بهترین راه های ثروتمند شدن در زندگی با 16 پیشنهاد عالی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » بهترین راه های ثروتمند شدن در زندگی با 16 پیشنهاد عالی
راه های ثروتمند شدن
چگونه ثروتمند شویم؟

زمان مطالعه: 31 دقیقه

چگونه پولدار شویم؟ این سوال در ذهن همه وجود دارد و محال است کسی در زندگی این سوال برایش پیش نیامده باشد. برای شروع قبل از هر چیزی بهتر است بگوییم چند دقیقه شرایط محیط، خانواده و گذشته را کنار بگذارید و به پولدار شدن خود فکر کنید تا در ادامه با هم آنها را بررسی کنیم. مطمئنا شما برای اینکه راه‌های پولدار شدن را بیابید به بررسی مطالب زیادی پرداخته و نظرات زیادی را شنیده‌اید.

اما، بهتر است بگویم هیچ رازی برای ثروتمند شدن یک شبه وجود ندارد. ولی، سیستم‌های اثبات شده‌ای برای ثروتمند شدن و کسب موفقیت در زندگی وجود دارد. پس، بهتر است مواظب مطالبی که به صورت ناعادلانه و به نوعی کلاه بردارانه شما را راهنمایی می‌کنند باشید. در ادامه راه‌های ثروتمند شدن به صورت کلی برای شما عزیزان ارائه می‌گردد.

چگونه ثروتمند شویم؟

تقریبا همه ما ثروت زیاد را می‌خواهیم. اما در واقع تعداد کمی از مردم می‌دانند که برای دستیابی به این مورد چه کاری باید انجام دهند. ثروتمند شدن ترکیبی از شانس، مهارت و صبر است. برای ثروتمند شدن، باید خود را در مسیری قرار دهید که منجر به ثروت سازی شود. سپس با سرمایه گذاری در آن، پس انداز کردن پول و کاهش هزینه‌های زندگی، پولی را که عاقلانه با آن درآمد کسب می‌کنید اداره کنید. ثروتمند شدن کار آسانی نیست. اما با کمی پشتکار و تصمیم‌گیری ماهر و با تفکر، قطعا امکان‌پذیر است.

این را بدانید که برای هیچکس زود نیست که مسیر ثروت و موفقیت را طی کند. این که آیا شما تازه وارد حرفه خود شده‌اید یا به سمت مسیر بزرگ بعدی خود تلاش می‌کنید بسیار مهم است و اکنون زمان آن است که دیدگاه خود را به واقعیت تبدیل کنید. هیچ راه ثابت و سریعی برای ثروتمند شدن وجود ندارد. پس، به جای اینکه رویاپردازی خود را در مورد درآمدهای شش رقمی و … داشته باشید در ادامه راه‌های پولدار شدن با سرمایه کم را برای شما عزیزان ارائه داد‌ایم تا با استفاده از رعایت اصول معرفی شده در این مقاله از سایت آکادمی موفقیت 98 بتوانید هر چه زودتر به اهداف خود دست پیدا کنید.

چگونه پولدار شویم
چگونه پولدار شویم

1. برای حس زنده بودن رویاهای خود را پیدا کنید

این جمله که در جستجوی رویا و عشق خود باشید را تقریبا در میان سخنان و جملات انگیزشی شنیده‌ایم. بهتر است خود نیز با کمی تفکر آن را قبول کنید که این واقعیت است و انسان باید برای ادامه مسیر انگیزه داشته باشد و انگیزه داشتن نیز با مواردی نظیر اینکه رویا و عشق خود را پیدا کنیم امکان‌پذیر است. اگر بخواهید به زور و به نوعی با هل دادن ماشین خود را روشن کنید اصلا کار آسانی نیست، و به جایی که انتظارش را دارید نخواهید رسید. همیشه انسان در مسیری می‌تواند به موفقیت برسد که از طی مسیر آن لذت ببرد. به بیان دیگر، اگر عاشق کار خود باشید کسی جلو دار و رقیب شما نخواهد بود.

ارتباط لذت بردن از کار با پولدار شدن

واقعا خیلی کمتر اتفاق می‌افتد که فردی از کارش لذت نبرد و بتواند به درجات بالا دست یابد. به نوعی اصلا امکان‌پذیر نیست. اگر بتوانید به رویاهای خود برسید و کاری که از آن لذت می‌برید را داشته باشید، زمانی که در آینه خود را نگاه کنید خواهید دید فردی متفاوت در جلوی شما ایستاده است. در تفکر خود به حرف‌ها و مواردی می‌پردازید که اصلا فکرش را هم نمی‌کردید. شما قادر به انجام کار‌هایی می‌شوید که کسی نمی‌تواند انجام دهد. شما باید عشق خود را که از قدرتمندترین موتورها است برای موفقیت راه بیندازید. از همین الان شروع کنید و به دنبال عشق و رویای خود باشید. شاید بگویید دیر شده است. اما، این چنین نیست. شاید سال‌ها طول بکشد، باز هم مهم نیست. چرا که، واقعا ارزشش را دارد تا شب‌ها در حین خواب برای شروع کار فردای خود لحظه شماری کنید.

راه‌های پولدار شدن در ایران
راه‌های پولدار شدن در ایران

2. در بهترین شرکت و سازمان‌ها به عنوان بهترین کارمند کار کنید

علاوه بر کارآفرینان و مغازه دارها، دسته بزرگی از افراد چون کارمندها و … برای شخص دیگری کار می‌کنند و به نوعی در انواع مکان‌ها مشغول به کار هستند. این افراد نیز همانند ما و دیگر افراد آرزوی پولدار شدن را دارند. شما نباید به این فکر کنید که شغلی که مشغولش هستید برای پول درآوردن مناسب نیست. این جمله کاملا اشتباه است و نباید از آن استفاده کنید. شاید محل کار شما خوب نباشد. اما، می‌تواند بهترین مکان برای اثبات توانایی‌ها و ایجاد فرصت‌ها باشد.

