بیابید.

راه های کشف استعداد

اگر از 10 نفر بپرسید که استعدادهای شما چیست ؟ مطمئنا شما با پاسخ‌های گوناگونی رو به رو خواهید شد، چرا که به سادگی بسیاری از آنها استعداد هایشان را نمی دانند. زیرا افراد اغلب بیش از حد به آنچه در حال رخ دادن است، نزدیک می‌شوند تا به توانایی‌های طبیعی خود توجه کنند. بنابراین این جواهرات سالها بدون توجه و بدون استفاده از بین می‌روند!

پیدا کردن استعدادهای شما در واقع بسیار ساده تر از آن چیزی است که درک کنید. در این بخش از سری مقالات آموزش توسعه فردی و رشد 5 روش ساده برای یافتن استعدادهای پنهان شما آورده شده است که می‌توانید مطالعه کنید.

یافتن استعداد
یافتن استعداد

به حرف های دیگران توجه و گوش کنید

افراد اطراف شما معمولاً می‌دانند که استعدادهای شما چه هستند، حتی اگر شما کاری را نکنید و فقط در مورد آن فکر کنید. بسیار پیش آمده است که مردم به شما می‌گویند که در چه چیزی خوب هستید. اما بسیاری از ما اصلا گوش نکرده و با بی توجهی از کنار آن می‌گذریم. مثلا شده که بسیاری از افراد به ما گفته‌اند چقدر در حفظیات خوب هستید و یا مثلا در فلان ورزش خوب هستید.

مشخص کردن مواردی که برایتان آسان است

آیا شده تا به حال کارهایی را انجام دهید که واقعاً برایتان آسان و واضح است، در حالی که دیگران ممکن است در این کار به صورت گیج و گمراه شوند؟ اگر مواردی می‌باشد که شما به راحتی و کاملا آسان و بدون سختی انجام می‌دهید و معتقدید که برای دیگران نیز اینگونه است اشتباه می‌کنید، چون این گونه به نظر می‌رسد. بنابراین این موارد که برای دیگران سخت و برای شما راحت است یکی از راه های مشخص کردن استعداد شماست.

استعداد
استعداد

از چه چیزی لذت می‌برید

استعدادهای شما ممکن است به روش‌های دیگری نشان داده شوند. موضوعاتی وجود دارند که شما می‌توانید به اندازه کافی از آن بهره‌مند شوید؟ آیا شما به آنها عشق می‌ورزید و لذت می‌برید؟ به این فکر کنید که اگر زمان و وقت زیادی داشتید چه می‌کردید؟ اگر به سمت آنها کشیده شوید، این یک استعداد طبیعی است.

در حال حاضر صحبت نکنید!

آیا موضوع خاصی وجود دارد که شما دوست دارید درباره آن صحبت کنید، غالباً تا حدی که دوستانتان می‌خواهند شما را بزنند و تنبیه کنند که بس کنید؟ موضوع را باز و در نظر بگیرید، شاید این یکی از استعدادهای پنهان شما باشد یا به فردی دیگر متصل شده باشد.

استعدادهای پنهان
استعدادهای پنهان

سوال پرسیدن

از کسانی که می‌دانید ارزیابی صادقانه و عالی را راجع به آنچه فکر می‌کنید استعداد شما است به شما می‌دهند سوال بپرسید. از آنها بخواهید که عادات بد شما را نادیده بگیرند و به آنها اجازه دهید یک یا دو چیز را که فکر می‌کنند شما در آن با استعداد هستید با شما در میان بگذارند. از بسیاری از افرادی که شما را می‌شناسند سؤال کنید. در آخر، نتایج را گردآوری کنید و استعداد پنهان خود را در آن پیدا کنید.

عناصر اصلی

وقتی می‌دانید استعدادهایتان چیست، با زندگی خود احساس هماهنگی بیشتری می‌کنید. همچنین می‌توانید از استعدادها برای برتری در زندگی و موفقیت در کسب و کار استفاده کنید. این که آیا شما از این استعدادها در محصول یا خدمات خود بهره می‌برید یا از آنها برای شبکه سازی و ایجاد ارتباطات با کیفیت استفاده می‌کنید فرقی ندارد، مهم این است که آنها را بدانید. وقتی از استعدادهای خود سرمایه گذاری می‌کنید، دیگر احساس خستگی و نا امیدی نخواهید کرد. فقط احساس زندگی کردن و لذت به شما دست می‌دهد. پس فکر کنید و بدانید هر چیزی که کسب و کار و زندگی را لذت بخش تر کند، باید چیز خوبی باشد.

امیدوارم بتوانید استعداد خود را پیدا و ارزیابی کنید و در توسعه و رشد شخصی خود مورد استفاده قرار دهید. استعداد ها می‌توانند علاوه بر زندگی در کسب و کار، سرمایه گذاری و در نتیجه موفقیت کامل شما کمک بسزایی داشته باشند. اگر کسی استعداد خود را نداند مطمئنا بیهوده انرژی مصرف کرده و زندگی خود را از بین می‌برد.

توضیحات مختصر در رابطه با کشف استعداد ها

نحوه پیدا کردن استعدادهای درونی و طبیعی را در این بخش خدمت شما همراه همیشگی آکادمی 98 توضیح دادیم. به طور مختصر در ادامه چند قدم برای دستیابی به استعداد های شخصی اشاره می کنیم.

  1. نحوه یافتن استعداد؟

    هر شخصی ممکن است استعدادهایی داشته باشد که آنها بی خبر است. البته استعدادهایی هم وجود دارند که خود شخص از آن ها مطلع هست و ممکن است از آنها تا کنون استفاده کرده باشد یا نکرده باشد. اما بی شک تعدادی هم وجود دارند که بدون شک از آنها بی خبر هستید.
    یکی از بهترین روشها که می تواند کمکی زیادی به شما بکند، سوال کردن از دیگران است. اطرافیان شما قادر خواهند بود ویژگی های خوب و بد شما بهتر از خودتان بدانند. پس از دیگران حتما کمک بگیرید.

  2. نحوه استفاده از استعداد شخصی؟

    شما باید این موضوع را بدانید که ما دنبال پیدا کردن استعدادهای خود هستیم و دلیل آن بهره وری بهتر در زندگی و کسب و کار می باشد. پس در نتیجه بعد از پیدا کردن استعدادهای طبیعی شما باید از این قدرت و نیروی درون خود در راستای موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کار استفاده کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
11 × 4 =