راه هایی برای جذابیت و شناخت ویژگی افراد جذاب

خانه » موفقیت و توسعه فردی » راه هایی برای جذابیت و شناخت ویژگی افراد جذاب
راه هایی برای جذابیت
راه هایی برای جذابیت

زمان مطالعه: 8 دقیقه

همه به دنبال جذاب بودن از دیدگاه‌های مختلف می‌باشند یعنی به نحوی همه دوست دارند جذاب به نظر برسند و در این جذابیت از زیبایی هم برخوردار باشند. اما، واقعا این چه رازی می‌تواند باشد که همه زیبایی را دوست دارند و به سمت آن مجذوب می‌شوند؟ زیبایی اکثرا به صورت طبیعی و خدادادی می باشد که تمامی موارد چون رنگ چشم ، صورت و… در آن موثر می باشند.

اما جذابیت چی؟ آیا جذابیت هم به صورت طبیعی است؟ برعکس زیبایی ، جذابیت می‌تواند با استفاده از تمرینات و کارهایی بدست بیاید و مهمتر از همه جذابیت می‌تواند به اندازه زیبایی در انسان موثر باشد و دیگران را به سمت افراد جذب نماید. خوب حالا چرا ما می‌خواهیم جذابیت را با موفقیت در زندگی و کسب و کار مرتبط کنیم؟ جذابیت می‌تواند در جلسه‌ها و روابط دوستانه با رقیبان و شرکتهای همکار بسیار موثر باشد. به نحوی آنها را به سمت شما بکشاند تا بتوانید از آنها به نفع شرکت خود استفاده کنید.

چگونه جذاب به نظر برسیم

شاید شما در خانواده، اقوام و یا دوستان کسانی را بشناسید که به راحتی با استفاده از رفتارها و یا حرف‌هایی بتوانند بر روی دیگران تاثیر بگذارند و آنها را به سمت خود بکشانند یعنی دیگران به راحتی جذب آنها می‌شوند. در حالی که اگر به این افراد نگاه کنید ممکن است متوجه شوید که نه خیلی خوش قد و هیکل هستند، نه خیلی زیبا هستند. علاوه بر اینها مغرور و خود‌شیفته نیز هستند. یکی از مواردی که می‌توانید در جذاب بودن انسانها کمک کند رفتار آنها در موقعیت های مختلف می‌باشد شاید دلیل جذابیت افرادی که با ویژگی های ذکر شده به ذهن شما خطور کردند نیز همین جذابیت باشد.

ویژگی های افراد جذاب
ویژگی های افراد جذاب

جذابیت می‌تواند در موارد مختلفی سبب رسیدن افراد به اهدافشان شود برای مثال داشتن جذابیت فردی و جذابیت رفتاری برای یک مدیر می‌تواند موفقیت در کسب و کار را برای وی به ارمغان بیاورد به طوری که در سخنرانی ها و جلسات افراد به نحوی به سخنان وی مجذوب شوند و واکنش نشان دهند که همه چیز در طی جلسه به نفع وی تمام شود. از راهکار های تقویت فن بیان و خوب صحبت کردن داشتن جذابیت و کسب آن می باشد که در ادامه به معرفی راه هایی برای داشتن جذابیت می‌پردازیم

1. پوشیدن لباس مرتب و شیک از راه های کسب جذابیت

لباس علاوه بر نشان دادن تمدن و فرهنگ یک کشور می‌تواند شخصیت فرد را نیز مشخص کند. شما نباید بخاطر بعضی از علایق خود لباس نامناسب بپوشید که شخصیت شما را زیر سوال ببرد چرا که بیشتر افراد در نگاه اول از روی طرز پوشش شخصیت سایرین را تصور میکنند. از لباس های سنگین و مناسب استفاده کنید تا بتوانید خود را جذاب جلوه دهید.

لباس شما باید سنگین و با وقار باشد که ادب و شخصیت شما را به نمایش بگذارد، البته این بدین معنی نیست که در هر محیط و شرایطی باید کت و شلوار و یا لباس رسمی به تن داشته باشید بلکه باید بنا به جو هر مکانی و افراد حاضر در آن مجموعه و مکان به انتخاب لباس و پوشش خود بپردازید.

چگونه در برخورد با افراد جذاب باشیم ؟
چگونه در برخورد با افراد جذاب باشیم ؟

از دیگر موارد راجع به نحوه پوشش شما، استفاده از جواهرات زینتی مختلف است. این موارد در صورتی که در خور شما باشد و بیش از اندازه مصرف نشود مشکلی ندارد. شما باید خود کمی به فکر کردن بپردازید و بهترین ها را برای جذاب بودن خود در نظر بگیرید.

2. استفاده از زبان بدن از راه های داشتن جذابیت

استفاده از زبان بدن، یکی از مهم‌ترین و موثرترین راه ها برای نشان دادن جذابیت رفتاری می‌باشد تا افراد را به سمت خود جذب نمایید. اما باید مواظب باشید که به صورت صحیح از این روش استفاده نمایید نه اینکه بیش از حد یک رفتار را در پیش بگیرید و در تمام مدت حضور خود در مکانی از این روش استفاده نمایید. برای مثال، شما نباید دست هایتان را به هم قفل کنید و در تمام مدت این گونه باقی بمانید. باید آن را به صورت طبیعی و استفاده از دست‌ها را به اندازه کافی انجام دهید.

