راز موفقیت چیست؟ 30 رمز موفقیت افراد بزرگ در زندگی و کسب و کار

خانه » موفقیت و توسعه فردی » راز موفقیت چیست؟ 30 رمز موفقیت افراد بزرگ در زندگی و کسب و کار
راز موفقیت چیست؟
راز موفقیت چیست؟ 30 رمز موفقیت افراد بزرگ

زمان مطالعه: 31 دقیقه

همه ما دوست داریم بدانیم راز موفقیت چیست؟ اینکه رمز موفقیت افراد بزرگ چیه. در این مقاله از وبسایت آکادمی 98 قصد داریم 30 راز موفقیت افراد بزرگ در کسب و کار و زندگی شخصی آنها را به شما بگوییم. لازم به ذکر است که این مقاله کاملترین نوشته در زمینه رمز و راز موفق شدن در زندگی می باشد.

راز موفقیت چیست؟

همه ما با مفهوم راز آشنا هستیم. اما بهتر است یک تعریف خوب برای راز چیست داشته باشیم. من تعریفی که برای این اصطلاح در نظر گرفته ام در زیر برای شما قرار دادم.

راز به انگلیسی The Secret یک چیز یا یک مورد پنهانی و مخفی که باید کشف شود. با استفاده از قدرت جذب و جاذبه باید راز های پنهانی را در خودمان یا دیگران پیدا کنیم. هر فردی دارای قدرت جذب می باشد و با استفاده از آن قادر خواهد بود به رمز و راز های مختلفی دست پیدا کند.

راز موفقیت افراد بزرگ در دنیا
راز موفقیت افراد بزرگ در دنیا

حال ما در این مقاله می خواهیم درباره راز موفقیت صحبت کنیم. یعنی قصد داریم با استفاده از قدرت درونی و نیروی جاذبه خود یک سری رمز و راز موفقیت را پیدا کرده و آنها را در خودمان ایجاد کنیم. وقتی صحبت از موفقیت افراد بزرگ می باشد یعنی قبلا کسی از راه های پنهانی که شاید هنوز به ذهن شما خطور نکرده برای موفقیت استفاده کرده اند. پس شما هم به راحتی می توانید از راز های موفقیت در زندگی و کسب و کار خود استفاده کنید.

سخنان بزرگان درباره موفقیت

شما درباره راه دستیابی به موفقیت در زندگی چگونه فکر می کنیم؟ ممکن است هر فردی دید متفاوتی به این موضوع داشته باشد. ممکن است برخی موفقیت را داشتن یک خانواده خوب، داشتن آرامش در زندگی، آرامش روح و … بدانند. برخی هم ممکن است موفقیت را دستیابی به ثروت زیاد، داشتن خانه گران قیمت، داشتن ماشین مدل بالا و … بدانند.

گفته های افراد بزرک که به اصطلاح سخنان افراد بزرگ شناخته می شوند، حاصل از دستیابی آنها به موفقیت های مختلف می باشد. در ادامه انواع راز موفقیت را همراه با برخی سخنان بزرگان در رابطه با موفقیت را برای شما لیست کرده ام.

حتما بخوانید: مقاله رایگان کسب و کار اینترنتی چیست؟ کامل صفر تا صد

موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار

مواردی که به عنوان راز موفقیت افراد بزرگ در جهان می خواهم برای شما نام ببرم، شامل مواردی که به موفقیت در زندگی شخصی، موفقیت کسب و کار و اینکه دستیابی به موفقیت در هر چیزی می باشد. شاید شما می خواهید به هر یک از موارد زیر به عنوان موفقیتی در زندگی خود دست پیدا کنید.

  • موفقیت در کنکور
  • دستیابی به موفقیت در زندگی شخصی (شامل آرامش، امنیت خانواده و …)
  • رسیدن به موفقیت افزایش میزان درآمد از کسب و کار
  • موفقیت برای تبدیل شدن به بهترین کارآفرین
  • تبدیل شدن به ثروتمند ترین فرد (شهر، کشور، قاره، کل دنیا)
  • موفقیت در کشاورزی یا دامداری
  • افزایش سرمایه
  • تبدیل شدن به بهترین برند در زمینه کاری خود
  • خرید بهترین خودرو که به آن علاقه دارید
  • و بسیاری موارد دیگر …
چگونه در کسب و کار و زندگی موفق شویم
چگونه در کسب و کار و زندگی موفق شویم

30 راز موفقیت افزاد بزرگ در دنیا

ما افرد بزرگ زیادی را می شناسیم. هر روزه به تعداد افرادی که به موفقیت دست پیدا کرده اند افزوده می شود. اکنون وقت آن رسیده قدرت درونی خودتان را کشف کرده و به جمع افراد موفق در جهان بپیوندید.

شاید راز موفقیت از نظر هر شخصی که به موفقیت خوبی دست پیدا کرده متفاوت باشد. اما من سعی کردم بهترین و مشترک ترین رمز و راز را برای شما در این قسمت آماده کنم. همانطور که بالاتر هم اشاره کردم همه ما دارای قدرت درونی هستم. باید آنها را کشف کرده و با استفاده از آنها به موفقیت دست پیدا کنیم.

