هدف در زندگی از نظر متفکران بزرگ جهان

خانه » موفقیت و توسعه فردی » هدف در زندگی از نظر متفکران بزرگ جهان
نظر مبتکران بزرگ دنیا درباره هدف در زندگی
نظر مبتکران بزرگ دنیا درباره هدف در زندگی

زمان مطالعه: 15 دقیقه

وقتی شما مورد مهمی را گم کنید زمان خود را به نوعی کاملا با ناراحتی طی می‌کنید. اما، زمانی که آن را پیدا کنید شور و نشاط به زندگی شما باز خواهد گشت. هدف و اشتیاق هم این چنین هستند. اگر شما بتوانید هدفی در زندگی داشته باشید با نشاط و انرژی، بقیه روزهای باقی مانده از عمر را طی می‌کنید و به نحو احسن از آن استفاده می‌کنید. شاید شما هم الان در حین احساس گم شدن و کم بودن چیزی در زندگی هستید و بر این اساس باید به دنبال هدف گمشده خود باشید. زیرا، هدف در زندگی از نظر متفکران بزرگ جهان باعث خلاقیت، نوآوری و در نهایت تغییر جهان می‌شود.

بیشتر ما هیچ سرنخ کاری نداریم که بخواهیم با زندگی خود انجام دهیم. حتی بعد از اتمام مدرسه، بعد از اینکه شغلی پیدا کردیم و حتی بعد از اینکه کسب درآمد می‌کنیم. ما فقط در عوض کردن آرزوها استعداد داریم و این به هیچ دردی نمی‌خورد که امروز هدفی را دنبال کنیم و فردا هدف دیگری را دنبال کنیم.

پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه کامل نظرات متفکران بزرگ در رابطه با اهداف زندگی، حتما نگاهی به بخش آموزش هدف گذاری در زندگی بیندازید.

دیدگاه متفکران بزرگ جهان در مورد هدف زندگی

هدف از زندگی چیست؟ از آنجا که ما به عنوان انسان توانایی تفکر منطقی و تجزیه و تحلیل پیرامون خود را داریم، همواره در رابطه با مسائل مختلف کنجکاو هستیم. این مسئله در هر دو سطح نسبی نیز صادق است. مانند زمانی که می‌خواهیم بدانیم موجودات چگونه تکامل یافته‌اند، و یک سطح مطلق مانند وقتی که ما سوالات گسترده‌تری در مورد معنا، خدا و ماهیت جهان داریم.

مردم به دلایل مختلفی در مورد هدف زندگی تعجب می‌کنند. شاید آنها فقط ذاتا کنجکاو باشند. یا اینکه اخیرا یک فاجعه خانوادگی را تجربه کرده‌اند. ممکن است ایمان خود در رابطه با کسب موفقیت و رسیدن به هدف را زیر سوال برده، یا دچار افسردگی شده و به دنبال یک حس جدید هستند. سوالات زیادی ممکن است برای ما پیش بیاید.

  • چرا ما اینجاییم؟
  • ماهیت زندگی چیست، پول در آوردن و پول خرج کردن؟
  • چرا 15 الی 16 سال از عمرمان را صرف درس خواندن می‌کنیم؟
  • چرا حدود 80000 ساعت کار می‌کنیم؟
  • چرا تولید مثل می‌کنیم؟

چرا بعد از ما نسل بعدی و نسل بعدترش هم همین کار را ادامه می‌دهند؟ و این روند همچنان ادامه دارد؟ اگر دلیل هیچ‌کدام از اینها را نمی‌دانیم، پس چرا انجام‌شان می‌دهیم؟ فکر کنم بهترین سوال برای رسیدن به پاسخ مناسب همین سوال هدف از زندگی چیست؟ باشد. به این دلیل در ادامه ما نظر متفکران بزرگ جهان را در رابطه با هدف در زندگی قرار داده‌ایم تا بتوانید برای پیدا کردن راه اهداف خود در زندگی از این دیدگاه‌ها استفاده نمایید.