برای پولدار شدن بهترین باشید
برای پولدار شدن بهترین باشید

پولدار شدن از طریق کارمندی

کارمند بودن می‌تواند یکی از بهترین جایگاه‌ها برای فرستادن شما به سمت موفقیت که همان راه‌های پولدار شدن است، باشد. اما نه اینکه همانند دیگر همکاران خود باشید! شما باید در بهترین مکان‌ها کار کنید. باید بهترین نسخه خود باشید و به عنوان بهترین کارمند کارهایتان را انجام دهید. در هر سازمانی که کار می‌کنید، مخصوصا بزرگترین آنها، انواع فرصت‌ها برای شما وجود دارد که از دید شما پنهان است. برای دیدن و استفاده شما باید یک فرد معتمد، توانا و مسئولیت‌پذیر باشید. هیچ چیزی به اندازه مشغول به کار بودن در محل کار خود و شرکتی موفق نمی‌تواند شما را برای موفقیت پرورش دهد. حتی دانشگاه، اینترنت و … .

از همین الان اقدام کنید و بدانید که در مسیر شغلی موفق و سازمانی موفق مشغول به کار هستید. اگر فکر می‌کنید شرکت شما از متخصصین تنبل و بدون مسئولیت پر است، باید زودتر به فکر تعویض باشید تا در شرکتی موفق توانایی‌های خود را به عنوان بهترین خود به اجرا بگذارید.

3. مداوم در حال یادگیری باشد تا بتوانید به متخصص تبدیل شوید

کسی که در رشته‌ای خاص بتواند متخصص باشد، یعنی دارای درآمد بالا است. همین بهترین بودن در رشته خود میان دیگر افراد یعنی پولدار شدن. اشتباه نکنید! متخصص شدن به معنی این نیست که بتوانید در یک هفته ناگهان به یک متخصص تبدیل شوید. این مورد ناگهانی غیر ممکن است، و باید همانند ژاپنی‌ها با تفکر کایزن به صورت قدم به قدم و کامل انجام شود. این مورد همانند مدال آوری در المپیک است. به صورتی که نفر اول تا سوم موفق هستند. اما، نفر اول با مدال طلا یعنی بیشتر از نقره و برنز تلاش کرده است.

یکی از راه‌های ثروتمند شدن، متخصص شدن

هیچ وقت از رشد و یادگیری نهراسید و آن را عقب نیندازید. اگر به دنبال یادگیری نباشید و آن را جدی نگیرید ممکن است فرصت‌های مختلفی را در جهت یادگیری از دست بدهید که غیر قابل تکرار باشند. با این کار شما هیچ وقت فرصت شناخت خود را نخواهید داشت که چه کسی بودید و چه توانایی‌هایی داشتید. از یادگیری ترسی نداشته باشید. بدانید غیر قابل تصور است که چه تخصص‌های راحت و ساده‌ای می‌توانند تبدیل به شغلی پر پول و درآمد تبدیل شوند. این کار فرقی ندارد چه چیزی باشد. شما ممکن است مغازه دار، حسابدار، وکیل، کارمند و …. باشید.

چگونه پولدار شویم ؟
چگونه پولدار شویم ؟

استخدام مربی برای تبدیل شدن به یک متخصص

تنها باید بهترین نسخه خود باشید. به این فکر نکنید که شغل شما چیزی نیست که بتواند شما را میلیاردر کند. باید بدانید اگر قادر باشید به نوک قله برسید زندگی خود را دگرگون خواهید کرد. به یاد داشته باشید شاید شما برای تبدیل شدن به متخصص، یک مربی نیاز داشته باشید. این شاید راه حل درستی برای شما نباشد. اما، در زمان‌هایی شما بدون مربی قادر نخواهید بود با مشکلاتی روبرو شوید و این مربی آن را برای شما راحت‌تر می‌کند. مربی می‌تواند باعث گرفتن تصمیمات درست شود، همان‌هایی که به تنهایی قادر به انتخاب نمی‌باشید.

4. در راه پول دار شدن انرژی خود را در راه مشکلات به درستی مصرف کنید

اگر نمی‌توانید پول دار شدن را به راحتی تصور کنید و یا راه‌های پولدار شدن را تصور کنید، لاغر شدن را در نظر بگیرید. امروزه تقریبا می‌توان گفت 75 درصد مردم در جستجوی تناسب اندام و لاغری هستند تا از فشار خون، چربی‌ها و … خلاص شوند. برای همین شاید حتی خود ما به دنبال غذا و راه ‌حل‌های مختلفی در تلگرام، اپلیکیشن باشگاه بدنسازی، تلویزیون و … هستیم تا با استفاده از آنها لاغر شویم. اما نکته ای که حائز اهمیت است این بوده که لاغر شدن همانند پولدار شدن دارای یک مورد مشترک هستند و آن هم این بوده که باید برای به دست آوردن آن عرق بریزید. همانطور که آرنولد شوارتزنگر می‌گوید: “با دستان در جیب از نردبان نمی‌توان بالا رفت”.

این مورد را شاید بسیاری از شماها قبول نداشته باشید. باز هم شاید نظر شما درست باشد. ولی مطمئن باشید کسی که به صورت هوشمندانه‌تر زندگی کند و کالری خود را در مواردی برای رسیدن موفقیت مصرف کند بهتر می‌تواند نتیجه بگیرد. زیرا، کالری هم همانند زمان محدود است و باید در موارد مورد نیاز صرف شود.

