راه کارهایی برای افزایش حقوق

خانه » موفقیت و توسعه فردی » راه کارهایی برای افزایش حقوق
افزایش حقوق و دستمزد
افزایش حقوق و دستمزد

زمان مطالعه: 6 دقیقه

انسان ذاتا پول دوست می باشد. به نحوی هر کسی دوست دارد در کنار موقعیت های روزمره خود پول بیشتری را برای زندگی و کسب و کار خود داشته باشد. حتی با پس انداز بیشتر اجازه سفرهای بیشتری داشته باشد و نگرانی در مورد هزینه های غیر منتظره نداشته باشد. اگر شما شغل مناسبی پیدا کرده اید و با داشتن و بیشتر شدن تجربیات لازم دوست دارید و یا بهتره بگیم احساس می کنید که لایق دستمزد و حقوق بیشتری هستید. باید چه کاری انجام دهید؟ زیرا دستمزد، سالانه یک بار افزایش می یابد و پاداش و مزایا هم به صورت جزئی در زمان های خاصی اتفاق می افتد که قادر به راضی کردن شما نمی باشد.

چگونه حقوق و دستمزد خود را افزایش دهیم

اولین گزینه ای که به ذهنتان می رسد عوض کردن شرکت می باشد. اما جدا از اینکه شما دارای قرار داد می باشید و بسیاری موارد دیگر چون سخت بودن در پیدا کردن کار و رقابت های سنگین، شما ممکن است از کار خود راضی باشید و بخواهید برای کارفرمای فعلی کار کنید. بدین صورت شما دو گزینه را دارید اول، رفتن به رتبه ها و سمت های بالاتر در شرکت و دوم، حرف زن با کارفرمای خود و متقاعد کردنش برای دریافت دستمزد بیشتر می باشد. که اگر شرکت شما بزرگ باشد این خود نوعی مشکل و به سختی امکان پذیر می باشد.

بهترین راه حرف زدن با کارفرمای خود است اما باید او را متقاعد کنید که سهم و حقوق ما از این شرکت به اندازه کافی نمی باشد و باید دو یا چند برابر شود. پس با ما در ادامه همراه باشید تا نگاهی به راهنمایی های لازم بیندازیم و بتوانید دستمزد خود را که شایسته آن هستیم افزایش دهید.

افزایش حقوق
افزایش حقوق

چگونه در مصاحبه کاری حقوق بیشتری نصیب خود کنیم

و اما در ادامه قصد دارم تا شما رو با 4 راز مذاکره در یک مصاحبه کاری آشنا کنم. بکار گیری این روش ها سبب خواهد شد شما درجه و سمت بالایی را نصیب خود کنید. البته علاوه بر جایگاه، حقوق بیشتری نیز خواهید داشت. ممکن است شما به یک مصاحبه کاری بروید و در این مصاحبه حقوقی برای شما مشخص شود. اما آیا می دانید که بر چه اساسی و چگونه برای شما حقوق در نظر گرفته شده است ؟ در ادامه من به شما میگم که کارفرما چگونه و بر چه اساسی حقوق شما تعیین می کند، و البته روش هایی رو به شما میگم که بتونید با رعایت کردن این موارد سبب شوید، بیشترین حقوق به شما پیشنهاد شود.

1. اعلام نکردن حقوق فعلی

گفتیم به طور مثال شرکت شما بزرگ است. پس کارکنان بسیاری وجود دارند و هر یک دارای حقوق خاص به خود می باشند. بنابراین کارفرما به صورت دقیق از حقوق و مزایای شما خبر ندارد. شاید با دیدن تیتر عنوان (اعلام نکردن حقوق فعلی) بگویید این کار آسانی است. اما اگر کمی فکر کنید و یا تجربه داشته باشید می بینید که اصلا ساده نیست.

در کسب و کارهای بزرگ مطمئنا از شما حقوق را خواهند پرسید، چرا؟ چون حقوق نشان دهنده تجربه می باشد و شرکت های بزرگ اغلب بر این اساس حقوق را تعیین می کنند.
برای اینکه شما تجربیات کاری را چون چند وقت کار کرده اید، میزان حقوق و … را در اختیار آنها نگذارید بهتر است بگویید که شرایط کاری و موقعیت فعلی من محرمانه می باشد. بدین صورت فرد خود مجبور می شود مبلغ پیشنهادی را بیان کند.