هدف در زندگی از نظر متفکران بزرگ
هدف در زندگی از نظر متفکران بزرگ

1. دالایی لاما

دالایی لاما (The Dalai Lama)، این لقب در حالا حاضر به تنزین گیاتسو داده شده است. این لقب به رهبر دینی بوداییان تبت داده می‌شود. او متولد سال 1935 است. دالایی لاما یک لامای والا در گلوگ یا شاخه “کلاه زرد” از بودیسم تبتی می‌باشد. دالایی لاما ترکیبی از واژه مغولستان و چین می‌باشد. به صورتی که دالای معنی اقیانوس بوده و کلمه تبتی بلا _ ما به معنای کشیش ارشد است. دالایی لاما قبل از این لقب به حضرت مقدس معروف و با این اسم شناخته می‌شد. تنزین گیاتسو طبیب روح است و دارای پیام همیشگی صلح و شفقت برای تمام دنیا است.

سخنان دالایی لاما

دالایی لاما می‌گوید: “اعتقاد من بر این است که هدف زندگی به صورت واقعی شاد بودن است. قناعت هسته وجودی ما است و با توجه به تجربه‌ای نه چندان زیاد دریافتم که اگر بیشتر توجه خود را به خوشحالی دیگران جلب کنیم دارای احساس بهتری در وجود می‌شویم. اگر امتحان نکردید هر چه زودتر دست به کار شوید، خواهید دید که هیچ چیز به اندازه محبت به دیگران ذهن را آرام نمی‌کند. همین محبت کردن باعث راندن ترس از شما می‌شود و قدرتی را به ما ایفا می‌کند تا با موانع موفقیت در زندگی مقابله کنیم. همین منبع اصلی موفقیت در زندگی است. آیا این چنین نیست؟ زیرا، ما که تنها در روی کره زمین در حال زندگی نیستیم. اگر تمامی آرزوهایمان را در شادی خود خلاصه کنیم اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ایم. البته بیرون از خود نباید به دنبال خوشحالی باشیم و این رمز گسترش آرامش درونی است.

“شاد بودن هدف واقعی زندگی است.”

2. استیو پاولینا

استیو پاولینا (Steve Pavlina) متولد 1971 یک نویسنده، سخنگوی انگیزشی و کارآفرین آمریکایی است. او در سن 19 سالگی در سلول انفرادی زندانی شد و در همین حال بود که تصمیم به رشد شخصی و دنبال کردن آن گرفت. همین باعث شد به یک وبلاگ نویس در مورد توسعه فردی در جهان تبدیل شود. شما هم بهتر است برای یک بار هم که شده است به وبلاگ او سری بزنید. نظر و دیدگاه او در رابطه با هدف از زندگی این می باشد که “هدف از زندگی، کشف و تجربه است”.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با توسعه و رشد فردی می‌توانید به مقاله توسعه فردی چیست ؟ تاثیر بهبود فردی در موفقیت مراجعه نمایید.

استیو پاولینا
هدف رد زندگی از نظر استیو پاولینا

3. بایرون کیتی

بایرون کاترین میچل، معروف‌تر به عنوان بایرون کیتی (Byron Katie) متولد 1942 یک سخنران و نویسنده آمریکایی است. بایرون در دهه سوم زندگی خود دارای افسردگی بسیار بود و بیماری افسردگی او در طول ده سال بیش از پیش شدت گرفته بود به طوری‌ که او در دو سال آخر قادر به ترک خانه و رختخوابش نبود. او حتی به شدت افسردگی دست به خودکشی هم زده بود. تا اینکه یک روز صبح در ناامیدی تمام به شناختی دست یافت که زندگی او را به کلی دگرگون کرد. او توانست به تمامی درد و رنج های خود غلبه کند و این به معنای درک از تغییر زندگی در او بود.