راه‌های درست مصرف انرژی

مثال، به جای اینکه زمانی را به پیاده روی اختصاص دهید، در زمان‌هایی که به محل کار خود می‌روید تا اداره پیاده‌روی کنید، تا هم به ورزش خود بپردازید تا ذهنتان نیز شاداب‌تر شود. از زمانی که می‌خواستید به آن اختصاص دهید برای کارهای مهمتر وقت بگذارید. شما با ورزش در صبح از ذهن بهتری برخوردار هستید و با دیدن آدم‌ها و چیزهای مختلف به افزایش خلاقیت خود کمک می‌کنید. شما فقط کافی است کمی به 24 ساعت شبانه روزی خود نگاهی بیندازید تا بدانید انرژی و کالری خود را برای چه مواردی صرف کنید.این به رسیدن در موفقیت شما کمک بسیاری می‌کند.

برای پولدار شدن باید کالری مصرف کرد
برای پولدار شدن باید کالری مصرف کرد

اگر می‌خواهید فقط بخورید و بخوابید و منتظر باشید که مثلا گنج پیدا کنید، این چنین نخواهد شد و به پولی که در رویاها تصویر می‌کند دست پیدا نخواهید کرد. مگر اینکه پدرتان قبلا عرق ریخته باشد و برای شما ارث باقی بگذارد و یا اینکه از راه ایده‌های خلاقانه کسب و کار بخواهید پول در آورید. آیا این چنین است؟ پس اگر جوابتان بله است به ادامه مقاله نیازی ندارید. اگر می‌خواهید پولدار شوید باید توان عرق ریختن را داشته باشید. باید هدف‌ها و کارهای مورد نیاز را که به صرف کالری نیازمند هستند یادداشت کرده و به دیوار بزنید.

برای همه حتی شما پیش آمده است که در حین جلسه زمانی که با تغییرات و یا پروژه مواجه می‌شویم از ترس اینکه نکند با شکست روبرو شویم عقب می‌ایستیم و به جلو روی نمی‌آوریم. بنابراین، این چالش‌ها به دیگر افراد می‌رسد تا در حین موفقیت نیز از آنها درس یاد بگیرید. اما این تنها دلیلی است که باعث افتادن شما می‌شود. شما نباید از چالش و مشکلات ترسی داشته باشید. حتی اگر می‌دانید اعتماد به نفس بالایی دارید به رئیس و مدیر خود بگویید دنبال چالش هستید.

5. استفاده بهینه از زمان

زمان برای همه یکسان است. یعنی چه برای شما، چه برای رئیس جمهور، چه برای یک فرد بیکار و برای همه یکی است. یک دقیقه همان یک دقیقه است. باید بدانید در چه کاری زمان خود را استفاده می‌کنید. شما امروزه بیشتر زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی چون تلگرام، اینستاگرام می‌گذرانید. اما، یک دانشجو با درس خواندن می‌تواند در مدت 3 سال دکترای رشته مورد علاقه را دریافت کند. یک گارسون رستوران با کار کردن رستوران کوچک خود را افتتاح می‌کند. همین باعث می‌شود این فرد به صورت مداوم دارای موفقیت شود. شما هم باید به نحو احسن از زمان خود استفاده کنید. یک موبایل با در دست داشتن شبکه های اجتماعی می‌تواند بیشتر زمان شما را در نابودی قرار دهد و یا نه می‌تواند باعث نابودی شما برای یادگیری یک تخصص شود. تصمیم با شماست.

چگونه سریع ثروتمند شویم؟
چگونه سریع ثروتمند شویم؟

استفاده درست از زمان، از راه‌های ثروتمند شدن

زمان و دقیقه‌ها همانند سکه‌هایی هستند که می‌توانند برای تفریح خرج شوند و یا نه برای سرمایه‌گذاری در آینده و موفقیت خرج شوند. مثلا، همین الان به سراغ موبایل خود بروید و اپلیکیشن‌های خود را چک کنید. آیا بیشتر آنها مربوط به بازی هستند؟ آیا شما دارای اپلیکیشن متناسبی برای تخصص چون یادگیری زبان هستید؟ اگر می‌خواهید بدانید چگونه پولدار شوید؟ باید بتوانید زمان خود را مدیریت و در راستای موفقیت داشته و صرف کنید. موبایل یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های دنیا است که قسمت بزرگی از زندگی روزمره را اشغال کرده است. این مورد هم می‌تواند برای موفقیت مفید باشد و هم می‌توان باعث هدر دادن وقت ما شود.

6. اطراف خود را به دقت بنگرید و فرصت‌ها را مشاهده کنید

دقت کردن به اطراف و به نوعی تیزبینی به همراه تفکر سیستمی چه ارتباطی با راه‌های پولدار شدن دارند؟ قبل از هر چیزی می‌توان گفت تفکر سیستمی یعنی ما قادر به مشاهده موارد زیرینی اتفاق باشیم. همین باعث می‌شود قادر به تشخیص روابط تشکیل دهنده اتفاق باشیم تا بتوانیم اتفاق را تکرار کنیم. مواردی که بیان شد به تیزبینی و استفاده از فرصت‌ها به نحو احسن بستگی دارد. زیرا اگر شما در کارتان دقت کافی نداشته باشید ممکن است برخی از اتفاقات به ظاهر کوچک را ندیده و همین اتفاق کوچک که دارای اطلاعاتی کافی است باعث می‌شود نتوانیم سیستمی درست برای خود بسازیم.