1- به علایق و خواسته های خود توجه کنید

اولین راز موفقیت در زندگی و کسی و کار مربوط به خواسته ها و علایق شما می باشد. شما باید کارهایی که دوست دارید را انجام دهید. به چه چیزی علاقه دارید، دوست دارید دائما چه کارهایی را انجام دهید؟ تمامی اینها به علاقه و خواسته های شما برمیگردد. من در سری ایده های خلاقانه کسب و کار همیشه اشاره می کنم ایده ای که به آن علاقه دارید را برای خود انتخاب کنید.

وقتی شما شغل خود را دوست نداشته باشید، چطور می خواهید در آن شغل به موفقیت و خوشحالی دست پیدا کنید. زنی را که دوست ندارید چطور می خواهید با اون خوشبخت شوید؟! پس یکی از مهمترین موارد راز موفقیت افراد بزرگ جهان این بوده که به دنبال علاقه های خودشون رفتن.

یه حرف زیبا و نقل و قول بسیار عالی داریم که میگه هر زمان حس کردی برای کاری که انجام میدهی اگر دستمزد هم نگیری باز همان کار را ادامه خواهی داد، و آن زمان است که شما در مسیر دستیابی به موفقیت قرار گرفته اید.

2- افکار بزرگ داشته باشید

افکار بزرگ برای موفقیت های بزرگ در دنیا
افکار بزرگ برای موفقیت های بزرگ در دنیا

فکر بزرگ برای رسیدن به خواسته های بزرگ می باشد. شاید بارهای شنیده باشید که چیزهای بزرگ بخواهید تا محدود همان چیز دست پیدا کنید. مثلا شما دوست دارید یک موتور سیکلت داشته باشید. اگر فکر شما در حد همین موتور سیکلت باشد، شاید بتوانید یک دوچرخه ارزان قیمت برای خود تهیه کنید. اما وقتی به یک خودرو بسیار گران قیمت فکر کنید بی شک اگر نتوانید خود آن خودرو را تهیه کنید چیزی نزدیک به آن را به دست خواهید آورد.

زندگی شخصی و کسب و کار نیز به این شکل می باشد. شما باید فکر های بزرگ داشته باشید تا به موفقیت برسید. پس دیگر راز موفقیت بزرگان دنیا داشتن فکر بزرگ و باور قلبی آن می باشد. به رویاهاتون فکر کنید، افکار بزرگی در ذهن خود داشته باشید. به بلندترین نقطه فکر کنید. حتی به درجه ثروتمندترین شخص دنیا به خودتان نگاه کنید. به شما قول میدم اگر به این شکل افکار رو داخل ذهن خودتون جا بدید و مهمتر آنها را باور داشته باشید، حتما به موفقیت خواهید رسید.

3- ایجاد تعادل در زندگی

یکی دیگر از مواردی که در مسیر دستیابی به موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی باید در نظر داشته باشید، مربوط به تعادل می باشد. منظور از تعادل یعنی شما باید سعی کنید رویداد ها و اتفاقات مختلف را در حد متعادل نگه داشته و آن را مدیریت کنید.

برای مثال ممکن است شما مشکلات در زندگی خودتان داشته باشید. از طرفی مشغول کسب و کار و رسیدن به موفقیت هستید. نباید اجازه دهید مشکلات سبب جلوگیری موفقیت شوند و حتی کسب و کار شما نباید به گونه ای پیش برود که مشکل بزرگتر شود.

یک مثال دیگر که مربوط به سخن بزرگان هم می باشد. شما در زندگی شخصی خود و کسب و کارتان بی شک به دنبال آرامش هستید و از طرفی هم آشفتگی های زیاد به سراغ شما می باشد. شما باید این دو مورد را در حد تعادل یکسان نگهدارید. یکی از رازهای موفقیت ایجاد تعادل بین این موارد می باشد.

4- از اینکه شکست بخورید نترسید

افراد موفق در دنیا از شکست خوردن ترسی ندارند
افراد موفق در دنیا از شکست خوردن ترسی ندارند

بسیاری از افراد از ترس اینکه در کار خود شکست بخورند کار را اصلا شروع نمی کنند. با بخری کار را شروع کرده اما دائما ترس شکست خوردن دارند. به طور کلی باید ترس را از خودتان دور کنید. اگر شخصیتی مثل بیل گیتس ترس شکست خوردن در کسب و کار را داشت بی شک امروز در این جایگان نبود. او تنها برای موفقیت می جنگید.

بجای اینکه اجازه دهید ترس بر شما غلبه کند باید به طور کامل به هدف و موفقیت خود فکر کنید. یک نقل و قول در این زمینه داریم که می گوید: مسیر موفقیت و شکست هر دو یکی می باشد. پس وجود شکست در مسیر موفقیت وجود دارد. پس اجازه ندهید ترس از شکست شما را از موفقیت دور کند.

5- حرف نه باید عمل کنید

همیشه و همه جا گفتن که باید مرد عمل باشی. آدم های زیادی حرف های گنده و بزرگ میزنند. اما کسانی موفق خواهند شد که به گفته های خود عمل کنند. بهتر است از اسارت رها شده و همین حالا اولین قدم را به سمت موفقیت بردارید.

یک نقل و قول از لئوناردو داوینچی که می گوید: افرادی که اهل عمل کردن هستند هرکز عقب نمی مانند . آنها برای حرکت کردن و رسیدن موفقیت و خواسته هایشان تلاش می کنند. شما نیز باید اهل عمل کردن باشید. اینکه بگویید من روزی موفق می شوم. یک روز بعد یا یک هفته بعد کار را شروع می کنم. اینها حرف هایی چرت و بیهوده می باشند.