متخصصان بر این باورند که بزرگترین اشتباه در حین مصاحبه گفتن میزان حقوق فعلی می باشد. پس شما باید با کلمات طوری رفتار کنید که فرد را مجبور کنید، ابتدا وی مبلغ را بگویید سپس شما بالاترین رقم را پیشنهاد و تلاش کافی را برای این مبلغ انجام دهید.

میزان حقوق
میزان حقوق

2. نقاط ضعف خود را بیان کنید

اگر شما وارد مصاحبه کاری شده باشید می دانید که بسیار بسیار پر استرس می باشد. افراد با تجربه ای رو به روی شما می نشینند که به قول معروف می دانند شما چند مرده حلاجید و طوری سوال ها را می پرسند که بتوانند به نفع خودشان تمام کنند.

پس شما اگر از زمان مصاحبه قبلیتان زمان زیادی گذشته است، و یا اولین باری است که به مصاحبه کاری می آیید، بهتر است بدون هیچ پنهان کاری از نقاط ضعف خود بگویید. به آنها بگویید که از نقاظ ضعف خود آگاهیید و می خواهید با بیشترین تلاش ممکن کارهایی را برای شرکت انجام دهید تا به موفقیت های بیشتر برسد.

شما قبل از مصاحبه حتما اطلاعاتی را جمع خواهید کرد، اما بهتر است اطلاعات کافی را بسیار بالا ببرید تا بتوانید از اینکه نقاط ضعف را می گویید به نفع خود به نقاط قوت تبدیل کنید. همچنین با شفافیت و رک صحبت کردن می توانید بگویید که هوش بالایی دارید و به موفقیت برسید.

پیشنهاد مطالعه: مقاله مفید و کاربردی نکات مهم برای موفقیت در زندگی و کسب و کار

3. شناختن ارزش خود

همه ما میدانیم که چقدر حقوق می گیریم ، اما باز با اینکه نمی دانیم چقدر ارزش داریم انتظار دستمزد بالا هم می کنیم. اما بهتر است به جای حقوق ارزش خود را دانسته و با استفاده از آن حقوق را درخواست کنیم.

برای اینکه شرکت خود را عوض کنید و یا ادعای دستمزد بالا را در همان شرکت فعلی بکنید، باید بدانید شرکت کاملا چه ویژگی ها و کارهایی را دارد. برای این کار اینترنت و پرس و جو از همکاران می تواند بهترین گزینه ممکن باشد. سپس با شناخت کامل خود را با توجه به کارهایی که تجربه دارید و انجام می دهید بسنجید. بعد از شناخت، در مصاحبه شرکت کنید و سوالات را به نفع خود جواب دهید.

پول بیشتر
پول بیشتر

4. آماده شدن برای هر شرایطی

همانطور که گفتیم شرکت در مصاحبه کاری سخت و دارای استرس بالای می باشد. شما باید آمادگی هر جوابی را داشته باشید. برای اینکار اطلاعات خود را یادداشت کنید و آن را مرور کنید، نه اینکه استرس شما برطرف شود فقط برای اینکه از استرس شما کاسته شود. سپس از همکاران و دوستان خود که مصاحبه کاری داشته اند سوال هایی را در مورد مصاحبه بپرسید تا با مصاحبه کاری بیشتر آشنا شوید. برای بهتر شدن می توانید سوال هایی را که برای خود یادداشت کرده بودید به یاد بسپارید و با دوستان خود صحنه مصاحبه را بازسازی کنید.

امیدوارم با این مقاله از سری مطالب موفقیت و توسعه فردی بتوانید در مصاحبه پیروز شوید. شما نباید از هیچ چیزی بترسید و استرس خود را بالا ببرید. به راحتی صحبت های خود را با مصاحبه کننده بزنید. شاید ارزش شما بیشتر از حقوق فعلی تان باشد. شاید شما نتوانید با مصاحبه حقوق خود را بالا ببرید، اما مطمئنا ارزش خود را بیشتر خواهید دانست و می توانید موارد زیادی را یاد بگیرید. در ضمن از اینکه این موارد را با افراد در میان بگذارید اصلا نترسید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
3 × 9 =