دیدگاه بایرون کیتی در رابطه با هدف در زندگی

او می‌گوید: در حین باور کردن افکار بد فقط خودتان را ناراحت می‌کنید. ولی، در صورت بی اهمیت دانستن باعث می‌شود بر آن غلبه کرده و رنجی نکشید. با کمی توجه حتما می‌فهمید نه تنها ساده است بلکه بسیار قدرتمند نیز است. هدف از زندگی از نظر متفکران بزرگ جهان همچون بایرون کیتی: “اگر بدانیم هدف زندگی چه چیزی نیست، توانسته‌ایم درک بهتری از هدف زندگی چیست داشته باشیم”.

4. کریس گیل‌بیو

کریس گیل‌بیو (Chris Guillebeau) نویسنده ، وبلاگ نویس و گوینده غیر داستانی آمریکایی است. وی بیشتر به خاطر وبلاگ و کتاب The Art of Non-Conformity شناخته شده است.

برای هدف از زندگی چیست ، شاید جواب کریس به نظرتان کمی عجیب باشد و این عادی است و جای تعجب ندارد. چرا که، او خود آدم خاصی نیست. می‌توان گفت او نمونه‌ای واقعی و زنده است تا ثابت کند شما لازم به پیروی کردن از روالی که دیگران دارند احتیاج ندارید. شما لازم نیست شبیه دیگران باشید. کریس معتقد است اگر کسی بخواهد نمی‌گذارد عوامل بیرونی او را محدود کنند. می‌توان گفت کریس کسی است که تمام دنیا را دیده است، یعنی هر 193 کشور جهان را دیده است. با این حال اگر منطقی باشیم طبیعی است که حداقل یکی دو راز درباره‌ زندگی بدانید. اگر به این فرد علاقمند هستید می‌توانید ویدیو جالب چکمه‌ها و گربه‌ها، که برای اوست را در یوتیوب مشاهده کنید.

کریس گیل‌بیو
کریس گیل‌بیو

5. کریستی ماری شلدون

کریستی ماری شلدون (Christi Marie Sheldon)، فردی انرژی درمانگر، پیشرو و متخصص کشف و شهود است. پیام او در این جهان فرستادن عشق و انرژی مثبت برای همه‌ی انسان‌هاست! او می‌گوید:

“عشق است که می‌تواند به عنوان تک هدف زندگی ارضاکننده‌ روح آدمی‌ باشد. راه خود را برای نشان دادن به آنچه باعث لبریز شدن روح از شادی می‌شود بسپارید. شما تنها کاری که باید انجام دهید رهبری کردن فرصت‌ها است”.

6. متیو سیلور

متیو سیلور (Matthew Silver) می‌گوید، اگر به نیویورک رفتید و مردی را بدون زیر پوش دیدید که آن را دور حیوانی پیچیده است و آهنگ سرگرم کننده می‌نوازد و به شما غنیمت شمردن دم را پیشنهاد می‌دهد، متوجه شوید که حتما متیو را مشاهده کرده‌اید. متیو یک هنرمند خیابانی در نیویورک است که به صورت شناخته شده و می‌توان گفت معروف است. اغلب مردم آن را با دیوانه اشتباه می‌گیرند و به جرات می‌توان گفت، که متیو پیام‌آور عشق و زندگی کردن در لحظه و اکنون است.

متیو سیلور
هدف از زندگی از نظر متیو سیلور

7. پارکر هسر

پارکر هسر (Parker Heuser) فردی است که در شبکه‌های اجتماعی طرفداران زیادی را برای ویدیو‌های ماجراجویانه‌ و پراشتیاق جهت ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهداف زندگی و الهام دارد. پارکر دارای دوستانی به نام‌های الکسی، گمبل و مکس گاتفیلد بوده که آنها نیز بسیار پر انرژی هستند. شما در صورت تمایل می‌توانید ویدیو زیبا و معروف آنها با نام “3 سال مسافرت در 3 دقیقه” را مشاهده کنید تا به صورت باور نکردنی سر شوق بیایید.