هادی قربانی امروز بهت میگه پاشو و برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار تلاش کن. برای رسیدن به خواسته ها باید بجنگی …. بجنگی و بجنگی.

6- رفتار و برخورد درست با دیگران

برخورد درست با دیگران جزو رازهای موفقیت است
برخورد درست با دیگران جزو رازهای موفقیت است

از دیگر رمز و راز موفقیت افراد بزرگ رفتار و برخورد آنها با دیگران می باشد. این مورد بسیار مهم بوده و حتما در مسیر موفقیت از آن استفاده کنید. البته نه تنها در مسیر رسیدن به موفقیت در تمام مراحل زندگی باید برخورد خوبی با مردم داشته باشید.

رفتار و نحوه برخورد شخصیت شما را به دیگران نشان میدهد. هر طور با دیگران صحبت کنید همانطور با شما صحبت خواهند کرد. در آمریکا یک رئیس جمهور وجو داشت بنام روزولت که نقل و قول وی از نحوه برخورد: مهم ترین عنصر در فرمول موفقیت هر کسی دانستن طرز برخورد با مردم است.

7- دوستان موفق بیشتر پیدا کنید

دوستان موفق و مثبت اندیش برای خود پیدا کنید
دوستان موفق و مثبت اندیش برای خود پیدا کنید

نشست و برخواست با افراد موفق یکی از اصلی ترین رمز و راز موفقیت افراد بزرگ در دنیا می باشد. فرض کنید شما یک تاجر هستید، باید با تجار بزرگ که به موفقیت دست پیدا کرده اند نشت و برخواست داشته باشید. اگر با افراد منفی گرا که هیچ موفقیتی در زندگی نداشته اند دوست باشید، بی شک انرژی منفی را به شما منتقل خواهند کرد.

اگر دو نفر یکی موفق و یکی ناموفق دو جمله متفاوت به شما بگویند شما کدام را قبول می کنید. یکی یک جمله مثبت به شما می گوید و دیگری یک جمله منفی. درصد تاثیر جمله منفی روی شما بیشتر از جمله مثبت شخص موفق می باشد. پس بنابراین تا جایی که می توانید از افراد بیهوده و منفی گرا دور باشید.

علاوه بر دوری از افرار ناموفق و منفی باید دوستان موفق پیدا کنید. وجود افراد موفق در اطراف شما یک انرژی مثبت خواهد بود که دائما شما را به سمت جلو هدایت می کند.

8- به قدرت درونی خود باور و ایمان قبلی داشته باشید

رمز موفقیت شماره هشت مربوط به قدرت درونی و خواسته های درونی شما می باشد. انسان به هر آنچه می اندیست و می خواهد دست پیدا خواهد کرد. برای دستیابی به موفقیت در زندگی و کسب و کار خود آرزوها و خواسته ها را در ذهن خود داشته باشید. آنها را با ایمان کامل باور کنید. در این صورت شما به تمامی آنها به نوبت خواهید رسید.

تصور کردن چیزهایی که قصد داریم به آنها برسیم جزو مراحل و رمز موفقیت افراد مختلف می باشد. نقل و قول والتر دیزنی در رابطه با تصور موفقیت ها: اگر بتوانی چیزی که می خواهی را تصور کنی، قطعا به آن دست خواهی یافت.

9- مثبت بودن بخش مهمی از راز موفقیت است

موفقیت برای افراد مثبت اندیش است
موفقیت برای افراد مثبت اندیش است

راز موفقیت بزرگ در دنیا مربوط به مثبت بودن است. افکار مثبت ، انرژی مثبت، جملات مثبت و … همگی مسیر موفقیت را برای شما هموار تر می کنند. راز شماره 9 را جدی بگیرید. یکی از اساسی ترین موارد که باید در زندگی شخصی و شغل خود از آن استفاده کنید مربوط به مثبت بودن و مثبت اندیشی می باشد.

افکار منفی و دلسرد کننده را از خود دور کنید. نباید اجازه دهید افکار منفی ار افکار مثبت شما غلبه کند. شما باید اصلا اجازه ورود فکر منفی را بگیرید. تنها راه جلوگیری از ورود فکر منفی به ذهن مثبت اندیشی می باشد.

نقل و قول توماس جفرسون: این شخص جمله زیبایی درباره مثبت بودن می گوید. هیچ چیز و هیچ کسی نمی تواند یک انسان با نگرش مثبت را از دستیابی به موفقیت و رسیدن به اهدافش بازدارد. و از طرفی هم هیچ چیز و هیچ کسی هم نمی تواند به انسان با نگرش منفی کمک کند.

10- شجاعت خود را ثابت کنید

موضوع دیگری از رازهای موفقیت بزرگان شجاعت آنها می باشد. باید شجاع باشید و با تمام نیرو و قدرت به سمت خواسته های قلبی خود حرکت کنید. اگر کاری را از با دل و جان پذیرفته باشید، لازم است با شجاعت آن را انجام دهید.

افراد زیادی در دنیا وجود دارند که مشغول کار های مختلفی هستند. برای مثال فردی هم اکنون مشغول کار فروشندگی می باشد، با دیدن یک ایده خوب و پولساز بلافاصله شغل خود را تغییر می دهد. این اتفاق هر بار با مشاهده ایده های خوب دیگر تکرار خواهند شد.

