قانون جذب چیست و نحوه استفاده از قوانین جذب در زندگی

خانه » موفقیت و توسعه فردی » قانون جذب چیست و نحوه استفاده از قوانین جذب در زندگی
قانون جذب
آموزش قانون جذب و استفاده از آن

زمان مطالعه: 15 دقیقه

استفاده از قانون جذب در طول زندگی و برای توسعه موقعیت‌های مختلف یکی از راهکار‌های موثر می‌باشد که می‌تواند بازدهی مناسبی برای شما داشته باشد. افراد در طول زندگی خود و برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار و ابعاد مختلف زندگی کاری و شخصی خود همواره به دنبال راهکار‌های مناسبی هستند تا بتوانند سریعتر و بهتر به اهداف خود دست پیدا کنند. که بکارگیری قوانین جذب یکی از مواردی می‌باشد که می‌تواند سبب توسعه کسب و کار و زندگی شما شود تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف عملکرد خوبی داشته باشید.

بررسی قانون جذب

این قانون قدرتمندترین قانون جهان است که درست مثل جاذبه همیشه در حرکت است. در همین لحظه و الان در زندگی شما کار می‌کند. شما همیشه در حالت خلقت هستید. شما در هر لحظه از هر روز واقعیت خود را ایجاد می‌کنید. شما با هر اندیشه چه آگاهانه یا ناخودآگاه آینده خود را می‌آفرینید ، نمی‌توانید از آن وقفه‌ای حاصل کنید و تصمیم بگیرید که ایجاد نکنید. در واقع ، این قانون کلید اساسی کسب موفقیت در زندگی شماست. اگر می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید و به خود قدرت دهید تا آینده‌ای شگفت انگیز داشته باشید باید نقش خود را در بکارگیری این قانون درک کنید. آیا انتظار معجزه‌هایی مختلف را در زندگی و کسب و کار خود دارید؟ قوانین جذب امکان‌های بی نهایت و شادی نامحدودی را فراهم می‌کند. این مورد بدون هیچ مشکلی می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

قوانین جذب
استفاده از قوانین جذب در زندگی

تعریف دیدگاه جذب

به عبارت ساده‌تر، قوانین و دیدگاه جذب توانایی جذب هر آنچه که ما روی آن تمرکز می‌کنیم می‌باشد و در زندگی ما اثر می‌گذارد. اعتقاد بر این است که صرف نظر از سن، ملیت یا اعتقاد مذهبی، همه ما مستعد قوانینی هستیم که حاکم بر جهان است از جمله قانون مربوط به جذب.

این قانون است که از قدرت ذهن استفاده می‌کند تا آنچه را که در افکار ما است ترجمه کند و آنها را به واقعیت تبدیل کند. در اصطلاحات اساسی، در نهایت همه افکار به چیزهایی تبدیل می‌شوند ، اگر بر عذاب و افکار منفی متمرکز شوید، در زیر آن ابر خواهید ماند. اگر بر افکار مثبت متمرکز شوید و اهدافی را برای رسیدن به هدف خود داشته باشید، با عملی گسترده راهی برای دستیابی به آنها خواهید یافت. به همین دلیل است که جهان چنین مکانی بی نهایت زیبا است.دیدگاه و قوانین جذب می‌گوید که هر کاری را می‌توانید در طرحی که برای رسیدن به جایی که می خواهید در نظر بگیرید، قابل دستیابی است.

حتما بخوانید : بهترین روش های دور کردن افکار منفی از زندگی

قانون جذب چیست ؟

یکی از بزرگترین رازهای زندگی است. افراد معدودی کاملاً آگاه هستند که این قانون چه تاثیری در زندگی روزمره آنها دارد. چه ما این کار را آگاهانه و چه ناآگاهانه انجام دهیم، در هر ثانیه وجود ما به عنوان آهنربای انسانی عمل می‌کند که افکار و عواطف ما را بیرون می‌فرستند و چیزهای بیشتری را به ما جذب می‌کنند.

