چرا افراد از ما دور می‌شوند؟

خانه » موفقیت و توسعه فردی » چرا افراد از ما دور می‌شوند؟
رفتارهایی که دیگران را از ما دور می‌کند
رفتارهایی که دیگران را از ما دور می‌کند

زمان مطالعه: 6 دقیقه

افراد زیادی در کنار ما هستند که می‌تواند تشکیل شده از خانواده، دوستان، همکاران و آشنایان باشد. حال در برخی از مواقع ما کارها ، رفتارهایی را انجام داده، یا حرف هایی را میزنیم که به قول معروف باعث ناراحت شدن آنها می‌شود و از ما دور می‌کند. اما دوری آنها ممکن است عواقبی را به همراه داشته باشد و فرصت‌هایی را از ما بگیرد و علاوه بر اینها شما با این کار به نوع ذاتی و غریزی دارای حساسیت‌ها و نگرانی هایی در زندگی خود می‌شوید.

رفتارهایی که دیگران را از ما دور می‌کند

رفتارهای انجام شده شما در محیط زندگی و کاری چهره شما را در ذهن افراد تشکیل می‌دهد و می‌تواند شخصیت شما را بسازد. در برخی از مواقع شما باید مواظب رفتارهایی که در رابطه با افراد انجام می‌دهید باشید. چرا که ممکن است باعث به جای گذاشتن چهره ای ناسالم و مخدوش از خود شود. بنابراین در ادامه ما به برخی از این رفتارها اشاره می‌کنیم تا بتونید از آنها در زندگی روزمره خود دوری کنید.

پیشنهاد مطالعه بعد از خواندن کامل این بخش: اعتماد به نفس و عزت نفس چیست؟

باعث ناراحت شدن
باعث ناراحت شدن

البته مورد دیگری هم که لازم است در رابطه با این نوع رفتارهای زننده بدانید، این است که این موارد جزو موانع موفقیت نیز محسوب می شوند. یعنی علاوه بر دوری افراد از شما، از طرفی هم موانعی را سد راه خود قرار داده اید که مانع از موفقیت شما خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه رفتارهایی که در ادامه به عنوان دلیلی برای دوری افراد از خودمان قرار داده اید، نگاهی به مقاله 10 راهکار برای ایجاد اعتماد به نفس بیندازید.

دروغ گفتن

دروغ گویی در بسیاری از موارد برای همه ما اتفاق می افتد اما در برخی از مواقع دروغ ما بر دلایلی مثبت این کار را انجام می‌دهیم . به صورتی که شما برای محافظت از جان خود و یا دیگران این کار را می‌کنید و یا می خواهید که رابطه دو طرف خراب نشود و از این قبیل مسائل که به صورت متفاوت هستند. اما، در مواقعی ما دروغ گفتن را بر هیچ دلیل و تنها بر مواردی چون خراب کردن خود و دیگران انجام می‌دهیم این دروغ گفتن باعث می‌شود شما اعتبار و اعتماد خود را که دیگران به شما دارند را از دست دهید، به نوعی باعث خدشه دار کردن احترام به نفس شما می‌شود.

شایعه سازی

یکی از مواردی که ممکن است برای بسیاری از ما پیش آمده باشد شایعه پراکنی می‌باشد. زمانی که افراد در مورد دیگران شایعه سازی می‌کنند تنها خودشان را خراب می‌کنند. شایعه سازی می‌تواند حتی از حسادت نشات بگیرد. به همین دلیل حس منفی و کینه دوزی را تا ابد در خود ایجاد می‌کند. شما باید از شایعه سازی در رابطه با دیگران خودداری کنید چون این علاوه بر مواردی چون حسودی ، نا امیدی و بسیاری از موارد دیگر بر خود باعث می‌شود شما حتی در مواقعی جان افراد را به خطر بیندازید.