نقل و قول استیوجابز درباره شجاعت در انجام کارها: شجاعت به معنی انجام دادن یک کار ، و از طرفی نه گفتن به صدها ایده خوب دیگر می باشد.

11- بیش از حد معمولی باید تلاش کنید

راز موفقیت اشخاص بزرگ در دنیا علاوه مواردی که درباره آنها تا این قسمت صحبت کرده ایم، مربوط به کار زیاد می باشد. وقتی شما یک کسب و کار را به تازگی شروع می کنید باید بیش از حد اندازه کار کنید. اگر در انجام کارهای خود مثل یک فرد معمولی عمل کنید، نباید انتظار موفقیت داشته باشید.

کار و تلاش بیشتر جزو راز موفقیت افراد بزرگ
کار و تلاش بیشتر جزو راز موفقیت افراد بزرگ

تفاوت بین افراد موفق و افراد معمولی همین میزان کار کردن آنها می باشد. البته زمانی که کسب و کار رونق پیدا می کند و به درجه خوبی از موفقیت میرسد می توان زمان بیشتری را صرف استراحت کنید. همون ضرب و المثل معروف: بعد از هر سختی آسایش است.

نقل و قول جی سی پنی درباره مدت زمان کار : اگر نخواهید بیشتر از ظرفیت های یک انسان معمولی تلاش کنید هرگز به موقعیت های خوب و بالا دست نخواهید یافت.

چند ساعت در هفته کار می کنید

همین حالا فکر کنید که تا کنون در طول هفته چند ساعت کار می کنید. 30 ساعت، 40 ساعت، 50 ساعت ؟؟؟ این ارقام بسیار کم هستند. اگر می خواهید به موفقیت برسید باید تلاش کنید، باید بجنگید و باید بیشتر کار کنید.

برای بیشتر کار کردن حتی شما باید از خواب و خوراک خود هم بزنید. البته منظور من این نیست که کلا خودتان را از پا دربیاورید نه ، منظور من یعنی باید بیش از حد یک انسان معمولی شما باید تلاش کنید.

12- دلسردی ویروس خطرناک در مقابل شما

هرگز در زندگی و کار خود دلسرد و ناامید نشوید
هرگز در زندگی و کار خود دلسرد و ناامید نشوید

یکی از ویروس های خطرناک در مسیر دستیابی به موفقیت در زندگی و کسب و کار خود دلسردی می باشد. اگر شما از کار ، زندگی ، شغل و یا هر چیز دیگری دلسرد شوید با ویروس بسیار خطرناکی مواجه شده اید. خیلی باید مواطب باشید که دلسردی شما را از پا درنیاورد.

بجای دلسردی به خودتان دلگرمی بدهید. حتی از افراد موفق که در اطرافتان هستند، یا افکار مثبت برای غلبه بر دلسردی استفاده کنید. با تمام قدرت دلسردی را از خود دور کرده و هرگز به آن فکر نکنید. آبراهام لینکلن می گوید: هرگز اجازه نده دلسردی بر تو غلبه کند، در این صورت قطعا موفق خواهی شد.

همه ما توماس ادیسون را می شناسیم. موفقیت ادیسون زبان زد کل دنیا می باشد. اما لازم است بدانید که در مسیر موفقیت خود هزاران هزار راه را امتحان کرده تا به این موفقیت بزرگ دست پیدا کند. نقل و قول ادیسون درباره دلسردی: من هرگز در کار خود اشتباه نکردم،  شکست نخورده و درلسرد نشدم. بلکه 10 هزار راه را انجام دادم که کار نمی کردند.

13- تصمیم جدی را بگیرید (عزم راسخ)

مورد سیزدهم از راز موفقیت مربوط به عزم راسخ می باشد. شما باید چیزی که می خواهید را قلبا بپذیرید. اگر اینگونه خواسته های خود را بخواهید هیچ چیز و هیچ کسی قادر خواهد بود شما را در مسیر موفقیت منحرف کند.

پیشنهاد مطالعه بیوگرافی جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا

14- موفقیت خارج از محدوده امن می باشد

مایکل جان بوباک یک نقل و قول زیبا دارد که می گوید: همه پیشرفت ها خارج از محدوده امن و آسایش می باشد. اگر شما در خانه با آرامش بنشینید و به امنیت خود فکر کنید هرگز به موفقیت نخواهید رسید. راز موفقیت افراد بزرگ در جهان جرکت کردن در مسیر های غیر امن می باشد. اگر امنیت برای شما بیشتر مهم است بدانید که این خواسته برای افراد ناموفق می باشد.

افرادی که دوست دارند به موفقیت در زندگی و کسب و کارشان دست پیدا کنند، دائما در تلاطم ، شور و هیجان، آشفتگی و در کنار آنها آرامش را نیز دارند.

همین حالا پاشو و از خانه بیرون برو، به کارهایی که دوست داری مشغول باش تا به موفقیتی که می خواهی برسی. اما اگر در خانه بنشینید و منتظر بمانید تنها زمان خود را بیهوده از دست داده اید.