در فلسفه اندیشه نو، این اعتقاد وجود دارد که افکار مثبت یا منفی ، تجربیات مثبت یا منفی را به زندگی فرد وارد می‌کند. این عقیده مبتنی بر این است که مردم و افکار آنها هر دو از انرژی خالص ساخته شده‌اند، و این که از طریق فرآیند جذب انرژی فرد می‌تواند سلامت، ثروت و روابط شخصی خود را بهبود بخشد.

درک قانون

متأسفانه، بسیاری از ما هنوز هم نسبت به پتانسیل‌هایی که در اعماق ما قفل شده‌اند، نابینا هستیم. در نتیجه، بسیار ساده است که افکار و احساسات خود را کنترل نکنید. این افکار باعث می‌شود اشتباهات منتقل شوند و احساسات و وقایع ناخواسته بیشتری را وارد زندگی شما کند. شما اگر بتوانید موارد قوانین این قانون را درک کنید و آن را در زندگی خود جای دهید پیروزی بزرگی نصیب خود کرده‌اید. به علاوه، شما می‌توانید با این کار عمل‌هایی را در زندگی روزمره خود اعمال کنید تا آینده بهتر و زیباتری داشته باشید.

با استفاده از قانون جذب برای زندگی بهتر می‌توانید تلاش کنید که استفاده از آن برای نشان دادن خود به عنوان کاریزماتیک در هر جایی می‌تواند موثر باشد چرا که تعداد کمی از افراد قواعد استفاده از این قانون را رعایت می‌کنند ، در ادامه ما برای شما مواردی را قرار داده‌ایم تا بتوانید با استفاده از آنها باورهای خود را به چالش بکشید.

استفاده از قوانین جذب
استفاده از قوانین جذب

دیدگاه جذب شبه‌علمی متافیزیکی است

شاید قبلا برخی از شما با قوانین جذب آشنایی پیدا کرده باشید. در این میان کسانی هستند که آن را بر پایه علم می‌دانند. اما، بهتر است که بدانید خوشبختانه چیزی بیش از شبه‌علمی متافیزیکی نیست. فرضیات این قانون بر پایه مواردی ناقص و بی اساس می‌باشد و اطلاعات علمی به قدری ناقص و غلط است که نمی‌توان در این مطلب به راحتی بیان کرد. اگر شما علاقه خاصی به آن دارید می‌توانید آن را همراه با جزئیات کامل در کتاب “تابلوی آرزوهایت را دور بریز: حقیقت این قانون ” توسط دکتر نیل فاربر مطالعه فرمایید.

نکاتی در رابطه با حقایق علمی راجع به جذب

  • تفکر باعث سوزاندن ماده مغز می‌شود.
  • ارتعاشات صوتی در مقابل با فکر سریع‌تر به نور و حرارت تبدیل می‌شوند.
  • تنها اِتِر (نه هوا) رسانای نور و فکر است.
  • ارتفاعات با توجه به اکسیژن بیشتر برای نفس کشیدن بهتر هستند.
  • الکترون بار مثبت دارد.
  • کائنات افعال را شنیده و تصاویر افکار را می بینند، نه کلمات توصیفی.
  • اِتِر باعث اتصال تمامی ذهن‌ها می‌شود. بنابراین با نزدیک شدن چند ذهن به هم ذهن سوم شکل می‌گیرد.
  • شبیه‌ها هم دیگر را جذب می‌کنند.
  • فکر شما ( هر فکری که در روز می‌تواند حدود 70000 باشد) طول موج، فرکانس و انرژی مشخصی دارد. ماده فکر از اِتِر به اِتِر پیرامون حرکت و ماده بی شکل را به ایجاد هرآنچه در فکر دارید وا می‌دارد.

نکته : این موارد شاید از نظر شما بی اهمیت باشند. اما، در نظر داشته باشید که مبانی علمی قانون جذب از همین موارد و حقایق تشکیل شده است.