استفاده از فرصت مناسب راه ثروتمند شدن

مثال، در حین سفر کردن با فردی برخورد می‌کنید که دارای کفش‌هایی خاص بوده و خود آنها را می‌دوزد. شما ممکن است فقط به آن فرد “خسته نباشید” بگویید و رد شوید. اما، اگر دنبال فرصت‌ها بوده و کمی تیزبین باشید به مدهای شهر خود فکر می‌کنید و قیمت‌ها را بالا و پایین می‌کنید تا بدانید این محصول می‌تواند نیازی عالی برای مشتریان شما در بازار باشد یا نه؟ چه میزان قیمتی برای آن مناسب است؟ و بسیار سوالات دیگر که می‌تواند سیستم ذهنی شما را تشکیل داده و باعث پولدار شدن شما باشد. این تنها مثالی بیش نبود. اما، این گونه فرصت‌ها در زندگی شما بسیار اتفاق افتاده است و شما از کنارش بدون توجه رد شدید. در این گونه مواقع تنها چیزی که به فکر شما می‌رسد این بوده که ، چون کسی تا به حال این کار را نکرده و یا این ایده را انجام نداده است پس متناسب نیست. این چنین نیست. برعکس، بسیاری از این فرصت‌ها در اطراف شما وجود دارد که نیازمند تفکر و تیزبینی شما است.

روش‌های پولدار شدن
روش‌های پولدار شدن

تامین نیاز بازار، راهی برای کسب ثروت

از دیگر مواردی که در پولدار شدن شما بسیار موثر است دیدن نیازهای بازار است. ممکن است به عنوان مثال شما آگهی‌های استخدام را در مورد کار خود مشاهده کنید و یا اینکه در کشوری دیگر تخصصی در حال رشد است. شما باید تیزبین باشید و متوجه شوید که در صورت زود اقدام نکردن فرصت بزرگی را از دست می‌دهید.

7. همانند پولدارها رفتار کنید و به مکان‌هایی که پولدارها می‌روند بروید

با دیدن این عنوان می‌توانم حدس بزنم بسیاری از شماها چه می‌گویید! شما حتما با خود می‌گویید من نمی‌خواهم تظاهر به چیزی کنم که نیستم. می‌خواهم خودم باشم. این درست است. اما، شما چرا این مطلب را می‌خوانید؟ فقط بخاطر پیدا کردن پاسخ این سوال که” چگونه پولدار شوم؟” و آشنایی با راه‌های پولدار شدن در ایران . برای اینکه بدانید پولدار شدن دارای چه روش‌هایی است باید با این گونه تلخی‌ها هم مواجه شوید، این واقعیت است. پس لطفا برای ادامه مقاله تفکرات قبلی خود را به صورت کلی دور بیندازید. ظاهر بسیار با اهمیت است. نه تنها در کار، بلکه در زندگی نیز بسیار با اهمیت است. به ظاهر خود برسید. شاید شما تنها در موارد خاص کمی به خود برسید و مثلا در مقابل همسر خود با ظاهری ژولیده حاضر می‌شوید. شاید همسر شما چیزی نمی‌گوید. اما، مطمئن باشید که حتی او هم شاکی است چه برسد به اینکه کسی برای اولین بار شما را در سر کار، مصاحبه شغلی و … می‌بیند.

نحوه لباس پوشیدن افراد پولدار

چه برای شغلی جدید درخواست داده باشید و چه دارای کار فریلنسری باشید، باز هم ظاهر شما مهم است و در نگاه اول ظاهر است که قیمت شما را تعیین می‌کند. پس همین الان به فکر خرید لباس‌های جدید و به نوعی گران قیمت باشید. حتی اگر قرار است در خانه بمانید و تنها چند قدم در خیابان پیاده روی کنید. چون با داشتن ظاهری بد شما شانس پولدار شدن کمی دارید. ولخرجی کردن همیشه بد نیست در برخی از مواقع بسیار خوب است که شما به سفری چند روزه در هتل‌های 5 ستاره و لوکس بروید.

برای ثروتمند شدن همانند پولدارهای رفتار کنید
برای ثروتمند شدن همانند پولدارهای رفتار کنید

ثابت شده است که موفقیت‌های بزرگ برای پولدار شدن و یا به نوعی فرصت‌های خوب در محیطی اتفاق می‌افتد که ثروتمندهای زیادی در متر مربع قرار گرفته است. مثلا، شما خود بگویید آیا فرصت‌های جدید و یافتن دوستان بسیار در هتل‌ها و باشگاه‌های بدنسازی لوکس بیشتر است یا در مسافرخانه‌های دور از شهر و باشگاه‌های ارزان قیمت؟ درست است در مکان‌های لوکس و به نوعی مکان پولدارها. چرا که اینجا ایران است و با هر نقطه‌ای از جهان فرق دارد. شما به عنوان مثال می‌توانید در این مکان‌ها فرصت‌هایی مختلف برای انواع کارها داشته و بیابید.

8. تمرینات روزانه خود را از نوع مهارت‌های مذاکره و افزایش کاریزما قرار دهید.

درست است که شما به قول خودتان هفت خط هستید. اما، بدون رو در بایستی باید بگویم مطمئنا از مذاکره چیزی نمی‌دانید. عصبانی نشوید! چرا که قدرت مذاکره دارای انتها نیست و باید بر روی آن بسیار کار کنید. از مواردی که برای داشتن مهارت مذاکره بسیار مهم است کار کردن و تمرین بر روی زبان بدن، فن بیان و … است. اما، کاریزما شدن نیز این چنین است و در ایران به نوعی کاریزما زیاد است، پس باید طوری باشید که در مقابل با این کاریزماها بتوانید تاثیر بیشتری بر روی افراد قرار دهید.