شایعه سازی
شایعه سازی

تنفر از کار

اگر شما از کار کردن در جایی خوشتان نمی‌آید و تنفر دارید بهتر است کارتان رو عوض کنید تا با علاقه و لذت به کار خود ادامه دهید. زیرا، این خود باعث می شود شما به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنید.

در مواقعی شما برای اینکه از کارتان خوشتان نمی آید اعلام تنفر را در آخر کار انجام می دهید. بنابراین دیگر همکاران و تیم شما نیز با شنیدن این حرف‌ها از کار کردن نا امید شده و روحیه خود را از دست می دهند. این میتواند به گوش رئیس شما برسد و تنها کاری که آنها می‌کنند اخراج شما می‌باشد تا از دیگر افراد دور باشید. چون همیشه افرادی در پشت سر شما منتظر گرفتن جای شغلی شما هستند.

اعتبار خود را از دیگران کسب کردن

همیشه دیده شده است که افرادی بدون تلاش و پشتکار با اسم زرنگی کار کسی دیگر را می ربایند، یعنی به نحوی ایده افراد را برای خود برداشته و در کار استفاده می‌کنند. این شاید از نظر آنها زرنگی و یا حتی سیاست و از اینجور مسائل باشد. اما این می‌تواند باعث از دست دادن اعتبار کاری و گروهی شود و اسم شما را خراب کند که شما هیچ کار معین و مفیدی را انجام نداده‌اید.

رفتار
رفتار

ارتباطات را از بین ببرید

هر کاری که می کنید ، در بین افرادی که با شما ارتباط دارند و نزدیکتان هستند می چرخد و به نحوی ارتباط دارد. مگر اینکه یک موضوع شخصی باشد.  پس اگر شما کاری اشتباه را انجام دهید که مربوط به ارتباط بین افراد باشد، همانند ویروسی در بین افراد می چرخد و می‌تواند منجر به عواقبی جبران ناپذیر شود.

هیجانات بی موقع

این کار در بین همه افراد معمول است و ممکن است هر کسی این رفتار را از خودش نشان دهد. البته درست است که می گوییم هر کسی ممکن است این رفتار را از خودش نشان دهد، اما اکنون که شما در ادامه در رابطه با هیجانات بی موقع آشنایی پیدا می کنید و می دانید که یکی از دلایل برای دوری از شما می باشد، دیگر هرگز این کار را نکنید.

به صورتی که شما مثلا با دوست خود نشسته‌اید و بدون هیچ مقدمه ای که بدانید وی آماده است یا اصلا میل به این کار دارد شروع به شوخی کردن، فریاد کشیدن، پرتاب کردن وسایل و بسیاری موارد دیگر می‌کنید. پس این خود باعث می شود فرد مورد نظر شما ناراحت و از شما دوری کند و حتی منجر به اخراج شما از سرکار شود.

این کارها شما را سبک و اعتمادتان را در نظر مردم به شکل می اندازد. اگر شما عصبانیت و حتی انرژی خود را بر سر دیگر افراد خالی کنید باعث می شود در نظر آنها فردی منفی و بد خلق شوید.

زیر آب زدن

این عنوان را همه شنیده‌ایم و با آن آشنایی کامل داریم به نحوی که می‌تواند همه نوع توضیحی را در خود بیان کند. شما در محیط کار باید مواظب حرف‌ها و کارهای که می زنید باشید و اگر مشکلی با کسی دارید به صورت رو به رو با وی در وقت و مکان مناسب حل کنید نه اینکه به صورت عمدا و یا اشتباها از روی عصبانی و یا ناراحتی کاری را انجام دهید زیرا این می‌تواند خود به درگیری در محیط کار تبدیل شود.

شما ممکن است نظر مثبتی با این کار داشته باشید که مثلا با حرف زدن و یا زیر آب زدن کسی بخواهید از درگیری و ناراحتی دوری کنید. اما، این خود باعث بدتر شدن و درگیری کامل می‌شود.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
27 × 25 =