سخنان پارکر هسر در رابطه با هدف از زندگی

پارکر می‌گوید:”به کشف محیط اطراف خود بپردازید، درباره جهان بیاموزید، اگر می‌توانید و قادر به این کار هستید هر کشور دیگری را مشاهده کنید. علاوه بر آن درک ساز و کار ذهن خود را برای توانایی ذهنی و استعداد بالا ببرید. خود را هر چه زودتر در یابید و کشف کنید تا بدانید به چه مواردی علاقمند هستید؟ چه چیزی برایتان خوب است و تفریح بزرگی که علاقه دارید چیست؟ آیا واقعا زنده هستید و زندگی می‌کنید؟ همیشه به سمت کارهایی بروید که باعث شادمانی و خوشحالی شما می‌شود. مانند جسمی شناور احساس سبکی کنید. این کارها را انجام دهید و نهایتا با آگاهی حقیقی در پی تکامل معنوی خود باشید.

روح واقعیت انسان است، نه جسم مادی. زندگی که ما می‌شناسیم فقط گامی برای تکامل معنوی بشر است. هدف زندگی این بوده که هر چه توان داریم برای بهتر شدن انجام دهیم تا با آگاهی حقیقی آمادگی لازم برای زندگی بعدی را داشته باشیم. از دیدگاه پارکر به عنوان موردی از تعریف متفکران معروف جهان در مورد هدف زندگی هسر “هدف از زندگی کشف محیط اطراف‌تان است، کشف خودتان و آنچه آموخته‌اید. پیرو قلب‌تان و تکامل معنوی خود باشید.”

8. رالف اسمارت

رالف اسمارت (Ralph Smart)، تهیه کننده ، کارگردان و نویسنده فیلم و تلویزیون است. او کسی است که بیشتر از همه عمیقا در مفهوم زندگی غرق شده است. او افراد را تشویق می‌کند تا از درک و تصور‌های خود بالاتر بروند. او از طریق کانال یوتیوب خود به نام اینفینیت واترز (Infinit Waters) به افراد جهت گسترش آگاهی خود و به کار انداختن پتانسیل‌های واقعی کمک می‌کند. هدف در زندگی از نظر متفکران بزرگ جهان از جمله اسمارت تبدیل شدن به نسخه بهتر خود است.

رالف اسمارت
رالف اسمارت

9. بری دونپورت

بری دونپورت (Barrie Davenport) مربی مجرب زمینه اشتیاق در زندگی است که کتاب‌های بسیاری نوشته و سایت اختصاصی برای کمک به مردم جهت کشف و زندگی خود دارد. او بسیار مشتاق و خواهان این است که به مردم در پیدا کردن خودشان کمک کند. او توصیه‌های را دارد که به ایجاد انگیزه در دیگران کمک می‌کند و گسترش دهنده صلح و مهربانی در تمام طول مسیر زندگی است.

” با آگاهی و عاشقانه زیستن در لحظه هدف زندگی است. هدف زندگی بی پروا عشق ورزیدن، همیشه آموختن و به دنبال ماجراجویی و رشد بودن است”

10. گری واینر چوک

گری واینر چوک (Gary Vaynerchuk) با نام اختصاری گری وی کارآفرین، نویسنده کتاب موفقیت ، سخنران جملات انگیزشی و شخصیت اینترنتی بلاروسی-آمریکایی است. گری اکنون بیشتر با کارهایش در زمینه بازاریابی دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود. او اکنون دو شرکت وینر‌مدیا و وینر‌یکس را تحت نظر خود دارد. این دو شرکت در شهر نیویورک قرار دارند. او فردی عاشق به واقعیت تبدیل کردن احساسات است. او تمام تلاشی که دارد به این است تا نشان دهد در عصر اینترنت بهانه‌ای برای انجام ندادن کارهایی که خوشحال‌مان می‌کند وجود ندارد.