کاریزمای تاثیر گذار همانند مذاکره دارای اصولی است. از جمله مزیت‌های داشتن زبان بدن و فن بیان تاثیر گذار این بوده که می‌تواند فرصت‌های خوبی را برایتان فراهم کند. در صورت نداشتن این مهارت‌ها مطمئن باشید کسی ارزش شما را نمی‌داند. و اما علاوه بر موارد بیان شده شما باید در برخورد خود نیز تغییرات انجام دهید تا بتوانید در اولین برخورد جذاب به نظر بیایید و فرصت‌های جدید را بدست آورید.

قدرت مذاکره و افزایش کاریزما برای پولدار شدن تمرین کنید
قدرت مذاکره و افزایش کاریزما برای پولدار شدن تمرین کنید

9. پس انداز، سرمایه‌گذاری و مدیریت هزینه در هر زمانی

یکی از بهترین راه‌های ثروتمند شدن، سرمایه گذاری است. اما برای سرمایه‌گذاری پول لازم است! در این میان ممکن است هر شخصی درآمد بالایی نداشته باشد تا بتواند پس انداز و در نتیجه پول لازم برای سرمایه گذاری داشته باشد. این چنین فکر نکنید، نه تنها شما بلکه هر کسی می‌تواند پس انداز کند و در آخر به سرمایه‌گذاری روی آورد و یا نه به راههای پولدار شدن با سرمایه کم روی آورد. برای این کار می‌توانید از ساده‌ترین راه که مدیریت هزینه است اقدام کنید. اما، این که شما خود مدیریت ندارید و می‌خواهید بدون سختی لاغر شوید خود فرق دارد و همانند این است که بخواهید در حین خوابیدن پولدار شوید.

نحوه مدیریت هزینه‌

چیزی که برای بسیاری از ما دشوار است مدیریت هزینه است. در این مواقع بهتر است خود را در عمل انجام شده قرار دهید. یعنی، مثلا وام بگیرید، زمین بخرید و قسطش را بدهید و … . اگر همسر شما دارای ولخرجی‌های نامناسب است خیلی شفاف به او بگویید که اگر او این کارها را انجام دهد چه مواردی را از دست می‌دهد.

مدیریت هزینه‌ها، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در پولدار شدن
مدیریت هزینه‌ها، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در پولدار شدن

از سرمایه‌گذاری ترسی نداشته باشید، حتی اگر دارای ریسک باشد. اگر مطمئن نیستید که چه کاری انجام دهید با یک متخصص بازار سهام و یا افراد دیگر در رابطه با سرمایه گذاری مشورت کنید. شما نباید فکر کنید که با نگهداری پول در بانک می‌توانید سود بالایی داشته باشید. به یاد داشته باشید که پس انداز در زندگی و موفقیت بسیار مهم است و پس انداز فقط به مشکلات پیش بینی نشده ختم نمی‌شود. پس انداز کمک می‌کند تا در کنار فرصت‌ها با حسرت عبور نکنید و همیشه پولی برای ریسک کنار گذاشته باشید.

10. تخصص‌های کمیاب را یاد بگیرید نه تخصص‌های رایج

از راحت‌ترین راه‌ها برای پولدار شدن خاص و نادر بودن است. الماس بدون هیچ دلیل فیزیکی بسیار گران قیمت است. پس شما هم این چنین باشید و شانس پولدار شدن خود را بالا ببرید. برای مثال، همیشه تحقیقات را انجام دهید تا ببینید که بیشتر افراد به چه مواردی علاقه دارند و به نوعی چه موردی کمیاب است. چرا که اولین روش قیمت‌گذاری این است که هر چیز چه مقدار کمیاب است.

تخصص‌های کمیاب را یاد‌ بگیرید تا پولدار شوید
تخصص‌های کمیاب را یاد‌ بگیرید تا پولدار شوید

برای این موارد می‌توانید از هر تخصصی چون کامپیوتر، صنعت، هنر و … استفاده کنید. در این گونه مواقع قیمت گذاری براساس کمیاب بودن نیز فرق دارد. در دیگر کشورهای دنیا یادگیری تخصص کمیاب بسیار دشوار است. چرا که دارای تقاضای کمی است و یادگیری به قدری سخت است که متخصصین در آن نیز کم شده است. اما در ایران ، تخصص‌های پر تقاضا موجود است که افراد کمی در آن تخصص دارند و دارای درآمدهای بسیاری هستند، این موارد توسط افراد به معنا زرنگ و تیزبین تعلق دارد.

داشتن تخصص نایاب یکی از راه‌های پولدار شدن

شما باید بدانید چقدر ارزش دارید و به نوعی نادر هستید. باید قیمت خود را بدانید و ارزان خود را نفروشید. اگر در کار خاصی تخصص دارید که بیشتر افراد به آن علاقه داشته و تقاضای زیادی دارد قیمت خود را بالا ببرید. چرا که اگر تخصص شما کمیاب است و می‌خواهید در جایی مشغول به کار شوید کارفرما هیچ وقت ارزش دقیق بر روی شما نمی‌گذارد. نه تنها کارفرما، هر کسی به فکر منافع خود است. تا از طریق تخصص شما آن را بدست آورد. مورد مهمی که در اینجا باید بیان شود این است که اشتباه نکنید و به این فکر نباشید که کمیاب بودن به این معنی است که کسی آن را نشناسد و یا تقاضایی نداشته باشد. کمیاب بودن در عمق تخصص و یا شاخه خاصی از آن است که دارای تقاضا است اما نیروی کافی برای آن وجود ندارد.