هدف قانون جذب

چه چیزی را بیشتر دوست دارید تا در زندگی و کار نصیب شما شود؟ می‌توانید جواب دهید که اکثریت افراد چون دوستان، بستگان و … چه می‌خواهند؟ بله، ثروت مهمترین موردی است که ما انسان‌ها به آن علاقه خاصی داریم و برای جذب آنها تمام تلاش را انجام می‌دهیم. در این قانون ، کائنات ( جهان هستی، موجودات و مخلوقات) باعث می‌شوند که هدف زندگی معلوم و مشخص شوند. خودتان را در نظر بگیرید ، می‌بینید که افراد بیشتر هدف‌ها را بر اساس خواسته انتخاب می‌کنند نه ارزش‌هایی که دارند. همین باعث می‌شود بنا به نداشتن هدف اصولی عمیقی در کار، اشتیاق کمتری در رسیدن به هدف داشته باشید.

تفکرات دیدگاه جذب
تفکرات دیدگاه جذب

اهمیت اقدام و عمل

شما برای اینکه از طریق قانون جذب به پدید آمدن افکار خود در قالب نمودهای واقعی ایمان داشته باشید، باید طوری رفتار کنید که انگار هیچ مشکلی نبوده و شما به هدف خود رسیده‌‌اید. یکی از آموزش دهنده‌های تفکر جذب به نام استر هیکس می‌گوید شما برای به “وجود آوردن هیچ چیزی با عمل به دنیا نیامده‌اید”.

طرفداران قوانین جذب بر این اعتقاد دارند که اقدام و عمل به کائنات نشان می‌دهد، شما می‌دانید فلان چیز را ندارید و همچنین از طرفی دیگر به قابلیت کائنات در تحقق آن چیز مشکوک هستید. همه ما انسان‌ها تقریبا می‌دانیم که برای رسیدن به هدفی که داریم اقدام و عمل را باید در اولویت قرار دهیم. اما، این با فرضیات این قانون و دیدگاه کامل متفاوت است چرا که در دنیای این قانون ممکن است حتی ویژگی های افراد کاریزماتیک نیز متفاوت باشد.

تاثیر برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

همانطور که گفتیم قانون جذب به این اشاره دارد که شما طوری رفتار کنید تا انگار به خواسته های خود دست پیدا کرده‌اید. چون از نظر تفکر موجود در جذب این راهی برای دستیابی به اهداف است. این یعنی چی؟ یعنی اینکه شما به برنامه‌ریزی که از مهمترین موارد برای رسیدن به موفقیت است نیازی ندارید. دیدگاه جذب می‌گوید برنامه‌ریزی در رسیدن به هدف‌ها به کائنات نشان می‌دهد شما در رسیدن به هدف خود شک دارید و به نوعی ایمان کامل را ندارید. به نوعی این مورد را احساس منفی می‌داند که باعث جذب تفکرات منفی دیگر به خود می‌شود و این باعث می‌شود شما دلسرد شوید و به راه خود برای موفقیت ادامه ندهید.

نقش کائنات در راه رسیدن به هدف

راندا برن در یک کتاب موفقیت به اسم ” راز” می‌گوید: شما برای اینکه هدف‌هایتان چگونه محقق می‌شود نیازی به دیدن ندارید، ایمان داشته باشید که کائنات خود برای اینکه هدف‌هایتان محقق شوند آنها را کشف می‌کنند. تحقیقات و مطالعه هایی انجام شده است که می‌گوید برای رضایت کوتاه آمدن این عمل مفید است. اما، برای اینکه شما انگیزه و شانس بیشتری در رسیدن به هدف داشته باشید چندان موثر نخواهد بود.