گری واینر چوک
دیدگاه گری واینر‌ چوک برای هدف زندگی

11. جاستین ماسک

جاستین ماسک (Justine Musk) متولد سال 1972 با نام اصلی جنیفر جاستین ویلسون نویسنده اهل کانادا است و اولین همسر ایلان ماسک بود. او کسی است که با تصادف اتومبیل توانست از خواب بیدار شود. زمانی که 8 سال از زندگی مشترکش با ایلان ماسک کارآفرین برجسته گذشت احساس اینکه او فقط یک همسر خوشگل و جذاب در حاشیه است به او دست داد. همین باعث شد که خود را از سایه همسر موفقش بیرون بیاورد و خود رهبر زندگی شود. همین باعث شد او امروزه به نویسنده‌ با استعداد، قدرتمند و پرشور تبدیل شود.

جاستین می‌گوید: “هدف زندگی رواج دادن استعداد‌ها و موهبت‌های خود و تلاش برای کسب دانش درونی و ارتقا روح در تمام مدت عمر است. این هدف، چیزی است که شما زمانی و در جایی انجامش می‌دهید و ماهیت شما را نمایان می‌کند. این خدمتی است که دیگران به شما می‌کنند. مراقبت از خودتان در واقع مراقبت از جهان است.”

12. الکس بلک ول

الکس بلک ول (Alex Blackwell) متولد 1983 یک کریکت‌باز حرفه‌ای است که در نیو ساوت ولز و استرالیا بازی می‌کند. او در آستانه طلاق بود که دریافت باید به ایجاد تغییرات خاص در زندگی بپردازد. گرچه او نتوانسته بود موفق شود ازدواج خود را نجات دهد. اما، او تصمیم گرفت تجربیاتی که کسب کرده و برای نجات زندگی لازم است با دیگر افراد در اختیار بگذارد. الکس دارای وبلاگی است و کاملا صادق و آشکار در سفرهایش هر تجربه‌ای داشته است را برای تغییرات مثبت در زندگی با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

الکس بلک ول
سخن الکس بلک ول برای هدف

13. ویل مایکل

ویل مایکل (Will Mitchel) یک کارآفرین اینترنتی و صاحب کسب و کار اینترنتی است که از 12 سالگی کسب و کار خود را ساخته است. ویل در حال حاضر با دوست خود کایل اشنرودر ” بروس استارت‌آپ” را برای کمک به کاریابی و ساختن کسب و کار موفق برای افراد راه‌اندازی کرد. پیام این استارت‌آپ “شما نیازی به کار ندارید” است. مایکل می‌گوید: ” خودشکوفایی هدف زندگی است، باید جهان را با توجه به نگاه خود از طریق دستیابی به آنچه پتانسیل واقعی ماست شکل دهیم”

14. جاشوا بیکر

جاشوا بیکر (Joshua Becker) زمانی که به همراه خانواده از شر 70 درصد دارایی خود خلاص شدند، دریافتند چیزهای کمتر یعنی زندگی بیشتر. حال این معلم که همان گوری است (به آموزگاران و راهنمایان دینی در دین‌های هندوگرایی، بوداگرایی، سیک‌گرایی و جنبش‌های دینی دیگر گورو گفته می‌شود.) مینیمالیست به افراد در ساده‌تر کردن زندگی‌شان کمک می‌کند. این باعث می‌شود افراد این اجازه را داشته باشند تا فضای بیشتری را چیزهای مهم باز کنند.