11. دوستان خود را به درستی انتخاب کرده و به مدیریت شبکه دوستان خود بپردازید

ثروتمندان پول خود را به واسطه تلاش و تفکری که داشته‌اند بدست آورده‌اند. اما، بیشتر این فرصت‌های پول آور به واسطه دوستانشان بوده و است. هر فرصتی که برای شغل‌ها موثر است و می‌خواهید از کارآفرینی تا هر فرصت دیگری، با دوستان شما امکان‌پذیر است. با شبکه دوستان بزرگتر شما بدون تردید به آنها دست پیدا خواهید کرد. حتی با داشتن دوستان با کیفیت فرصت‌های شما بیشتر نیز خواهد شد. دوستان می‌توانند دارای تخصص‌هایی باشند که شما از آنها برخوردار نیستید، همین دوستان به شما در تحقق هدف‌ها کمک می‌کنند. شما باید دوستان خود را بسیار درست انتخاب کنید. اگر دوستان شما در سازمان‌های بزرگی باشند و به مدیریت ارتباط خود پرداخته و دارای حضور فعال‌تری در حافظه آنها باشید، در صورت پیش آمدن فرصتی مناسب برای آنها، شما را گزینه مناسبی می‌دانند و انتخاب می‌کنند. شما باید از تخیل دست بکشید. دوران یافتن طلا در کوه و دشت تمام شده است، در دوران کنونی باید فرصت پولدار شدن را در نزد دیگران پیدا کرد.

تاثیر دوستان در ثروت اندوزی

دوستان تنها به فرصت ختم نمی‌شوند. دوستان خوب و با کیفیت در شخصیت، فرهنگ اجتماعی، مهارت، تخصص، ایده و … مهم و با پولدار شدن تاثیر مستقیم دارند. دوستان را می‌توان منبعی بی پایان از دانش و فرصت دانست. اما، اینها تنها به شما بستگی دارند و با توجه و مدیریت عالی ارزش دارند. اگر دوستان شما به درستی انتخاب نشوند و تنها برای رفع تنهایی و خوش‌گذرانی باشند، شما نخواهید توانست به نتایج قابل قبول در ثروتمند شدن دست پیدا کنید. اشتباه نکنید و به این فکر نباشید که برای کسب سود باید دوستان شما متخصصی فوق‌العاده و یا پولدار باشند. دوست خوب کسی است که به شما انگیزه دهد و در شادی و غم و سختی‌ کنارتان باشند و تنها نمانید. این گونه است که به هدف خود می‌رسید. برای داشتن رشد باید با افرادی بهتر از خود دوست شوید.

دوستان درستی انتخاب کنید تا در کارها کمک‌تان کنند
دوستان درستی انتخاب کنید تا در کارها کمک‌تان کنند

این کار شاید از روی اشتباه، سخت برداشت شود. اما، این چنین نیست! برای آسان کردن این کار راه‌ها و ابزارهای مختلفی موجود است. بگذارید قضیه را روشن کنیم. امروزه شما حتما دارای کامپیوتر و گوشی هستید که قابلیت اتصال آنها به اینترنت وجود دارد. پس همین الان اقدام کنید و افرادی را که به عنوان دوست می‌توانند شما را در آنها حتی یک درصد یاری کنند در دفترچه گوشی خود ذخیره و در مورد فرد مورد نظر خود توضیحاتی بیان کنید. شبکه‌های اجتماعی بهترین ابزار هستند. از طریق این شبکه‌ها به افرادی که برای شما مفید هستند ارتباط برقرار کنید (البته نه به صورت اعتیاد اینترنتی). این را هم مد نظر داشته باشید که اگر با کسی به مشکل برخوردید، موارد گذشته و به نوعی پل‌های پشت سر را خراب نکنید و به دنبال راهی برای ارتباط دوباره باشید.

12. به آموختن عادات افراد موفق پرداخته و از سلامت جسمی خود غافل نشوید

شاید بر این باور باشید که عادات و سبک زندگی افراد موفق سخت و غیر قابل انجام است. اما، این چنین نیست و این توانایی در شما وجود دارد، تنها باید اعتماد به نفس و عزت نفس کافی داشته باشید. برعکس، این عادات بسیار ساده هستند و منتظر انجام اولین جرقه توسط شماست. اگر کمی فکر کنید می‌فهمید که از تغذیه، استراحت، کار و هر عادت دیگر این افراد موفق هر یک بنا به دلیلی است. اگر بتوانید این عادات را در زندگی داشته باشید، می‌توانند شما را در رسیدن به رویاها یاری کنند. شاید بگویید که من مشکل جسمانی، چاق بودن و … ندارم که بخواهم روزانه ورزش کنم. اما، این اشتباه است و ورزش تنها به دلیل سلامت قلب و این گونه موارد نیست. از مهمترین کاربردهای ورزش عملکرد بهتر مغز است و خوشحال بودن است. داشتن بهترین عملکرد در برخی از موارد نشات گرفته از عادت‌های ما است. همان عادت‌هایی که به ما انرژی داده و عملکرد ما را برای انجام کار مورد نظر بهتر می‌کند.

یاد گرفتن سبک زندگی افراد موفق برای کسب ثروت
یاد گرفتن سبک زندگی افراد موفق برای کسب ثروت

13. شکست خوردن را عادت کنید و به دنبال دلیل آن در خود باشید نه اطراف

در هر مسیری ممکن است بن بست و یا دست‌انداز وجود داشته باشد که مسما در یافتن راه‌های پولدار شدن نیز موانعی وجود دارد. هر فرد موفقی که می‌گوید، من در مسیر موفقیت شکستی نداشتم، دروغ می‌گوید. این تا حدی است که اگر فرد مورد نظر گفت یک بار شکست خوردم و موفق شدم باز هم باور نکنید. شکست در راه موفقیت در کسب و کار مانند وعده غذایی است. تفاوت کسی که شکست می‌خورد و بعد به موفقیت نمی‌رسد با کسی که شکست را جزو پیروزی خود می‌داند در موارد زیر است.