واقعیت‌هایی در مورد جذب افراد
واقعیت‌هایی در مورد جذب افراد

تاثیر زمان‌بندی در قانون جذب

در این قانون باید شما طوری رفتار کنید که انگار به هدف‌های خود رسیده و دارای تفکر مثبتی هستید. پس، با این حال به زمان بندی جهت رسیدن به هدف نیازی ندارید. هدف گذاری دقیق برای رسیدن به موفقیت و زمان‌بندی خاص یکی از اصول توسعه کسب و کار است اما در دیدگاه، تفکر و قوانین جذب هیچ معنایی ندارد.

نویسنده کتاب “راز” راندا برن می‌گوید: زمان خاصی برای کائنات وجود ندارد که هدف های شما را آشکار سازند.تحقیقاتی زیادی انجام شده است که می‌گوید جدول زمانی برای رسیدن به هدف لازم است. اما، طرفداران و کارشناسان دیدگاه جذب می‌گویند، که تعیین وقت و زمان در رسیدن به هدف با مواردی که کائنات هدف‌مان را محقق می‌کنند مناسب نیست.

چالش رسیدن به هدف

در رسیدن به هر هدفی شما باید چالش‌هایی را برای موفقیت انجام دهید. اما برعکس در این قانون چالش را باید منفی دانست و از آن دوری کرد. زیرا اگر شما طوری باشید که انگار به هدف خود رسیده‌اید پس نیازی به چالش نخواهد بود.

استر هیکس می‌گوید: کنترل افکار شما زمانی راحت است و سخت نمی‌باشد که شما به این درک برسید تا بدانید فکر کردن به هدفی که نمی‌خواهید فقط باعث می‌شود که شما آن چیز را تجربه کنید. همه می‌دانیم که برای رسیدن به رویاها باید چالش‌ها را شناخت و برنامه‌ریزی و زمان بندی‌های خاص را انجام دهیم. اما، مفاد تفکر جذب مبارزه با چالش‌ها را به نوعی حذف و منفی می‌داند.

نکاتی در رابطه با جذب
نکاتی در رابطه با جذب

همدلی در رسیدن به هدف

قانون جذب می‌گوید، شما اگر به کمک دیگران و خیریه بپردازید فقیر شده و جذب بار منفی زیاد می‌شود. یکی از بنیان گذاران این قانون با نام والاس واتلز می‌گوید: هیچ وقت در مورد فقر حرف نزنید و خودتان را درگیر آن نسازید، همه‌ این کارها فقط فلاکتی را که سعی به از بین بردنش دارند، تداوم می‌بخشند. واتلز در ادامه می‌گوید: فقیرها را نادیده و به ثروتمندان فکر کنید.

راه‌اندازی کسب و کار

در کتاب “راز” برن بیشتر آن را تایید می‌کند، به نوعی که می‌گوید: به فردی که اضافه وزن دارد حتی نگاه هم نکنید. اگر شما به بدبختی‌ها، بیماری‌ها و … فکر کنید خودتان هم دچار می‌شوید. به موارد مثبت فکر کنید تا برای شما هم پیش بیاید. اگر علاقه مند به این قانون هستید و می‌خواهید آن را اطاعت و رعایت کنید باید بدانید که از شغل‌های کمک رسانی چون پزشکی، پرستاری ، روانشناسی و … دوری کنید. از شغل‌هایی که به نیازمند مشاوره و صحبت هستند نیز دوری کنید، بنابراین نباید وکیل، حسابدار و … شوید.

تحقیقات نشان داده است که افراد با کمک به فقرا و شرکت در کارهای خیر هم خود و هم فرد مورد نظر منفعت دریافت می‌کنند. اما، دیدگاه و تفکر جذب برعکس فکر می‌کند. شما به عنوان فردی مستقل می‌توانید خود را مطیع استفاده از قوانین جذب نمایید و یا نه این قوانین را نادیده بگیرید و به دلخواه خود به انجام هر نوع فعالیتی بپردازید.