جاشوا بیکر
دیدگاه جاشوا بیکر برای هدف زندگی

15. لومینیتا ساویز

لومینیتا (Luminita Saviuc) در هدف خلاصه می‌شود. کلمات او حاصل معرفت و حکمت بوده و به صورت جادویی قادر به لمس کردن قلب تمامی مردم در جهان می‌باشد. بسیاری از شما شاید او را اصلا نشناسید پس به این افراد توصیه می‌شود مقاله ” 15 چیزی که برای شاد بودن باید ترک‌شان کنید” را که بسیار محبوب است مطالعه فرمایید. این مقاله توانسته است بیش از 1.2 میلیون بار در فیسبوک اشتراک گذاری شود.

هدف از زندگی از دیدگاه ساویز

هدف از زندگی چیست؟عشق حقیقی. آیا می‌توانید عشق را تجربه کنید؟ اگر حاضرید به عاشق طبیعی تبدیل شوید و از خود همانند منبعی پرتوهای عشق را به اطراف پرت کنید. هر کسی را چه دوستتان دارد و یا نه مهم بدانید و به آنها عشق بورزید. نباید به این فکر باشید که آیا این افراد سزاوار عشق ورزیدن هستند یا نه ، شما باید عشق بورزید. چون این تنها چیزی است که قادر به بخشیدن دیگران هستید. همیشه به دنبال فرصت عشق ورزیدن باشد و هیچ فرصتی را از دست ندهید و توجهی به محیط اطراف و اینکه مشغول چه کاری هستید نداشته باشید. کمک کردن را ممکن است سخت بدانید و واقعا نتوانید به برخی از افراد کمک کنید. اما، می‌توانید یک عشق پرقدرت را بعد از چیزهایی که می‌بینید و انجام می‌دهید، حس کنید.

می‌توان گفت زندگی عشق است و عشق زندگی است. شما زمانی نشاط بیشتر دارید که عشق بیشتر در رگ‌ها جاری شود. این مورد باعث داشتن دید روشن می‌شود و می‌تواند ساده‌تر نیز شود و زمانی این ساده شدن اتفاق می‌افتد که نه تنها به قلب و روح خودمان بلکه به روح و قلب هر موجود زنده‌ای که در روی زمین است متصل شویم.

تفاوت انسان‌ها از نظر لومینیتا ساویز

در ابتدا انسان‌ها ممکن است متفاوت‌تر از یکدیگر باشند و به نظر آیند، اما هسته وجود همه ما یکسان است. هسته تمامی افراد جهان یکی است و همه از یک مسیر عمیق و قدرتمند با هم در ارتباط است. همه از یک نوع نژاد بشر هستیم. جدایی شکل نمی‌گیرد به جز جدایی که در ذهن ما از روی ترس از وابستگی است. اگر اجازه داده شود عشق به قلب باز گردد همه با عشق یکی می‌شویم و زندگی‌مان از همان نقطه دوباره آغاز می‌شود. پس می‌توان گفت این خود ما هستیم که دنیا اطراف را درک می‌کنیم که در این جهان زندگی و آن هم در ما خلاصه می‌شود. همه یکی هستیم.

لومینیتا ساویز
نظر لومینیتا ساویز برای هدف از زندگی

16. برندان بیکر

در آخرین تعریف در رابطه با هدف از زندگی از نظر متفکران بزرگ جهان، بیکر می‌گوید:”هدف از زندگی ساختن چیزی متفاوت متفاوت و مثبت است”. برندان بیکر (Brendan Baker)، کسی است که در جوانی توانست شغلی با موفقیت داشته باشد. او در این دروان دریافت که رسیدن به موفقیت در زندگی لزوما رسیدن به شادمانی برابر با دیگران نیست. این مفهوم که به آن دست یافت باعث شد افراد را در جهت منافعی که می‌خواهد کمک کند. این مورد معنی چیزی متفاوت در یک فرد، جامعه، محیط زیست یا کل جهان باشد. زندگی واقعی زمانی آغاز می‌شود که به هدف والا‌تری فراتر از خودتان متصل می‌شوید.

Loading...

هادی قربانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
29 + 9 =