جذاب بودن در سخنرانی کاری
جذاب بودن در سخنرانی کاری

تُن صدا نیز یکی از موارد دیگر می‌باشد که باید توجه کافی داشته باشید. شما باید در حین صحبت کردن با طرف مقابل در برخی از مواقع تن صدا را بالا و در برخی از مواقع پایین بیاورید و از همه مهتر در حین صحبت کردن به چشمان طرف مقابل نگاه کنید چون تحقیقات نشان داده است اگر شما این کار را نکنید مخاطب خسته و حوصله‌اش سر می رود که این موارد جزو ویژگی های شخصیتی کارآفرینان موفق می‌باشد بنابراین این موارد را همواره در نظر داشته باشید.

3. حفظ آرامش و ریلکس بودن از راه های جذابیت

صدا و لحن گفتار صدا می‌تواند یکی از اساسی ترین موارد در جذاب به نظر رسیدن افراد باشد از این رو همیشه سعی کنید لحن صدای شما آرام و مناسب باشد. در برخی از موارد دیده‌ایم که برخی از افراد برای جلب توجه صدای خودشان را بالا برده و صحبت می‌کنند اما این اصلا درست نیست. مخصوصا اگر در جمعی پر سر و صدا باشید شمایی که آرام صحبت می‌کنید با شخصیت و جذاب تر به نظر خواهید رسید.

ویژگی های شخصیتی افراد جذاب
ویژگی های شخصیتی افراد جذاب

4. سخن چینی نکنید

اگر شما با کسی مشکل دارید نباید پشت سرش حرف بزنید و بهتر است رو در رو با وی مشکل خود را حل کنید. اگر شما پشت سر دیگران غیبت و حرف بزنید بر روی شخصیت شما اثر می‌گذارد و نمی‌توانید به نوعی جذابیت خود را نشان دهید. در عوض اگر می‌خواهید درباره کسی صحبت کنید، می‌توانید ار نقاط قوت و استعدادهایی که دارد صحبت کنید. اگر شما در رابطه با دیگران مثبت صحبت کنید مثبت حرف می زنید و دیگران از این ویژگی شما به عنوان یکی از برترین ویژگی هایی که انسان‌ها می‌توانند داشته باشند یاد می‌کنند.

5. مغرور نبودن از جمله ویژگی های افراد جذاب

شاید شما در مقابله با دیگران بسیار دانا و معلومات بسیاری داشته باشید اما این بدین معنا نیست که دانش و آگاهی شما سبب شود تا حس کنید به سایر افراد برتری دارید بلکه شما باید فروتن باشید، فروتنی و تواضع می‌تواند در جذابیت شما بسیار موثر باشد.

شما اگر در مورد چیزی اطلاع کافی ندارید لازم نیست بنا به غرور خود دروغ بگوید بلکه با فروتنی بهتر است رو راست بگویید که نمی‌دانم.

6. لبخند زدن از موارد داشتن جذابیت فردی

لبخند زدن به نحوی باعث می‌شود انرژی مثبتی هم برای خود و هم دیگران تولید کنید و آنها را به سمت خود جذب نمایید. لبخند زدن حتی باعث می‌شود از آنچه که هستید زیبا‌تر به نظر برسید بنابراین برای جذاب‌تر به نظر رسیدن خود خنده را به عنوان عاملی موثر از یاد نبرید.

چگونه فردی جذاب به نظر برسیم ؟
چگونه فردی جذاب به نظر برسیم ؟

7. برای داشتن جذابیت جسارت داشته باشید

شجاع باشید و همیشه طوری صحبت کنید که قاطعیت را در سخنان خود نشان دهید. این باعث می‌شود افراد روی شما طور دیگری فکر کنند و به سمت شما جذب شوند. همیشه به قول و وعده هایی که به افراد می‌دهید پایبند باشید، چنانچه بنا به مشکلاتی نتوانستید به قول خود عمل کنید با شجاعت اشتباه خود را قبول کنید.

8. کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش دهید

افرادی هستند که بیشتر حرف می‌زنند و دوست دارند با کسی باشند که به حرف های آنها گوش دهند. شما باید به عنوان یک فرد صبور بتوانید به حرف های او گوش دهید و نباید با بی حوصلگی از کوره در رفته و وسط کلام آنها بیفتید. باید بگذارید تمامی آنچه را می‌خواهند با شما در میان بگذارند. در حین گوش دادن بهتر است با حرکت دادن سر به وی بگویید که به صحبت های وی توجه دارید که با استفاده از این عکس العمل می‌توانید وی را بیشتر به خود مجذوب نمایید.

روش های کسب جذابیت فردی
روش های کسب جذابیت فردی

راه هایی برای جذابیت و ویژگی های افراد جذاب می‌تواند برای همه افراد جالب توجه باشد از این رو در این بخش از مطالب وب سایت آموزشی آکادمی 98 به معرفی راه‌هایی برای کسب جذابیت و بیشتر جذاب به نظر رسیدن پرداختیم که امیداواریم بتوانید با رعایت این ویژگی ها و جذابیت بیشتر در کسب و کار و تمامی مراحل زندگی خود موفق‌تر عمل کنید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
28 − 12 =