عدم حمایت

گفتیم که در این قانون اگر به مثبت فکر کنید موارد مثبت و اگر منفی فکر کنید موارد منفی سر راهتان قرار می‌گیرد. شما هر چیزی را بخواهید به آن می‌رسید. پس شما نباید در گروهای حمایت از بیماران جسمی و ذهنی شرکت کنید ، مطالعات نشان می‌دهد که شرکت در گروه‌هایی چون افراد چاق‌، معتادان، سرطان سینه و … مفید هستند. اما، جذب و قوانین مربوطه می‌گوید با شرکت در این گروه‌ها به مشکل بر می‌خورید.

تاثیر جذب در زندگی
تاثیر جذب در زندگی

بی فکرانه بودن قوانین جذب

به طور کلی در تفکر جذب همیشه باید مثبت فکر کنید و آینده غیر واقعی را تصور کنید که مثلا به هدف خود رسیده‌اید و به کائنات نشان دهید که باورش دارید. پس با این حال برنامه ریزی، چالش، اقدام و هر چیز دیگر دارای موارد منفی می‌باشند. در قانون جذب باید اصلا به هدف فکر نکرده و تنها نتیجه را مشاهده و تصور کنید. یعنی بدون توجه به حال زندگی کنید. این به معنی بی فکری که در نقطه‌ مقابل ذهن آگاهی قرار دارد است. ذهن آگاهی یعنی توجه کامل و تمام به آن در اینجا و اکنون.

از آنجایی که در جذب موارد مثبت می‌توانند مثبت‌ها را جذب کنند. پس تنها خود شما مقصر هدف‌هایی هستید که به آن نرسیده‌اید. این اصلا اهمیت ندارد که این اهداف واقعا شدنی هستند و یا رویایی می‌باشند. محتویات این قانون می‌گوید که ما کنترل تمامی افکار و اعمال خود و اطرافیان و حتی طبیعت را داریم. اما، واقعا این چنین نیست.

مقصر بودن در تفکرات جذب
مقصر بودن در تفکرات جذب

مقصر بودن

چیزی که افکار جذب می‌گوید این می‌باشد که در صورت رخ دادن اتفاق‌های بد خودتان مقصر هستید. زیرا، تنها به خاطر تفکر منفی است که اتفاقات بد پیش آمده است. برای مثال، اگر شما دچار بیماری شده‌اید خودتان مقصر هستید. این موارد به ژنتیک ربطی ندارد و چنانچه شما قربانی حملات تروریستی شده‌اید، قربانی بلایای طبیعی هستید و …. همه از تقصیر خود فرد مصیبت‌زده ناشی می‌شود. همه ما این را می‌دانیم که واقعا این اشتباه و کاملا مسخره است. اما این ها باعث تشکیل تفکر پیچیده جذب می‌شوند که می‌گوید هر آنچه در فکر باشد را به خود جذب می‌کند و اتفاقات همه تقصیر خودمان است.

بیماری از دیدگاه قانون جذب

اگر شما از طرفداران جذب باشید نباید نسبت به بیماران سرطانی و افراد فقیر متاسف باشید. چرا؟ چون همه آنها خود مسبب وضعیت خود هستند. یکی از کارشناسان تفکر جذب به اسم باب پراکتور می‌گوید: بیماری نمی‌تواند در بدن فردی که در وضعیت عاطفی سالمی باشد پیشرفت کند.

در کتاب “راز ” آمده است که هیچ موردی را نمی‌توانید به دست آورید و عملی کنید مگر با توجه به فکر خود به آن بیندیشید. فکر کردن به هر چیزی آن را به سمت شما می‌آورد و هدایت می‌کند. جیمز آلن از پیشگامان جنبش خودیاری می‌گوید: تفکر های مثبت هیچ وقت نتیجه بد نخواهند داشت و برعکس تفکر منفی نیز هیچ وقت نتایج مثبت را نخواهد داشت. اگر شما دارای رنج و عذاب هستید تنها به خاطر فکر غلط است.