15- ناامید نشوید

گفتن من می تونم راز موفقیت افراد بزرگ در دنیا
گفتن من می تونم راز موفقیت افراد بزرگ در دنیا

یکی دیگر از رازهای موفقیت مربوط به نا امید نشد می باشد. این کاملا طبیعی است ذز هز مرحله از کسب و کار خود و حتی زندگی شخصی از برخی چیزها نا امید شوید. اما لازم است بدانید راز موفق شدن ناامید نشدن است. اصلا چرا باید ناامید باشیم.  مگر ما چیزی که دوست داریم را انجام نمی دهیم؟ مگر افراد موفق در اطرافمان نداریم؟ مگر انسانی با نگرش مثبت نیستیم؟ و هزاران مگر دیگه که ….

همه اینها به ما گویند  نباید ناامید شویم. گاهی افراد نتبل از ناامیدی برای کناره گیری از کارها سوء استفاده می کنند. در حالی که افراد موفق دنبال هرگز به ناامیدی فکر هم نمی کنند.

هیچ کدام از افراد موفق جهان در اولین اقدام خود موفق نشده اند. همه آنها شکست هایی داشته اند تا توانسته اند به موفقیت های بزرگ برسند. پس هر زمان در کار خود شکست خوردید لازم است بدانید که ممکن است کار اشتباهی انجام داده باشید. یا مسیر حرکت شما اشتباه بوده. در نتیجه باید راه دیگری را برای رسیدن به هدف خود امتحان کنید.

اگر رسیدن به اهداف به سادگی امکان پذیر بود همه افردد در دنیا موفق بودند. اصلا همین کار شما که انجام داده و شکست خورده اید، چیزی است که اگر آسان بود دیگران آن را انتخاب کرده و فرصتی برای شما باقی نمی ماند. پس هرگز از شکست ها و مشکلات پیش رو ناامید نشوید.

شکسپیر یک نقل و قول فوق العاده معروف دارد که می گوید: آنقدر شکست می خورم، تا راه شکست دادن را یاد بگیرم.

16- موفقیت در چند قدمی شماست

دستیابی به موفقیت در چند قدمی
دستیابی به موفقیت در چند قدمی

شما فکر می کنید موفقیت چقدر از شما فاصله دارد؟ موفق ترین افراد جهان همیشه موفقیت را دم دست و در چند قدمی خود دیده اند. این جمله را همیشه جلو چشم خود قرار دهید، موفقیت در همین نزدیکی است. اکثر افراد فکر می کنند که باید مسیر بسیار طولانی را برای رسیدن به موفقیت طی کنند. در حالی که اصلا اینگونه نیست. بلکه موفقیت بسیار نزدیکتر از آن چیزی هست که شما تصورش را بکنید.

وقتی اینگویه بیندیشید که با برداشتن چند قدم خوب و درست به موفق میرسید، بی شک نام شما در لیست افراد موفق قرار گرفته است.

البته بیشتر منظور من درباره موفقیت در چند قدمی شماست، مربوط به زمانی می باشد که شما ممکن است از ادامه راه منصرف شوید. خیلی پیش آمده که افراد تا چند قدمی موفقیت پیش رفته اند. اما به دلیل خستگی، نا امیدی، افکار منفی بیشتر برای منصرف شدن از کار وسوسه می شوند.

تصویر کنید در جایی یک گنج وجود دارد. شما از میزان ارتفاق آن اطلاعی ندارید. شروع به کندن زمین کرده و حدودا 10 متر زمین را کنده اید. ممکن است خسته شده و از وجود گنج در این مکان ناامید شوید. شاید اگر چند سانت دیگر ادامه دهید به گنج خود دست پیدا کنید. پس اینجاست که راز موفقیت بسیاری از افراد دیدن موفقیت در چند قدمی می باشد.

برای موفقیت در کسب و کار خود لازم است با واژه مهم برند چیست آشنا شوید.

17- مسئولیت پذیر بودن در برابر تعهدات

مسئولیت پذیر بودن
مسئولیت پذیر بودن

شما وقتی کاری را به کسی می سپارید دوست دارید کار را چگونه انجام دهید؟ سر وقت، به بهترین شکل ممکن، به موقع و … همه اینها به مسئولیت ها و تعهدات شخصی برمیگردد که کار را به اون سپرده اید. اگر شما یک فروشنده هستید باید به تعهدات پس از فروش خود عمل کنید.

مسدولیت پذیر باشید. مشکلاتی که پیش می آیند را در صورتی که از جانب شما بوده بپذیرید و آن را رفع کنید. وظایفی که در اختیار شما گذاشته می شود را به خوبی و سر وقت انجام دهید. و به طور کامل انجام تمامی کارهای در کسب و کار و زندگی شخصی باید همراه با مسئولیت پذیری باشد.

هر چقدر شما نسبت به کارها و اهداف خود تعهد داشته باشید، به همان اندازه انگیزه شما برای دستیابی به موفقیت بیشتر خواهید شد.

18- شش دانگ حواستان را برای تمرکز جمع کنید

راز موفقیت افراد بزرگ چیست؟ یکی دیگر از اساسی ترین رمز و راز موفقیت مربوط به تمرکز کردن است. حواستان را جمع کنید. به طور کامل روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید. افراد بزرگ در دنیا که به موفقیت دست پیدا کرده اند ، همیشه روی کارهای خود تمرکز زیادی دارند.

اما برخی افراد هم هستند که در حین انجام کارها بخشی از حواسشان پیش غذا خوردن، تفریح ، افکار منفی و … می باشد. تمرکز نکردن سبب عدم رسیدن به موفقیت خواهد شد.