  • کسی که واقعا پولدار و موفق است نه تنها خسته نمی‌شود بلکه تسلیمی در دوباره انجام دادن کار ندارد. به صورتی که اگر پولدار شود باز هم ریسک را دوست دارد.
  • کسی که موفق است شکست و دلیل آن را به خود نسبت می‌دهد، فرد موفق همیشه در فکر گام‌های بعدی است تا آن را به بهترین نحو بردارد. فرد موفق هیچ بهانه‌ای خیالی برای اتفاقات ندارد.
  • فرد موفق شکست خورده از دیگر شکست‌ها باکی ندارد تا باز ایستد. فرد موفق دارای انرژی مثبتی در تمام وجود برای پیروی است.
  • اگر از شکست درس نگیریم و آنها را نشناسیم به جای تجربه و یادگیری به ترس تبدیل می‌شود.

شکست خوردن در راه پولدار شدن

به دنبال دلیل شکست در خود باشید یعنی چی؟ ” شکست مقدمه پیروزی است” این جمله را حتما شنیده‌اید. جواب سوال شما چیزی است که این جمله را به ابزار موفقیت تبدیل کرده است. شاید در حین شکست ما با بهانه آوردن که تقصیر فلان فرد یا چیز است کمی آرام بخش باشد. اما اگر به این جمله‌ها عادت کنید نمی‌توانید به موفقیت خود برسید.

به شکست خوردن عادت کنید تا پیروز شوید
به شکست خوردن عادت کنید تا پیروز شوید

اگر شما شکست خود را به اطراف نسبت دهید، نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه باعث از دست دادن انگیزه و انرژی شما می‌شود. پس بدون انرژی قادر به انجام هیچ کاری نیستید. با این کار شما فقط به دنبال بهانه جویی خواهید بود. بهتر است به جای دنبال کردن این موارد به دنبال دلیل باشید. اگر بتوانید دلیل را در خود پیدا کنید و خودتان را اصلاح کنید می‌توانید به سمت موفقیت بدوید.

14. برای تبدیل شکست به موفقیت به دنبال شناخت خطاها باشید

آیا می‌دانستید هر کسی در طول روز بیش از 30 هزار قضاوت ذهنی دارد؟ حالا تمرکز کنید و به این فکر کنید که بیشتر این 30 هزار مربوط به میانبرهای ذهنی و تصمیمات بدون منطق باشد. همین موارد در شکل گیری ذهن ناخودآگاه موثر بوده و باعث ایجاد خطا می‌شوند. شما باید خطاهای خود را شناسایی کنید. در غیر این صورت درون خود می‌چرخید و این باعث شکست دوباره می‌شود. سوگیری ( تمایل داشتن به یک نظریه بدون بررسی است، در این هنگام فرد از نظر گرفتن در دیدگاه‌های منطقی خودداری می‌کند) اصلا شوخی نیست. شما اگر نتوانید با خطاهای خود آشنا شوید و ببینید که چقدر ذهنتان پر از خطا است فقط تصمیمات اشتباه را بیشتر می‌کنید.

ارتباط سوگیری با راه‌های پولدار شدن

برای دیدن خطاهای خود لازم نیست که به صورت شفاف آن را مشاهده کنید. برای دیدن خطاها باید دانش و خودآگاهی بالایی داشته باشید. میانبرهای مغز زیاد هستند و می‌توان گفت تقریبا 30 نوع سوگیری در مغز وجود دارد که مغز دوست دارد آنها را انتخاب کند. اما این اشتباه است و نه تنها زودتر به نتیجه نمی‌رسد بلکه، هرگز نمی‌توانید موفق شوید. فرض بر اینکه شما در یک قرعه کشی شرکت کرده و چندین بار شکست خورده‌اید. اما باز هم امیدوار هستید و ایمان دارید که برنده می‌شوید و در قرعه کشی شرکت می‌کنید. در این گونه مواقع می‌توان گفت سوگیری شما را در دام انداخته است. این خطا است و بر این معنی است که ارتباطی بین شکست‌های قبلی و پیروزی شما وجود ندارد و ممکن است باز هم بارها شکست بخورید.

تاثیر خطای هزینه نابرگشتنی در راه کسب پول

خطای دیگری وجود دارد به نام هزینه نابرگشتنی (در اقتصاد و تصمیم‌گیری تجاری هزینه‌های نابرگشتنی هزینه‌هایی هستند که از قبل رخ داده و قابل دریافت مجدد نیستند). در این خطا شما درست است شکست خورده‌اید. اما، باز دچار خطا شده و میل دارید این اشتباه را ادامه دهید. مثلا شما بر این باورید که پول زیادی را در قرعه کشی هزینه کرده‌اید و بر این باورید که اگر برنده نشوید تمامی این هزینه‌ها بر باد می‌روند. اما این خطا است و شما هر موقع جلوی این کار را بگیرید جلوی ضرر را گرفته‌اید.

سوگیری تاییدی و ارتباط آن با کسب ثروت

از دیگر خطاهای رایج و خطرناک که در هنگام یافتن راه‌های پولدار شدن ممکن است رخ دهد، سوگیری تاییدی است. این خطا در ایران بیشتر رایج است. مثلا، شما به دنبال سرمایه گذاری هستید و بدون جمع کردن اطلاعات این کار را انجام می‌دهید. زیرا، فقط نکات مثبت را در ذهن خود دارید. غافل از اینکه دارای نکات منفی نیز است و شما از از آن خبر ندارید. این در خریدهای بسیاری از سوی ما اتفاق می‌افتد و در این گونه مواقع تنها به دنبال تایید نظر خود هستیم و تمامی اطلاعات همسو با نظر خود را می‌بینیم.