والاس واتلز می‌گوید: به سلامتی فکر کنید و کارکرد بدن سالم را ایجاد کنید. همچنین استر هیکس در این رابطه می‌گوید: جنبه های تجربیات شما توسط خودتان مشخص می‌شود. هیچ چیزی تصادفی نیست و کنترل کاملی در زندگی خود داریم.

رسیدن به کمال از دیدگاه قوانین جذب

کسانی که طرفداران تفکر جذب هستند می‌دانند که ادعای این قانون به بی عیب و نقص بودن است. این به زندگی پر از کمال کمک می‌کند. با توجه به مفاد تفکر پیچیده جذب در صورت فکر کردن به اهداف هیچ هدفی بزرگ نبوده و موردی به نام هدف غیر واقعی وجود ندارد.

در کتاب ” راز ” آمده است که، اگر شما به سلامتی و حتی جوانی ابدی فکر کنید با فکر مداوم می‌توانید آن را به کمال مطلوب در واقعیت تبدیل کنید. اما چیزی که مهم است این بوده که ، زندگی بی عیب نیست و انواع تجربیات را به همراه دارد و به هیچ وجه کامل نمی‌باشد.

شاید از خود سوال کنید این فکر بسیار عالی است و چرا نباید کمال‌گرا باشیم؟ شما با تلاش و خیال می‌توانید در رسیدن به کمال تلاش کنید و حال خود را به نوعی خوب کنید. اما این خوب شدن موقتی است و از رسیدن به هدف کم می‌کند و نا امیدی را به همراه دارد.

اثر پلاسیبو یا تاثیرات تلقینی در دیدگاه جذب

پلاسیبو یه مواردی بی اثر و غیر فعال گویند که اثر مثبت به آنها داده می‌شود. اگر شما تلاش زیادی را برای قبول کردن مواردی به خود بدهید، در نتیجه شانس بیشتری برای نتیجه مثبت خواهید داشت. افرادی هستند که بسیار به جذب اعتقاد دارند و آن را قبول دارند. این افراد قبول دارند که با ابزار قدرتمند ذهن می‌توان حتی فشار خود و ضربان قلب را کنترل کرد.

این در حالی است که این قانون برای اکثریت افراد به مواردی چون پول، خبری مهم از یک دوست و … جواب می‌دهد. نظر شما چیست؟ آیا رعایت نکات این قانون از داشتن پای خرگوش، انداختن سکه در آب‌نما یا شکستن استخوان جناق برایتان شانس بیشتری دارد؟ مطمئنا نه.

اثر پلاسیبو در دیدگاه جذب
اثر پلاسیبو در دیدگاه جذب

ارتباط قانون جذب با شواهد روایی

شواهد علمی وجود ندارد که بگوید قوانین جذب دارای تاثیرات مثبتی می‌باشد و هر آنچه وجود دارد تنها گزارش‌های فردی است. اما این موضوع به این معنی نیست که قانونی با این مضمون وجود ندارد. تعداد زیادی از افراد بر این باورند که تمامی اتفاقاتی که در جهان رخ می‌دهد با عوامل دیدگاه جذب در ارتباط هستند و به نوعی این مورد را در زندگی خود مشاهده کرده‌اند.

اگر شما به سایت و کتاب‌های مختلفی مراجعه کنید خواهید دید که نویسنده آنها ادعا دارند شانس دستیابی به موفقیت با استفاده از دیدگاه جذب تا 90 درصد است. اما بهتر است از کارشناسان این قانون هم سوال‌هایی را بپرسید. آنها می‌گویند که میزان شکست بالا است. جان آساراف می‌گوید موفقیت در زندگی با رعایت نکات این قانون تنها 0.1 است.

استفاده از قانون جذب برای زندگی بهتر و تمامی ابعاد قوانین جذب در زندگی افراد مختلف در این مقاله از وب سایت آموزشی آکادمی98 به صورت کامل برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت تا با اطلاع دقیق از تمامی جنبه‌های این قانون به تبعیت و یا دوری از آن بپردازید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
25 + 4 =