برخی افراد هم هستند که به جای تمرکز روی یک کار روی چند کار مختلف تمرکز می کنند. در این صورت کاری که شاید با چند ماه فعالیت به موفقیت برسد را شاید تا 10 سال هم نتوانید به موفقیت برسانند. پس پیشنهاد می کنم حتما روی یک کار تمرکز کرده و آن را به موفقیت برسانید. شما بعد از موفقیت می توانید کار خود را گسترش داده و کارهای دیگری را نیز انجام دهید. اما انجام یکباره چندین کار یک شکست بزرگ برای شما خواهد بود.

19- در لحظه زندگی کنید اما از گذشته تجربه بگیرید برای آینده

راز موفقیت بزرگان دنیا زندگی و کار در لحظه
راز موفقیت بزرگان دنیا زندگی و کار در لحظه

یکی دیگه از راز موفقیت بزرگان دنیا زندگی و کار در لحظه می باشد. باید در حال حاضر زندگی کنید. نباید بزارید افکار منفی فکر به آینده یا مشکلات گذشته شما را از طی کردن مسیر موفقیت بازدارد. البته یک نقل قول داریم که میگه: در حال حاظر زندگی کن، از گذشته تجربه بگیر برای آینده.

اما راز موفقیت زندگی کردن در حال حاضر برای این است که شما هم اکنون قادر خواهید بود هر مشکلی پیش روی شما باشد را برطرف کنید. اما فکر مشکلات آینده بدلیل نرسیدن به آن درجه شما را به ترس و ناامیدی می کشاند. اگر با این نگرش کار خود را پیش ببرید مطمئن باشید در هر مرحله از زندگی و کار خود تمامی مشکلات را برطرف خواهید کرد.

20- به جلو پیش بروید حتی اگر شده با قدم های کوچک

برای موفقیت در زندگی باید شجاع باشید
برای موفقیت باید شجاع باشید

شماره بیستم راز موفقیت در جهان مربوط به حرکت کردن رو به جلو می باشد. اگر می خواهید به موفقیت برسید باید حرکت کنید. هر روز یک قدم به سمت هدف خود برداشته و به ان نزدیک تر شوید. لازم است بدانید که ممکن است این قدم ها بسیار کوچک باشد اما همین قدم های کوچک بعد از مدتی مسیر زیادی از موفقیت را طی کرده است.

رسیدن به موفقیت های کوچک در زندگی و کار خود لازمه دستیابی به موفقیت های بزرگ می باشد. یعنی شما برای اینکه به مقام و درجه موفقیت بزرگی دست پیدا کنید، لازم است بتدا با موفقیت های کوچک شروع کنید.

تصویر کنید می خواهید رئیس جمهور شوید. شما ابتدا باید موفقیت های کوچک مثل شورای شهر، شهردار، فرماندار، استاندارد و … را طی کرده تا بتوانید به درجه رئیس جمهوری برسید. در این صورت شما در هر مرحله از کار خود قادر خواهید بود کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

یک سخن زیبا و تاثیر گذار: در مسیر انجام کار و طی کردن مسیر موفقیت سنگ های زیادی جلوی پای شما خواهد بود. ابتدا شما باید سنگ های کوچک را برداشته تا بتوانید سنگ های بزرگتر را نیز بردارید. اگر شما ابتدا سنگ بزرگ را بردارید بی شک کمر کسب و کار شما شکسته شده و مسیر طی شده به طور کامل نابود خواهد شد.

21- برای تصمیم گیری سریع عمل کنید

برای رسیدن به موفقیت باید سریع تصمیم بگیرید
برای رسیدن به موفقیت باید سریع تصمیم بگیرید

در تصمیمات خود سرعت عمل داشته باشد. از فرصت ها پیش رو نهایت استفاده را بکنید. بهتر است در کارهای خود سریع تصمیم بگیرید. شاید امروز فرصت در اختیار شما قرار بگیرد که فردا وجود نداشته باشد.

شخصی برای خرید یک ملک با صاحب ملک به توافق رسیده بودند. اما هنوز معامله انجام نشده نبود. شخص خریدار می خواست فردا برای انجام کارهای معامله اقدام کند. مشکل این کار جیست ؟ فرصتی که هم اکنون در اختیار داشته شاید فردا نباشد.

ممکن است قیمت ملک افزایش پیدا کند، البته ممکن هم هست کاهش پیدا کند. اما درصد افزایش قیمت همیشه بیشتر است. پس همین امروز باید سریع تر تصمیم خود را گرفته و آن را عملی کنید.

یک نقل و قول معروف در رابطه با تصمیم گیری سریع: تصمیم گرفتن و اجرا یک کار خوب در همین لحظه بهتر از اجرا همان کار با برنامه کامل در روز بعد می باشد. البته ممکن است اصلا شرایط و فرصتی برای فردا باقی نماند.

22- رقیب خود را فراموش نکنید

همیشه حواستان به رقیب خود باشد
همیشه حواستان به رقیب خود باشد

شما در هر مرحله از زندگی و کسب و کار خود رقیبان را نباید فراموش کنید. وقتی می خواهید در کار خود موفق شود لازم است بدانید که افراد دیگری هم هستند که مثل شما در زمینه کاری شما می خواهند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند. این افراد رقیبان شما محسوب می شود.