برای دستیابی به همه آرزوهایتان در زندگی حتما دوره آنلاین آموزش هدف گذاری و هدف نویسی را مشاهده کنید.
شناخت خطاها و سوگیری‌های ذهنی برای پیروزی
شناخت خطاها و سوگیری‌های ذهنی برای پیروزی

15. قدرت نه گفتن داشته باشید

باید در مسیر اصلی خود بمانید و قدرت نه گفتن را داشته باشید. باید تقریبا به 1000 ایده و درخواست مختلف نه بگویید تا در مسیر خود بمانید. در غیر این صورت کارها بسیار زیاد خواهد شد که کمر شما را خواهد شکست. همیشه قادر به ورود در بازاری هستید که فکر می‌کنید، این در حالی است که قدرت نه گفتن باعث داشتن تمرکز ما در مسائل با اهمیت می‌شود. شاید این موارد از نظر شما چندان اهمیت نداشته باشد و برای پولدار شدن مناسب نباشد. اما، این توسط افراد موفق بیان شده است و تجربه‌هایی زیادی از این طریق کسب شده است. همانطور که وارن بافت می‌گوید:” افراد موفق و افراد واقعا موفق دارای تفاوتی در بین هم هستند و آن هم این است که افراد واقعا موفق تقریبا به همه چیز نه می‌گویند”.

استفاده از کلمه نه در راه پولدار شدن

باید در نظر داشته باشید که این مورد واقعا مهم است و افراد موفق در مورد آن صادق بوده‌اند. همیشه برای خود زندگی کنید نه دیگران، اما همیشه نظرات را بشنوید. نه گفتن را باید در هر مورد به کار ببرید. شما نه تنها در خواسته، ایده و وسوسه‌ها به ظاهر مثبت باید کلمه “نه” را به کار ببرید، بلکه به کار بردن نه گفتن در راهنمایی، پیشنهادات و انتقادات نیز لازم است. شما نباید برای دیگران زندگی کنید. این شمایید که می‌دانید چه چیزی مناسب شما است و چه چیزی را دوست دارید نه دیگران. برای مثال، دیده‌اید که برخی برای انتخاب رشته و ادامه تحصیل به دنبال رشته مورد نظر خود نمی‌روند و به دلیل نداشتن قدرت نه گفتن، پدر و مادر او مسیر زندگی‌اش را مشخص کرده‌اند. این گونه موارد زیاد است و در بسیاری از مواقع افراد فکر می‌کنند در مورد زندگی شما صاحب نظر هستند و این تنها به موفقیت شما در زندگی ضربه می‌زند.

موانع پولدار شدن
موانع پولدار شدن

تاثیر نه گفتن در راه رسیدن به ثروت

در برخی از مواقع شما تنها به دلیل اینکه احساسی شده‌اید و به حرف دل خود گوش داده‌اید مسیری را انتخاب کرده‌اید که طولانی نبوده و اکنون به بن بست رسیده‌اید. به همین دلیل سال‌هاست که زندگی خود را بنا به حرف دیگران تباه کرده و اکنون دیگر زمانی باقی نمانده تا به عشق و استعداد خود برسید. همانطور که استیو جابز می‌گوید:” زندگی و زمان محدود است و نباید آن را طبق خواسته دیگران هدر داد”.

منظور ما این است که خود راه رسیدن به هدفتان را انتخاب کنید. اما، توجه داشته باشید که منظور ما این نیست که حتما نباید به اطراف خود گوش دهید و نظرات را بشنوید. شما باید از این طریق به مواردی مختلف دست پیدا کنید، آنها را تجزیه و تحلیل کنید و تصمیمات خود را به بهترین شکل بگیرید. ولی نباید طوری باشد که از مسیر اصلی خارج شوید

16. در اولین فرصت کارمند بودن را کنار گذاشته و خود دارای کسب و کار شوید

مطمئنا شما دارای ایده‌ها و تصمیمات بزرگی برای ادامه زندگی هستید. ممکن است بیش از یک درآمد بخواهید و این به پولدار شدن شما کمک می‌کند. از بهترین کارها که به شما کمک و در زمانتان صرفه جویی می‌کند تا به راحتی به رویای خود دست پیدا کنید این بوده که به دنبال راه‌اندازی کسب و کار خود باشید. این طور فکر نکنید که داشتن کسب و کار و به نوعی کارآفرین شدن غیر کاربردی است. مواردی که در این مقاله بیان شده است همه برای شما در ثروتمند شدن و تبدیل به کارآفرینی قوی لازم و متناسب است و شما را کمک می‌کند.اگر قادر به رعایت این نکات باشید و بر اراده خود قوی باشید خواهید توانست شانس خود را در موفقیت چندین برابر کنید. شاید موفق نشوید و شکست بخورید. این اصلا مهم نیست و امید خود را از دست ندهید و دوباره امتحان کنید.

برای شروع قبل از هر چیزی برای بهترین نتیجه در حوزه کاری که می‌خواهید دانش مناسبی را کسب کنید و به کار کردن در سازمانی مرتبط به آن در چند سال بپردازید. این کار کردن باعث می‌شود با کار خود بیشتر آشنا شوید و تجربیات خود را گسترده‌تر کنید. زمانی که توانستید خود را از تجربه راضی کنید و دیدید آماده هستید برای خروج از سازمان و راه‌اندازی کسب و کار خود و پیدا کردن راه‌های پولدار شدن بیشتر آماده شوید. برای بازدهی بیشتر این روش‌ها و راه‌هایی که به کار می‌گیرید می‌توانید از جذب ثروت با استفاده از قانون جذب نیز بهره ببرید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 + 18 =