شما زمانی بهتر از رقیبان خود خواهید بود که خدمات بهتری داشته باشید. بهتر از آنها عمل کرده و کارها را پیش ببرید. پس برای اینکه بدانید چقدر بهتر از بقیه رقبا هستید باید چند وقت یکبار وضعیت آنها را بررسی کنید.

یک نکته مهم: در کنار بررسی کردن رقیب تمرکز روی کار خود را فرموش نکنید. زیرا ممکن است رقیب شما موفقیت هایی را کسب کرده باشید که شما هنوز به آنها دست نیافته اید. یا اینکه کارها و ایده هایی را اجرایی کرده اند که هنوز همچین چیزی به ذهن شما حتی خطور نکرده. پس با تمرکز بیشتر روی کار خودستان اجازه ندهید موفقیت رقیبان شما را دلسرد کند.

فرض کنید همین حالا یک کسب و کار جدید شروع می کنید. شما می دانید که چندین رقیب دارید که در زمینه کاری شما به موفقیت رسیده اند. شما با وجود اینکه تازه کار را شروع کرده اید باید با تمرکز زیاد و تلاش بیشتر به رقیبان خود نزدیک شده و حتی از آنها پیشی بگیرید.

23- خنده در هر مرحله چاشنی موفقیت شماست

فرصت ها را در زندگی خود از دست ندهید. همیشه بهانه ای برای خندیدن داشته باشید. حتما شما هم برخی افراد را دیده اید که به دلایل مختلفی افسرده و ناراحت هستند. اگر این افراد بدانند زندگی به قدری کوتاه است که باید از آن استفاده کنند، هرگز ناراحت نمیشدند.

با خندیدن روحیه شما شاد می شود. سر حال و قبراق خواهید بود. انرژی بیشتری برای ادامه دادن خواهید داشت. از افکار منفی دور خواهید بود. و از طرفی فرصت های خندیدن را از خود نگرفته اید.

خندیدن جزو راز موفقیت افراد بزرگ در دنیا می باشد. پس پیشنهاد می کنم حتما در هر مرحله ای از زندگی هستند، چه در زندگی شخصی و چه در زمینه کاری خود خنده را همراه داشته باشید.

24- برای موفقیت به نتیجه کارتان فکر نکنید

نباید در مسیر موفقیت به نتیجه کار بیندیشید
نباید در مسیر موفقیت به نتیجه کار بیندیشید

یکی از اشتباهات بزرگ که افراد موفق مرتکب آن نشده اند، فکر کردن به نتیجه کار است. چرا باید روز نتیجه کار تمرکز کنیم؟ این اشتباه سبب سردرگی ، دلسردی، ناامیدی، وسوسه منصرف شدن از ادامه کار و… میشود. هرگز در کسب و کار خودتان به نتیجه کار فکر نکنید. نباید عجول باشید زیرا با سعی و تلاش مدام به زودی به موفقیت و نتیجه کار خود دست خواهید یافت.

تصویر کنیدکشاورز هستید و می خواید کندم بکارید. اگر به فصل برداشت و نتیجه کار فکر کنید، ممکن است از کاشت گندم منصرف شوید. دلیل آن نداشتن محصول خوب است، ترس از دست دادن سرمایه گذاری انجام شده و … می باشد.

یکی از مهمترین راز موفقیت افراد بزرگ ریسک کردن می باشد. همواره مسیر موفقیت خود را طی کرده و همیشه دانش خود را فزایش دهید. بدون اینکه به نتیجه و عاقبت کار بیندیشید.

25- از قدرت و توانایی تخیلات خودتان استفاده کنید

قدرت تخیل به شما انرژی مثبت و انگیزه می دهد
قدرت تخیل به شما انرژی مثبت و انگیزه می دهد

همه انسان ها دارای قدرت تخیل هستند. هر کسی به شکلی از تخیلات خود استفاده می کند. افراد بزرگی که به موفقیت های بزرگی در دنیا رسیده اند بر این باورند که تخیل لازمه رسیدن به هدف می باشد. وقتی افکار منفی به سراغ شما آمده و شما را وسوسه می کند، تنها راه دور کردن آن استفاده از تخیل و افکار مثبت می باشد.

تصور کنید همین حالا یکی از بخش های مهم مسیر موفقیت در کسب و کار یا زندگی شخصی خودتان را طی کرده اید، می دانید قدرت تخیل شما چگونه عمل خواهد کرد؟ به صورت ناخوداگاه انرژی مثبت درون شما ایده می شود. قدرت بیشتری خواهید گرفت. امید به رسیدن به موفقیت ها بزرگ بیشتر خواهد شد.

اما یک فکر منفی تمام انرژی شما را خواهد گرفت. بیشتر به سمت ادامه ندادن کار وسوسه خواهید شد. اگر من یک جمله منفی درباره کسب و کار خود بگویم تاثیر فوق العاده بدی روی من خواهد داشت. تا حدی که ممکن است دیگر به موفقیت و هدف مورد نظر دست پیدا نکنم.

پیشنهاد می کنم حتما بخونید: 10 جمله انگیزشی موفقیت از پائول گروسینگر

26- منتظر فرصت طلایی نباشید

فرصت های موفقیت به سراغ شما نخواهد آمد
فرصت های موفقیت به سراغ شما نخواهد آمد

اگر بیل گیتس منتظر فرصت های طلایی بود هرگز به بیل گیتس امروز تبدیل نمیشد. اون به سمت فرصت ها رفت. آنها را کشف کرده و اجرایی کرد. اگر تصور می کنید که با نشستن در خانه و منتظر یک شرایط خوب و فرصت طلایی ماندن کاری برای پیش خواهد بود سخت در اشتباه هستید.

شما باید خودتان فرصت ها را کشف کنید. خودتان باید به سراغ آنها بروید. مطمئن باشید هر چقدر هم منتظر باشید موفقیت ها و فرصت های طلایی زندگی به سراغ شما نخواهد آمد. پس  از همین حالا  دنبال فرصت های طلایی در زندگی خودت باش. در این صورت قادر خواهید بود نهایت استفاده رو از فرصت ها داشته باشید.

27- جایگاه فعلی شما بخشی از موفقیت شماست

با هر قدم شما یک قدم به موفقیت نزدیک تر می شود
با هر قدم شما یک قدم به موفقیت نزدیک تر می شود

یکی از مهمترین نکاتی که لازم است بدانید درباره جایگاه فعلی خودتان است. در حال حاضر کجا قرار گرفته اید. در چه مرحله ای از زندگی یا کسب و کار هستید؟ اگر شما به تازگی یک ایده برای شروع کسب و کار ایده عال خود انتخاب کرده و هنوز کارتان را شروع نکرده اید، همین انتخاب ایده مربوط به موفقیت فعلی شما می شود.

شما نباید به موفقیت اینطور نگاه کنید که لازم است کاری را انجام داده و به انتها برسانید. زیرا هر قدمی که برداشته اید موفقیتی جدید برای شما می باشد.

همیشه موفقیت را برای خودتان به قسمت های مختلف تقسیم کنید. فرض کنید مسیر موفقیت شما از 0 تا 100 باشد. امروز بعد از انتخاب ایده و انجام برنامه ریزی های لازم شما حدودا در درجه 3 موفقیت قرار میگیرد. پس با برداشتن هر قدم و پیش بردن کارها درجه موفقیت شما نیز افزایش پیدا می کند.

دنبال ایده های خلاقانه برای راه اندازی کسب و کار هستید، وارد لینک مربوطه شده و انواع ایده های پولساز را بررسی کنید.

28- صبور باشید

راز موفقیت دیگری که می خواهم به آن اشاره کنم صبر می باشد. عجله و انجام کارها به صورت شتابزده ممکن است کسب و کار و حتی زندگی شما را نابود کند. فرض کنید در حال رانندگی کردن در مسیر خانه هستید. اگر با صبر و حوصله رانندگی کنید، در نهایت به خانه خواهید رسید. اما عجله کردن و شتابزده بودن در رانندگی خدایی نکرده ممکن است حادثه ناگواری را برای شما ایجاد کند.

در رابطه با کسب و کار ها دقیقا به همین شکل است. وقتی شما می توانید آهسته با قدم های کوچک به سمت جلو حرکت کنید، چرا با برداشتن قدم های بزرگ و عجله کردن برای رسیدن به موفقیت سبب از دست دادن شرایط فعلی می شود. این موضوع مربوط به صبر و حوصله می باشد.

اما منظور اصلی من از صبور بودن در این بخش برای نتیجه کار است. شما کارهایتان را به خوبی انجام دهید. تا جای ممکن تلاش کرده و به سمت اهداف حرکت کنید. در مسیر رسیدن به هدف ها و موفقیت ها عجله نکنید. در نهایت اگر با صبر و حوصله کارها را پیش ببرید، شاهد اتفاقات شگفت انگیز در زندگی، کسب و کار و … خواهید بود.

29- هرگز به داشته های فعلی قانع نباشید

صبر و حوصله لازمه موفقیت های بزرگ است
صبر و حوصله لازمه موفقیت های بزرگ است

برخی از مردم طبق یک ضرب و المثل قدیمی می گویند: به چیزی که داری قانع باش. اما در مسیر موفقیت این حرف اصلا درست نیست. فکر می کنید در حال حاضر بیل گیتس چه کارهایی انجام می دهد؟ درست است که پولدارترین فرد جهان تبدیل شد اما هموز خواسته ها و ایده هایی دارد که هنوز هم در حال عملی کردن آنها می باشد.

اگر در کسب و کاری که انجام می دهید 5 میلیون درآمد دارید، با تلاش و برنامه ریزی های بهتر درآمد را 7 برسانید. سپس با ایده ها و خلاقایت های بهتر درآمد خودتان را به 10 میلیون برسانید و به همین ترتیب پیش بروید. ساکت نشینید و کسب درآمد و موفقیت های دیگران رو نگاه کنید. برای بزرگتر شدن باید همیشه بجنگید.

30- رقابت با خودتان یک اصل مهم راز موفقیت

یکی از رازهای موفقیت بیل گیتس رقابت با خودش می باشد. واقعا از یک جایی به بعد باید با خودتان رقابت کرده و به هدف ها و موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید. تصور کنید شما بهترین کشاورز دنیا هستید. وقتی بهترین باشید یعنی در رده اول قرار گرفته اید. در نتیجه پیش روی شما هیچ رقیبی قرار ندارد. پس تنها یک رقیب خواهید داشت آن هم در رده اول جدول قرار گفته که خودتان هستید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
27 + 19 =